KĀZU BEZTĒMA_ Līgavām, vedējiem u.c.

 
Reitings 2870
Reģ: 20.12.2012
Kā jau es apsolīju Ebei- šī būs kāzu beztēma- līgavām, vedējmātēm un visām precētajām, kuras ir gatavas dalīties pieredzē un padomos :) Arī es pati sāku aptvert, cik daudz informācijas jau esmu uzzinājusi un varbūt kādai tas varētu noderēt.
Dalamies gatavošanās priekā, kāzu kuriozos un padomos! (l)





16.01.2014 16:15 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Robīte - nu skaties vai kas mainās, bet nu tad godīgi pasaki, ka nevari to atļauties vai iesaisti līgavu, saki līgavai, ka atvainojies, ka nebūsi, bet tādu summu nespēj atļauties, kas tikai normāli.

Mēs Liepājā pa kādiem 15 ls no katras dabūjām gan limuzīnu, gan kūku, gan fotogrāfu, tāpēc uzskatu, ka ar mazākām naudām var arī iespaidīgumu panākt. :)
29.06.2016 14:31 |
 
Reitings 7827
Reģ: 17.05.2012
Es esmu metusies laikam lielākais pa 30 eur, bet toreiz tiešām viss baigi labi sanāca. Bet 50+, manuprāt, ir padaudz.. protams, ja var atļauties un ir to vērts, tad jā, bet, ja nevar, tad labāk tiešām pasaki, ka bišķi tā summa par šerpu! Ja nesapratīs - nu i nekas, lai nesaprot. Godīgi būsi pateikusi un lai pārējās, tad domā ko darīt.. dusmoties tur nav par ko!
29.06.2016 14:41 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
Man liekas, ka vecmeitu ballītēs viss baigi atkarīgs no meiteņu skaita. Tikko biju ballītē, kurā no katras aptuveni tie 50eur sanāca, bet tur vispār nekas tāāāāds nebija, bijām kādas 6-7. Drīzumā būs cita ballīte, kurai arī būs 50eur, meitenes ~ 13, bet tur ļoti labi var redzēt, par ko tiek maksāts, man tas neliktos nekas tāds...ja vien nebūtu vēl pāris kāzas tajā pašā mēnesī. :-D Domājams, ka šī ballīte taču tomēr 1x mūžā katrai notiek. :-P Es pati vienk parasti uz šāda veida ballītēm, kad piedalos, gatavoju visādas uzkodiņas, un tur jau vien sanāk ap 10eur no katras, ja grib normāli uzkost dienas garumā. Līdz ar to pilnīgi saprotu, kur tā visa nauda aiziet.
Man pašai savukārt bija ~ 13-14 meitenes, un viņas teica, ka nekas traks nebija (es tā vismaz nopratu pēc tam, kad runājām, ka tgd jau dažiem (pārsvarā vecpuišiem) ap 100eur sanāk), kaut gan mana ballīte bija mega forša, un diena bija ļoti piepildīta.

Robīte, varbūt ierosini pamainīt plānu, piesaisti kaut kādus cilvēkus caur pazīšanos, kas visādas aktivitātes taisa. :-) Ne viss foršais ir nenormāli dārgs. Piem, tās pašas telpas - laba laika gadījumā pikniks ir daaaaaudz foršāks (ja runa ir par dienu).
29.06.2016 14:49 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
ņam ņam - es jau mēģinu :-)

Esmu bijusi arī vairākās ballītēs un neviena nekad nav bijusi stulba vai garlaicīga, bet vienmēr viss ir bijis normas robežās.

Un jā - arī man vairākas kāzas, tāpēc jau arī mazliet satraucos :-D:-)

Man atkal liekas, ka vecmeitu ballīte ir forši, bet to milzīgo naudu tad es labāk pielieku dāvanai! Lai gan gan ballīte + kāzas jau tāpat vien sanāk diezgan dārgi! Tāpēc man atkal liekas, ka vecmeitu ballīte... Nu vairāk vai mazāk vienkārša ballīte! (s)
29.06.2016 14:59 |
 
Reitings 2684
Reģ: 13.01.2016
Robīte, varbūt tā mierīgi ieminies, ka Tev 50 eur liekas pārāk daudz? Visdrīzākais, ka neesi vienīgā, kas tā domā. + tur nav ko baidīties, ka kāda domās, ka esi sliktā, vismaz mēs vecmeitu ballītēs vienmēr esam rēķinājušās, ka nejau visas meitenes var to konkrēto summu iedot. Var ierosināt, piemēram, to telpas īri aizstāt ar kaut ko - kaut to pašu pikniku, vai lietus gadjumā kādu alternatīvu (pie kādas dārzā zem nojumes, piemēram).
Esmu bijusi arī ballītēs, kas ir dzīvoklī, jo nu - pa lielam, tur tiek pavadīts maz laika, ja skaisti izdekorē utt, nav taču atšķirība, vai ko īrē, vai tas ir dzīvoklis kādai no dalībniecēm.
29.06.2016 15:02 |
 
Reitings 1457
Reģ: 18.03.2009
Tikko biju ballītē, kur katra tā arī maksājām 50 eiro (plus 20 eiro bija mana brīvā grib, uzsaucu fotosesiju), bet bijām tikai 3 tuvākās draudzenes + līgava.
50 eiro ir liela summa vienai ballītei. Lai gan puišu ballītes (cik mans vīrs ir gājis) nekad nav izmaksājušas mazāk par 70 eiro..

Naudas jautājums vienmēr ir ļoti sensitīvs.
Esmu bijusi vecmeitu ballītēs, kur jau pašā sākumā meitenes norāda ka var atļauties konkrētu summu (piem., 30eiro) un ne vairāk! Vislabākais tomēr ir norādīt summu cik vari atļauties.
29.06.2016 15:10 |
 
Reitings 553
Reģ: 23.03.2016
Tas ir ļoti dažādi. Esmu vecmeitu ballītēm ziedojusi no 35-50eur, bet tikko draugs piedalījās vecpuišu ballītē un tur katrs deva 100eur, kas ir ārpŗāts,manuprāt, bet viņi nepalika Latvijā, izbraukāja krustu šķērsu, bija peintbols un visādas citādas aktivitātes, kas arī attiecīgi maksā.. :)

Jāskatās kādas ir dienas aktivitātes, galvenais netaupīt arī uz ēdienu/uzkodām, jo ar tukšiem vēderiem jau neviens nebūs laimīgs!
29.06.2016 15:21 |
 
Reitings 273
Reģ: 03.12.2015
Man atkal liekas, ka 50 eiro ir mazākais, ko esmu maksājusi par draudzeņu vecmeitu ballītēm. Parasti ir ap 70-100 eiro.

Bet, kā jau saka, tas tiešām atkarīgs no meiteņu skaita. Ja ir 5 meitenes, tad loģiski, ka jāmetas ir vairāk nekā tad, ja būtu 15 meitenes. Ko tad metīsies pa 20 eiro un pa 100 eiro taisīs ballīti?? Nu tas tad tur būs.

Tāpēc izdevīgāk ir aicināt vairāk meiteņu, kādas padsmit meitenes, lai sanāktu normāla summa, par ko arī izklaidēties.

Kopējais budžets vecemitu ballītēm svārstās pa 500 eiro. Esmu bijusi kādās 5 ballītēs.
29.06.2016 15:24 |
 
Reitings 815
Reģ: 29.01.2009
Kopējais budžets vecemitu ballītēm svārstās pa 500 eiro.


Nopietni? Tā taču ir tik liela summa. Man liekas, ka 50 Eur vecmeitu ballītei no personas ir padaudz. Te pat blakus diskusijā daļa apgalvo, ka kāzu dāvanai 50 Eur ir daudz, to nevar atļauties, nav vajadzīgs, utt.
29.06.2016 15:57 |
 
Reitings 273
Reģ: 03.12.2015
Lavandas lauks, jā nopietni. Es pati esmu rīkojusi draudzenēm vecmeitu ballītes, tāpēc zinu no pieredzes.
Skatoties, kāda ir dienas un nakts programma... transports (limuzīns, taksometri), ēdiens (vairākas ēdienreizes, kāds foršs restorāniņš, terases), alkohols (bāri, klubi, kokteiļi). Skatoties kādas aktivitātes, vai nu izbrauciens ar jahtu vai SPA kūre vai kaut vai izbrauciens ar motorlaivu veikojot vai brauciens gaisa balonā vai privātfotosesija vai deju nodarbības, dajebkas maksā naudu.
29.06.2016 16:12 |
 
Reitings 273
Reģ: 03.12.2015
Ja vel ir nakšņošana un brokastis, tad nemaz nerunāsim
29.06.2016 16:15 |
 
Reitings 583
Reģ: 01.09.2015
Esmu bijusi dažādās ballītēs. Gan maksājusi 100EUR, gan 20EUR. Kad bija tie 100EUR jāliek galdā, tad gan sašņaudzās roka :D it īpaši pēc tā, ka tās aktīvās plānotājas tā aizrāvās, ka beigās nekas tāds nemaz nebija. Nevarētu teikt, ka grandiozākā ballīte ever. Protams, liels pluss, ka visām bija vienādas kleitas. Bildēs smuki izskatījās.

Savas meitenes arī jau pabrīdināju, ka galvenais ir kopā būšana, nevis pārmērības :) gribu, lai visas nāk uz vecmeitu ballīti labprātīgi un ar prieku, nevis grabina pēdējos santīmus :)
29.06.2016 16:47 |
 
Reitings 417
Reģ: 29.01.2009
Es kad nesen biju uz vecmeitu ballīti, tad tīrajā bija 50 EUR no personas, plus vēl jāpērk bija drēbes un maza dāvana vecmeitai (tā bija norunāts), kā arī es piemetu savu daļu degvielai papildus, jo sanāca braukt no vienas pilsētas uz otru. Es parēķināju, ka beigās iztērēju 70EUR.

Un ja, kopā mēs bijām 13 meitenes. Vai es teikšu, ka kaut kas bija mega grandiozs? Man nelikās tā. Drīzāk tā bija vēlme no organizatores pašikot, ka viņa kaut ko tādu var izdomāt.

Kad man rīkoja ballīti pateicu, ka negribu, lai meitenes metas nenormālo naudu. Tāpēc uzreiz teicu nē nakts palikšanai un dargām izpriecām. Beigās gan tā sanāca, kad kāda pēdējā brīdī uzmeta un tad esot bijis tā neforši.

Bet jā, es uzskatu, ka nu tomēr tā ir vecmeitu ballīte. Nu nav jātaisa nenormālākais tusiņš par tūkstošiem.

Un piekrītu Lavandas lauks mazliet divkosīgi, ka kāda saka, ka 50 EUR kāzu dāvanai ir daudzd un nav jēga, bet vecmeitu ballītei gatavas tērēt pat 100 EUR.
29.06.2016 16:50 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Kad precēšos, tad pati plānoju segt vecmeitu ballītes izdevumus. Man šķiet, ka viesiem jau tā nākas tērēties dāvanās, ziedos un tērpos.. tāpēc labprāt iedotu aploksni, lai tik organizē (l)
29.06.2016 18:28 |
 
Reitings 324
Reģ: 29.01.2009
Varbūt šī tēma jau kaut kur ir apspriesta, bet cik naudas jūs devāt vedējiem kāzu organizēšanai visiem izdevumiem, ja (vismaz pagaidām tā domājam) nebūs kāzu vakara vadītāja, bet mūziķi mazliet iesaistīsies vakara aktivitātēs + vedēji. Viesu skaits ap 50 - 60.
29.06.2016 18:55 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Ja manas dāmas uzskatītu, ka ballītes ir tikai pa 500 eiro, es viņas pasūtītu un neietu, tās ir šausmas. Ja cilvēkam nav izdoma, tad visu aizstāj tikai ar naudu.

Par mazām summām daudz pašām piestrādājot var uztaisīt tikpat labi kā pa dārgo, tāpēc tieši novērtēju vairāk.

Jau minēju, ka draudzenes ballītē metām pa 15 latiem, bijām 5 meitenes, bet ballīte bija super un patika visām.

Vedējiem esmu gatava dot 150-200, bet pagaidām man neko neprasa, saka, ka vispirms sapratīs ko un kā, tad ziņos man.
29.06.2016 20:07 |
 
10 gadi
Reitings 1368
Reģ: 03.01.2010
Lilii, iesaku vienkārši iznomāt kādu no Shi Shi mākslīgo ziedu sienām, tās ir fantastiskas! Tur ne salīdzināt ar paštaisītām papīra ziedu sienām, kas prasa baigo čakaru un rezultāts tāpat nav tik profesionāls

30.06.2016 08:42 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Kordelia - diemžēl nav man paredzēti lieki līdzekļi, lai es īrētu kādas sienas vēl, ja būtu tad pati netaisītu.

Bet tāpēc neuzskatu, ka man būs sliktāk, vēl pie tam tās būs pašu gatavotas, tāpēc vēl vairāk novērtēs, jo visu taisu pati - ielūgumus, kur jau visi prasa vai sūtīti, bet man jau liekas, ka tur var redzēt, ka pašu gatavots. :D burciņas aplīmēju. cik esmu kādam atrādījusi, tad saka, ka smuki, arī galda kartes būs manis gatavotas. Tie ziedi bijuši Latvijā zināma veikala skatlogā, ir redzēts kā izskatās, tāpēc nedomāju, ka būs nesmuki, FB brīžam pārdod tādas šausmu sienas par naudu, ka manis pašas gatavota būs laba. Vēl papildus būs pašu taisīsi koka svečturi. Ja labi grib. tad visu var pats izdarīt, nevis tikai īrēt, nomāt, algot, līdz ar to mēs nenormālas nauda visur ietaupam.
30.06.2016 09:51 |
 
10 gadi
Reitings 1207
Reģ: 29.01.2009
es vakar taisīju pomponus un man ieteica zīdpapīru. tā kā man pietrūka zīdpapīra un nebija vairs tādā krāsā kā man vajadzēja. es nopirku krepapiru. un ziniet nekādā vaina. arī skaisti un labi :)
30.06.2016 10:51 |
 
Reitings 815
Reģ: 29.01.2009
Elza_Elza, kā jūties? satraukums ir nopietns? :-)
Tikai pēc tam neaizmirsti padalīties ar savu stāstu. (l)
30.06.2016 11:35 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits