+ un -

 
Reitings 202
Reģ: 12.06.2012
Sveikas.
Tuvojas ēnu dienas, un tā kā nākamais mācību gads ir man pēdējais, domāju par to, kur studēt.
Man interesē vairākas profesijas, taču gribētos dzirdēt viedokļus no malas, plusus un mīnusus, lai izsvērtu sev piemērotāko.
Tātad - kas jums ir sakāms par sekojošām profesijām:
1. Vecmāte
2. Radiogrāfers
3. Zobu tehniķis (nav zobārsts)
4. Fizioterapeits
5. Audiologopēds

Gaidīšu jūsu viedokļus.
14.01.2014 18:09 |
 
Reitings 4083
Reģ: 22.11.2013
lauztāsirds Varbūt tev ir vēl kāda interesējoša profesija?
14.01.2014 19:31 |
 
Reitings 202
Reģ: 12.06.2012
Tikko RSU mājaslapā uzgāju studiju programmu ''ortozēšana protezēšana''. Izklausās interesanti...
14.01.2014 19:33 |
 
Reitings 28
Reģ: 12.11.2013
1. Par vecmāti mācoties,jārēķinās,ka psiholoģiski būs smagi, stiprus nervus vajag dēļ visādām patoloģijām,sarežģījumiem dzemdībās,nepatīkamiem skatiem utt. Vēl jau nav jēgas prasīt,vai nav slikti no asinīm un tādām lietām- manā kursā (mācos par māsu) meitenēm pēkšņi atklājās, ka jāģībst, kad ierauga asinis, par operācijām un dažām manipulācijām nemaz nerunājot :D Bet norūdījās,tikai 1.gadā tā bija,nu jau vairs nav tā. Bet tā vecmātes darbs likās ļoti saistošs, studijas gan nebūs vieglas (a nekur jau nav:D).

2. Mani personīgi nesaista radioloģija un tā diagnostika. Cik praksēs ir redzēts, tad liekas tāds vienmuļš darbs, nepatīk tā vide kaut kā. Bet tas jau kā kuram. Ja saista tehnika, datorzinības un viss tas-der. Bet vispirms jāizmācās par radiologa asistentu un tikai tad tālāk.. Par starojumu-viņiem jau regulāri ir jāpārbaudās+jāievēro visi noteikumi,lai sevi neapdraudētu un saņemtu to pēc iespējas mazāk.

3.Neko daudz nevarēšu pateikt. Tie ir tie,kas taisa protēzes n stuff? Patīk tādas lietas-uz priekšu.

4.Fizioterapeiti tiešām ir ļoti daudz,jāizsitas,bet likās forši,ka slimnīcā jaunas,zinošas meitenes rosās un vingrina pacientus;D Gan pavisam maziņus bēbjus, gan gados vecus. Lielai pacietībai jābūt. Īpaši ar neiroloģiskajiem pacientiem un ne tikai. Taču gandarījums ir milzīgs.

5.Audiologopēds-daudz nepaguvu redzēt šo, taču meitenes bija sajūsmā par 1 sievietes darbu, viņa tiešām esot savā vietā ar visu sirdi un dvēseli.

lauztāsirds , kas Tevi pašu interesē vairāk? Dzemdniecība/ginekoloģija, anatomija vai kas? Svarīgi jau arī ir tas,vai gribētu tiešu kontaktu ar cilvēkiem (kā vecmāte,piemēram) vai tomēr ortozēšana vairāk patīk.. No tā visa tad Tev ir jāsecina,uz ko labāk iet.Vēl jau diezgan ir laiks domāt. Man personiski vairāk saista vecmāte, fizioterapeits.
14.01.2014 19:52 |
 
Reitings 3467
Reģ: 24.09.2012
Es izveletos zobu tehniki. Te jau mineja miinusus citam: 1) vecmate - nu ir smags darbs, nedod dievs dzemdibas aiziet maate vai beerns; 2) fizioterapeitus es vispar neuzskatu par nopietnu profesiju, iespejams tapec, ka to tagad ir uz katra stuura.; 3) tas, kas ar tiem rentgeniem saskaraas - nu tas jau izsaka visu - veseliba sabojata, utt. ; 4) Audiologopēds - ari darbs moraali smags, jo jaastraadaa ar cilveekiem, kuriem ir kaadi traucejumi.
14.01.2014 19:59 |
 
Reitings 202
Reģ: 12.06.2012
Diemžēl uzzināju, ka zobu tehniķa izglītību var iegūt tikai tad, ja vidusskolu mācās kopā ar arodu.
14.01.2014 20:05 |
 
Reitings 123
Reģ: 04.01.2014
es tagad pati mācos RSU rehabilitācijas faklultātē (tur ietilpst-fizioterapija, ergoterapija, audiologopēdija, ortozēšana un protezēšana, sociālais darbs, uztura zinības un veselības sports) . Esmu jau daudz kam tur gajusi cauri un ļoti labi zinu kāds ir mācību process. Tev tiešām ir liela apņēmība mācīties? Daudz mācīties? Ja jā, tādā gadījumā- super! Tieši tādi cilvēki IR nepieciešami (diezgan dīvaini likās tie cilvēki, kas sastājās pirmajā gadā (daudzi par to maksāja lielu naudu un pat nevarēja pusgadu nomācīties- nenolika nevienu eksāmenu un izkrita, un pēc tam vēl vismaz 3 gadus no vietas mēģināja muļļāties pa pirmo kursu), priekš kam? Ir grūti, īpaši sākumā (man anatomiju, fizioloģiju un visu pārējo pārsvarā nācās mācīties arī pa naktīm, lai apgūtu visu...)
un jā, lai dažās šajās programmās tiktu iekšā budžetā- ir jābūt patiešām labiem rezultātiem (bio eksāmenā, piemēram).
14.01.2014 20:08 |
 
Reitings 575
Reģ: 20.06.2012
Es saprotu, ka gribas dzirdēt citu viedokļus, bet noteikti tu jau esi izdomājusi, kuru gribi. Vismaz, kurš tev pašai liekas visinteresantākais, vissaistošākais, utt. :) Es tavā vietā izvēlētos to, nevis skatītos, kur vairāk var nopelnīt, kur tiksi budžeta grupā. Ja par logopēdiju-tas nav darbs tikai ar runas traucējumiem un to novēršanu, nav saistīts tikai ar bērniem. Logopēdija, patiesībā, ietver gandrīz visas tevis nosauktās sfēras medicīnā. Audiologopēdija RSU ir ļoti smaga, daudz medicīnas kursu, un jau ar tādu kā novirzienu-audiologopēds, ne vienkārši logopēds.
Visas nosauktās profesijas nav vieglas, taču gandarījums par rezultātu noteikti to visu atsver!
14.01.2014 20:09 |
 
Reitings 123
Reģ: 04.01.2014
un te daudzas jau saka pareizi par šīm profesijām, bet nu par dažiem viedokļiem- varētu padiskutēt (kad esi tajā visā "iekšā"- tu to visu gribot negribot redzi no cita skatapunkta)
14.01.2014 20:09 |
 
Reitings 123
Reģ: 04.01.2014
es gan uzskatu, ka, ja ir vairākas interesējošas profesijas, ir vērts mēģināt iestāties vairākās (sakārtojot prioritātes) un mācīties tur, kur tiec budžetā (jo arī tā programma tev taču patīk.) Piemēram, ja ir jāmaksā 3500 EUR gadā un jāmācas 4 vai 5 gadi... nu sālīti, ko lai saka. nez kad tādu naudu no savas atgas LV sanāktu atmaksāt!
14.01.2014 20:14 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Vispaar, ja ir tik daudz ideju, tad varbuut iet uz aarstiem un veelaak vareesi izveeleeties sev tiikamu specializaaciju? Tad vareesi kljuut par radiologu, ginekologu utt. Pastudeesi, tuvaak redzeesi mediciinu kaa taadu un tad buus vieglaak beigaas saprast, kas tieshi interesee.
14.01.2014 20:15 |
 
Reitings 4083
Reģ: 22.11.2013
savourer Pilnīgi piekrītu par RSU. Anatomija ir mācību priekšmets priekš naktīm, jo tur paiet ilgs liks un nepieciešama pacietība, lai iemācītos katru kaulu, muskuli un katru iedobīti, turklāt vēl latīniski
14.01.2014 20:17 |
 
Reitings 123
Reģ: 04.01.2014
Amnile- un kā mūsu pasniedzēja vienreiz teica: "Jo vairāk zini, jo mazāk zini". Pirmajam gadam tiekot cauri liekas- tfuuu, es jau tik daudz zinu. Bet aizvien tālāk saproti, ka tas, ko tu zināji- nu ka tas jau tagad ir pašsaprotams, jākuļas cauri visam citam.. man tā tagad sāpīga tēma, jo pašlaik ir sesija :D nedaudz iemetu aci te, bet nu vispār- jau no 10:00 ar mazām pauzēm mācos. priekšā vēl 2 vieglākie eksāmeni (smagākie aiz muguras!) :)
14.01.2014 20:21 |
 
10 gadi
Reitings 4942
Reģ: 18.10.2009
pati gribu vēl piemācīties 1.profesiju
14.01.2014 20:24 |
 
Reitings 202
Reģ: 12.06.2012
Mācības mani nebiedē. Vienmēr padevies visu diez gan viegli apgūt, bez kalšanas. Bet protams, saprotu, ka augstskolā ir cits līmenis.
14.01.2014 20:44 |
 
Reitings 123
Reģ: 04.01.2014
RSU sākumā lielākoties ir tieši zubrīšana. to nav iespējams izlasīt un atcerēties :D
14.01.2014 20:52 |
 
Reitings 608
Reģ: 29.01.2009
4.Fizioterapeits- izmācoties RSU ir ļoti labas perspektīvas, var atvert savu praksi, var strādāt klīnikās, rehabilitācija centros utt. Mācības ir ļoooti grūtas. Fizioterapeitiem anatomija (tieši muskuļi, kauli) ir jāzin smalkāk kā mediķiem. Studējot fizioterapiju, ir jāuztur sevi formā, jāapmeklē zāli, jo darbs ir fiziski grūts.

5.Audiologopēds- tāpat kā fizioterapeits tā ir ārstniecības persona. Pabeidzot šo programmu, var strādat slimnīcās, reh.centros, speciālās iestādēs, utt.
Studijas ir grūtas, ir jāapgūst daudzi specifiski priekšmeti un protams cilvēka uzbūvi, attīstību no A-Z.

RSU Rehabilitācijas fakultātes pogrammās nav rotācija. Tas ir lielākais mīnuss, jo daudzi pēc pirmā gada neiztur mācību spriedzi/vai saprot, ka tas nav dzīves acinājums, un aiziet prom vai paņem akadēmisko gadu.
14.01.2014 21:31 |
 
Reitings 28
Reģ: 12.11.2013
RSU sākumā lielākoties ir tieši zubrīšana. to nav iespējams izlasīt un atcerēties


Pilnībā piekrītu :D
14.01.2014 21:40 |
 
Reitings 4083
Reģ: 22.11.2013
RSU sākumā lielākoties ir tieši zubrīšana. to nav iespējams izlasīt un atcerēties

Jap. Pilnīgi piekrītu. Man uz 1 kolokviju sanāca iezubrīt pusi no 400lpp A4 formāta grāmatas. Uz otru kolokviju - otru pusi grāmatas :D
14.01.2014 22:02 |
 
Reitings 57
Reģ: 12.05.2009
Fizioterapeits - kādreiz šī profesija man liekās interesanta, bet pēdējos gados tāda sajūta, ka ka katrs piektais iet mācīties par fizioterapeitu, līdz ar to man šī profesija vairāk nepatīk. Un drīz būs pilns ar fizioterapeitiem (domāju nav izdevīgi)

Radiogrāfērs - šī ir viena no profesijām, kura kaulus nelauž, manuprāt, viegli strādāt līdz par sirmam vecumam. Vienīgi darbs ir kaitīgs.

Zobutehniķa profesija - interesanta. Bet tā der tādiem cilvēkiem, kuriem patīk ķimerēšanās ar sīkumiem un tādi kuri ātri parasti visu nemet pie malas. Ilgas darba stundas sēdošā stāvoklī kā arī acīm diezgan liels saspringums ķimerējoties.

Audiologopēds - uzskatu , ka varētu būt diezgan interesanti.

Vecmāte - manurpāt, tā ir viena no retajā profesija kurā vienmēr lielāko tiesa valda prieks un laime.
Un daudz patīkamu sajūtu , it īpaši brīdi , kad mazulis nāk pasaulē. Lai gan protams darbs nav viegls.
Ja izvēlies šo profesiju iesaku iet mācīties uz Rīgas 1.medicīnas koledžu. :)
14.01.2014 22:03 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
lai iemācītos katru kaulu, muskuli un katru iedobīti, turklāt vēl latīniski
Nuuuu...jāsaka,ka man personīgi latīnu valodā ir iemācīties vieglāk nekā latviešu. :D Ok kauli un iedobes latviski nav grūtas,bet muskuļu latviskie nosaukumi gan man pamatīgi klibo. :D :D :D
14.01.2014 22:07 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits