KĀZU BEZTĒMA_ Līgavām, vedējiem u.c.

 
Reitings 2870
Reģ: 20.12.2012
Kā jau es apsolīju Ebei- šī būs kāzu beztēma- līgavām, vedējmātēm un visām precētajām, kuras ir gatavas dalīties pieredzē un padomos :) Arī es pati sāku aptvert, cik daudz informācijas jau esmu uzzinājusi un varbūt kādai tas varētu noderēt.
Dalamies gatavošanās priekā, kāzu kuriozos un padomos! (l)





16.01.2014 16:15 |
 
Reitings 65
Reģ: 30.07.2014
Spīdola, MoonLady es arī par to esmu domājusi, lai gan līdz galam nezinu vēl kāda būs visa pasākuma kopīgā nostāja pret bērniem :-D Es tieši tā arī biju iedomājusies - ielūgumā rakstīt tikai aicināto vārdus (tātad - pieaugušo). Piemēram: "Jānim un Annai". Bet, ja izlemsim, ka tas būs tusiņš arī bērniem, tad rakstīsim: "Bērziņu ģimenei" un vēl pierakstīsim, ka gaidīsim arī mazākos ģimenes pārstāvjus. Ja viņus negaidīsim, tad tā arī domāju, ka varētu rakstīt tipa "baudīsim pasākumu tikai pieaugušo sabiedrībā" vai kaut kā tā. No otras puses, mans bērns un pusbrālis (10 un 8 gadi) būs pasākumā jebkurā gadījumā.
09.08.2017 15:12 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
Par cik mana atsevišķi veidotā diskusija neguva ne gramu atsaucības, rakstīšu te.
kurā bāzē jūs sūtījāt/pirkāt savus ziedus? Un vai kāda neatceras, kādās cenās tur ir lizantes? Un zaļumi (tas pats eikalipts, piemēram)
09.08.2017 15:26 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
No otras puses, mans bērns un pusbrālis (10 un 8 gadi) būs pasākumā jebkurā gadījumā.

Man arī no līgavaiņa puses viens trīsgadīgs bērns būs, jo brauks no ārzemēm, un atstāt noteikti nebūs kur + ja reizi gadā redzamies, tad noteikti gribas redzēt arī mazo bērnu.
Par pārējiem, ja kāds kaut ko sāks iebilst, teikšu, ka, ja negrib bērnus atstāt mājās, var nenākt vispār. Nepatīk, kad viesi sāk uzstādīt savus noteikumus... (t):-D
09.08.2017 15:27 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Par pārējiem, ja kāds kaut ko sāks iebilst, teikšu, ka, ja negrib bērnus atstāt mājās, var nenākt vispār. Nepatīk, kad viesi sāk uzstādīt savus noteikumus...

ak jē (t) pēc kā šāda visticamāk man kontakts ar šādiem draugiem pazustu vispār..
Es noteikti par bērniem ielūgumā nerakstītu. Uzrunātu abus cilvēkus vārdā "Ieva un Jāni" un atdodot ielūgumu (vislabāk no rokas rokā) mīļi ierosinātu padomāt par to vai ir iespēja, ka bērnus pieskata kāds cits un šo vakaru vecāki var veltīt kārtīgai ballītei.. protams, ar iespēju, ka ja bērnus nav kam pieskatīt, viņi visi ir gaidīti un nav tā, ka ja ar bērniem, tad ielūgums atceļas..
.
Man kāzās būs bērnu bariņš. Nevaru pat iedomāties, ka varētu kādam pateikt, lai neņem.. protams, ir arī tādi, kuri paši izvēlējās neņemt dažādu iemeslu dēļ, bet tā bija tikai viņu pašu izvēle.
09.08.2017 15:47 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Selīna, es jau tikai dramatizēju. :D Bet es tieši tā arī darīšu, ka, atdodot ielūgumu, vēlreiz atgādināšu, ka bērniem atsevišķas sēdvietas un izklaides nav paredzētas, kā arī telpā būs daudz cilvēku, tāpēc vecākiem būtu divreiz jāapdomā, vai viņi grib visu vakaru pavadīt ar bērnu klēpī. :)
09.08.2017 15:56 |
 
Reitings 65
Reģ: 30.07.2014
Cukurvāvere Es gan pati vēl ziedus nemeklēju, bet man kolēģe uz savām kāzām esot centrāltirgū ziedus iepirkusi.
Par tiem bērniem, nu,protams, mums nebūs tā, ka ja nav, kur likt bērnu, lai nenāk vispār, vienkārši gribas, lai visiem labāk. Ja tie bērni tur ir, tad arī par viņiem padomāt - galdiņu, spēļu stūrīti utt. Nevis atbrauc vecāki ar 7 un 8 gadus veciem bērniem, bet šie jātur klēpī kā Moonlady raksta Bet, ja visiem ir, kur viņus likt (un zinu, ka visiem ir), tad labāk, lai vecāki ballējas bez stresa un bērnu pieskatīšanas, jo man lielākoties sveši bērni besī :-D
09.08.2017 16:08 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Nevaram saprast, ko darīt ar bērniem (viesu) , no vienas puses jau, lai viņi tur ir, būs jautrāk, bet no otras puses, ja man par viņiem jāmaksā pilna summa gan par ēdināšanu, gan gulēšanu, tad diezgan daudz ko maina, jo viņi ir kādi 10 pa visiem viesiem kopā.

Kad runāsi ar ēdinātāju, pajautā par ēdiena cenu bērniem.
Man par bērniem nebija jāmaksā pilnā summa. Ēdinātāja pati piedāvāja noteikti atsevišķu kopējo summu visiem bērniem.
Par gultasvietām - ja viesu nams neiet kopā viss vienā cenā ar gultas vietām, bet katra gultas vieta maksā atsevišķi, tad der atcerēties, ka mazie lielākoties šādos pasākumos guļ ar vecākiem nevis atsevišķās gultās.
09.08.2017 16:10 |
 
Reitings 1010
Reģ: 07.02.2010
Mums no 20 cilvēkiem 5 būs bērni. 1-7 gadi. Mums mazas kāzas- vecāki, brāļi/māsas ar ģimenēm. Visi ir jau ar bērniem. Mēs vienīgie kam vēl nav. Arī sākuma domāju vai vajag tos bērnus, bet vajag. Jautrība būs lielāka un tomēr mēs esam diezgan tuva ģimene. Nespētu iedomaties, ka liktu brālim meklēt aukli, pie ka atstāt mazos.
Ziedus man floriste ieteica braukt meklēt nakts tirgu.
09.08.2017 18:22 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Es tirgū nepirktu ziedus, jo, cik ir pirkti, ļoti ātri novīst. Negribētu, lai vakarā jau rozes vai gerberas ir ar noliektām galvām. Ja precētos Rīgā, ziedus meklētu ziedu bāzē Krasta ielā. Adresi nepateikšu, bet, braucot ārā no centra, labajā pusē pirms Lido. Esmu pirkusi ziedus arī bāzē pie Dominas, labi stāvēja, bet cenas tur augstākas.
Starp citu, rudens līgavām neieteiktu sacerēties uz peonijām, paziņa zināja teikt, ka nu jau cena ir 4,50 eiro gabalā.
09.08.2017 23:38 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Šodien biju Riga Plaza un Spice. Skaidra ir viena lieta - maiņas apavi būs vecās sandales no mana plaukta. :-D Vīrs mierina, ka ļoti ļoti smukas un jau ienēsātas. :-D
09.08.2017 23:47 |
 
Reitings 1010
Reģ: 07.02.2010
Es tirgū nepirktu ziedus, jo, cik ir pirkti, ļoti ātri novīst. Negribētu, lai vakarā jau rozes vai gerberas ir ar noliektām galvām. Nu tad Tev nav paveicies ar ziediem! Bet es runāju par NAKTS tirgu! Tur esot pārdevēji, kas ved ziedus no ziedu saloniem, veikaliem, bāzēm! Nevis tantiņas no vietējā dārza ( ja uz viņām bija tēmēts par vīstošajiem ziediem).
09.08.2017 23:52 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Kāpēc precēties ''divreiz''? Sauc par vīru, bet kāzām vēl gatavojas.
Ziedi no tirgus ir ok, cik bijis vajadzīgs, tik noturas. Nav tik traki. :-)
10.08.2017 00:08 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Es arī savējo mēdzu dēvēt par vīru :D Ērtāk izrunāt nekā - draugs, 2. pusīte, līgavainis, mans vīrietis :D
10.08.2017 00:11 |
 
Reitings 7704
Reģ: 13.03.2012
Mums par mazajiem bērniem (0-2g) nebija jāmaksā, bet par lielākajiem bērniem bija puscena.
Es pat neiedomājos, ka kādam varētu nebūt līdzi bērni, grib ņem, negrib - neņem līdzi. Mēs, piemēram, piektdien netiekam uz ballīti, jo mazo nav kam atstāt un ierašanās ir bez bērniem. Žēl :-/
10.08.2017 00:18 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
Kāds, lūdzu, man, nakts tirgus guru vecenei :D, paskaidrot, kurā vietā ir ZIEDU nakts tirgus? Tas taču nav domāts tas pats, kas ir tur pa dienu? Kur ziedu būdiņas, netālu no gaļas paviljona?
Tur pirku testam smukas frēzijas. Nākamajā dienā tās savīta/apkalta! Un pārdevēja drošu apgalvoja, lai droši pērku iepriekšējā dienā, jo viņas stāvot pāris nedēļas noteikti. :/ žēl.
10.08.2017 00:22 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
Nu, juus par tiem berniem reaali bliezhat.... Vai tad jums bus jatiek galaa ar viniem? Lai tacu vecaki pasi domaa!
1. Es ieluguma ta nekad nerakstitu, man tas liekas nepieklajigi;
2. A ja nu tiesam nav vinu, kur atstat??? Un taa var but.
10.08.2017 07:15 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Pirmo reizi dzirdu, ka ēdināšana bērniem ir par papildus samaksu. Tie bērni pasākumis ēd kā cālīši - paknibina kaut ko un ir pieēdušies, un skrien dauzīties. Tur par vecāki var no savas porcijas iedot. Bet vispār - kauna lieta par bērniem prasīt pilnu samaksu! (t)
10.08.2017 07:50 |
 
Reitings 1010
Reģ: 07.02.2010
Pilnu samaksu vai papildus samaksu, manuprāt, nekur neprasa. Prasa PUSI cenas pārsvarā.
10.08.2017 08:06 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Vieni ēdinātāji prasīja pilnu samaksu par bērniem, kas vecāki par pieciem gadiem. Citi prasa 1/3 no summas. Kāds arī neprasa vispār. Viss ir atkarīgs no tā, kāds ir ēdiena servēšanas veids.
Vai tad jums bus jatiek galaa ar viniem? Lai tacu vecaki pasi domaa!

Diemžēl, bet ne visi vecāki ir tādi, kuru uzrauga savus bērneļus un māca viņiem, kā jāuzvedas publiskos pasākumos. Es jau pietiekami daudz ģimenes pasākumos esmu redzējusi, kā svinīgās uzrunas/ tosta/ apsveikuma laikos viens vai otrs bērns skraida apkārt un klaigā, bet vecāki pat pirkstu nepakustina, lai bērnu paņemtu klēpī un noteiktu, lai šajā brīdī paklausās un neklaigā. Ir skumīgi redzēt, kā cilvēks no sirds saka runu saviem vecākiem, bet nākas ik pa brīdim apstāties, lai sagaidītu brīdi, kad bērni neklaigā.
Tas ir tas, ar ko es savās kāzās negribu saskarties. Cik "forši" tas būtu ceremonijas laikā? Tad jau labāk es iesaku padomāt par bērnu atstāšanu mājās. Vismaz no manas puses tā būs neliela piesardzība. Bet, protams, ja viņi ierodas ar bērniem, tad neko mainīt nevar. Projām taču nedzīs.
10.08.2017 08:07 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Mums reiz gadījās braukt uz kāzām ar visu bērnu, kaut arī bija paredzēts pasākums bez bērniem. Aukle saslima, un nebija variantu, jo arī citi iespējamie pieskatītāji no radu loka brauca uz tām pašām kāzām. Jāsaka, tas bija diezgan mokoši, jo trīsgadniekam bija ārkārtīgi garlaicīgi oficiālajā daļā (arī pārējās izdarībās), un bija divi varianti - vai nu man vai vīram iet ārā ar visu bērnu un gaidīt beigas, vai arī mēģināt noturēt viņu mierā. Tāpat jau pamanījās pāris jokus izmest, kad nepaspēju noreaģēt. :) Pie galda atkal man viņš bija jātur klēpī, jo atsevišķa vieta nebija paredzēta... Vārdu sakot, ja vien ir iespēja un ir ar ko atstāt, iesaku neņemt līdzi uz šādiem pasākumiem bērnus, kas jaunāki par 5 gadiem, ja vien kāzās nav paredzēts bērnu stūrītis ar atsevišķas izklaides. :)
10.08.2017 08:23 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (4)