KĀZU BEZTĒMA_ Līgavām, vedējiem u.c.

 
Reitings 2870
Reģ: 20.12.2012
Kā jau es apsolīju Ebei- šī būs kāzu beztēma- līgavām, vedējmātēm un visām precētajām, kuras ir gatavas dalīties pieredzē un padomos :) Arī es pati sāku aptvert, cik daudz informācijas jau esmu uzzinājusi un varbūt kādai tas varētu noderēt.
Dalamies gatavošanās priekā, kāzu kuriozos un padomos! (l)





16.01.2014 16:15 |
 
Reitings 1493
Reģ: 29.01.2009
Kristīne,
kāzas brīvā dabā maksā apmēram uz pusi dārgāk + vismaz pēc mūsu dz.s. nodaļas noteikumiem pašiem tad būtu jāiekārto laulību vieta - kaut kāda arka, krēsli utt. Tas viss ir papildus izdevumi.

Nuuu... viesu jums ir padaudz pie tāda budžeta.. 2 dienu kāzas? Ja iet caur ēdinātājiem, cik atceros, tāda pat lēta cena skaitās 13 ls uz personu. Nu tad parēķini... cik tur vien sanāk :| Un alko mums aizgāja kkādi 400 ls laikam? Kas arī bija caur galiem dabūts labs, bet lētāks šņabis, mājas darināts alus un vidusmēra vīns. Plus šampīši pieturās/uzreiz pēc ceremonijas. Kā jau teicu - šīs divas pozīcijas (ja nav viesu mājas + guldīšanas izmaksas) ir dārgākās.
Nu jā, ja ir tik nopietna attieksme pret foto, protams, jāsameklē sev piemērotākais.

Skatos, ka par to ir panesies tāds jūtīgs bazārs.. :D bet tas jau bija tikai ieteikums tam variantam, lai iekļautos tajos 800 eiro!!!

Un kleitas oriģinālais listings vairs nav saglabājies.. bet bija šāda



Protams, ar neeeelielām niansēm (piemēram, ruffles gāja nevis tā diagonāli, bet gan vnk, visapkārt). Bet būtībā kleita bija tāda pati skatā, kā Rīgas salonā mērītā :)
27.05.2014 15:09 |
 
Reitings 3548
Reģ: 19.04.2013
Pag, palaidu garām budžetu 800EUR AR ēdināšanu un alkoholu uz 55 cilvēkiem????!! Nereāli, ja netaisāt groziņu vakaru. Vai arī salātus Maximā pirksiet? Piekrītu Daya, ka alkohols vien ir dārgs, normāls burbuļūdens maksā ap 4eur/pudele un vajag kā minimums 35-40 pudeles, pēc tam jau noteikti ko stiprāku gribēsies. Normāli rēķina stipro 0.5l/cilv. +ja vēl goda vārti kaut kur ir, tad tur kā pateicību vajag vai nu pudeli, vai končas. Pārtika no klājējiem ir lētākais 15eur/cilv., normāli jau ap 20 eur/cilv. Kā tad īsti būs ar to budžetu? :D
27.05.2014 15:26 |
 
Reitings 1270
Reģ: 23.05.2014
DaYa, kāzas ir paredzētas vienas dienas garumā un neoficiālā daļa būs radu mājās/dārzā. Mums būs ļoti daudz bērnu ( pārsvarā ģimenes ar 3 līdz 5 bērniem), līdz ar to arī alkoholu tik daudz nevajadzēs. Pie tam, kāzās gribam tikai Bosca šampanieti. Citi negaršo.
No ēdiena, to, ko varēsim, taisīsim paši. Mēs gribam taisīt arī vairāk tādu kā pikniku, nevis norīšanās svētkus, kad pēc tam jādomā, kur likt pāri palikušo ēdienu. :D

Skaista kleita. Es arī biju sakumā domājusi kaut ko līdzīgu, bet tad domāju, ka pārāk liels risks, jo nevar jau zināt no kāda materiāla tie ruffles būs taisīti.

Nu jā, ja ir tik nopietna attieksme pret foto, protams, jāsameklē sev piemērotākais.


Es vienkārši esmu izlēmusi, ka gribu baudīt šos svētkus. Līdz ar to negribu tādu fotogrāfu, kurš tikai fotografē, bet vietas kurs un kādās pozās, jādomā pašiem. :)
27.05.2014 15:27 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
Kristīne, man tās idejas piemērotas meža kāzām. Bija doma šādus soliņus sataisīt. Tikai, protams, vēl uzlikt kkādu gaumīgu segu, bet nu skatoties kādi tie dēlīši. Bet nu idejiski šādi. Bluķus pēc tam var sacirst malkā(drauga laukos, piemēram):
27.05.2014 15:41 |
 
Reitings 1493
Reģ: 29.01.2009
Kristīne, mums arī bija Bosca :D Tāpat viņš, maita, dārgs sanāk :D Bet tad jā - ja atkrīt pārējie alko un bišķi tas daudzums... Bet tāpat - rēķini, viesi gan jau tomēr gribēs līdz rītam ballēties. Alko ir jāpietiek, tomēr. Ja nu vienīgi dikti atturīga kompānija gadās ;)

Par ēdieniem, tas tiesa - mums arī ļoti daudz palika pāri, lai gan ēdinātāji bija lēti. Uz 81 cilvēku sanāca laikam ~500 ls.

Pārsvarā visas šādas - vieglā tipa - kleitas ir no organzas auduma. Arī kāzu salonos. Bet, ja sūti un bail riskēt, var jau kko vienkāršāku ;)

Lollipop, jā, bija minēta tāda summa.. tāpēc arī nesapratu dažu meiteņu cepienu par ieteicienu fotografēt kādam vai vairākiem kāzu viesiem :D :D Jo, ja tie ir kā minimums 150 eiro... būs ļooooooti jātaupa uz pārējām kāzu pozīcijām, tad.

Un mēs vēl neesam runājuši par kāzu torti, floristu, grimu, frizūru, dāvanām vedējiem/vecākiem, visādu pričendāļu izmaksām... :D
27.05.2014 15:43 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
jonquille, es vispār būtu noraidījusi ielūgumu. Tas ir tik nekaunīgi!
27.05.2014 15:45 |
 
Reitings 649
Reģ: 19.02.2014
Annie, tas būtu bijis pareizākais variants laikam!
Bet dažās lietās es esmu pārāk mīksta un labdabīga, tur mani kā citronu var spiest, un viens no tiem ir,ja zin uz kurām stīgām uzspiest un tad atliek tik man justies vainīgai un no manis dabūs arī šādu piekrišanu, kaut es pati taču sapratu,ka īpaši labi pret mani tas nav.
Es te nebazarēju vai kā izteicās.. es cenšos līgavas brīdināt, kā var sajusties tas jūsu mīļais un aicinātais viesis pēc šāda lūguma. Jo es nedomāju,ka jūs kāda speciāli gribētu izmantot viņā labdarību, kas tā arī sanāk. Jo tas ir ir darbs nevis atpūta.
27.05.2014 15:49 |
 
Reitings 3548
Reģ: 19.04.2013
Nu ok, ja ēdamo taisa paši, un neko šiku, bet ar izdomu, tad vienalga izies ne mazāk kā 80-100eur tikai pārtikai vien. Man uz 20 dzērājiem aizgāja 23 pudeles šampja un šampis beidzās astoņos vakarā :D Labi, ka bija stiprie dzērieni :D Boscu nekur lētāk par 3eur par pudeli neesmu redzējusi... Bet nu tas tā...
Dāvanas vedējiem/vecākiem var taisīt tīri simboliskas un, ja ir laiks, tad DIY. Pričendāļi un rotājumi (kaut vai baloni vai laternītes rotāšanai) arī ir izmaksas... Grims/frizūra ir atkarīgs kur taisa un ko taisa, iespējams ir atkal kāda paziņa vizāžiste utt.
27.05.2014 15:51 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Nu, jā, tāpēc jau es teicu, ka uzskatu, kas tas ir galīgi nepareizi - lūgt kādam viesim uzņemties šādu darbu. Tad vismaz jācer, ka dāvanu citu negaida :D
27.05.2014 15:51 |
 
Reitings 1270
Reģ: 23.05.2014
Heartkiller, ļoti skaisti soliņi.

DaYa, frizieri drošvien ņemšu māsas draudzeni, par grimu vēl neesmu izlēmusi, jo ir alerģiska āda un bail, ka pēc tam nāksies staigāt ar sarkanu ģīmi. Gan jau pašai būs jāmēģina kaut kas uztaisīt.
Kāzu torti domāju pati cept vai uzticēšu mammai, jo viņai ļoti garšīgi sanāk, un floristus neizmantošu.

Nu pa lielam ir tā... draugs domā, ka izmaksas būs uz 500 eur, es, ka uz 800 eur, bet beigās noteikti sanāks 1000 eur :D
27.05.2014 15:52 |
 
Reitings 3548
Reģ: 19.04.2013
Ziedi vienalga jārēķina, ja vien tev mājās nav puķu audzētava.
27.05.2014 15:54 |
 
Reitings 649
Reģ: 19.02.2014
Es ik pa laikam redzu cilvēkus, kuri piedāvā fotogrāfēt par brīvu, jo viņi veido tos savus portfolio un tā teikt - praktizējas. Var pameklēt ko šādu, ja ar tām naudiņām ir kā ir. Parasti saka,ka no tiem brīnumus var sagaidīt, bet savus veikumus jau viņi parasti parāda iepriekš un kvalitāti var redzet.
27.05.2014 15:55 |
 
Reitings 1270
Reģ: 23.05.2014
Lollipop, tā kā kāzas būs nākošo gad, tad domāju, ka mammas dārzā izaudzēšu puķes un pārējās piepirkšu klāt vairumbāzē. Ja kāzām izvēlēsimies violetos toņus, noteikti lielos, vecos puķu podos sastādīšu lavandu.
27.05.2014 16:02 |
 
Reitings 1270
Reģ: 23.05.2014
Man ļoti gribētos peonija kāzās, bet tās jau laikam tikai vasaras sākumā zied.



27.05.2014 16:09 |
 
Reitings 3548
Reģ: 19.04.2013
Kristīne - super, tad tev ir daudz laika, ko gatavoties un daudzas lietas laika gaidā var veidot DIY stilā, kaut vai tās pašas puķes izaudzēt.
27.05.2014 16:09 |
 
Reitings 1270
Reģ: 23.05.2014
Lollipop, tieši tāpēc, ka ir tik daudz laika, domāju, ka man plāns varētu izdoties. Alkoholu un sulas noteikti jau laikus sapirkšu uz atlaidēm + gribu, lai svētkos būtu daudz ūdens ar ogām iekšā, jo pašai nepatīk dzert sulas, kas arī izmaksās lēti. Ja būtu tik labas prasmes, tad pilnīgi visu taisītu pati savām rokām. :D
27.05.2014 16:16 |
 
Reitings 228
Reģ: 18.01.2014
Es arī iesaku praktikantu ''izmantošanu'' :) Lai gan man nav mazbudžets, bet man matus taisīs meitene, kas vēl praktizējas. Kaut kur iepriekš ieliku bildi ar izmēģinājuma frizūru, mums radās ļoti labs kontakts. Man tādi mati ir taisīti arī friziersalonā, un atšķirības nekādas. Es ar frizūru izciemojos, pabiju fotosesijā un vēl otrā dienā staigāju. Tāpat plānoju viņai samaksāt par pūlēm un ceļa naudu, jo jābrauc patālu ārpus Rīgas, bet tomēr sanāks ietaupīt, jo būs jāfrizē vairāki cilvēki.

Runājot par ziediem, vai kāda ir nesen bijusi tajā ziedu nakts tirgū? Agrāk viņš bija baigi labs un lēts.
27.05.2014 16:23 |
 
Reitings 1552
Reģ: 04.05.2010
Kristīne , man bija peoniju pušķis, kāzas bija vasaras beigās. :) Nekas nav neiespējams.
27.05.2014 16:23 |
 
Reitings 3548
Reģ: 19.04.2013
Par to pušķi, kas bildē runājot - smuks, bet galīgi garām. Ja tu taisi pati, tad vismaz noperc oāzi ar rāmi un puķes sabāz oāzē. Ja vienkārši sasiesi pušķī, tad pēc pāris stundām pušķis neiskatīsies pirmā svaiguma. Rāmi smuki var notīt ar violetu lentu (ja ir tā violetā tēma).
27.05.2014 16:27 |
 
Reitings 3548
Reģ: 19.04.2013
sorry, man sprūst "Z" burts :D
27.05.2014 16:28 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits