KĀZU BEZTĒMA_ Līgavām, vedējiem u.c.

 
Reitings 2870
Reģ: 20.12.2012
Kā jau es apsolīju Ebei- šī būs kāzu beztēma- līgavām, vedējmātēm un visām precētajām, kuras ir gatavas dalīties pieredzē un padomos :) Arī es pati sāku aptvert, cik daudz informācijas jau esmu uzzinājusi un varbūt kādai tas varētu noderēt.
Dalamies gatavošanās priekā, kāzu kuriozos un padomos! (l)





16.01.2014 16:15 |
 
Reitings 42
Reģ: 05.02.2014
Paldies par ieteikumiem! :)
27.05.2014 11:40 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Kādam viesim lūgt būt fotogrāfam, manuprāt, nav smuki. Tad iznāk, ka nevari mierīgi priecāties par norisi, ir jāstrādā. Un, jā, atteikties droši vien neērti..
27.05.2014 11:43 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
Piparene, paldies. Piefiksēju to salonu, būs jāpačeko.

Es par cenām negribu domāt, bet centīsimies neieslīgt milzīgās summās. Noteikti vislielākie izdevumi būs par ēdināšanu, fotogrāfu un mūziku.
Ja paveiksies, tad par ceremonijas vietu jāmaksā nebūs(vai arī kkas simboliski), sēdvietas vietai man jau ir izdomātas tādas, kas pēc tam ir izmantojamas citā veidā :D Ielūgumus un galda kartes taisīšu pati. Ielūgumiem jau ir ideja, galda kartēm - gan arī uzradīsies. Kleita nebūs klasiska, tāpēc domāju, ka arī nemaksās tik daudz, cik tipiska kāzu kleita(bet par šo varbūt kļūdos).

Fotogrāfu vienmēr var sarunāt kādu no viesiem ar labu aparātu, ja par to negribas/nesanāk samaksāt


Tas jau kā kuram, bet es nevarētu kādam no saviem viesiem uzgrūst fočēšanu. Man gribas, lai mani viesi visi var izpriecāties, nevis viens, piemēram, nīkst kā dīdžejs visu laiku pie kompja, citam viss vakars un ceramonija jāpavada fočējot...
27.05.2014 11:46 |
 
Reitings 649
Reģ: 19.02.2014
Fotogrāfu vienmēr var sarunāt kādu no viesiem ar labu aparātu, ja par to negribas/nesanāk samaksāt.


Mani palūdza būt par fotogrāfu, ar piebildi - Tu nedrīksti atteikties!
Un es teikšu godīgi - tas man šķita briesmīgi. Jo tā ir ļoooti liela atbildība un kāzas es faktiski neredzēju, visu laiku bija jāskrien, ar mašīnu pakaļ jātiek visur pārim nu.. šausmas.
27.05.2014 11:47 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
Fotogrāfu vienmēr var sarunāt kādu no viesiem ar labu aparātu, ja par to negribas/nesanāk samaksāt.

nē, nē, ne!

uzvalki samērā lēti ir Nordmenā.
27.05.2014 11:51 |
 
Reitings 495
Reģ: 12.07.2009
Es arī nesenajās kāzās tiku pēdējā brīdī piespiesta ar fotokameru filmēt kāzas, nu ne visu no sākta gala lidz beigām, bet fragmentāri,
piekritu, jo man patīk tādas lietas darīt, bet tajā brīdī, kad mani sāka no malas bakstīt uzsfilmē to un uzsfilmē to, kaut gan mani tikko aicināja iet atrakcijās, biju ļoti apbēdināta, jo es tomēr arī kaut kādā mērā esmu viesis un gribu dienu izbaudīt. Viens ir ļaut brīvajos brīžos noķert kādus labos kadrus, bet ja jāsāk nevisai pieklājīgā tonī pavēlēt, ko darīt, nav jauki, tāpēc silti iesaku pārdomāt šo soli un labāk paņemt profesionāli, ja tomēr bildes un/vai video ir tik ļoti svarīgs, būs visās pusēs ieguvēji.
27.05.2014 12:09 |
 
Reitings 96
Reģ: 09.01.2013
weee - tik labs... :D
27.05.2014 12:20 |
 
Reitings 3548
Reģ: 19.04.2013
:D :D :D labs saraksts, tās bildes ir ideālas :D
27.05.2014 12:22 |
 
Reitings 1493
Reģ: 29.01.2009
Meitenes, nu bļā, protams :D - "tas nesmuki, nē, nē, nē".. A ko citu cilvēkam darīt, ja nav naudas fotogrāfam? :D Protams, to labāk uzticēt tādam viesim, kurš labāk ir malā stāvētājs, nekā pats gribēs tajās visās atrakcijās iesaistīties.. - vai pat vairākiem cilvēkiem palūgt, lai visu interesanto bildē.

Es saprotu - visām gribas savas sapņu kāzas, bet jāsaprot arī, ka cilvēki uz daudzām lietām var ietaupīt un to pat nākas darīt. Citādi tā jau entās diskusijas par to, ka - mani neprec, jo nav naudas kāzām. Tad gan visas metas stāstīt, cik taču patiesībā visu var lēti uztaisīt.. :D
27.05.2014 12:44 |
 
Reitings 3548
Reģ: 19.04.2013
DaYa +
Man kāzās arī radiniece fotogrāfēja. Sataisīja čupu bilžu un vēl paspēja izpriecāties un pat piedzerties :D Viss jau atkarīgs, ko no tā fotogrāfa prasa. Mēs viņai neprasījām fočēt šo un to atrakciju, šito stūri un to notikumu, viņa pati uzņēmās iniciatīvu ar prieku. Un bildes sanāca tiešām burvīgas! Piekrītu arī meitenēm, ka nav smuki labprātīgo fotogrāfu nodarbināt līdz spēku izsīkumam tā, ka pat neatliek laika papriecāties.
27.05.2014 12:48 |
 
Reitings 1270
Reģ: 23.05.2014
Es tūlīt sākšu raudāt... uzrakstīju tik garu palagu un nekas nesaglabajās :( :D

DaYa, mums varētu būt 50 - 55 viesi. Neesam vēl tieši piesēdušies un visus kārtīgi saskaitījuši, bet tāds šis skaitlis varētu būt.

Pagaidām es ļoti gribētu kāzas ārpus telpām ar jaunu čellistu, kurš spēlētu to sākuma dziesmu. Grasāmies precēties blakus pilsēta, jo tur cenas ir daaauudz lētākas. Internetā skatījāmies, ka ceremonija iekšā maksā 20 Ls, par ārtelpām nekas tur nebija minēts. Ja būs pārāk dārgi, tad jau būs jāprecas iekšā

Tā kā esmu ļoti piekasīga fotogrāfiem, jo pati esmu senāk fotografējusi, gribu tiešam labu vai kādu iesācēju bez jebkādām cerībām, ka bildes būs fantastiskas, jo maksāt viduvējam fotogrāfam lielu naudu, manuprāt, nav jēgas. Mums ar draugu par šo pirms pāris dienām sanāca neliels kašķis, jo viņš vispār uzskata, ka fotogrāfēt var jebkurš un viņam nav jāmaksā liela summa. Bet es jau tā pat beigas dabūšu to, ko vēlos :D Tagad tik jāizdomā, kā izdarīt tā, lai būtu lētāk. Fotogrāfs mūsu pilsētā, šķiet, ir pats dārgakais, bet bildes fantastiskas. Cena par 3h = 125 eur vai 50eur/h. Zinu, ka gribu fotosesiju divatā, lai bildē visas mazās aktivitātes pēc ceremonijas un, ja kāzas būs ārā, arī ceremoniju.
Ja tētis ieradīsies uz kāzām, noteikti palūgšu, lai nedaudz pafotogrāfē neoficiālo daļu, jo viņam tas ir hobijs, bet neuzspiedīšu to.

Par mūziku... noteikti rakstīsim diskos savas dziesmas vai uztaisīsim savu playlistu. Gribam, lai kāzas ir raksturīgas mums. Varbūt paprasīšu māsīcai, lai nodzied dažas dziesmas, jo viņa ir dziedātāja vai paziņai, kura arī ar mūziku nodarbojas. Bet nu par to vēl domāsim.

Auto arī negrasāmies īrēt. Mēģināsim sarunāt radinieka auto, jo viņš nesen iegadājies jaunu nu ļoooti glaunu mašīnu. Ja nē, tad ņemsim manas mammas džipiņu.
Ak... plānu tik daudz, naudiņas maz :D Bet, ja budžets ļautu tērēt vairāk, diez vai gribētu... būtu žēl tik daudz naudas atdot par vienu dienu. Jūtu, ka tas mums abiem būs liels pārbaudījums, bet ticu, ka beigu beigās viss būs vienkārši burvīgi. :)

Par fotogrāfēšanas uzticēšanu viesiem... man šogad uzticēja fotostūrīti. Patiesībā ne uzticēja, bet vienkārši nostādīja fakta priekšā. Neesmu par to priecīga, jo visu laiku man nāks klāt cilvēki un lūgs, lai fotogrāfē. Ne normāli atpūsties varēšu, neko + būs visu laiku jāstreso par fotoaparatu, jo tas nebūs mans un viesu namā būs jāpaliek pa nakti, pie tam, es tos abus jaunlaulātos redzēšu pirmo reizi savā mūžā. Un vispār... viņiem būs noalgots fotogrāfs, kurš pateica, ka fotostūrītī nevienu nefotogrāfēs, jo tas viņam esot lieks darbs. Pfff... baigā attieksme.
27.05.2014 14:28 |
 
Reitings 1270
Reģ: 23.05.2014
DaYa, kādu kleitu pasūtīji?
27.05.2014 14:28 |
 
Reitings 1270
Reģ: 23.05.2014
Heartkiller, vari padalīties ar savām sēdvietu idejām?
27.05.2014 14:30 |
 
Reitings 649
Reģ: 19.02.2014
vai pat vairākiem cilvēkiem palūgt, lai visu interesanto bildē.


tas ir paaaaaavisam, kas cits. Tam pārim arī starp pārejiem vsiem bija fotogrāfi, kas ķer interesantos brīžus un tas vispār nav salīzināms ar to, ka ir jāstrādā kā forogrāfam no sagatavošanās līdz pat azivadīšanai.
Man fotoaparāts salūza pēc tam, kad apsēdāmies pie galda (es pirms tam pārim teicu,ka baidos par fotoaparāta izturību pie nonstopa fotogrāfēšanas 12 h garumā). Viņiem tas neinteresēja..
Rezultātā, mans devums šīm kāzam bija - dāvana naudiskā apmērā, izbraukātais ceļš ar auto pakaļ pārim (neatceros, km skaitu, bet bāka salieta tika par 20 Ls noteikti un auto nepiederēja man + man šoferi vel vajadzēja, jo pāra auto vietas nebija), piemēroti apavi un apģērbs (jo fotogrāfam noteikti vajag piemērotu apģērbu arī līdzi, ne tikai svinīgo) + 2 dienas pēc kāzām, kuras veltījutikai un vienīgi fotoapstrādei pāris simtiem bilžu. Telefonā viņi zvanījā,s kad beidzot būšot bildes..
Tas viss ir atkarīgs arī no pāra. Bet es palikšu pie sava. Kā profesiju, starp visiem var izdalīt fotoaparātus un lūgt noķert forsus brīžus, ko pēc tam atkāzu dienā vai kā, paskatīties visiem kopā. Bet, ja vēlas labas, kvalitatīvas, bldes uz apmēram vismaz 100 fotogrāfijas (jāatceras, ka jābildē būs simtiem, jo 90% kāds sašķiebjas, neskatās utt) un to visu apstrādātu vel.. Tad es uzskatu par necieņu to kādam viesim lūgt.
Tad labāk palūgt kādu paziņu un samaksāt par darbu, iedodot kameru un atmaksājot ar kāzām saistīos izdevumus.
27.05.2014 14:46 |
 
Reitings 649
Reģ: 19.02.2014
ā, un, jā, manis nebija praktiski bildēs vispār :D Nu tādās kā kopbildēs utt. Divās laikam biju no visām, tad,kad palūzu citam viesim mani arī nofotogrāfēt ar pāri.
Bet tas šobrīd man jau mazvsarīgi, bet kā vel vienu faktoru iezīmējot pie mīnusies, kas neliek jsuties kā visiem, bet kā cilvēkam no malas.
27.05.2014 14:50 |
 
Reitings 230
Reģ: 04.02.2010
Hey, meitenes :) Gribu pajautāt, vai ja Jums būtu liela privātmāja, ar dārzu un āra terasi, dzīvojamo istabu, kur var sasēdināt vismaz 50 viesu, rīkotu kāzas mājās, nevis viesu namā? :)
27.05.2014 14:57 |
 
Reitings 228
Reģ: 18.01.2014
jonquille, kāpēc tu uz visu šo parakstījies? Izklausās vienkārši drausmīgi!

2 dienas pēc kāzām, kuras veltījutikai un vienīgi fotoapstrādei pāris simtiem bilžu. Telefonā viņi zvanījā,s kad beidzot būšot bildes..


Šis vispār ir tik bezkaunīgi, varēji viņiem visas, arī šķībās un miglainās kādas ir, tādas aizsūtīt. Vispār daži cilvēki laikam nemaz neaizdomājas, ka fotogrāfam darbs nebeidzas pie mičošanas.

Mums ar fotogrāfu ir līgums, kurā teikts, ka bildes tiek atdotas mēneša laikā. Tā kā mēs daļu bilžu vēlamies īpaši apstrādātu, lai rodas tāda vintage noskaņa, tad arī rēķināmies, ka tas prasīs kādu laiciņu.
27.05.2014 15:01 |
 
Reitings 1270
Reģ: 23.05.2014
Frau, es noteikti svinētu mājās. Pašai šādas iespējas nav, bet ir radiem tik daudz vietas, tad nu izmantošu viņu labestību :D

elisee, bet tas ir tikai normāli, ka cilvēks parastais neapzinās, cik patiesībā daudz darba fotogrāfiem ir jāiegulda. Visi jau redz tikai to fotogrāfēšanas brīdi, bet tā ir tikai aisberga redzamā daļa. Mans draugs arī uzskata, ka fotogrāfi neko nedara, lai viņiem tik lielu naudu maksā.
27.05.2014 15:06 |
 
Reitings 649
Reģ: 19.02.2014
elisee, jo biju dumja :D savādāk neraksturotu situāciju :D
Es nekad nebiju bijusi kāzās, tik ļoti gribējās būt, un samēra tuvi radi bija, kontakts uzturēts, kopā uzaugts. Pateica uzreiz, ka,lai pat nemēģinu atteikties, jo viņi zina, ka man esot vislabākā kamera no visiem viesiem, ka nauda viņiem fotogrāfam neesot, ka es taču tāpat atradīšoties pasākumā (jo es teicu,ak nekad kāzās neesmu bijusi un man ir tikai aptuvena nojauta,kas un kā). Un, ka vispār, viņi apvainošoties, ja atteikšu.
Es zinu,ka, ja būtu atteikusi, visticamāk es tur vairs nebūtu laipni gaidīta, a kāzas ta gribējās redzēt.. nu ta redzeju ar :D pēc tam bildēs :D Jo tā piefiksēti atceros tikai to,kas notika pēc mana fotoaparāta salūšanas, tiesa, man iedeva uzreiz citu, bet tas bija parastais un es vnk knipsēju.
27.05.2014 15:08 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (2)