Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Izvēle.

 
Reitings 395
Reģ: 14.01.2014
Labvakar, šis jautājums, manuprāt, ir ļoti aktuāls jautājums arī šeit, bet ceru, ka spēsiet man palīdzēt, jo esmu lielas izvēles priekšā.
Šobrīd cenšos izvēlēties jaunu skolu, vēlams Rīgā. Esmu lasījusi dažādas atsauksmes par skolām, bet varbūt kautkas ir mainijies un jūs varētu izteikt savu viedokli, labāk būtu, ja pašiem būtu pieredze ar šīm skolām.
Kā pirmo skolu biju domājusi Hanzas vsk, esmu daudz sliktas lietas dzirdējusi, bet varbūt tomēr?
Rīgas valsts 2.ģimnāzija/3.ģimn.
Rīgas Angļu Ģimnāzija, manuprāt ļoti laba skola, bet kas to lai zin..
Vairs nekas nenāk prātā, šīs visvairāk esmu pētījusi..
Varbūt kādai ir vēl citi skolu piedāvājumi?
14.01.2014 19:20 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Manuprāt, nav lielas nozīmes, kurā skolā tu mācies (vismaz vidusskolā, noteikti!) galvenais - cik ļoti tu pati esi ieinteresēta mācības un to dari! Manuprāt, sen jau vairs nepastāv uzskats, ka Rīgas centra skolas ir labākas par citām skolām. Prestižākas varbūt, bet ko gan tas dod?
Visas ir normālas skolas, tajās strādā gan dažādi pedagogi, gan mācās dažādi skolēni, tas, kurā klasē nonāksi ir tīrākā veiksmes spēle! Es tavā vietā daudz neiespringtu, mācītos tajā, kas tuvāk dzīves vietai (lai gan Rīgā jau visas ir rokas stiepiena attālumā!) Pati mācījos Teikā, CE rezultāti bija ļoti labi, tiku budžetā visur, kur vēlējusies, tas pats ar klases biedriem! Tā kā viss ir atkarīgs no tevis pašas, mazāk no skolas, kurā mācies! :)
14.01.2014 19:26 |
 
Reitings 395
Reģ: 14.01.2014
Skolas izvēlei ir nozīme, jo īpaši ja pēc vidusskolas vēlies studēt ārzemēs.
Man personīgi ir svarīgi, lai pedagogu attieksme ir normāla, jo esmu dzirdējusi, ka piemēram hanzā vispār atsevišķi skolotāji reti kad novada stundas savas, bet tā vietā runā par saviem ceļojumiem or smth, konkrēta mācību stunda var mēnešiem nenotikt, jo nav skolotāja, kas aizvieto.
14.01.2014 19:37 |
 
Reitings 5941
Reģ: 30.10.2009
No tevis minētajām esmu par Rīgas Angļu Ģimnāziju un 2.ģimnāziju.

Neesi apdomājusies par 1.ģimnāziju ar?

Un skolas izvēle - tas IR svarīgi. Bērns var būt gudrs un vēlēties mācīties, bet nonākot vidē, kur pasniedzēji, piedodiet, tupi, pārējie apkārt esošie skolnieki neizceļas ar saprātu un vide kopumā ir tik depresīva un nomācoša, stāstiet, ko gribat, bet nav viss atkarīgs (līdz ar to nevajadzētu visu vainu uzņemties) no skolnieka. Ja apkārt ir čakli, motivēti skolnieki, kas cenšas un pilnveidojas, ir pasniedzēji, kas ir pretīmnākoši, kas ir gudri un prot vadīt stundas tā,lai raisītu interesi, ja vide ir laba, tad skolnieks gribot vai negribot sāk mācīties labāk. :)
14.01.2014 19:50 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Par tām ārzemēm īsti nepiekritīšu, lai gan īpaši iedziļinājusies neesmu! Ārzemēs tāpat viņiem neko neizteiks, vai esi mācījusies Hanzā, vai 3. ģimnāzijā vai tik pat labi - kaut Ogres ģimnāzijā vai Jāņa Jaunsudrabiņa Neretas vidusskolā! Viņiem svarīgi būs tie IELTS testi, varbūt arī CE līmeņi! Un, protams, valodas zināšanas, kuras tā kā tā nāksies papildināt kursos/pašmācības ceļā!

Pa Hanzu - nu mani vispār tā skola pati par sevi neuzrunā, kā ar pedagogiem nezinu, bet kā jau teicu - veiksmes spēle! Tik pat labi tā var gadīties jebkurā citā skolā! Un galu galā, ja tiešām gribi labā skolā mācīties - mācies 1. ģimnāzijā, ticu, ka tā ir kaut mazliet labāka par citām, jo tomēr konkurss liels! (bet tas tādā gadījumā, ja vari to izturēt!)
14.01.2014 19:51 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
cloo, protams! Bet labi pedagogi/čakli skolēni ir arī citās skolās! Ne tikai centra prestižākajās! Meitenes nosauktās nekomentēšu, jo par tām neko daudz nezini/neesmu interesējusies, bet, piemēram, NDĢ, centra humanitārā ģimnāzija un vēl dažas citas savu labo slavu jau zaudējušas!
14.01.2014 19:53 |
 
Reitings 3467
Reģ: 24.09.2012
Skolas izvēlei ir nozīme, jo īpaši ja pēc vidusskolas vēlies studēt ārzemēs.
Ja? Un kaada noziime? Man liekas, ka studijaam vienmer skataas sekmes, nevis to, kaadaa skolaa maaciijies. Tu gribi teikt, ka neviens no lauku skolaam nekad nav ticis maaciities aarzemees? Nedomaa tik aprobežoti. Par tupiem skolotajiem - nu tadus var atrast jebkura skola, par loti prestiza.
14.01.2014 19:54 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Skolas izvēlei ir nozīme, jo īpaši ja pēc vidusskolas vēlies studēt ārzemēs.

Nav gan nekaadas! Neviens Sveicee, ASV vai Norveegijaa nezina starpiibu starp Akniikstes pagasta skolu un 1. gjimnaaziju. Starpiiba ir tad, ja izveelaas augstskolu. Kaut kaada apshaubaama augstskolas tipa iestaade var arii netikt njemta veeraa aarzemees, bet LU, Stradinji skaitaas tomeer akrediteeti visaa pasaulee.
14.01.2014 19:59 |
 
Reitings 2196
Reģ: 19.10.2012
Piekrītu, ka nav TĀDA nozīme, kurā skolā mācīties, ja izvēlas no ~ vienāda līmeņa skolām.
14.01.2014 20:00 |
 
Reitings 5941
Reģ: 30.10.2009
Protams, ka jebkur var atrast gan labos, gan sliktos.
Vispār, ko esmu piefiksējusi - krutās skolas izdara spiedienu uz skolēniem, lai nezaudētu savu krutumu. Ne tik krutās ļauj pašiem lemt vai vēlas mācīties tik ļoti.
14.01.2014 20:01 |
 
Reitings 395
Reģ: 14.01.2014
Aija - es nedomāju aprobežoti, vienkārši vajag LABU skolu, kur var tās labās atzīmes arī dabūt. Tu mani nedaudz pārprati.
14.01.2014 20:04 |
 
Reitings 305
Reģ: 18.07.2013
Redzi, pirms jautā forumā, iesaku noskaidrot pamatus

Būtībā uz RV1ģ un 3. ir iestajeksāmeni. Tie, kuri netiks pirmajā, varēs doties uz trešo, ja būs konkursu izturējuši.

Attiecībā uz Kristas komentaru par to, ka starpības nav nekādas, nevaru piekrist. Ir būtiks starpība, kāda skolā Tu mācies, un kas ir Tavā vidē. Parastajās skolās ir daži censoņi klasē, pārējie velk. To velkošo dēļ bieži vien līmenis ir zemāks un censoņiem netiek dotas tik daudz iespējas attīstīties.

RV1Ģ klasē visi ir daudz maz vienādi censoņi. Tas ir cits līmenis, kādā atrodies, un arī rezultāts parasti ir cits. Ne tikai Tava pašizaugsme un zināšanas, bet arī pašvērtējums un stāja attiecībā pret tiem, kas nāk no citām skolām.


RV1Ģ līdzi var turēt Franču licējs, trešā, iespējams, vēl kāda skola.
14.01.2014 20:07 |
 
Reitings 395
Reģ: 14.01.2014
Vāverēn - esmu jau lietas kursā par iestājeksāmeniem, tas mani diži nebiedē.
14.01.2014 20:14 |
 
Reitings 305
Reģ: 18.07.2013
man nekādā ziņā negribas aizvainot tos, kuri mācās vai ir mācījušies cita skolā, bet tas, oo velos akcentēt, ir radītā vide, kur ļauj personai attīstīties kā personībai. :)

Ja matemātika padodas, raksti eksāmenu.
Kad pati mācījos, bija klasesbiedri, kas palikuši uz otru gadu, lai tikai vēlreiz rakstītu eksāmenu un mēģinātu iestāties.
14.01.2014 20:19 |
 
Reitings 7908
Reģ: 05.02.2011
no paziņām ļoti labas atsauksmes par Angļu ģimnāziju esmu dzirdējusi. un, ja plāno mācīties ārzemēs, tad šī skola valodu sagatavošanas ziņā varētu būt ieguvums.
14.01.2014 20:45 |
 
Reitings 3467
Reģ: 24.09.2012
Aija - es nedomāju aprobežoti, vienkārši vajag LABU skolu, kur var tās labās atzīmes arī dabūt. Tu mani nedaudz pārprati.
Labu skolu, kur var kukuli iedot, lai buutu taas labaas atziimes? Vai kaa tu to domaa? Jo man liekas, ka labas atziimes ir atkariigas tikai no tevis pasas. Starp citu, naaku no nepavisam krutas skolas, bet man tas netrauceja dabut labas atzimes un studiju laikaa tikt budzeta (aiz sviitras palika kandidaati no tevis sauktajaam krutajaam skolaam).

Cik tev gadu vispar? Ko saka tavi vecaki? Neba nu bez vinju piekrisanas tu tiksi vispar tur, kur velies.
14.01.2014 20:52 |
 
Reitings 395
Reģ: 14.01.2014
Viss ir atkarīgs arī no skolotājiem, ir skolotāji, pie kuriem var censties, bet tas viņiem neko nenozīmē un atzīmes tāpat būs sliktas. ;)
Man ir 18, vecāki mani respektē, nespiež iet uz konkrētu skolu, viņi man ļauj pašai izvēlēties. ;) Tas šajā gadijumā ir pozitīvi.
14.01.2014 22:09 |
 
Reitings 305
Reģ: 18.07.2013
Apsveicami ir katri izglītības iegūšanas mēģinājumi. Bet 18 gados stāties 10.klasē... ir tā kā interesanti, ja mērķē uz šīm Tevis nosauktajam skolām
14.01.2014 22:22 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
18 gadi un mācīsies tikai 10. klasē? Man šķita, ka tādā vecumā iet mācīties tikai uz vakarskolām, bet nu neko ..

Es, protams, ļoti atvainojos, ja mācīties nevarēji kādu nopietnu iemeslu dēļ :(
14.01.2014 22:25 |
 
Reitings 177
Reģ: 18.11.2013
Ja ir iespējas, kāpēc nemācīties jebkādā vecumā? Vakarskolu vai tālmācības vidusskolas parasti izvēlas tāpēc, ka pa dienu ir darbs vai nav neviena, kas pieskata bērnus utt. Taču izglītības kvalitāte lai gan daudzās vakarskolās ir laba, taču tā nav salīdzināma vidusskolām un ģimnāzijām, kurām ir padziļinātie profili kādā jomā utt. Vairumā skolās nav arī nekādi vecuma limiti (tie laikam varētu būt kādiem sporta novirzieniem...), pie tam 2 gadi nav pilnīgi nekas!

Pie tam no savas pieredzes saku, ka skolai ir ļoti liela nozīme! Manā skolā ļoti trūka skolotāji, daži priekšmeti vnk nenotika vairākus mēnešus, jo nevarēja atrast nevienu ilgstoši slimojošā vai pēkšņi no darba aizgājušā skolotāja vietā, ķīmiju mums pasniedza k-kāds students (viņš pat nebija "iespējamajā misijā", bet vnk agrākais absolvents, kam ķīmija patika), kā arī daudzi citi skolotāji bija ļoti veci un viņiem bija dažādas ar veselību saistītas problēmas, piem., ar atmiņu utt. tas gan nebija Rīgā, bet mazākā pilsētā, kur tā it kā bija labākā skola. Protams, daži priekšmeti tika mācīti labi, bet diemžēl to nevar salīdzināt ar Rīgas valsts 1.ģimnāziju utt.

Par Angļu ģimnāziju dzirdētas labas atsaukmes tieši valodu ziņā, tāpat par Franču liceju (zinu, kas tur mācās un plāno studēt ārzemēs).
15.01.2014 02:43 |
 
Reitings 1446
Reģ: 20.12.2011
Vidusskolās nevar pārlekt uz citu skolu vienalga kurā klasē?
15.01.2014 03:12 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits