KĀZU BEZTĒMA_ Līgavām, vedējiem u.c.

 
Reitings 2870
Reģ: 20.12.2012
Kā jau es apsolīju Ebei- šī būs kāzu beztēma- līgavām, vedējmātēm un visām precētajām, kuras ir gatavas dalīties pieredzē un padomos :) Arī es pati sāku aptvert, cik daudz informācijas jau esmu uzzinājusi un varbūt kādai tas varētu noderēt.
Dalamies gatavošanās priekā, kāzu kuriozos un padomos! (l)





16.01.2014 16:15 |
 
Reitings 252
Reģ: 14.11.2013
Nu arī man pienācis laiks visu plānot un domāt.

Meitenes,precēsimies baznīcā.Ar ko jāsāk???
26.10.2014 11:32 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Meitenes,precēsimies baznīcā.Ar ko jāsāk???


Kādas konfesijas baznīcā?
26.10.2014 11:33 |
 
Reitings 252
Reģ: 14.11.2013
Annie

Katoļu

laikam ar nokristīšanu,jo es neesmu.
26.10.2014 11:42 |
 
Reitings 468
Reģ: 29.01.2009
Sveikas! Arī es pievienojos šai diskusijai! :)
Mēs arī baznīcā laulāsimies. Bet viņš ir pareizticīgais, es katole. Cik zinu, tad abiem ir jābūt vienā konfesijā? No kuras uz kuru ir vieglāk pāriet?
26.10.2014 12:00 |
 
Reitings 252
Reģ: 14.11.2013
Uhhh,izlasīju,ka esot pirmslaulaato kursi,kuri ilgst 6 meeneshus,velpietam tikai 2x gadaa,knapi paspeesim,riit jaazvana uz bazniicu utt
26.10.2014 12:14 |
 
10 gadi
Reitings 1395
Reģ: 18.03.2012
Es zinu, ka ir dažādi mācītāji, visu var sarunāt, ka var iziet ātrāk, piem.,2 mēnešu laikā, ir, kam nav vispār jāiet, ja ir iesvētīts...Nu tur ir jārunā.
26.10.2014 12:22 |
 
Reitings 252
Reģ: 14.11.2013
Rīt sazināsos un noskaidrosu.Man ir stress,liekas,tik daudz darāmā,ka nezinu ar ko sākt.stādu viesu sarakstu precos.lv ,bet tur man kkas nepievienojas
26.10.2014 12:25 |
 
10 gadi
Reitings 4291
Reģ: 03.08.2009
Runājot par izmaksām, mums bija ap 4000 Eur, ieskaitot gredzenus un uzvalku, bet ne kleitu, jo to man dāvināja krustmāte. Cilvēki bija apmēram 100. Dārgākais bija ēdināšana un alkohols. ēdiens daudz palika pāri, bet tā kā mēs svinējām kopā trīs dienas, tad labi vien bija, jo trešās dienas pusdienlaikā viss bija apēsts. Izdzerts gan nē. Ar to vēl strādājam. :D Svinību vieta bija vislētākais :D
26.10.2014 12:27 |
 
10 gadi
Reitings 1395
Reģ: 18.03.2012
Anne Shirley
oho, mums ar 30 cilvēkiem aizgāja 3000 eur.
26.10.2014 12:30 |
 
Reitings 252
Reģ: 14.11.2013
Mums budžets aptuveni 5000-6000tūkstoši.
ap40cilv aicināti.Gribam iekļauties.
26.10.2014 12:33 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Jā, tad jāpieņem visi obligātie sakramenti - kristības, komūnija, iestiprināšana. Nu, iespējams, kāds priesteris būs ar mieru, ja tikai nokristīsies. Sazinieties ar t'ās draudzes priestrei, kur vēlaties laulāties.

Katoļus ar pareizticīgajiem laulā, nav obligāti jāmaina konfesija.
26.10.2014 13:56 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Mans vīrs ir luterānis, es - katoliete.
Salaulāja mūs bez jebkādām mācībām, vien kādas 2x bijām pie mācītāja uz dažām minūtēm parunāties.
Bet nu, kā jau Annie teica - jāzvana, jāprasa.
26.10.2014 14:01 |
 
10 gadi
Reitings 4291
Reģ: 03.08.2009
BetijaB, sanāca tik lēti, jo mēs izlēmām par labu tādai netradicionālai svinību vietai. Tas bija kultūras nams pie manām lauku mājām 10km no Siguldas. Cilvēki parasti šādas vietas neizvēlas, bet mums gribējās aicināt visus mīļos draugus un radus un tad sanāca daudz cilvēku. Kultūras nama
ire ir ļot lēta un tur ir arī daudz vietas kur izguldīt. Vecākos ļaudis vedām uz manām mājām, kas tur pat 3km attālumā ir. Sākumā gan es neticēju, ka to zāli var padarīt skaistu un svinīgu, bet divas dienas strādājot ar dekorācijām mums sanāca tīri labi. Zāle ir liela, līdz ar to vieta ir gan dancošanai, gan galdiem, gan mūziķiem. Ja nu kādai interesē varu sīkāk izstāstīt kas un kā. :)

Kādas jums domas par fotogrāfiem? Tās, kuras jau precējušās, vai jums bija zināmi fotogrāfi vai pirms tam tikai mājaslapas papētījāt?
26.10.2014 14:33 |
 
Reitings 252
Reģ: 14.11.2013
Ehhh,šitā traks var palikt visu lasot.Galvā uzreiz miljons ideju,es neesmu pārliecināta vai nenojūgšos šo mēnešu laikā :D
Kāzas nākamgad vasaras beigās ,āaaaa,nespēju vēlaizvien tam noticēt.

Man ir miljons ideju,vēlmju,fantāziju,gribu visu perfekti un BEZ STRESA ,bet tas laikam nav iespējams.
Rīt sazināšos ar baznīcu.Izjautašu par kristībām,man vajag nokristīties,jau sen to esmu gribējusi izdarīt,bet vienmēr attur "nav laika".Šoreiz būs.Nākamais jānoskaidro par pirmslaulāto kursiem,vai izejot tos šeit Rīgā,varam precēties Baznīcā Ludzā :) jānoskaidro par samaksām utml.
26.10.2014 22:12 |
 
10 gadi
Reitings 1395
Reģ: 18.03.2012
Anne Shirley
Laba doma:) Agrāk nemaz tādus viesu namus neīrēja, visi taisīja vietējos kultūras namos.
Mums bija ļoti maz laika gatavoties visam, 100% uzmanības paņem bērns, vīrs atbalstīja tikai ar finansēm, ne organizēšanu, tāpēc gribēju visu gatavu, nevarēju iedomāties, ka varētu meklēt atsevišķi banketa gatavotājus, transportēt visu, domāt, kur dabūt, piemēram, matračus gulēšanai..Man jau tā galva sāpēja :D
Labi ir, kā bija, neko nenožēlojam :)
26.10.2014 22:24 |
 
Reitings 252
Reģ: 14.11.2013
Ehhh,nē,es šodien bimbāšu.Kā gribētu teikt pateicību tētim,kā gribētu,lai ieved baznīca,bet ,diemžēl,vairs nav starp mums. :(
26.10.2014 22:58 |
 
Reitings 79
Reģ: 30.01.2009
Skatos, ka nākamā gada līgaviņas jau sarosījušās, tāpēc pievienošu arī savu pieredzi.
Mūsu kāzas bija šī gada septembrī - plānot sākām jau iepriekšējā gada novembrī un jo tuvāk nāca kāzas, jo nepacietīgāk tās gaidīju.
Kopā iztērējām nedaudz zem 6 000 EUR - viesi bija ~60 (ar vakara vadītāju un fotogrāfiem, kurus, protams, arī sēdinājām pie viesību galda). Svinējām viesu namā ar nakšņošanu.
* Ja kāzas plānotas baznīcā, tad iesaku sākt ar baznīcas izvēli, lai laicīgi noskaidrotu, kad sākas iesvētes mācības (ja tādas ir jāapmeklē). Tiešām iesaku iziet šos kursus – mēs gājām Krusta baznīcā un mums ļoti patika;) Diemžēl jaunlaulāto kursus nokavējām, bet par tiem arī esmu dzirdējusi tikai labākās atsauksmes.
* Ne mazāk svarīgi par baznīcu ir svinību vietas izvēle – mēs viesu namus apbraukājām decembrī (kas mums šķita ļoti laicīgi), bet jau tad mūsu izvēlētajā viesu namā („Iecupes”) nebija brīvu datumu vasarā. Tādēļ svinējām septembrī - mums ļoti patika tādas atvasaras kāzas ražas laikā;)
* Un tad jau sekoja fotogrāfu un vakara vadītāja meklēšana. Mums noveicās un atradām vakara vadītāju un DJ vienā personā – Agris Bušs. Tiešām sirsnīgs cilvēks, kurš ir īstajā vietā. Viesi bija stāvā sajūsmā un visi kā viens prasīja, kur mēs šitik foršu vakara vadītāju atradām. Fotogrāfi mums bija veseli divi – gan filmēja, gan fotografēja – Ingmārs Zaļmežs un Vivita Kokina. Arī par šo tandēmu vislabākās atsauksmes.
* Mums nešķita svarīgi īrēt kāzu auto – pat nezinu no kurienes šī tradīcija ir ienākusi. Manuprāt, ir savādi īrēt mašīnu vienai dienai. Bet, ja vēlas kādu glaunu retro auto, tad tas noteikti arī jau laicīgi jāaizrunā, jo cik dzirdēts tiem arī blīvs pieraksts uz vasaras kāzu sezonu. Mēs izmantojām vedējtēva auto.
* Pārējos palīgus meklējām caur draugiem – floriste, friziere/vizāžiste un deju pasniedzēja bija mūsu draugu vai paziņu lokā ieteiktie cilvēki.
* Kāzu kleitu pasūtīju internetā – Tidebuy.com. Kleita atnāca ļoti laba – aiznesu pie šuvējas, lai aizmuguri pārtaisītu par sienamu (oriģināli atnāca ar rāvējslēdzēju) un nedaudz iešūtu, bet kopumā biju ļoti apmierināta ar ķīniešu darbu.
* Šķiet viens no pēdējiem darbiem bija konditores meklēšana – izmantojām „Rozītes konditorejas” pakalpojumus – patika tas, ka aicināja uz degustāciju, piedāvāja aizvest torti uz svinību vietu, kā arī varējām katru kāzu tortes stāvu izvēlēties ar citu garšu. Cena bija 12EUR/kg – ļoti gardi.

Pārējais viss jau sīkumi – ielūgumi, dekorācijas, utt. to visu var lēnām čubināties pa brīvajiem vakariem un dienām.
Apsveicu visas topošās sievas un novēlu izbaudīt šo skaisto laiku;)
27.10.2014 18:16 |
 
Reitings 252
Reģ: 14.11.2013
Izskatās,ka būs problēma ar baznīcu.Mācītājs teica,ka mums ar topošo vīru jāiziet kursi,bet tie ir ari darba dienās.Manējais nu nekādīgi netiek.Bāc,ko ,lai iesāk.
27.10.2014 18:35 |
 
Reitings 3774
Reģ: 12.02.2013
Pastāstiet līgaviņas, kāda Jums bija/būs frizūra kāzu dienā???

Es esmu izdomājusi aptuveni galvā kādu frizūru gribu, protams, bildi ar tādu aptuvenu nevaru atrast. Vēl grūtāk man iet ar matu rotu, man nebūs plīvurs, bet vēlos kādu matu rotu. Piedāvāja man uzšūt , protams, tādu kādu vēlos arī bildi nevaru atrast. Vienīgi atliks aprakstīt, moš izdodas tādu man uztaisīt. :)
01.11.2014 19:58 |
 
Reitings 1
Reģ: 29.01.2009
čau, meitenes!
Mums šovasar arī būs kāzas. Tā kā mēs visu sākām plānot ļoti laicīgi, izkatās, ka būs gatavi kāzām jau drīz)) Mums jau ir gan restorāns, gan vakara vadītājs, fotogrāfe, esmu nopirkusi kleitu (starp citu internetā) un visvisādus sīkumus.

Šodien nopirkām uzvalku līgavainim pa lēto: viss komplekts kopā ar kreklu un slipsi ir sanācis 110 eiro!! Ja kāds pāris ir uzvalka meklējumos, tad noteikti ir vērts apmeklēt veikalu *mans drebju skapis* Cēsu ielā, cenas tur tiešām ir ļoti labas, bet ja vēl pasaki, ka esi tur pircis uzvalku agrāk, tad iedod atlaidi 50-60% kā patstavīgajam klientam.

Vai kāds var ieteikt floristi par adekvātu naudu? Esmu apvaicājusi vairākas vietas, bet par visprastāko pušķi prasa 50-60 eiro.
02.11.2014 01:52 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits