grib atlaist grūtnieci.

 
Reitings 267
Reģ: 22.03.2011
Sveikas,situācija tāda,darba devējam neesmu pateikusi vēl par savu grūtniecību,šodien pateica,ka vēlas pārtraukt darba attiecības,tgd gaidu,kad atnāks darba devējs no pārtraukuma lai informētu par savu stāvokli,strādāt protams negribēsu te vairs.
Ko jūs darītu manā vietā.
Apjukums :(
10.12.2013 15:56 |
 
Reitings 3743
Reģ: 31.01.2009
Un ja, meitene saja gadijuma var cirst atpakal, ka ir grutniece un vini nevar vinu atlaist.

Kāpēc jācērt, ja darba devējs nemaz nebija apzināti domājis pārkāpt likumu, jo viņš nezināja, ka autore ir grūtniece? Vai tad tiešām to nevar mierīgi izrunāt, bet jācērt. Fui.


Šajā gadījumā man ir žēl darba devēja (t) Īstenībā tas ir baigais čau, ka likums ir tikai viena pusē. Šis konkrētais, manuprāt, ir riktīgi negodīgs variants pret darba devēju. Bet nu, autorei droši vien prieks, ka viņš nāk pretī un piedāvā b lapu. Šajā gadījumā es neteiktu,ka likums=godīgums.
viņiem uz bilances laikiem un trakajiem EIRO laikiem vajag labu darbinieku ar lielu pieredzi un mani vairs nevar atļauties.

Es te vienīgā kko nesaprotu un saskatu pretrunas?
11.12.2013 08:23 |
 
Reitings 3743
Reģ: 31.01.2009
Vispār tā ir mana personīgā darīšana,kad es pasaku un kad nē-un man pašlaik tiko palika tik 4 mēneši un es uzskatu,ka tas ir normāls laiks,kad pateikt,ko arī grasījos darīt līdz Z-svētku brīvdienām!
Un katrai mums ir savi iemesli kāpēc un kad mēs sakam vēlu/ātri darba devējam par to!

Starp citu, tas ir ļoti egoistiski no tavas puses. Vai tad darba attiecībās esi tu viena? Neesi padomājusi par to, ka darba devējam vajag kādu atrast tavā vietā LAICĪGI?
Mani vienkārši fascinē šīs grūtnieces. Kad atlaiž un vajag naudu, tad viņām ir tiesības, bet tad, kad jāizturas kā normālam cilvēkam arī pret darba devēju, tad viņām nevienam nekas nav jāpaskaidro.
11.12.2013 08:27 |
 
Reitings 2982
Reģ: 29.01.2009
man slinkums izpausties. Bet esmu grūtnieces pusē.

Tās, kuras skaisti aizstāv darba devēju pusi, nevajag no DD dievu taisīt!
Ja mūsdienās būtu DD, kuriem, pasakot par grūtniecību, laicīgi, netiec pati čakarēta un netiek meklēti veidi kā tikt no grūtnieces vaļā likumīgi- tad viss tiktu laicīgi pateikts!

LV valdība čīkst, ka dzimstības rādītāji krīt, taču pat valsts pārvaldēs par grūtniecību jāklusē gandrīz līdz pēdējam.

Šeit ir attieksme pret attieksmi.

Papildus atgādināšu par cilvēcību- topošo māmiņu nedrīkst uztraukt- tad kāpēc notiek šāda uzbraukšana? Te taču dāmas apgrozās- esošas, topošas un tālā nākotnē topošas mātes, ko tad klaigā kā NLO ieraudzījušas!
11.12.2013 08:35 |
 
Reitings 267
Reģ: 22.03.2011
koshlene- egoistiski?

1.Domāju,ka 3 mēneši ir pietiekams laiks,lai sameklētu darbinieku!!
2.Iedomājies,piemēram,tfu,tfu tev ir veselības problēmas un tu pati nezini vai viss būs labi ar bebi un tt-tu gribētu iet un teikt darba devējam,ka esi stāvolī un iespējams tev sanāks saglabāt bērnu.Tā gribētu iet un teikt-nu ļoti šaubos.
Pirms kko tik nopietnu teikt-ir jāzin,ka viss ir labi,nav man tā darba devēja kkāda draudzene.
Manuprāt ļoti piemērots laiks,kad pateikt.,neko egoistisku nesaskatu.
Un vēl-nejau darba devēja man piedāvāja ņemt B lapu,bet gan es biju tā,kas teica,ka grib darīt tā,lai abām pusēm ir izdevīgi un uzreiz teicu,ka nepretendeju uz neko,vnk mēģināšu ņemt B lapu,lai uzņēmumam nav lieki mīnusi-nu bļāviens,kur te kāds egoisms-to tik vien daru kā domāju,lai tik darba devējai nebūtu nekādas problēmas.Kgan vajadzētu vairāk domāt par sevi un mazo.
11.12.2013 08:42 |
 
Reitings 267
Reģ: 22.03.2011
angry to happy -pilnīgi piekrītu! Attieksme pret attieksmi.
Darba deveja tā arī pati pateica-prasīja,kāpēc ātrāk neteicu un pati izmuldēja: "Laikam tāpēc,ka man te tāda sliktās priekšnieces slava" Un nav viņa nekāda dieva dāvana.Bet to jau jūs nezinat,jo cilvēkam jau pašam ar to jāsaskaras,lai izjustu un zinatu kāds ir tas otrs cilvēks :(
11.12.2013 08:45 |
 
Reitings 3743
Reģ: 31.01.2009
Ar koku jau neviens tevi nesita, lai ej pie viņas strādāt- pašas izvēle.
Protams, cerams, ka ar tavu bērnu viss būs kārtībā, bet zaudēt bērnu var arī pēdējos mēnešos vai dzemdībās tā, ka nav nekādas starpības, kad pasaka par grūtniecību -uzreiz vai velk līdz pēdējam, nekādu drošību tas nenodrošina.
Nu pareizi, ja tu nepiedāvātu kādu variantu, kas ir izdevīgs darba devējam, mierīgi varētu atrast veidu kā tevi atlaist, jo par grūtniecību paziņoji pēc atlaišanas.
11.12.2013 08:52 |
 
Reitings 2982
Reģ: 29.01.2009
koshlene- pēc Taviem komentāriem izskatās, ka bērnu Tev nav un sapratne par tēmu " grūtniecība" - ir ļoti maza.
11.12.2013 08:59 |
 
Reitings 5516
Reģ: 03.08.2013
koshlene, a ko tad darīt - iet pie DD un teikt: "Es vakar, iepējams, ieņēmu bērnu?"

Čakarēšana, manuprāt, ir zināt, ka esi stāvoklī un iestāties darbā par to darba devējam neko neziņot. Šajā gadījumā autorei nebija taču nojausmas, ka viņu atlaidīs. DD nav jāseko līdzi savu darbinieku grūtniecībai, privātajai dzīvei un veselībai. Tāpēc likumā ir noteiktas normas, līdz kuram datumam ir jāpaziņo vadībai. Kad es biju stāvoklī, biju UK un tur tas ir jāizdara līdz 28. nedēļai, ja nemaldos, kad principā tu tikai saņem no vecmātes nopietnus grūtniecību apstiprinošus dokumentus, jo lielākā daļa SA notiek līdz tai 28 nedēļai. Ja viņa tagad ir 4. grūtniecības mēnesī un plānoja to pateikt līdz Ziemassvētkiem, tad tas ir vairāk nekā laicīgi, jo 4,5 vai vairāk mēnešu laikā jau nu nav neiespējamā misija atrast darbinieku.

Nevar arī darba devēju šajā situācijā tomēr vainot, ir jauki, ka viņš ir tev šādā veidā nācis pretī.
11.12.2013 09:02 |
 
Reitings 5516
Reģ: 03.08.2013
et zaudēt bērnu var arī pēdējos mēnešos vai dzemdībās tā, ka nav nekādas starpības, kad pasaka par grūtniecību -uzreiz vai velk līdz pēdējam, nekādu drošību tas nenodrošina.

Jā, bet ja tu jau esi pirmajās 8 ned pastāstījusi par savu grūtniecību un viss beidzas bēdīgi, tad pēc tam ir diezgan forši iet un skaidrot, ka bērnu esi zaudējusi.
11.12.2013 09:03 |
 
Reitings 3743
Reģ: 31.01.2009
koshlene- pēc Taviem komentāriem izskatās, ka bērnu Tev nav un sapratne par tēmu " grūtniecība" - ir ļoti maza.

Es vienkārši uzskatu, ka grūtnieces nav visuvarenas (kā viņas pašas pārsvarā domā). Un katram par savu finansiālo stāvokli ir jārūpējas pašam. Tāpat arī, ka ir jābūt kkādam lepnumam un pašcieņai. +šajā gadījumā, manuprāt, nav runa par grūtnieces atlaišanu, bet par sava stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu (t.i. paziņot par grūtniecību uzreiz PĒC atlaišanas - aka pēkšņi atcerējās, lai nevarētu atlaist).
11.12.2013 09:11 |
 
Reitings 5346
Reģ: 03.01.2012
Piekrītu koshlenei. Grūtnieces nav nekādi Dievi un autorei jau iepriekš vajadzēja pateikt par savu grūtniecību, kur nav nekāda slimība. Ja neesi iepriekš pateikusi, ka esi stāvoklī, tagad nečīksti, ka tevi atlaiž. Vienīgi naudiņas nebūs. :)
11.12.2013 09:14 |
 
Reitings 5516
Reģ: 03.08.2013
Nevis savu stāvokli viņa izmantoja, bet gam LR likumdošanā noteiktās tiesības. Darba devējam nav spiesta lieta pieņemt darbā sieviet - potenciālo grūtnieci -, ja vien viņa nav labākā iespējamā kandidatūra. Domāju, ka darba devējam savu darbinieku dzimums vismaz ir zināms, tā kā noteikti apjausma ir par to, kurš no abiem dzimumiem veic jaunu cilvēku pasaulē laišanas funkciju. Tā kā savus aizspriedumus un naidu var paturēt pie sevis, it sevišķi šajā gadījumā, kad cilvēks ar DD ir nonācis pie kopsaucēja un tālākā šīs tēmas apspriešana ir ne tikai nevajadzīga, bet pat pilnīgi muļķīga savu uzskatu izrādīšana nevietā.
11.12.2013 09:24 |
 
Reitings 874
Reģ: 29.01.2009
Bija kādu laiku atpakaļ tēma, kur tieši Koshlene nolika grūtnieces un bija darba devēja pusē, tāpēc ar viņu strīdēties nav vērts!
Nav noteikts termiņs, kad ir jāpaziņo darba devējam, ka gaidi bēbi, protams, nevar pateikt nedēļu pirms aizej dekrētā, bet nu, kad rit pirmie mēneši, daudzas/daudzi pat to nesaka ģimenei, jo grūtniecības norises mēdz būt dažādas!
Zinu gadījumu, kur līdz pat 4 mēnesītim taisīja n-tās analīzes un pārbaudes, lai noskaidrotu, vai vispār bērnu varēs paturēt, tad kāda jēga ir to teikt, ja pats nezin, vai varēs bērniņs būt!

Es arī esmu grūtnieces pusē! Nevar Tevi atlaist, paliec strādat līdz dekrētam, un tiešam līdz martam, tas ir pietiekošs laiks, lai atrastu Tev aizvietotāju!
11.12.2013 09:41 |
 
Reitings 267
Reģ: 22.03.2011
Ārprāts!

Domāju,ka atrast darbinieku galīgi nav grūti,nu nemaz un vispār viņa jau ir paņemusi savu draudzeni,kurai lielāka pieredze,tāpēc viņa vispār pati diezgan cūciski izdarīja,jo teica,ka tik decembri nostrādāšu un viss,bet kad darbinieks,pats grib iet prom,tad redziet ir mēnesis jāstrādā.Bet nu ok,tas viss normāli,tā nu te ir.

Un vēlreiz saku,ka nezināju,ka mani atlaidīs,un es grasījos šīs nedēļas vai nākamās nedēļas laikā pateikt par grūtniecību,jo nu jau esmu izstaigājusi ārstus un viss ir ok.!
Paldies meitenēm ,kas saprot.
:)
11.12.2013 10:02 |
 
10 gadi
Reitings 4076
Reģ: 02.01.2011
Par grūtniecību ir jāpaziņo mēnesi pirms dekrēta atvaļinājumu, uzskatu, ka ir pilnīgi neapdomīgi skriet kladzināt, ka esi stāvoklī tikko to uzzinot! Alba pareizi darīja un prieks, ka viss beidzies veiksmīgi!
11.12.2013 12:10 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Vnk centīšos dabūt slimības lapu,jo diez kā jūs justos,ja būtu jāstrādā darbā,no kura tiko gribēja jūs atlaist+ tur jau tā ir pietiekams stress!


Nu es nestrādātu darbā , kurā mani kaut kas neapmierina , neatkarīgi no tā , esmu vai neesmu grūtniece !
Pilnībā piekrītu koshlene, tā kā pati tulīt iešu dekrētā varu spriest par to kad teikt un kad neteikt un ar bēbi jau jebkurā laikā kaut kas var notikt!
Bet lai autorei viss veiksmīgi un bēbim arī viss štokos :)
11.12.2013 12:24 |
 
Reitings 5516
Reģ: 03.08.2013
tā kā pati tulīt iešu dekrētā varu spriest par to kad teikt un kad neteikt un ar bēbi jau jebkurā laikā kaut kas var notikt!

Wee, spriest par sevi tu vari, ne par citiem. :)
11.12.2013 12:27 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Ance, spriežu pēc sevis , un cienu ne tikai sevi , bet arī darba devēju ;)
11.12.2013 12:35 |
 
Reitings 5516
Reģ: 03.08.2013
Vai tad tu nestrādāji ģimenes uzņēmumā? Tad tā ir pilnīgi cita lieta.
11.12.2013 12:39 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Kāda starpība, kur strādā!? Darba devējs ir darba devējs, un tas ir mans personīgais viedoklis, ka tā darīt nav labi un ne es vienīgā šeit tā domāju!
Nu nepatīk man kad izmanto grūtniecību par ieganstu kaut kam. Vienmēr esmu uzskatījusi, ka grūtniecība nav nekāda slimība un arī turpināšu tā domāt, tāpat, kā ja Tevi atlaiž no darba , man būtu kauns tur iet un lūgties vai turpināt jebkuras darba attiecības. Es sevi cienu vairāk un šāda situācija man , kā cilvēkam būtu pazemojoša, un es tā nekad nedarītu, ja man būtu svarīga darba vieta es par to domātu laicīgi. Bet katrs dara kā grib , kas ta man ....
11.12.2013 12:46 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits