KĀZU BEZTĒMA_ Līgavām, vedējiem u.c.

 
Reitings 2870
Reģ: 20.12.2012
Kā jau es apsolīju Ebei- šī būs kāzu beztēma- līgavām, vedējmātēm un visām precētajām, kuras ir gatavas dalīties pieredzē un padomos :) Arī es pati sāku aptvert, cik daudz informācijas jau esmu uzzinājusi un varbūt kādai tas varētu noderēt.
Dalamies gatavošanās priekā, kāzu kuriozos un padomos! (l)





16.01.2014 16:15 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
KristīnA! Tās jau nav spēļu kāzas, tās ir īstas, reālas, tipiskas Latviešu kāzas. 5 no 6 kāzām, kurās es esmu bijusi, bija tieši šādas - viesi saaicināti uz dzimtsarakstu nodaļu vai baznīcu, tur ceremonija (vienalga, īsa vai gara), tad uzdāvina ziedus, uztaisa dažas bildes, jaunais pāris aizbrauc uz kaut kādām atrakcijām, es nezinu, ko viņi tur dara, spriežot pēc bildēm, kuras pēc tam redzētas - brauc pāri 7 tiltiem, fotografējas pie strūklakām, uz slikti impregnētām koka šūpolēm un vēl velnsviņzinkur, bet viesi brauc uz viesu namu. Ja līdzi ir savs alkohols, tad ir OK. Ja viesu namā ir vismaz kafija un maizītes, tad arī ir OK, bet es par tādām esmu dzirdējusi tikai pēc nostāstiem, esmu bijusi tādās, kur aizkulies uz viesu namu un nīksti tur tās n-tās stundas, kamēr jaunais pāris kaut kur fotografējas. Man ir konkrēts riebums pret tradicionālajām kāzām šī iemesla dēļ. Draudzene nesen bija kāzās, atstāstīja tieši šādu scenāriju, es teicu, ka man tas nešķiet forši - pamest viesus uz 4h viesu namā. Viņa bija ļoti izbrīnīta, teica: kā! Bet vienmēr taču tā ir!
03.08.2017 14:27 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Piemēram, manās kāzās uzreiz pēc ceremonijas paredzēts šampanietis un vieglas uzkodas, lai var mazliet uzņemt cukuru un doties tālāk fotografēties, utt., uz pārējiem "ekšeniem", jo man kā viesim no visām kāzām vispilgtāk ir palicis atmiņā mans burkšķošais, pie mugurkaula teju pielipušais vēders pie kāda 5.tilta. :-D
03.08.2017 14:29 |
 
Reitings 4339
Reģ: 01.06.2014
Dae, es ne tā izteicos. Viņi jau bija precēti, kad atbrauca pie viesiem. Es uzskatu, ka tas teātris vairs nav vajadzīgs, bet nu ok, ja grib, lai taisa, bet varēja tak samainīt vietām. Aizbrauc safotkājās, tad to "ceremoniju" un dodas visi svinēt, bet mēs vnk nīkām. Gaidījām gandrīz 4h. Es pat paspēju nodegt saulē :D ( to gan tikai mājās ieraudzīju).
Esmu bijusi vairākās kāzās. Jā, līdzīgi ir bijis vienmēr, bet...citās reizēs par viesiem ir padomāts - spēles, iepazīšanās utt.
Nevis sēdi ka lohs lapenē! :D Briesmīgi! Vnk briesmīgi, bet visas kāzas bija samērā slikti organizētas. Pie tam viņiem bija kāzu rīkotāji.
03.08.2017 14:36 |
 
Reitings 4041
Reģ: 20.07.2014
Oj, es arī esmu bijusi tāda veida kāzās, bet mēs pa ceļam no baznīcas iebraucām mājās suņus izvest un iekost, bet ar visu to, nonīkām viesu namā.
Mums pēc ceremonijas ir satikšanās ar viesiem vienā pieturvietā kur sagaidīs mūs ar uzdevumiem un viesiem mūs gaidot būs jāfotogrāfējas un jāpilda viesu grāmata (protams tur būs šampis un uzkodas). Iespējams būs divas šādas satikšanās pa ceļam ar viesiem jo līdz viesu namam ir jābrauc 1,5 stunda. Pēc tam mēs braucam citur, bet viesi uz viesu namu kur viņus sagaida vakara vadītāja un viņi gatavojas mūs sagaidīt un pašiem atkal ir jāpilda kādi uzdevumi + atkal ir uzkodas un kafija. Saplānots ir tā, lai viesi nemirst badā un visu laiku būtu ar kaut ko aizņemti.
03.08.2017 14:54 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Oj, man arī besī tā nīkšana kāzās... mums viesiem paredzēta Likteņdārza apskate gida pavadìbā, izbrauciens ar elektromobīli un tad pikniks uz kuģīša pa Daugavu ar jautru kapteini. Domāju, ka viesiem patiks, jo vairuma tajā galā būs pirmo reizi.. mēs paši tikmēr fotografēsimies. Kad kuģìts piestās krastā - iesim satikt savus viesus un visi dosimies uz viesu namu.
03.08.2017 18:36 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Oj, es arī esmu bijusi tāda veida kāzās, bet mēs pa ceļam no baznīcas iebraucām mājās suņus izvest un iekost, bet ar visu to, nonīkām viesu namā.

Iedomājies, pats esi no Daugavpils, bet kāzas ir Liepājā, bet viesu nams vēl piem. Pāvilostā, no rīta esi 5-6 cēlies, varbūt pa ceļam kādas brokastis iekodis, un tad, ja viesu namā nav pat maizīšu un kafijas, reāli līdz vēlam vakaram gaidi, kad jaunais pāris safotografēsies pie visām strūklakām un uz visām šūpolēm. :-D Es saprotu, ka tā ir jaunā pāra īpašā diena, bet tad varbūt neaicini 100 cilvēkus, ja tev tavā dienā ir prioritāte četratā ar vedējiem taisīt 4h garu fotosesiju.
03.08.2017 18:55 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Bet vispar ne tikai nīkšana kazās ir besīga. Es biju vienās kāzās, kur nācās visu laiku sekot pārim. Visi tilti, atslēgas, koka stādīšana, vēstuļu rakstīšana un citas aktivitātes 3 h garumā... un beigās, protams, nīkšana 2 h garumā pie viesu nama, kur pēc pirmajām 30 min bija beigusies gan kafija, gan uzkodas. Faktiski galds bija tukšs. Visi sēdèja 2h uz soliņiem pie viesu nama.. goda vārds, es nesaprotu kā var tā nemīlēt savus viesus.
03.08.2017 18:57 |
 
Reitings 4041
Reģ: 20.07.2014
Man līgavainis gribēja, lai viesi mums visur seko līdzi, savukārt es viņus negribēju nekur līdzi, lai nav kavēšanās, gaidīšana utt. Tāpēc mums būs 1-2 satikšanās vietas.
Mums būs vairāki viesi, kuriem galīgi mājas arī nav pa ceļam un jāceļas vūs ļoti agri, tiesi tāpēc vismaz divās vietās būs uzkodas. Līgavainis jau saka, ka viesiem jādod kut kas apēst ik pēc stundas, bet es gan nezinu cik tas ir reāli.
03.08.2017 23:19 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Ja rīko klasiskās lielās kāzas latviešu gaumē, man optimāls šķiet variants, kad pirms ceremonijas visi pulcējas vai nu līgavas vai līgavaiņa (vai kopīgajā) mājā vai arī viesu namā, ja šīs vietas ir netālu no ceremonijas norises vietas un tur ir kādas simboliskas kanapē maizītes ar kafiju. Ja tas nav iespējams, varbūt pie baznīcas neliels galdiņš. Piem. vakar man zvanīja no dzimtsarakstu nodaļas un piedāvāja atnākt ar savu šampanieti un uzkodām, ja ir tāda vēlme, un pēc sarakstīšanās uz īsu brīdi pasēdēt dārzā pie klāta galdiņa. Arī opcija. Un nākamā barošana varētu būt uzreiz ierodoties viesu namā, arī tur simboliski kafija, maizītes. Tas jau būtu forši, ik pēc stundas ir stipri par biežu, manuprāt, arī nereāli dārgi un pasākumu bremzējoši, jo kāds onkulis stums jau 5.maizīti un nevarēs izkasīties, lai brauktu tālāk.
03.08.2017 23:46 |
 
10 gadi
Reitings 4275
Reģ: 03.08.2009
Mūsu diena nosvinēta, no savas puses meitenēm, kuras vēl plāno noteikti varu ieteikt fotogrāfu Jāni Romanovski no gribuvasaru.lv

Jep, mums arī bija Jānis, pirms 3 gadiem gan, bet nu viņš bija un ir foršs, ne tikai kā kāzu fotogrāfs, bet arī citos projektos. Un kā cilvēks, protams. Bildes maģiskas. Man bija svarīgi, lai bildēs ir maximāli dabīgā gaisma un nekādas milzu lampas netiek staipītas līdzi un nav nedabīga pozēšana.
03.08.2017 23:51 |
 
10 gadi
Reitings 4275
Reģ: 03.08.2009
Es biju vienās kāzās, kur nācās visu laiku sekot pārim. Visi tilti, atslēgas, koka stādīšana, vēstuļu rakstīšana un citas aktivitātes 3 h garumā

Man liekas ok piedalīties 1, max 2 aktivitātēs. Bet esmu bijusi kāzās, kur seko visi līdzi jaunajam pārim visur, izņemot uz fotosesiju. Nu, es tad labāk nīkstu viesu namā un iemalkoju kādu dzērienu :D Tiesa, 4h fočēties liekas tā kā par traku. 1x kāzās laikam gaidījām uz vietas kādas 2.5h, no kurām es 2h nogulēju, jo bija draaaaausmīga migrēna. Toties paspēju izgulēties un labi pavadīt pēc tam vakaru :D
Bija arī kāzas, kur jau plānā bija ierakstīts, ka 13:00 ceremonija un 18:00 tikšanās viesu namā. Tā kā cilvēki zināja ar ko rēķināties. Mums tas bija ideāls variants, jo varējām i bērnu pie omes uz laukiem aizvest, i mežā ierakties ar mašīnu, i tomēr izstumt mašīnu un paspēt visur, kur jāpaspēj.
03.08.2017 23:55 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Piem. vakar man zvanīja no dzimtsarakstu nodaļas un piedāvāja atnākt ar savu šampanieti un uzkodām, ja ir tāda vēlme, un pēc sarakstīšanās uz īsu brīdi pasēdēt dārzā pie klāta galdiņa. Arī opcija.

Man liekas, ka nu jau tas ir standartiņš un visi pie pirmā tosta pieliek klāt arī uzkodas.. vismaz visās kāzās, kur esmu bijusi tieši tā arī ir bijis. Bet lielākoties jaunais pāris tam ir atvēlējis tikai kādas 10 min un viss notiek steigā kā rezultātā daži viesi vai nu vispār netiek pie uzkodām vai paspēj paņemt vienu mazu groziņu..
Piemēram, vienās diez gan palielās kāzās (kādi 70 viesi) bija šāds uzkodu galdiņš, bet tā kā nebijām "ieņēmuši" labākās vietas un nezinājām, ka šī pauzīte ir tik īsa (10 min), tad tikām pie vienas kanapē maizītes katrs. No sākuma kamēr ielēja šampi, kamēr tikām pie glāzēm.. tad tā uzreiz bezkaunīgi negribējās spiesties starp viesiem pie uzkodām (vietas nebija tik daudz, puse viesu bija ap/pie uzkodu galdiņa). Beigu beigās ar "piedod/atvainojiet" esi ticis līdz galdiņam un saproti, ka šķīvīšana nav, bet rokas ir tikai divas :D lai neizskatītos nepieklājīa paņēmu divas kanapē (man un draugam) un lēnām spiedos atkal garām pūlim. Otrreiz iet/spiesties likās neērti un laiks jau bija iztecējis, nācās iet ārā uz fočēšanos.. protams, tie viesi, kuri atradās tuvāk galdiņam paspēja uzkost tīri pieklājīgi.
04.08.2017 08:32 |
 
Reitings 2264
Reģ: 21.01.2013
Par uzkošanām runājot, man no vienām kāzām palicis atmiņā, ka posmā starp baznīcu līdz viesu namam bija divas uzkodu pauzes - viena bija pīrādziņi parkā, kuri tika nēsāti apkārt grozos un līdz ar to visi dabūja uzkost. Un otrā pauze bija tematiska - jaunā pāra kādreizējās skolas pagalmā bija noorganizēts liels katls ar biezputru un ķīselis ar krēmu, tā teikt, ar leģendu par skolas virtuvi. Un, tā kā visi jau bija tīri izsalkuši, tā siltā biezputra bija ļoti, ļoti laikā un pēc tās sagaidīt vakaru un galdus nebija problēmu. :)
04.08.2017 08:47 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Kurai līgavai šomēnes ir kāzas? :)
04.08.2017 09:09 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Kā vecākus un vecvecākus rakstījāt galda kartēs? viņu vārdos vai mamma, tētis, vectēvs.. ???
04.08.2017 09:28 |
 
Reitings 324
Reģ: 29.01.2009
Mēs rakstījām vārdos.
04.08.2017 09:38 |
 
10 gadi
Reitings 4275
Reģ: 03.08.2009
Vecākiem galda kartes rakstījām vārdos
04.08.2017 09:53 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
Vārdos, savādāk jau nevar zināt, kurš no tētiem, kura no mammām utt.:-D
04.08.2017 11:15 |
 
Reitings 4041
Reģ: 20.07.2014
Kurai līgavai šomēnes ir kāzas?

Man, pēc trīs nedēļām. :-)
Mēs arī rakstījām vārdus, tiesi šī iemesla dēļ, lai zin kur kura mamma un tētis sēž.
04.08.2017 11:29 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Mēs rakstījām "Vīramāte", "Sievasmāte", utt., lai pierod pie jaunajiem statusiem. :-D
Nez, es par tām ēšanām starplaikos galīgi neiespringstu. Ir bijušas kāzas, kur ir uzkodas pa ceļam, ir bijušas kāzas, kur paši kādā bariņā iebraucam pa ceļam kafenē iedzert un uzkost, kamēr jaunais pāris savā ceļojumā. Es no tā galīgi traģēdiju netaisu..
04.08.2017 11:39 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits