Sirds izkratīšana un jautājums tām, kuras pametušas studijas....

 
Reitings 9
Reģ: 20.12.2013
Esmu tādā situācijā, ka vēlos vienkārši izkratīt sirdi un palūgt kādu padomu.

Studēju LU,patlaban esmu 3. kursā, palicis vēl viens kurss. Jāsaka, ka esmu izmisusi. Ir iekrājušies parādi, kurus vēlos nokārtot, bet nekādi nespēju sevi uz to piespiest. Mēģinot mācīties, liekas, ka galvā nekas nepaliek, katra diena universitātē man ir diezgan briesmīga.

Lauciņā, ko studēju, skolas laikā man bija ļoti labas atzīmes un kad iestājos universitātē, domāju, ka arī tur būs tāpat, bet smagi maldījos. Jau pēc pirmā semestra sapratu, ka mani tas neinteresē, ne tik ļoti padziļināti. Lai kā es mēģinātu mācīties, neviena sesija nav pagājusi bez kādiem 3- 4 parādiem, kurus nākošajā semestrī cenšos labot. Esmu kļuvusi nervoza un raudulīga, grūti priecāties, domāju tikai par studiju problēmām. Neko vairāk nevēlos, kā pamest universitāti, bet zinu, ka tad pievilšu savus vecākus, jo studēju par maksu un viņi jau no manas dzimšanas ir krājuši naudu, lai kādu dienu es varētu studēt. Studijas, protams, nav lētas, tie ir vairāki simti par semestri. Vecāki nezina, cik grūti man iet, viņi domā, ka man studijās viss kārtībā. Pastāstīt nevaru, jo zinu, ka viņi dusmotos un es joprojām dzīvoju kopā ar viņiem, arī darba man nav.

Zinu, ka man ir jāsavācas un jātiek ar visu galā, bet nespēju to izdarīt, ja man jādara kaut kas tāds, kas riebjas. Pat vēl vairāk - nekad agrāk nebiju sapratusi cilvēkus, kas izdara pašnāvības, kamēr nesāku studēt. Diezgan bieži man ir šķitis, ka tā ir vienīgā izeja no šī murga. Katru dienu vēlos, lai ar mani notiktu kaut kas tāds, kā dēļ es varētu pārtraukt studijas un nevienu neapbēdināt. Es būtu ar mieru strādāt jebkādu darbu, kaut vai sētnieka, lai tikai man nebūtu jāstudē.

Diezgan gari sanāca, bet - vai esat kādreiz tā jutušās? Vai kāda ir pametusi studijas vai domā par to? Nožēlojat vai priecājaties, ka tā izdarījāt?
20.12.2013 22:01 |
 
Reitings 17203
Reģ: 08.05.2010
Cīnies un pabeidz, nevis tāpēc lai tam būtu jēga, bet gan pierādi sev ka to spēj izdarīt. Neviens pēc tam tak nespiedīs to vel darīt, bet tas dokuments beigās var būt arī gana noderīgs.
01.12.2014 20:40 |
 
Reitings 229
Reģ: 18.01.2014
Autore, es tevi saprotu. Es arī kādreiz studēju LU filologos, bet tikai vienu kursu, un sajūtas man bija līdzīgas (tikai ne domas par pašnāvību). Parādu gan nebija. Jau pirmajā semestrī sapratu, ka negribu tā turpināt, lai gan arī studēju par maksu (ņēmu kredītu), bet nevarēju saņemties pārtraukt studijas. Pēc pavasara sesijas tomēr izņēmu dokumentus un iestājos citā fakultātē, pie tam tiku budžetā. Tas bija mans labākais lēmums :)
01.12.2014 21:00 |
 
Reitings 340
Reģ: 22.05.2011
Man vienmēr ir licies tā - 1.kursā pamet droši (protams, ja zini skaidri, ka citur tev patiktu labāk, nevis vienkārši ir garlaicīgi utt. - varbūt tā būtu tev visur), ja nav tavs, vienalga par iztērētiem līdzekļiem un gadu, tas viens gads vēlāk neliksies daudz.

Kad palicis vairs tikai 1 gads, tad pamest nevajag, arī, ja nepatīk. Lai bakalurs vismaz ir, nav jau visu dzīvi jāstrādā tai profesijā. Mācos vadības zinības LU, mums uz maģistriem ir atnākuši no visurienes, arī no tulkiem. Drusku vairāk ir jāpamācās kā ekonomistiem, bet nekas traks, nekādos parādos nav jāvelkas. Sākt atkal studēt no jauna 3 gadus pa dienām, kad normāli nevar ar darbu savienot, būtu murgs. Un nav garantijas, ka tas otrais nu būs tava mūža sapņu profesija.

No otras puses - vienmēr esmu uzskatījusi, ka, ja ir kļuvis tik slikti, ka vairs negribas dzīvot, tad jāmaina viss - darbs, studijas, dzīves apstākļi - neatkarīgi no visa cita. Tiešām var, piemēram, aizbraukt uz ārzemēm brīvprātīgajā darbā. Bet man nav saprotams, kā ar vienām pašām studijām, bez savienošanas ar darbu, var kļūt tik slikti. Uztver to vienkārši kā darbu, kas tev vēl neilgu laiku jādara. Ja jau kursabiedri forši, nevar tā vide būt briesmīga kopumā. Domā, cilvēkiem, kas strādā McDonalds vai Euruskor baigi patīk viņu ikdiena? Tu vismaz skaidri zini, cik vēl atlicis un kad tev tas beigsies.
02.12.2014 00:56 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits