Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Sabiedriskajā transportā....

 
Reitings 48
Reģ: 29.01.2009
Oktobrī stājās spēkā jaunais likums par to, ka sab. tr. pasažierim aizliegts iekāpt un braukt sabiedriskajā transportlīdzeklī smērējošā vai smakojošā apģērbā.
Kā tas vispār reāli strādā? Vai tie klaidoņi un dzērāji, kas bieži vien vizinās sabiedriskajā transportā izlasīja šo likumu un padomāja:- Ak vai, ak vai, vairs nevarēšu braukt, būs jāiet kājām visur :D
Pie tā likuma vēl pierakstīts, ka gadījumā, ja transporta līdzeklī tomēr ir tāds cilvēks, tad jāziņo šoferim. Es piemēram sestdien braucu tramvajā un tur vienā vagona daļā bija ļoooti smakojošs cilvēks, kas vienkārši tur gulēja. Reāli tajā daļā nebija neviena cita cilvēka, visi bija saspiedušies tramvaja otrā pusē. Kāda jēga būtu no tā, ka pateiktu tramvaja vadītājai-sievietei, ka tur guļ klaidonis. Viņa ietu un sviestu viņu ārā?
09.12.2013 10:05 |
 
Reitings 2728
Reģ: 29.01.2009
Ai, tos noteikumus izdomā RS sēdoši biroja darbinieki, kam reāli nav nekādas sajēgas par reālo dzīvi (tā vismaz izklausās). Kā jau Tu raksti - sieviete taču nespiedīs pa bremzēm, nekavēs pārējos pasažierus & nečakarēs transporta kustības saraktu, lai bomāru vai dzērāju izmestu no transporta. Turklāt tā jau nav tā sabiedrības daļa, kas paklausīgi izkāps un necels brēku. Tas vispār ir gan bīstami, gan stulbi. Lai RS maksā policijai un tā, lai met tos lopiņus ārā, sagaidot kādā no tuvākajām pieturām.
09.12.2013 10:13 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
+ skaya

Man reiz tā bija, ka nākamajā pieturā kāpu ārā un pārsedos citā vagonā. Neviens jau neies skandalēt ar kaut kādu dzerāju.
09.12.2013 10:15 |
 
Reitings 13903
Reģ: 18.02.2010
Nu Tevis kā līdzpilsoņa pienākums būtu līdzrūpēties par dažādu normatīvo aktu īstenošanu, labākas vides radīšanai. Ņemt aktīvu dalību, nepalikt vienaldzīgam utml.
Kamēr ikviens ignorēs notiekošo un tikai forumos spriedelēs par to, vai ir jēga, nekad un nekad neuzlabosies.

Es gan nezinu, kā pati rīkotos. Bet zinu, ka nespriedelētu par to vai ir/ būs jēga.
Ir taču pašsaprotami, ka ir jēga un vērtība faktā, ka gribas ko darīt, sabiedrības labā.
09.12.2013 10:18 |
 
Reitings 4838
Reģ: 29.01.2009
Nesen bija gadījums,ka gaidīju starppilsētas autobusu, lai brauktu uz māju. Aiz manis stāvēja smakojošs, netīrs, lamzacīgs utt. vīrietis. Ļoti agresīvs. Šoferis pateica,lai kāpj ārā,ka nekur nevedīs,nekā,šis agresīvi iekāpa un pateica,ka brauks tur kur viņam vajag. Vēl daudzus viņš tajā pieturā grūstīja,lai tikai viņš varētu iekāpt pirmais BEZ biļetes. Tad es nodomāju - pat šoferim nav nekādas teikšanas, parastajiem pasažieriem arī nav, atliek tikai policijas darbs.
09.12.2013 10:24 |
 
Reitings 9596
Reģ: 06.03.2012
Lāsma, ir tieši tā, ka meitenes raksta. Tavs pienākums ir pateikt vadītājai! Varbūt viņa izsauks policiju, vai arī RS ir kāds speciālais dienests. Bet ja viņa nezin, ka kaut kas tāds notiek, tad jau loģiski, ka nekas nenotiks. Tas vispār ir mūsu sabiedrības garā, sēdēt un klusēt kad kaut kas notiek, bet tad atnākt mājās un spriedelēt forumā vai virtuvē :D
09.12.2013 10:35 |
 
Reitings 1315
Reģ: 27.10.2012
Šorīt uz Centru braucu ar autobusu. Iekāpu autobusā un tur vesela kompānija ar bomžiem, smirdē ja neizturami, gandrīz izvēmos, vadītājs nelikās ne zinis kaut arī viņi bija iekāpuši pirms tam un kādu laiku autobuss galapunktā stāvēja, nebūtu jāsteidzas uz Centru, tad kāptu nākamajā pieturā ārā. Vairums cilv.bija degunus aizseguši ar šallēm.
09.12.2013 10:45 |
 
Reitings 1598
Reģ: 12.10.2010
Tajos pašos Rīgas satiksmes noteikumos bija punkts, ka jāziņo vadītājam un vadītājs izsauc tur kaut kādu dienestu, tāpat kontrole, ja nevar izsēdināt šo nevēlamo cilvēku, viņi izsauc tur savu to iekšējo dienestu.

Bet kā ir realitāte? Kad brauc uz darbu, katra minūte ir vērta, un kurš gribēs apturēt autobusu un gaidīt nākamo, kamēr tas dienests atbrauc un izsēdina... Tāpēc visi ciešas...skumji...
09.12.2013 10:47 |
 
Reitings 734
Reģ: 04.12.2012
Hmm, ja ir lasīti noteikumi (tie, kas parasti aiz šofera sienas), tad jau sen noteikumos ir ierakstīts, ka nedrīkst braukt smērējošā apģērbā vai tad, ja braucēja smaka traucējot citiem.
Bet tas viss ir tikai tik, cik uz papīra uzrakstīts. Pavadu vairākas stundas sabiedriskaajā, mainot kādu 4-7 sabiedriskos transportus dienā, neesmu redzējusi, ka kādu sviestu laukā, tikai pati entās reizes piedzīvojusi to, ka normālie saspiežamies vienā busa galā, smirdīgais/ie otrā busa galā.. Visas ciešas, jo laiks neatļauj kaut kur zvanīt, un man grūst kādu ārā, arī neienāk prātā (jo uz labprātīgiem - lūdzu atstājiem autobusu viņi, protams, nereaģē). Man tiešām reizēm uzsit dusmu, kad no rīta Tu apsēdies, bet Tev blakus bomzis, tāds, ka ne tikai no tā, ka sēdi blakus slikti, bet pusi atlikušās dienas vel jūti nāsīs to smaku.
Tpu, izliku sāpi :D
09.12.2013 11:25 |
 
Reitings 5516
Reģ: 03.08.2013
Es vispār brīnos kā demokrātiskā valstī var pieņemt tādu likumu, kas liedz izmantot sabiedrisko transportu cilvēkiem, kas neatbilst kaut kādām pieņemtām sabiedrības normām. Ir jau vairāki iemesli, kāpēc tas cilvēks var smirdēt, ne tikai noteiktas dzīvesvietas trūkums vai alkoholisms. Iespējams, cilvēks ir slims un nespējīgs par sevi parūpēties, iespējams, cilvēkam nav tādu apstākļu, kuros sevi sakopt, iespējams, cilvēks ir slims... Es saprotu, ka tas ir mēģinājums cīnīties ar bomžiem, kas sildās sabiedriskajā transportā, tomēr jāatzīst, ka viņiem, diemžēl, ir visas tiesības ar to pārvietoties, ja vien ir iegādājušies biļeti. Tādā gadījumā, tas var attiekties arī uz dāmām un kungiem, kas pārlieku sasmaržojušies.

Patīkama maz no tāda pieelpota, sasmakuša trolejbusa, bet pastāvošajā valsts iekārtā es neredzu iemeslu šādiem noteikumiem pastāvēt - te ir tas demokrātijas caurums, kuru nav iespējams aizlāpīt.
09.12.2013 11:39 |
 
Reitings 3031
Reģ: 09.09.2012
Izlasot temas pieteikumu, nodomaju ka autore jokojas, bet spriezot pec komentariem, tads likums laikam visa nopietniba ir pienemts. :D
Labs likums, tikai kapec tik elementaram lietam ir jaizdod likums? Kapec cilveki nespej ieverot personigo higienu? Vel vajadzetu likumu, kas nosaka ka pec tualetes apmeklejuma ir rokas janomazga, cik redzets sabiedriskajas tualetes to biezi "aizmirst".

Ance, tadi gadijumu ka cilveks smird del kadas slimibas ir arkartigi reti un tads cilveks no rita ieejot dusa un uzvelkot svaigas drebes nevar uzreiz tik tik briesmigi sakt smirdet.
09.12.2013 12:30 |
 
Reitings 1557
Reģ: 09.05.2013
Kad es braucu sabiedriskajā un tur iegūlās kkāds bomžuks, pabraucām 2 pieturas, un 3. pieturā iekāpa kontrole un iznesa viņu ārā. Tas aizņēma pusi minūtes. Biļetes šie pat nepārbaudīja, bet pa taisno devās pie smirdētāja.
Ja kādam smird, tad kur problēma vadītājam pateikt? Anonīmi sūdzoties nekas nenotiks. Var jau kautrēties, kāpt ārā un visādi citādi rīkoties, bet visvienkāršākais ir darīt tā, kā RS iesaka - ziņot.
Kapec cilveki nespej ieverot personigo higienu?

Jo tie ir bomži, kurus sen jau nesatrauc pasaulīgās problēmas. Cieņā ir vien krutka.

skaya - neviens pa bremzēm nespiež. Sagaida to pieturu, kurā gaida attiecīgie "izsitēji" un tur tas smirdētājs arī paliek. Likums nav domāts tiem, kas smird, bet gan pārējiem sabiedriskā transporta lietotājiem, lai viņiem būtu tiesības netraucēti pārvietoties, izmantojot pakalpojumu, par kuru tie ir samaksājuši. Tieši PP un pati RS arī met tos bomžus ārā. Viss, ko prasa no pasažieriem, ir neklusēt. Bet vieglāk jau pačīkstēt, ka viss ir slikti, nekā reāli rīkoties.
09.12.2013 13:01 |
 
Reitings 3031
Reģ: 09.09.2012
Riry
Neba jau tikai bomzi smird tur jau ta beda.
09.12.2013 13:10 |
 
Reitings 2248
Reģ: 12.03.2009
Daža laba dāma ir tā pārlējusies ar pretīgām smaržām, ka vairāk šķebina par alkohola vai bomža aromu. Ko tad tās arī mest ārā?
09.12.2013 13:13 |
 
Reitings 13796
Reģ: 23.10.2010
Ance, tā kā bomžiem nekad nav biļetes, tad tas daudz ko atvieglo no ētiskā viedokļa par smirdēšanu. Bet nu es nekad nevarētu pieiet viņiem klāt un teikt, eu, vecīt, tu smirdi, izkāp, lūdzu. Un ne jau tāpēc, ka man žel, vinekārši būtu bail. Lai gan..viņi parasti ir tādā alkohola reibumā, ka diez vai būtu spējīgi uz fizisku vardarbību.
09.12.2013 13:13 |
 
Reitings 734
Reģ: 04.12.2012
Nezinu, kur jūs smaržīgās dāmas atrodat. Man ir ļoti laba oža, bet traki sasmaržojušās tantes pa visiem gadiem esmu sastapusi reizes 5 maksimums, tātad nesnaāk pat 1 pilna tante gadā :)
Un nedomāju, ka esmu kāds superizņēmums, turklāt parasti kratoties vairakas h sab transportā dienā :) Ja nu vienīgi viņas kādos maršrutos, kurus neizmantoju :)
09.12.2013 13:18 |
 
Reitings 5516
Reģ: 03.08.2013
Nē, nu, pēc alkohola smird arī jauni cilvēki sestdienu rītos autobusā. :D
09.12.2013 13:18 |
 
Reitings 1557
Reģ: 09.05.2013
Bet nu es nekad nevarētu pieiet viņiem klāt un teikt, eu, vecīt, tu smirdi, izkāp, lūdzu

Bet tev tas arī nav jādara! Nav jau zināms, kādā stāvoklī un ko salietojies tas cilvēks ir...
Jebkurā gadījumā tā ir katra paša izvēle - ciesties vai ziņot. Pārsvarā visi ciešas, bet dzērājus arī pirms tam normālie kontrolieri meta ārā. Par pārsmaržotajiem - manispēc tos arī var sēdīnāt no transporta.
09.12.2013 13:29 |
 
10 gadi
Reitings 4075
Reģ: 02.01.2011
Manuprāt, bomži vienmēr ir braukuši un brauks ar sabiedrisko! Nevaru iedomāties veidu, kā tiks izkontrolēts tas, lai smirduļi netiek iekšā..
09.12.2013 14:33 |
 
Reitings 1440
Reģ: 08.04.2013
Ai, ir situācijas,kad tāds likums ir vajadzīgs un ir situācijas, kad tas liekas galīgi garām.
Piemēram, tas gan bija jau pāris mēnešus atpakaļ, bet trolejbusā brauca onkulis - neteiktu,ka bomzis (drēbes nebija no tām labākajām,bet pēc bomžatņika tomēr neizskatījās). Smirdēja, bet nebija tā,ka nevarētu izturēt.
Ar vienvārdsakot, viņam netālu sēdēja sieviete - pēc skata labi saģērbusies,kopta - kas kā nenormāla vienā brīdī sāka kliegt "Kāp laukā bomzi,tu smirdi". Vārds vārdā tā. Man likās,ka tā sieviete ir absolūti neaudzināta,jo tā sākt psihot.... ārprāts. Un tad nu tas onkulis,starp viņas bļaustīšanos, izmurmināja - "man veselība tāda", no kā es nopratu, ka droši vien kādas fiziskas problēmas,kas raisa šo smaku (oda pēc urīna). Un tā jau neklausās, pat piecēlās un pienāca šim klāt,bļaujot - "kas tu nesaproti? Lasies ar visu savu smirdoņu ārā".
ĀRPRĀTS.

Bet ja runājam vispārīgi - protams,nav patīkami,ja blakus sēž smakojoša persona, bet nu... es uzskatu,ka jābūt tolerantiem. Ja tas cilvēks vienkārši sēž un neplijās virsū vai kā citādi neaizskar - man vismaz nav problēmu paciest. Ne vienmēr,bet lielākoties gan.
09.12.2013 14:43 |
 
Reitings 734
Reģ: 04.12.2012
manhattanite, ciesties jau vari, bet šaubos, ka to buķeti vēlētos sev, smakai cilvēkiem, kuri nerūpējas par higiēnu un dzīvo uz ielas, parasti līdzī nāk utis, lipīgas infekcijas...
09.12.2013 14:46 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits
vairāk  >

Lietotāji online (1)