KĀZU BEZTĒMA_ Līgavām, vedējiem u.c.

 
Reitings 2870
Reģ: 20.12.2012
Kā jau es apsolīju Ebei- šī būs kāzu beztēma- līgavām, vedējmātēm un visām precētajām, kuras ir gatavas dalīties pieredzē un padomos :) Arī es pati sāku aptvert, cik daudz informācijas jau esmu uzzinājusi un varbūt kādai tas varētu noderēt.
Dalamies gatavošanās priekā, kāzu kuriozos un padomos! (l)





16.01.2014 16:15 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Es sākumā biju iedomājusies, ka būs vnk kleitiņa, noteikti ar rociņām vai mežģīni augšpusē. Beigās mērot, izrādījās, ka man tādas kleitas nepiestāv un neko vnk negribu vairs. Piestāvēja princeškleitas ar korsešu daļu.
Kleitas summa max man bija 350eur, mēroties sapatu, ka skaistas arī zem 300 atrodamas.
Savu liktenīgo kleitu dabūju salonā Santa, kur mana kleita mani laikam gaidīja vairākus gadus, jo bija maksājusi pāri par 1000 latiem, bet es nopirku par 250 eur. Kleita skaista, ļoti kvalitatīva un novārtīta nebija. (l)
08.08.2017 15:16 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
Pastāstiet par etiķetēm, man tumša bilde, kā tādas īpašas etiķetes pašam izvedot? Respektīvi, kur pirkat uzlīmju (?) papīru? Kādi ieteikumi noņemšanai priekš vecajam etiķetēm?

Drukāju uz papīra, kas nav uzlīmju papīrs. Mums bija rustic stila kāzas, papīrs arī bija tam stilam piemērots, etiķetes dizainu taisīju pati, izdrukāju, pielīmēju ar līmi. Vecās etiķetes pavisam viegli nonāca nost pēc paturēšanas ūdens bļodā (manām pudelēm pietika ar vienu nakti).
08.08.2017 18:55 |
 
Reitings 1010
Reģ: 07.02.2010
Es šobrīd aktīvi meklēju krēslu pārvalkus. Vēl neesmu atradusi. Kur īrējat krēslu pārvalkus?
Biju arī salonā Santa. Atvainojos, bet ja kleitai, kurai taureņi pielīmēti ar karsto līmi tā ka visa kleita ar tiem staipekļiem (tas kuras strādājušas ar līmes pistoli- zina) un daži taureņi vienkārši izskatās kā beigti:-O, tad par kvalitāti arī laikam katram ir savs priekšstats. Vienu konkrēto kleitu pielaikoju, vairāk laikot nevēlējos nevienu.
08.08.2017 19:25 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Wallee, tu tos celiņus Facebook grupā "viss kāzām" meģināji meklēt? Varbūt paveicas.
08.08.2017 20:50 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Man ir SOS pēdējo 4 dienu problēma, proti, man ir augstpapēžu kurpes kāzām, bet vajadzīgi arī maiņas apavi, jo visu dienu nenostaigāšu tajās kurpēs. Kāzas būs pludmalē, gribu baltas sandales. Nekur nav. Nevienā veikalā. Apsekota Domina, GC, Galleria Riga, Vecrīgas Salamander. Ko darīt?
08.08.2017 22:57 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Piebildīšu, ka gribu normālas sandales, kuras varēšu vilkt arī pēc tam, nevis Centrāltirgus sandales pa 12 eiro.
08.08.2017 22:57 |
 
Reitings 294
Reģ: 25.09.2016
Varbūt paskaties Andelemandele ,ja nav variantu .
08.08.2017 23:23 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Nu nē, uz lietotām precēm man ir alerģija, tad jau labāk vilkt esošos krokšus vai jebkuras jau esošās sandales jebkurā citā krāsā.
Kā ir ar Aldo un Somijas apaviem, kāda zina? Man ieteica COS, biju tur, baltas nebija, laikam izpirktas...
08.08.2017 23:27 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Daenerys1
Baltkrievijas apavi pie Dailes teātra? Kopējais piedāvājums viņiem diezgan tāds tantēm piemērots, bet tur mēdz atrasties arī kaut kas tāds, ko citur nevar atrast. Somijas apavi?
09.08.2017 00:10 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Daenerys1, ja es meklēju apavus, tad dodos uz Rīga Plaza. Kaut kā šķiet, ka tur tas piedāvājums ir plašāks, nekā tevis minētajos t/c. Bet neesmu kādu laiku bijusi, nezinu, kā tur ar apaviem...
09.08.2017 07:32 |
 
Reitings 65
Reģ: 30.07.2014
Beidzot es arī esmu apskaidrojusies :-D Mums tomēr būs kāzas "parastās". Argumenti visādi, bet lielākais, ka redzēju, ka līgavainim tomēr ir diezgan svarīgi šo izdarīt "kā vajag". Kas man bija liels pārsteigums, ja godīgi, jo visās citās lietās viņu vispār neuztrauc kā vajadzētu un ko citi domās.
Es gan vēl par to Kubu pasapņoju, bet mani atsēdināja tas, ka noskaidroju, ka mums visu turpmāko dzīvi būs jādzīvo ar to Kubas papīru + notariāli apstiprināts tulkojums. Tas man kaut kā.... nu nevieš uzticību līdz galam. Varbūt pierunāšu viņu uz Kubu braukt mdusmēnesī (l)
Tagad, kad ir tāds gala lēmums pieņemts, man beidzot arī taureņi vēderā un kaut kāds excitement parādās. Svētdien brauksim skatīties viesu namu. Ceru, ka tur viss būs ok, jo reāli mums ir tikai kādi 3 varianti, kas mums abiem patīk.
Kas tālāk jādara, man nav ne jausmas. Fotogrāfs, video arī jāsāk jau meklēt un rezervēt? Mūzika? ko vēl vajag?
aaa viena meitene minēja, ka viņai bija mičošanas rituāls no rituali.lv Man, laikam, gribas kaut ko līdzīgu. kaut ko īstu un stabilu. Varbūt arī līdzināšanas rituālu. Varbūt varat padalīties ar info, kas to dara, cik maksā utt.
09.08.2017 08:45 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
sincis, ko darīt tālāk ir atkarīgs no tā, cik ilgs laiks līdz kāzām tev vēl ir. :)
Man vēl nepilni 10 mēneši, bet pašlaik esmu rezervējusi tikai viesu namu, fotogrāfu, ēdinātājus un vakara vadītāju (kas gan ir uz jautājuma zīmes). Visu pārējo sākšu risināt, kad uzrakstīsim iesniegumu dzimtsarakstu nodaļā, tas ir, 6 mēnešus pirms. Pagaidām neiespringšu. :D
Ā, un vēl aptuveno viesu sarakstu uztaisīju. :D
09.08.2017 08:50 |
 
Reitings 65
Reģ: 30.07.2014
Mums datums ir 25.05.2018. tātad vēl, laikam, ap 9 mēn. Viesu saraksts mums +/- ir. Nevaram saprast, ko darīt ar bērniem (viesu) , no vienas puses jau, lai viņi tur ir, būs jautrāk, bet no otras puses, ja man par viņiem jāmaksā pilna summa gan par ēdināšanu, gan gulēšanu, tad diezgan daudz ko maina, jo viņi ir kādi 10 pa visiem viesiem kopā. Kā arī varbūt viesi kā reiz gribētu paballēties tikuši brīvībā no bērniem.
Tātad plāns tāds - apskatīt viesu namu, ja der, tad rezervēt, tur būs komplektā arī ēdināšana un pēc tam uzreiz ķerties klāt fotogrāfām, vakara vadītājam, mūzikai un filmētājam. Pēc tam chill līdz decembrim :-D
09.08.2017 09:32 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Nevaram saprast, ko darīt ar bērniem (viesu) , no vienas puses jau, lai viņi tur ir, būs jautrāk, bet no otras puses, ja man par viņiem jāmaksā pilna summa gan par ēdināšanu, gan gulēšanu, tad diezgan daudz ko maina, jo viņi ir kādi 10 pa visiem viesiem kopā.

Mūsu gadījumā sanāk tā, ka viesu vidū 3 cilvēkiem būs bērniņi +/- 6 mēnešu vecumā, daži 3-5 gadu vecumā un tad vairāki 7-13 gadu vecumā. Tā kā daži jau ir ieminējušies, ka nebūs problēmu atstāt mazākos bērnus pie omēm un ka gribēs paši atpūsties, tad izlēmām, ka visus, kas jaunāki par 7 gadiem, neaicinām. Mēs negribam vēl atsevišķi domāt par to, kur sēdināt un kā izklaidēt bērnus (mums jau pietiks ar ~70 pieaugušajiem). :D
09.08.2017 09:42 |
 
Reitings 367
Reģ: 22.10.2015
Paldies, par etiķešu atbildi!
Sinci, jā, rezervē lielās lietas un tad jau lēnām visu pārējo. Labāk laicīgi, nekā uztraukties par laiku.
Man reizēm šķiet, ka man reāli nav labi kaut kas, jo man drīzāk ir nevis excited sajūta, bet vienkārši stress par visu. Jāmēģina sakārtot galva laikam, jo man likās, ka izbaudīšu visu, bet man uztraukums kā viss būs, kā sanāks.. Ka drīzāk gaidu medusmēnesi, lai nedomātu neko. Vedēji it kā jauki, bet tik daudz neskaidru jautājumu.
Meitenes, kādas vēl domas par mičošanu? Es nezinu, ko izdomāt, jo plīvurs man laikam nebūs, tātad to pat nevarēs noņemt un uzlikt ziedu vainagu,piemēram. Klasisko nevēlos (rituāls varētu gan but super, bet nav budžets tam atvēlēts), baidos, ka negribu sēdēt klēpī mammai, aubes ne, priekšautu nē. Ko es vispār varu izdomāt? :D
09.08.2017 09:53 |
 
Reitings 65
Reģ: 30.07.2014
charmy oi zinot sevi, visticamāk, man arī sāksies stress kaut kad. kāda panikas lēkmīte uznāks un tā :-D Jāsagatavo vīna krājumi :-D
Mums nebūs vedēji tāda klasiskā izpratnē, būs liecinieki (mana māsa un līgavaiņa labākais draugs), tāpēc nav neviens kam kaut ko uzgrūst. Pagaidām mums tas viss ir neskaidrs, kas un ko darīs. mana vīzija ir tomēr palūgt liecinikiem būt atbildīgiem par pasākumu no zagsa līdz viesu namam, kur pieslēgtos vakara vadītājs/ i. Nezinu kā tas viss sanāks un vai darbosies, vēl domāšu. problēma ir arī līgavaiņa drauga draudzene, kas tur kā tāds piedēklis, bet, ar kuru mums galīgi nesaskan gaumes utt, tāpēc viņu negribu ne tuvu savu kāzu plānošanai.
man arī ir doma, ka man nebūs ne plīvurs, ne vainags, ko noņemt,tāpēc nezinu, ko varētu uzlikt tā rituāla laikā :-D aubi noteikti negribu, nekāda cita veida cepures arī nē. Esmu redzējusi, ka jaunajām sievām vienkārši apliek ap pleciem segu (seģeni? villaini? nu kaut ko tādu). Tas man liekas jauki un mīļi. Klēpī sēdēšanas manā gadījumā uzreiz atkrīt, vecāki škīrušie, nespēju izteloties,ka viņi mani abi draudzīgi auklētu klēpī :-D Varbūt tomēr padomā par kādu rituālu? Varbūt tuvumā ir kāda folkloras kopa, kas neprasa daudz naudas?
09.08.2017 10:04 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Tā arī darīšu, rīt būšu Somijas apavu rajonā, paskatīšos, šodien aizbraukšu uz Riga Plaza, pietdien - uz Spici, un ja vēl tad nekā, vilkšu to, kas skapī ir...
Paldies arī par Baltkrievijas apavu ieteikumu, bet neticās, ka es tur atradīšu kāzām piemērotu modeli.
09.08.2017 10:05 |
 
Reitings 4041
Reģ: 20.07.2014
Vainadziņu jau var uzlikt īsi pirms mičošanas, ko mičošanas laikā noņem. Es arī negribēju nekādas aubes, priekšautus utt. Mums būs lentas, kuras uzliks pāri plecam un virsū būs rakstīts - ..... sieva, ..... vīrs (daudzpunktes vietā protams mūsu vārdi). Dziedās visi dziesmu, rokās būs svecītes, būs arī jāsēž mammām klēpī. Vedējmāte saka, ka mičošana būs pa mīļo, vairāk arī viņai neko nejautāju, lai ir pašiem interesanti.
Mums par laimi bērni viesībās nebūs problēma, būs tikai 2-3, iespējams pat tie paši tiks atstāti pie vecvecākiem, kaut kā rados un draugos nav daudz bērni. :-D
09.08.2017 12:49 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Es arī nevēlētos, ka tiktu ņemti līdzi bērni līdz 7 gadu vecumam. Līgavaiņa krustmeitai uz to laiku būs 10, viņa noteikti būs. Būs arī mani māsu bērni no 10 līdz 21 gadus vecie, bet jaunākajam māsasdēlam uz to brīdi būs tikai 3, un no līgavaiņa puses radiem ir arī bērniņi, kam uz to brīdi būs tikai 2 un 5 gadi. Kā lai korekti ieraksta to ielūgumā? :-D
09.08.2017 14:30 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Kā lai korekti ieraksta to ielūgumā?

Es arī labprāt paklausītos. :D
Es esmu iedomājusies, ka varētu uzrunā rakstīt tikai to cilvēku vārdus, kas ir uzaicināti, un tad pielikuma materiālā (kur būs izstāstīts par pasākuma norises vietām, kartes utt.) pierakstīt par tiem bērniem...
09.08.2017 15:03 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits