Sirds izkratīšana un jautājums tām, kuras pametušas studijas....

 
Reitings 9
Reģ: 20.12.2013
Esmu tādā situācijā, ka vēlos vienkārši izkratīt sirdi un palūgt kādu padomu.

Studēju LU,patlaban esmu 3. kursā, palicis vēl viens kurss. Jāsaka, ka esmu izmisusi. Ir iekrājušies parādi, kurus vēlos nokārtot, bet nekādi nespēju sevi uz to piespiest. Mēģinot mācīties, liekas, ka galvā nekas nepaliek, katra diena universitātē man ir diezgan briesmīga.

Lauciņā, ko studēju, skolas laikā man bija ļoti labas atzīmes un kad iestājos universitātē, domāju, ka arī tur būs tāpat, bet smagi maldījos. Jau pēc pirmā semestra sapratu, ka mani tas neinteresē, ne tik ļoti padziļināti. Lai kā es mēģinātu mācīties, neviena sesija nav pagājusi bez kādiem 3- 4 parādiem, kurus nākošajā semestrī cenšos labot. Esmu kļuvusi nervoza un raudulīga, grūti priecāties, domāju tikai par studiju problēmām. Neko vairāk nevēlos, kā pamest universitāti, bet zinu, ka tad pievilšu savus vecākus, jo studēju par maksu un viņi jau no manas dzimšanas ir krājuši naudu, lai kādu dienu es varētu studēt. Studijas, protams, nav lētas, tie ir vairāki simti par semestri. Vecāki nezina, cik grūti man iet, viņi domā, ka man studijās viss kārtībā. Pastāstīt nevaru, jo zinu, ka viņi dusmotos un es joprojām dzīvoju kopā ar viņiem, arī darba man nav.

Zinu, ka man ir jāsavācas un jātiek ar visu galā, bet nespēju to izdarīt, ja man jādara kaut kas tāds, kas riebjas. Pat vēl vairāk - nekad agrāk nebiju sapratusi cilvēkus, kas izdara pašnāvības, kamēr nesāku studēt. Diezgan bieži man ir šķitis, ka tā ir vienīgā izeja no šī murga. Katru dienu vēlos, lai ar mani notiktu kaut kas tāds, kā dēļ es varētu pārtraukt studijas un nevienu neapbēdināt. Es būtu ar mieru strādāt jebkādu darbu, kaut vai sētnieka, lai tikai man nebūtu jāstudē.

Diezgan gari sanāca, bet - vai esat kādreiz tā jutušās? Vai kāda ir pametusi studijas vai domā par to? Nožēlojat vai priecājaties, ka tā izdarījāt?
20.12.2013 22:01 |
 
Reitings 9
Reģ: 20.12.2013
Jā, man it kā bija doma, ka vajadzeja iet studet kaut ko vienkarsaku, kur nav jaiedzilinas valodniecibas jautajumos, ir draugi, kas labi atsaucas par psihologijas studijam, bet tad tas nozime, ka viss atkal jasak no gala, atkal pirmais kurss, izdota nauda un zaudets laiks.

Ne, es nemaksaju pati par studijam, tapec ari jutos vainiga vecaku prieksa, kuri jau tik daudz uz mani ir izterejusi, ka vienkarsi neuzdrosinos pateikt, ka nevelos vairs studet.

No vienas puses ez priecajos, ka esmu students, bet ir tik daudz klapatu, ka neredzu tam galu. Mate visu laiku saka, ka studenta gadi ir skaistakie dzive, prieks manis tas ir manas dzives lielakas mocibas.
21.12.2013 00:21 |
 
Reitings 4083
Reģ: 22.11.2013
Man arī likās skola vienas briesmas un elle, un mani nesaistīja ko es mācos, un tā pat kā tu es mācījos par maksu. Skolu pametu. Tagad nožēloju un smagi vēl pie tam. Tagad saprotu, ka vajadzēja mācīties un, ka tos parādus arī būtu pieveikusi. Ta kā - turpini mācīties. Ja 2,5 gadus esi jau nomocījusi, tad vēl 1,5 ir nieks. Patiesībā jau 1 gads, jo 4 kursa 2 semestrī ir tikai bakalaurs jāraksta principā ;)
21.12.2013 01:32 |
 
Reitings 4083
Reģ: 22.11.2013
P.S. - šo savu kļūdu es labošu septembrī atsākot studijas ;)
21.12.2013 01:33 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Vidēji gandrīz katram studentam ir parādi mācībās. Tas nav nekas šausmīgs!

Es savulaik mācījos mūzikas koledžā. Nepadēvās man tās mācības, ienīdu to skolu, parādu bija nenormāli daudz... Un mēs bijām tādas vairākas meitenes. Viena neizturēja un izņēma dokumentus 2 mēnešus pirms skolas beigšanas! Pie tam - viņai parādu bija vismazāk. Tas bija neprāts! Lai nu kā - mēs pārējās visu spējām nokārtot (ņem vērā, ka pasniedzēji nāk pretī, ja redz, ka centies!) un veiksmīgi pabeidzām to murgu un devāmies katra savā dzīvē tālāk. Bet tā meitene iestājās vakarskolā un vēl vairākus gadus atkārtoti mācījās, lai varētu pabeigt vidusskolu. Vai tas tiešām bija tā vērts?...

Nevajag sākt domāt un ciklēties uz to cik slikti tu jūties, cik ļoti tev tas viss riebjas u.tml. Vienkārši, ej uz mērķi! Pavisam nedaudz ir palicis un tu varēsi pāršķirt šo lappusi savā dzīvē un doties tālāk, nevis buksēt uz vietas.
21.12.2013 01:46 |
 
10 gadi
Reitings 886
Reģ: 10.11.2011
Sveika. Es pirms meenesha pametu skolu jo es jutos tieshi taapat kaa tu. Vai nozheeloju? Neee Jo jutos briesmiigi.
Februaarii atsaakshu maaciibas
21.12.2013 01:56 |
 
Reitings 472
Reģ: 09.08.2012
Jā, esmu tā jutusies, bet saņemies, nav ko piņkšķēt.
21.12.2013 02:04 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Mani vecāki arī bija nikni, pat ļoti. Bet viņiem taču ir jāsaprot, ka ...

Mani nebija dusmīgi, bija vīlušies. Tas, manuprāt, ir sliktāk :)

Jā, nu, diemžēl FILOLOĢIJA un "man patīk/padodas valodas" ir divas ļoti dažādas lietas. Bet, ja godīgi, "psihologija ir interesanta/es labi izprotu cilvēkus" un visu vēsturisko un moderno teoriju zubrīšana un citas ekstras noteikti beigās izrādīsies tikpat sausas un neinteresantas, ka teorētiska valodniecība.

Esmu pāris reizes nomainījusi studiju programmu un sapratusi, ka nē, arī citās fakultātēs zāle nav zaļāka. Būs daži forši priekšmeti un daži forši pasniedzēji, bet pārējais - vienkārši kaut ka jāizvelk.

Es tavā vieta pabeigtu. Varbūt vari mācīties divata ar draudzeni? Varbūt vari noalgot privātskolotāju (jā, filologijā, kādu maģistrantu kaut vai)? Ja ir parādi konkrētaja svešvalodā, meklē kursus. Domāju, tev vajadzētu pamainīt mācīšanās veidu - visdrīzāk vaina ir tur.

Saprotu tevi un jūtu līdzi! Bet programmas maiņa un sākšana citur no nulles stipri palielina iespēju, ka tu paliksi ar divām nepabeigtam augstakajām izglītībām :(
21.12.2013 08:38 |
 
Reitings 273
Reģ: 26.08.2013
Tevi ļoti labi saprotu, pati arī studēju. Šis ir tikai viens vājuma brīdis, kurš Tev uznācis, nezinu tādu studentu, kuram tāds nav bijis. Mans ieteikums ir vienozīmīgi ir iet līdz galam, pēc tam būsi lepna par sevi :) ja nav noslēpums, kādas valodas mācies?
21.12.2013 08:50 |
 
Reitings 870
Reģ: 13.09.2012
Saprotu Tevi. Arī profenē mācījos to, kas nepatīk, tie bija 4 gadi. Jau 2.kursā domāju, ka iešu prom, bet paliku, gribēju pabeigt iesākto un dabūt izglītību kaut kādu. Skolu mēdzu kavēt, bastot stundas, atzīmes nebija spīdošas, biju viduvēja. Bija jau vienalga viss. Beigās vēl bija prakse jāiet 6 mēnešu garumā. Tās bija vēl lielākas drausmas. Katru dienu no 7 līdz 17 vai 18 darīt kaut ko, kas tik ļoti nepatīk. Es dienas skaitīju. Centos sevi mierināt, ka tā nebūs visu dzīvi, tas ir viens dzīves posms, kam man jātiek pāri. Tas viss beidzās un es beidzot pabeidzu skolu. Biju laimīgākais cilvēks, manuprāt. Dabūju izglītību, profesiju. Tā kā man tas viss nesaistīja, tad šobrīd mācos to, kas patīk. Un viss ir kārtībā, skolu nekavēju, atzīmes ir ļoti labas, man padodas tas ko daru, mani paslavē. Tā kā viss dzīvē nokārtojas! Un tas ko dari, tam ir iemesls kāpēc tam tā ir jābūt. Jāatzīst, ka pirmā profesija, kuru ieguvu, man noder priekš dzīves. Un priecājos, ka nebiju muļķe, kas aizgāja pusceļā!
21.12.2013 08:55 |
 
Reitings 1717
Reģ: 24.05.2013
Vajag motivāciju. Ja sapratīsi kāpēc to dari, kāpēc tur aizgāji macīties viss izdosies. Ne jau no zila gaisa izdomaji macīties tieši filoloģiju. Kaut kāds iemesls tam bija. Un palicis tikai viens gads. Saņemies un pabeidz. Iedomājies to sajūtu kāda pārņems, kad viss būs padarīts un iziesi pa skolas durvīm. Visu šo atcerēsies ar smaidu.
Kādu laiku atpakaļ, te bija viens puisis, kur§ arī gribēja pamest studijas. Man liekas, ka saistība ar medicīnu. Meitenes viņu te sapurināja un viņš pabeidza studijas. Beigās visam te vēl paldies teica. Tā, ka saņemies. Tu to vari!!!
21.12.2013 09:30 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Esmu pametusi 3.kursā studijas. Nožēloju,jo kredītu pati maksāju un nav man papīra nekāda manos gados.Aizgāju uz koledžu un arī to nepabeidzu,tur atkal mana nauda aizgāja.Tur pat parādu nebija, tikai kvalifikācijas darbs jāuzraksta.Ceru,ka uz to vēl saņemšos,ir akadēmiskais gads paņemts.
Attiecies pret studijām kā pret darbu, mācies kaut vai ar dusmām,bet pabeidz.Neviens nesaka,ka no tā kaifs jāgūst. Un pēc tam vari iet par to sētnieku.
21.12.2013 09:50 |
 
Reitings 296
Reģ: 29.01.2009
Kaut arī es dzīvoju ar domu, ka viss notiek, kā tam jānotiek, to, ka nepabeidzu studijas Universitātē es tiešām ļoooti nožēloju.
21.12.2013 10:06 |
 
10 gadi
Reitings 3675
Reģ: 24.09.2012
Atcros, pirms kāda mēneša bija diena, kad likās - sliktāk vairs nevar būt - kolokviju nenokārtoju, kontroldarbi nesekmīgi, lai cik daudz arī mācītos, nu viss baigi traki! Tas bija brīdi, kad pilnīgi nopietni domāju - viss, ņemu dokumentus ārā, nākamgad atsāku mācīties šajā pašā programmā, bet nu man ātri vien pārgāja šīs trakās domas :D - Laikam tas bija tikai mirkļa vājums :)
21.12.2013 10:07 |
 
Reitings 125
Reģ: 29.07.2013
Saņemies!! Tu vari!!
Man arī vairākas reizes bija vēlme visu pamest, jo šķita, ka nevaru, ir grūti, man nesanāk, man riebjas utt. Cik reizes bija grūti, bet saņēmos. Skolu veiksmīgi pabeidzu! :)
Tagad strādāju savā profesijā. Un, jā, esmu apmierināta! :) Man patīk mans darbs! Sāk šķist, ka es to sāku arvien vairāk iemīlēt! Tas mani pat beidē! :D

Un galu galā 3.kurss ir vairāk kā puse. Saņemies! :)
21.12.2013 10:27 |
 
Reitings 9
Reģ: 20.12.2013
Mācos angļu un franču valodas. Ir, protams, pasniedzēji, kas ir pretimnākoši, ļauj nākt pārrakstīt darbus un tā, bet ir arī tādi, kas mani acīmredzot ciest nevar, jo domā, ka slinkoju, tādēļ, ka vienmēr palieku ar kaut ko nenokārtotu, kad kursabiedri jau sen visu nokārtojuši.

Vienīgi kursabiedri man tiešām ir forši, par tiem grēks būtu sūdzēties. Lai gan arī viņi vidū daudzi runā par to, ka gribētu pamest.
21.12.2013 11:28 |
 
Reitings 1496
Reģ: 12.09.2009
Zini, kas tas ir? nevis man nepatik, tas nav mans, bet SLINKUMS un apnikums darit visulaiku non stop kkadas lietas, ka nepatik. man taa bija(nu, protams, ne lidz pasnavibai :D , jo man macibas nekad nav likusas tik svarigas, lai daritu sev pari un domatu, ka dzivei nav jegas) , kad saaku studijas, pec gada pauzes, kura laika tikai stradaju un atputos un braukaju apkart. un teiksim taa, vidusskola ari nav tas sausmigakais un grutakais slogs :D un tad peksni Tu nonac videe, kur Tev katru dienu ir kaut kada atbildiba, katru dienu uz turieni jaiet, atnac majas, maacies, maacies un velreiz maacies.. un tad jau sakas tas bridis, kad , macoties, domaas vienkarsi nolaadi visu to skolu , un kaa iespejams iemacities vielu un nokartot kolikvijus, ja galvaa ir tadas domas? :) neka. es tam tiku paari visiem ciikstot, un uzklausot - ne, paliec, Tu traka?? kursa biedri loti palidzeja, nelava taa domat, teica, ka visiem tak taa uznak. Un labakais padoms man bija - Tev ta pat vajag augstako izglitibu! kada starpiba kadu, galvenais, lai ir… tas pats musu buvinspekcijas vaditajs, kaa vakar pacela breeku, nemaz nav ar augstako izglitibu buvnieciba, bet geografija :D un strada ta pat, jo nolikuma bija teiks - jabut ar augstako izglitibu :D
man ir pazina, kurs aizgaja no skolas tada iemesla del, ka skola macijas uz 10, eksi uz A limeniem, bet universitate knapi uz 6 vilka… gruti sadzivot ar tadu lietu laikam.
21.12.2013 11:33 |
 
10 gadi
Reitings 1288
Reģ: 29.01.2009
Neizlasīju visu diskusiju, tādēļ varbūt mans padoms jau te parādījās.
Man bija līdzīgi, bet es paņēmu ap šo laiku akadēmisko gadu. Vienīgi man bija slimības lapa.
21.12.2013 11:34 |
 
Reitings 495
Reģ: 16.11.2013
Es nezinu cik stulbam jābūt, lai ieteiktu konkrētu padomu - "pabeidz, saņemies" vai otrādi.
Man arī tā bija, es mācījos to ko negribēju, citi mani vēl pastimulēja "nu taču saņemies, pabeidz kas iesākts". Un es tiešām aizgāju līdz finišam pie kura vēl patērēju naudu (līdz tam biju budžetā) un tad vienkārši vadzis lūza, jo es nevarēju vairs pabeigt.

Es autorei iesaku ļoti cītīgi sekot savai pašsajūtai. Domāju cilvēkam taču jākļūst kaut bišķiņ gudrākam, lai nebaurotu vienā laidā un dotu padomus kas nu nekam neder!

Un priecājos, ka nebiju muļķe, kas aizgāja pusceļā!

Un kāpēc tad muļķis ir tas kurš aiziet pusceļā?
21.12.2013 14:20 |
 
Reitings 181
Reģ: 20.08.2013
manuprāt, muļķīgi ir tas,ka saka- jāpabeidz studijas,ja jau iesāki. Dzīve ir pārāk īsa,lai tērētu laiku studijās,kur zini,ka negribi strādāt tādā profesijā. Ja tev tiešām riebj studijas tā dēļ,ka negribi strādāt šādā profesijā- ej prom. ja studijas riebj parādu dēļ- saņemies;)
21.12.2013 16:21 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Vai tev tie parādi ir dēļ tā, ka reāli "nevelc" līdzi, vai arī tikai dēļ tā, ka nevari saņemties kaut ko darīt?
21.12.2013 16:28 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits