KĀZU BEZTĒMA_ Līgavām, vedējiem u.c.

 
Reitings 2870
Reģ: 20.12.2012
Kā jau es apsolīju Ebei- šī būs kāzu beztēma- līgavām, vedējmātēm un visām precētajām, kuras ir gatavas dalīties pieredzē un padomos :) Arī es pati sāku aptvert, cik daudz informācijas jau esmu uzzinājusi un varbūt kādai tas varētu noderēt.
Dalamies gatavošanās priekā, kāzu kuriozos un padomos! (l)





16.01.2014 16:15 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Zinu, ka es esmu riktīga skabarga pakaļā, bet nu, ja uz manām kāzām kāds atļautos saaicināt kaut kādas nepazīstamas māsīcas, es nostādītu fakta priekšā - zvani, atsauc ielūgumu, nekādas māsīcas redzēt negribu un iekšā nelaidīšu! Ja nē - raujam stopkrānu, kāzu nebūs.

+1
Jāa, situācija vairāk nekā stulba. Es vienkārši pārstātu stāstīt jebko un līgavainim arī pateiktu pāris "mīļus" vārdiņus un teiktu, lai pārstāj apspriest kāzas ar saviem radiem..
Pēc cik ilga laika tev kāzas, Samera?
28.07.2017 16:26 |
 
10 gadi
Reitings 2522
Reģ: 29.01.2009
Es uzskatu, ka tā ir nenormāla bezkaunība jaukties citu kāzās, pat, ja tās ir bērnu kāzas. Un vēl aicināt viesus pat nepajautājot - tas vispār kaut kas neiedomājams. Tikpat labi var uzaicināt uz kādu pilnīgi svešu cilvēku kāzām viesus. :D
Ja man būtu tāda situācija, es tur problēmu neredzu, es vienkārši pateiktu tā, lai vairs nav nekādu jautājumu, ka kāzas organizējam mēs ar līgavaini un neviens cits, lai neuzdrošinās jaukties ar saviem padomiem. Vai tad tiešām to ir tik grūti izdarīt?
28.07.2017 20:57 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Es lūgtu (ja vajadzētu, pieprasītu), lai līgavainis noliek viņus pie vietas. Jo, ja nav līgavas pusē tagad, nav teikts, ka būs sievas pusē.
--
Mēs gan tikai salaulājāmies, viesības nerīkojām, bet tāpat bija lielas sadursmes. Jo vīramāte iebilda, ka laulības reģistrācija būs latviešu valodā, un viņa neko nesapratīs (lai gan pati precējusies ar latvieti un te dzīvo jau praktiski 40 gadus). Tad viņai bija milzīgs kauns, ka mums nebūs kāzu balle, tāpēc viņai kauns no cilvēkiem. Un gan jau vēl daudz kas bija, es vairs visu neatceros. Bet mans vīrs viņai pateica, ka, ja kaut kas nepatīk, tad uz baznīcu var nenākt. Tad drusku līdz kāzām pieklusa..Jā, tas gan viņai neliedza sarīkot skandālu pie baznīcas pēc ceremonijas, bet to jau nevarēja iepriekš paredzēt.
--
Un tā jau 7 gadus ik pa laikam viņa uzsprāgst, mēģinot panākt, lai mēs izšķirtos. Kad saprot, ka nekas nesanāk, tad pierimst.
28.07.2017 21:53 |
 
Reitings 8847
Reģ: 12.04.2017
Kādus ziedus jums dāvināja viesi? Ja nav noteikts, kāda veida un kādā krāsā, ko ieteiktu?
29.07.2017 00:40 |
 
Reitings 367
Reģ: 22.10.2015
Samera, izsaku līdzjūtību šajā sakarā. Es tevi tik labi saprotu. Kādi tikai kašķi jau nav bijuši par viesiem gan man ar savu mammu, gan ar ligavaiņa māsu. Viņa gribēja ņemt līdzi sev +1, kura viņai vispār vēl nav. Tad vēl draudzenes ņemt līdzi un tam visam klāt pasūdzēties par to ligavaiņa vecākiem. :) Mums kāzas nākamo gadu,bet raudājusi esmu jau daudz par šiem sviestiem. Par maziem bērniem arī dabūju viedokļus - bērni ir dzīvība kāzās un tml. Mums nebūs mazu bērnu, pat mana māsa būs tikai baznīcā, viņai 10 gadu. Bet - beigās jau visi piekrīt, jo nav variantu.
Noteikti pateiktu, ka ir jāatsauc ielūgums māsīcam, tas ir ļoti nesmuki un līgavainim arī vajadzētu mazliet vairāk pastāstīt kā jūties varbūt?
Annie, ārprāts! Par ko viņa uztaisīja scēnu? Traki, ja gadās tāda vīramāte.
Mana ir jauka, visa ligavaiņa ģimene ir jauka, bet tas neliedz viedokļu sadursmi. Ar vedējiem jau arī ir daudz dažādu domu, es tajā visā tikai mācos, ka tiešām var būt liela viedokļu dažādība. Grūti reizēm, esmu emocionāla un EGO līmenī man grūti pieņemt, ka kāds var nesaprast, ko saku, ko grib, bet nu nevaru prasīt cilvēkiem domāt kā es. Tā kā tagad mēģinu ievilkt elpu un ticēt, ka viss izdosies.
Samera, ja arī māsīcas paliek kāzās un aicinājums paliek, tad nestāsti neko radiem vairāk, lai raud kaut vai, ka neiesaisti,bet saudzē nervus sev.
29.07.2017 09:09 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Mums gadā, kad precējāmies, bija baigie konflikti ar vīramāti. Kā rezultātā viņa arī neilgi pirms kāzām paziņoja, ka neieradīsies. Beigās gan ieradās, bet visu dienu, šķiet, apzināti centās sagandēt mums garastāvokli un vedējmāti vairākas reizes noveda līdz asarām. Tagad jau viss sen aizmirsts, bet no savas pieredzes varu pateikt to - ja negācijas no tuviem cilvēkiem vai nevēlami viesi tomēr ir neizbēgama lieta kāzās, tad maksimāli daudz laika jāierēķina sev un jāzbauda divatā, prom no visa un visiem, jo kāzas tomēr primāri ir jaunā pāra diena un visām rūpēm par pasākuma norisi būtu jāpaliek otrā plānā.
29.07.2017 21:16 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Annie, ārprāts! Par ko viņa uztaisīja scēnu? Traki, ja gadās tāda vīramāte.

Viņiem tajā laikā nebija auto, tāpēc viņa uzskatīja, ka vīram mani jāatstāj pie baznīcas, bet viņi jāaizved mājās. Mana mamma vai pašu radi nederēja šim mērķim.
Pēc ta,m vēl bija skandāls nākamajā rītā - par to, kā varējām kāzu vakarā izslēgt telefonus, un viņa tāpēc neesot varējusi sazvanīt dēlu.
29.07.2017 21:31 |
 
Reitings 4298
Reģ: 29.01.2009
Annnie, ārprāts. :-( Man likās, ka mums jau vīramātes izgājieni kāzās bija traki (nu piemēram, kad bijām izbraucienā, viņa mums zvanīja un teica, ka fiksi jābrauc uz viesu namu, jo visi mūs jau pārgaidījušies. Mēs aizbraucām arī, bet vedēji bija šokā, ka tik ātri, jo vēl nekas nebija sagatavots, ko viņi bija plānojuši, viņi bija šokā arī par to, ka vīramāte mums zvanīja...), bet tad mūsu gadījumā tie bija tikai ziediņi. Kādas Tev tagad attiecības ar vīramāti?
29.07.2017 21:38 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
Man besī, ka manas kāzas "mēs, mamma, viņa vecāki un div' tuvākie draugi" pārvērtušās par 18 cilvēku kāzām, jo kā gan nepasauks viņa Latgales radus? Brālēns, kas man nepatīk. Tiešām kaitinošs cilvēks, kurš būs uzmanības centrā MANĀ, mūsu dienā! Ar savu nemitīgo tarkšķēšanu, sevis cildināšanu, utt. Un visam bonusā, viņš būs ar savu jauno družku (pāris mēnešus kopā)! Pie nosacījuma, ka mazas kāzas ar tiešām vistuvākajiem (mana draudzene pat būs beez sava čaļa, ar ko kopā 3 gadus, jo es viņu neesmu pat redzējusi dzīvajā un viņa uzskata, ka nav ko viņu ņemt līdzi, ko viņš tur darīs starp manu un vīra ģimeni.), un te, redz, vilks līdzi savu jauno brūti! Ielūgumus netaisīju, nekādus noteikumus nerakstīju. Draugs piezvanīja un vnk uzaicināja. Un ne velna nepateica, ka šaurs loks! Jo redz manējam liekas viss cool un normāli, ka būs tā dāma. Bet , kad teicu, ka būs divas manas draudzenes, šis jokodamies saka "Viņas ARĪ būs??!!" Nē, zini, no tavas puses būs padsmit cilvēki, bet no manas tikai viena mamma! (t) Man prātā nenāk aicināt attālos radus.
29.07.2017 21:58 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
Klau! Par tā saucamajām galda kartēm.. Es neispringstu uz dekorācijām, tradīcijām, utt. (Kāzas pa vienkāršo, jo lielā balle mums jau bija), bet tomēr.. Lai restorānā tas dullais brālēns nepiesēžas mums blakus, domāju, ka tomēr vajag tās kartes ar vārdiem virsū. Kā tas notiek? Kurā brīdī man tās uzlikt? Ņemot vērā, ka pa dienu tai restorānā notiek ikdienišķā rosība. Jeb tādas lietas (kopā ar galda dekorācijām - ziediem vāzītēs) kārto, no rīta visu šiem atvedot un uzzīmējot plānu, kur, ko, kā viņiem būs jāsaliek? :D man nav jausmas, tāpēc sorry par muļķīgu jautājumu.
29.07.2017 22:10 |
 
10 gadi
Reitings 10604
Reģ: 16.07.2009
Un vai par tādu "pakalpojumu" restorāns nepiestāda rēķinu?
29.07.2017 22:11 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
freya, sliktas. Jo, kad es it kā sagremoju iepriekšējo izlēcienu, seko nākamais.
--
Ai, bijis tik daudz pāridarījumu no viņas puses, ka es nevaru viņu cienīt. Domāju, ka vismaz vecmāmiņa viņa būs, bet izskatās, ka arī nē, jo viņa kritizē arī mūsu bērnu. Ar to, kas ir, gandrīz nav kontaktu, bet jau atkal, kad var, norāda, ka vajadzētu nākamo, jo man jau šogad 30, kad tad vairs dzemdēšu. Kaut gan tā viņa teica arī, kad man palika 25 - pateica, ka es jau esmu pārāk veca, lai dzemdētu bērnus, tāpēc viņam esot jāmeklē cita.
29.07.2017 22:11 |
 
Reitings 525
Reģ: 05.01.2016
Annie, kā es Tevi saprotu. Un jūtu līdzi. Zinu, ka pie šāda radinieka var teorētiski pierast, bet tā mazā sāpīte un kluss aizvainojums vienmēr paliek.
29.07.2017 22:49 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Mariee, paldies! Vīrs tomēr ir manā pusē, viņā neklausās. Kad vajag, tad noliek pie vietas. Ja tā nebūtu, tad gan mēs kopā nebūtu.
--
Es nespēju pie viņas pierast. Kādreiz man likās, ka ir forši, ka abu vecāki ir no vienas puses, bet tagad ir tā, ka es labāk izvēlos nebraukt uz laukiem, lai nebūtu jāredz viņa.
29.07.2017 23:10 |
 
Reitings 1717
Reģ: 24.05.2013
Annie, tava vīrene stipri līdzīga manējai. Varbūt abas kādos speciālos kursos gājušas. :-D Mums gan visi kontakti nogriezti. Nav ko nervus bendēt. Agrāk par tādam trakajām domāju, ka tādas tik filmās un tie tik stāsti, līdz nesatiku savu, tad vēl drauga māti. Varēju tik viņu apbrīnot par fantāziju, izdomu un enerģiju. Aktrise kas aktrise. Man bija interesanti :-D
29.07.2017 23:46 |
 
Reitings 525
Reģ: 05.01.2016
Man savukārt tagad drusku mieriņš iestājās, jo ne es viena izrādās esmu ar tādu drakonu vīramātes vietā iekritusi. Moš vaina tomēr nav manī. Tā jau parasti mēģinu visus izlēcienus uztvert ar humoru tāpat kā Wendy :)
Annie- ceru ka tomēr neļauj viņai tik ļoti ietekmēt savu ikdienu un arī savu mammu apciemo :)
29.07.2017 23:59 |
 
Reitings 5884
Reģ: 25.08.2013
Annie, kāpēc jūs vispār kontaktējaties? Vīram ir kaut kāda pietāte pret vecākiem? Esmu egoiste, bet nu uzskatu, ka tie nav radi, ja viņi nepalīdz. Tie ir... nez? Pagātnes sponsori? Protams, es arī esmu gatava palīdzēt, gan fiziski, gan finansiāli, ja tas ir vajadzīgs, bet es arī pretī gaidu, ka radi palīdzēs elementārās lietās, pieskatīs suni/kaķi, padalīsies ar telpauga stādu vai padomu kā audzēt tomātus, palīdzēs izkārtot atlaidi autoservisā utml., nu banāli, bet tā ir.
*
Mums ar topošo labi - mums abiem ar savām mammām ir labas attiecības, bet ne tuvas. T.i., mammām nav iemesla taisīt kaut kādus kašķus vai skandālus - pirmkārt, kontakti ir reti, otrkārt, neko nezinot par mūsu sadzīvi, tos ir grūti uztaisīt, treškārt, ir jau arī kaut kādas bailes, ja galīgi neadekvāti iznesīsies, varam arī vēl mazāk kontaktēties.
*
Jums kādai ir tā, ka jūsu mamma nepieņem vīru? T.i. ir ļaunā sievasmāte, nevis ļaunā vīramāte?
30.07.2017 13:55 |
 
Reitings 1010
Reģ: 07.02.2010
Meitenes, iesakiet gēla nagu pieaudzēšanas speciālistu. Centrā. Gribas uz kāzām pieaudzēt nagus. Franču. Pēdējo reizi liku pirms gadiem 5, tagad visi kontakti ar meistarēm zuduši. Tik daudz to meistaru tagad, ka pilnīgi apstulbu un nezinu ko izvēlēties. Vienai dāmai biju rakstījusi, bet viņa kā izdzirdēja, ka kāzu manikīrs tā nobijās un teica, ka Francis īpaši labi nepadodas. Apbrīnoju par atklātību un godīgumu :-)
30.07.2017 23:34 |
 
Reitings 200
Reģ: 28.01.2015
Paldies, meitenes par uzmundrinājumu :-)
Īpašs paldies tām, kas dalījās ar savu pieredzi, ka man nav vienīgajai tik nenormāla topošā vīramāte.
Selīna, kāzas man ir septembrī.
Daenerys1 - Mana mamma manu topošo vīru lutina kā pašas dēlu, dažbrīd šķiet, ka vairāk kā es :-D
31.07.2017 16:03 |
 
Reitings 6037
Reģ: 30.10.2010
Nu, vārdu sakot, mums ar kāzām tomēr ir mainījies šis tas un no sākotnējiem 6 cilvēkiem ir 26. :-D
Tomēr būs vairāk jāiespringst. Svinību vieta gan, domājams, paliks tā pati - abi ar līgavaini gribam to Brīvdabas muzeju ar latviešu tradīcijām. Nākamais pieturpunkts - rudenī iet runāt ar saimnieku. Ir kāda varbūt ,kas tur ir svinējusi kāzas? Kādas atsauksmes?
31.07.2017 16:14 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits