KĀZU BEZTĒMA_ Līgavām, vedējiem u.c.

 
Reitings 2870
Reģ: 20.12.2012
Kā jau es apsolīju Ebei- šī būs kāzu beztēma- līgavām, vedējmātēm un visām precētajām, kuras ir gatavas dalīties pieredzē un padomos :) Arī es pati sāku aptvert, cik daudz informācijas jau esmu uzzinājusi un varbūt kādai tas varētu noderēt.
Dalamies gatavošanās priekā, kāzu kuriozos un padomos! (l)





16.01.2014 16:15 |
 
Reitings 643
Reģ: 12.05.2015
Ziemiga,
Sagaidīšanas uzkodas bija tāpēc, ka pēc ceremonijas viesi brauca uz viesu namu, atrakcijās braucām tikai mēs un vedēji. Starp ierašanos viesu namā un vakariņām bija vairāk kā 2 stundas. Pie viesu nama pirts, ezera krastā, bija uzklāts uzkodu galds, bija tēja, kafija un morss, lai viesiem līdz vakariņām nav jāmirst badā.
Uz galdiem bija dekori un dzērieni, ēdienu nebija. Ēdienus pienesa viesmīļi.
Zupu izvēlējāmies tāpēc, ka to paredzēja viesu nama ēdināšanas piedāvājums. Es pat neatceros, vai salāti bija pie izvēles iespējām.
Silto ēdienu viesi izvēlējās uz vietas, bija trīs opcijas. Nebija menu, viesmīļi nāca ar trīs ēdieniem uz paplātes un piedāvāja katram viesim izvēlēties.
06.01.2016 14:35 |
 
Reitings 273
Reģ: 03.12.2015
Bella, paldies! Šāds scenārijs izklausās labi

Vēl ir kādi pieredzes stāsti par ēdināšanu? :)
06.01.2016 14:48 |
 
Reitings 205
Reģ: 16.01.2014
Es arī par ēdinātājiem labprāt palasītu;-)
Kādai varbūt ir pieredze ar kāzām dārza tematikā(zviedru galds)? Kādas atsauksmes,kādas domas? Kādas varētu būt izmaksas šādai maltītei?
06.01.2016 15:05 |
 
Reitings 583
Reģ: 01.09.2015
Bellas variants ir jauks, tādās kāzās esmu bijusi. Pēc siltā ēdiena gan uz galdiem tika uzlikti salāti un uzkodas.

Zviedru galdu negribētu, jo tad ir jārēķinās ar to, ka viesiem visu laiku jāceļās, jāiet pie galda uzlikt ēst utt. Liekas pārāk skaļi, radīsies bardaks. Ja mazs bariņš viesu, tad vēl varētu.
06.01.2016 15:20 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
Parfait, daži devās prom naktī, daži gāja gulēt tad, kad citi cēlās, daži paņēma matračus vēl uz to lasītavu (jo tur bija tāds siltumiņš, ka varētu pat uz grīdas aizmigt:-D). Nu, nebija tā, ka nebija, kur gulēt, bet, godīgi sakot, es domājos, ka būs labāk, viņš jau arī tur sasolīja, ka nez cilvēkus var izguldināt, patiesībā nez cik tur ir matrači nevis pašas guļvietas. (t) Manai hipstera dvēselei ļoti patika pēc skata pati vieta un tās vietas, kur rezultātā galvenā ballīte notika, tāpēc arī palikām pie šīs, bet tās guļvietas...nu, vajadzētu viņiem vēl 2 tādas mājiņas uzcelt, tad būtu ok. Tu domā arī kaut kur tajā galā? Kurā mēnesī vispār plānojat? :-)

Man ar ēdienu bija tā, ka pēc ceremonijas bija galds ar pašas (un draudzeņu) taisītām uzkodām (pārsvarā saldajām)..nu, tā, ka viss galds pilns un pāri palika, ko pa ceļam mašīnās vēl uzgrauzt.
Tad bija pāris izklaides pa ceļam visiem kopā, pēc kurām viesi brauca uz viesu namu, kurā viņus sagaidīja visādas sāļās uzkodiņas un bole. Kad atbraucām mēs, tad uz galdiem jau bija salikti salāti un kaut kādas vēl uzkodas, bet silto nesa, kad visi sasēdās. Atnesa vienkārši uz šķīvjiem to, ko bijām izvēlējušies iepriekš (tur bija dažādi veidi, noteikti vairāk par 2 iespējām), katrs izvēlējās, vai grib k ko gaļveidīgu, zivi vai k ko veģetāru. Tās aukstās uzkodas tā arī palika uz galdiem visu nakti (nu, līdz apēšanai), mums bija garenie nevis apaļie galdi, tāpēc izskatījās ok, nevienam netraucēja. Biju vasarā kāzās, kurās bija apaļie galdi, tur bija tas variants ar zviedru galdu malā pēc visas lielās ēšanas, tas arī bija labi, jo uz apaļajiem, manuprāt, neizskatās īpaši labi n-tie uzkodu trauki. Bet vispār esmu bijusi arī kāzās, kur iepriekš jāizdomā, ko ēdīs, un, ja nemaldos, arī tādās, kur uz vietas ir jānosauc no saraksta, visi varianti ir bijuši ok.
06.01.2016 16:06 |
 
10 gadi
Reitings 5929
Reģ: 29.01.2009
Ray, jaa! :D jau kopš jūnija beigām patiesībā! :) Paldies! :) (l)

ņam ņam, man tā arī likās, ka ar to ziepes iespējams sanāktu... Šobrīd pat paši nesaprotam par formātu, kādu gribam un naudas daudzumu ko gribam tērēt... taustāmies! :D noteikti tik lēti kā Robītei nesanāks (lasu senos ierakstus). Galds jums patiešām ļooooti skaists! :) Ā un atminējos, ka mums uz Briedisiem edienu gadaja arii siltumnīca . Biju tādas sajūsmas dziesmas dzirdējusi, bet biju nepatīkami pārsteigta jau tajā brīdī, kad pusdienojot tur pie šamiem atnesa dārzeņu salātus ar... majonēzi. Nu tā galīgi lēti un nepatīkami pārsteidza. Pati apkārtne gan ļoti jauka!
06.01.2016 16:38 |
 
Reitings 12651
Reģ: 29.01.2009
paldies! :* Nu, jā, jādomā..atceries tikai, ka gandrīz vienmēr rezultātā iztērējas tik un tā vairāk kā plānots.:-D
06.01.2016 16:41 |
 
Reitings 15092
Reģ: 29.01.2009
Es arī baigi iespringu uz guļvietām. Beigās tos, kas negribēja iet gulēt un planēja līdz otrai dienai apkārt lamāju, ka nafig es stresoju, vai pietiks visiem vietas, ja citi gudrīši guļ pie galda vai neguļ vispār. :D
Tā ka jāpiekrīt vien, ka guļvietas vajag mazāk nekā viesi, kā to saka visos kāzu forumos. Bet es arī saprotu, ka gribas visu pārdomāt 100% un arī, plānojot, nevarēju iedomāties kā var atstāt kādu ciemiņu bez gultas vai matracīša.

Parfait, viss, protams, atkarīgs no blatiem, vēlmēm u.c. faktoriem, bet no savas un tuvāko draudzeņu piemēriem, varu teikt, ka absolūti standarta budžets tomēr ir tie 4-5 tk.
06.01.2016 16:46 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Parfait, apsveicu! :-)
06.01.2016 18:34 |
 
Reitings 525
Reģ: 05.01.2016
Meitenes!
Kāda ir atsauksmes dzirdējusi par nupat pieminēto Siltumnīcu? Vispārīgi- kā svinību vieta, ko viņi piedāvā servisā, vai vsp ir guļvietas, ēdiens utt? Viņiem laikam ieilgušas brīvdienas, neatbild uz mailu :(
06.01.2016 19:30 |
 
Reitings 417
Reģ: 29.01.2009
Visi svētki pagājuši, jāķeras atkal klāt plānošanai.

Vēl viens liels ķeksis - vizāžists ir. Un cilvēks, kas tiešām uztaisīs man tā, kā es gribu.

Par ziediem un floristu satraukuma nav, man ir cilvēks ar zelta rokām, kas palīdzēs, ieteiks un saposīs visu. Daudz ziedus negribas izmantot, un gribas izmantot to, kas ir dabā. Šo to jau esmu atradusi un noskatījusi.

Tikai trakākais ir tas, ka svinību vieta nav.
Mums ir 70 cilvēki un tad nu meklēju, kur arī sanāk tos visus izguldīt, līdz nesen man sāka teikt, ka nemaz visi nepalikšo - tas nebūšot pa nakti, tas arī ne. Tad nu nospļāvos un sapratu, ka mazliet par daudz stresoju.
Meklēju tagad vietu, kur mazāk var izguldīt.
Vai vispār netaisīt ar gulēšanu...
Redzēs, izrunāsim nedēļas beigās ar vīrieti un tad nu zināsim ko un kā.

Tūlīt arī sākšu ķerties klāt pie dekorāciju veidošanas.
06.01.2016 20:00 |
 
Reitings 1620
Reģ: 22.05.2014
Meitenes, kā jutāties, mainot uzvārdu?
Šobrīs esmu pieķērusies savam, tāpēc jūtu, ka ņemšu sev dubulto, bet vīrs visticamāk paliks tik savā uzvārdā, kaut izteicăs, ka var arī dubulto...
06.01.2016 20:51 |
 
Reitings 3774
Reģ: 12.02.2013
Ir pagājuši vien 4 mēneši, bet es jau vairs neatceros savu veco uzvārdu. Nu labi, es pārspīlēju, bet pie sevis vairs nedomāju par veco uzvārdu, uzreiz saku jauno, parakstos ar jauno. Es savu jauno uzvārdu laikam nenormāli dievinu (l)
06.01.2016 21:12 |
 
Reitings 386
Reģ: 17.05.2012
Sveikas, jau izveidoju jaunu diskusiju, nemaz nezināju, ka te ir kāzu plānotāju diskusija arī. Meklējam kāzu muzikantus un vadītāju, pagaidām skatāmies uz Trešo brigādi un Zinti Zariņu, vai ir kādai atsaukmes?
Ja ir kādi citi labi, ko ieteikt, droši :-)
06.01.2016 21:14 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Man uzvārds ir dilemma. Gribu likt svītriņā, bet vīrietis uzskata, ka labāk tad es atstāju savu esošo, ne svītriņā. Tāpat jau darīšu pa savam, bet riebjas tas viss. Bērnam jau vīrieša uzvārds, bet man tas ir kā vārdu nomainīt, nu ļoti grūti.
06.01.2016 21:50 |
 
Reitings 541
Reģ: 10.03.2014
Par uzvārdiem, savu nemainīšu, varbūt caur svītriņu. Bet būtu dīvaini man latvisks, līgavainim riktīgs krievu :-D vēl jau ir laiks padomāt
06.01.2016 22:18 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Mans vīrs arī teica, ka vai nu lai mainu vai atstāju savu, jo dubultos viņš vispār nesaprot. Atstāju savu, bet ik pa laikam jau tomēr bija dīkšana par to, ka ģimenei vajag vienu uzvārdu. Rezultātā - pēc 5 gadiem nomainīju. Tāds čakars, labāk vajadzēja uzreiz nomainīt. Un tagad vēl attālākiem paziņām jāskaidro, ka, nē, neesmu šķīrusies vai otrreiz apprecējusies.
06.01.2016 22:44 |
 
Reitings 480
Reģ: 29.01.2009
Neesmu nomainījusi un nevēlos to darīt. Man savs ir tuvs, un uzvārds ir mana identitāte. Vīrs arī nebija gatavs mainīt, tā esam katrs ar savu.
06.01.2016 23:41 |
 
Reitings 3533
Reģ: 27.01.2014
Meitenes. Jums ceremonija būs baznīcā vai zagsā?
07.01.2016 08:18 |
 
Reitings 273
Reģ: 03.12.2015
Mums būs baznīcā :) Tikai vēl nav izdomāts kurā, jo svinību vietas vēl nav.

Uzvārdu noteikti mainīšu. Man nav pieņemami ģimenē dažādi uzvārdi. Lai cik mīļš būtu savs uzvārds, tas tomēr liecina par augstu ego, ka grib paturēt savu... Laulība jau kā tāda ir ziedošanās otram cilvēkam. Ja tomēr sava ego dēļ nevar atteikties no uzvārda, vai laulībā nebūs problēmu arī ar citām ego izpausmēm?
07.01.2016 08:35 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits