Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Kā nomierināt kaķi?

 
Reitings 122
Reģ: 24.03.2013
Sveiki. Ir milzīga problēma. Man mājās ir kaķis. Paņēmu no patversmes, kad bija vēl mazs kaķēns. Tagad jau mājās ir 1 gadu un 3 mēnešus. Kopš tā laika, kad viņu paņēmu, viņš ir NENORMĀLI traks. Šausmīgi... Minēšu piemērus - plēš PILNĪBĀ visu. Dzīvoklis man ir ļoti skaists, bet kaķis to ir izposījis. Aizkari saplēsti, puķēm lapas sagrauztas, tapetes saplēstas, dīvāns vienos skrāpējumos... Viss, kas viņam patīk, ir jāslēpj. Piemēram, tie paši aizkari. Lai kaķis tos neizplēstu vēl vairāk, aizkari ir aizlikti aiz radiatoriem. Puķes ir noliktas augstos plauktos, lai nevarētu tikt klāt pie tām. Tad vēl, viņš ļoti kož cilvēkiem, it īpaši man. Man ir sakostas abas rokas. Kad izeju sabiedrībā, cilvēki jautā, kāpēc es graizos. Viņam ļoti bieži uznāk momenti, kad viņam kaut kas notiek un viņš naturāli man uzbrūk. Tiešā vārda nozīmē. Viņš sataisa kūkumu, izbola ļoti lielas acis, sakoncentrējas un uzlec virsū kādai cilvēka ķermeņa daļai un nelaiž vaļā un kož. Viņš var jeb kurā brīdī uzlekt uz cilvēka kājas un rāpties tajā virsū kā pērtiķis. Kad viņu noņem nost, viņš neliekas mierā - viņš uzbrūk virsū un kož. Pēc jaunā gada taisīsim remontu, bet līdz tam es ļoti gribētu noskaidrot, kā nomierināt viņu, lai viņš tā nedara. Tas nav izturami! Vai kāda varētu palīdzēt?
07.12.2013 22:32 |
 
Reitings 2329
Reģ: 25.02.2011
varbūt drausmīgi skan,bet es atdotu atpakaļ patversmei
07.12.2013 22:37 |
 
10 gadi
Reitings 315
Reģ: 29.01.2009
es drosi vien aizietu pie vetarsta un parunatu, noteikti kaut ko ieteiks.
07.12.2013 22:41 |
 
Reitings 122
Reģ: 24.03.2013
Esmu par to domājusi ļoti bieži, bet ir iemesli, kāpēc šis variants izkrīt. Ir taču jābūt kaut kam, kas var viņu nomierināt!
07.12.2013 22:42 |
 
Reitings 122
Reģ: 24.03.2013
minkapinka - Paldies!
07.12.2013 22:43 |
 
Reitings 1196
Reģ: 28.01.2013
varbūt drausmīgi skan,bet es atdotu atpakaļ patversmei

Skan vairāk, nekā drausmīgi. Paņem, pieradina un tad opāaa - ej nu, mīļais, atpakaļ. Visvieglākais un riebīgākais ceļš.
Arī ieteiktu parunāt ar vetu - bieži vien (vismaz mammas un omes kaķiem) ieteica kastrēt/ sterilizēt un tiešām kļuva daudz mierīgāki un mīļāki. Ja tas jau ir izdarīt, vai to nevēlies, varbūt varēs ieteikt kaut ko citu.. Bet domāju,ka noteikti kaut ko ieteiks :)
07.12.2013 22:47 |
 
Reitings 1613
Reģ: 09.03.2010
Es savu panemu no ielas un ir tiesi tads pats, ka tu apraksti. Ari visas pukes aped, aizkarus nograuz, uzbruk visiem cieminiem, tie nedrigst ne kusteties, ne ko nemt, jo vina snac.
Manam kakim jau ir 6 gadi apmeram, bet tas mezonigums nemainas. Skrien pa istabu un likumos srien augsa pa sienu :D
Bet ar mani vina ir mila un gudra, briziem liekas, ka vina pat saprot ko es saku un atbild ar tiem - nrrr, njuu, njrrr :D
Lai nu ka ari butu, es neizsakami milu savu kakeni, lai ko vina daritu.
Bet nu ka vina nepaliek mierigaka, un izmacit ari nevar. Es pat to vairs necentsos darit .
07.12.2013 22:47 |
 
Reitings 1196
Reģ: 28.01.2013
*bieži vien iesaka :D
07.12.2013 22:48 |
 
Reitings 1613
Reģ: 09.03.2010
Esmu vienigais cilveks, ko vina pienem.
07.12.2013 22:49 |
 
Reitings 4628
Reģ: 06.07.2013
Animal Planet kanālā iet raidījums "My Cat From Hell", kur tāds pajocīgs džeks tiek galā ar ļoti agresīviem kaķiem. Bieži vien pie vainas ir elementāras lietas, piemēram, kaķis nejūtas pietiekami droši, ļoti sargā savu teritoriju utt. Tur ir daži tiešām noderīgi padomi. Gan jau kaut kur var nokačāt arī.

Man arī ir kaķene no patversmes. Mīļa, bet ļoti, ļoti tramīga un var palikt arī agresīva, piemēram, ja viņu mēģina kaut kur aiztransportēt. Nav viegli ar šādiem kaķiem, kuriem ir bijis slikts dzīves sākums.
07.12.2013 22:52 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Nu ir jau tas raidījums - My cat is from Hell - varbūt tajā var kādu ideju atrast kā briesmoni pāraudzināt.

Vispār jau cik zinu kaut ko ir iespējams mazliet darīt, bet tikai nezinu kā, jo man pašai nekad nav bijusi pacietība un pārāk laba sirds - bija līdzīgs kaķis - kā mazs izlutināts bērns, ja ko aizrādīju, tad atriebās - salamāju, ka gāja uz ceļa, kaķis pretī man ieleca kājas - bet nu visa ģimene viņu mīlēja.

Varbūt tiešām der sterilizēt, mēbeles ar kaut ko nopūst, pameklēt kādukaķu grāmatu, jo varbūt minkam kaut kas nepatīk, tāpēc tāda reakcija uz kaut ko...
07.12.2013 22:52 |
 
Reitings 1220
Reģ: 28.08.2013
atstaj vinju istabaa vienu pashu-iespunde, lai nomierinas. piem ja ir majas suns es savejo nelaizhu ara. vabut vinjam pa daudz stresa.
07.12.2013 22:57 |
 
Reitings 122
Reģ: 24.03.2013
Mans kaķis jau ir sterilizēts, bet mierīgāks nepaliek.
07.12.2013 22:58 |
 
Reitings 460
Reģ: 31.07.2013
..man reiz bija tads kaķis...un iazvedaam uz laukiem,kopš tur sāka iet laukā,tā kluva pavisam miera mika :)
07.12.2013 23:00 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
Pirmkārt, aizved pie vetārsta, lai pareizi apgriež nagus. Kādu laiku nebūs ar ko plēst. Pati gan neņemies - kaķim nagos ir mīkstie audi un tu vari nodarīt pāri.
Otrkārt, vai kaķim ir speciāls statīvs nagu asināšanai?
Treškārt, palīdzi kaķim izmantot viņa enerģiju - spēlējies ar viņu, gādā, lai vienmēr ir pieejamas mantiņas, par kurām interese būs lielāka, kā citām lietām.
Ceturtkārt, audzini viņu! Ja mans kaķis dara to, ko nedrīkst, es no ūdens pulverizatora viņam špricēju virsū ūdeni. Pieglauž ausis un mūk slēpties. Tagad jau ir izaudzināts tik tālu, ka pat pudeli nav jāņem rokā. Kā pienāku un paceļu roku, lai ņemtu pudeli no plaukta, kaķis ir gabalā.
07.12.2013 23:02 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Vispār mans trakais kaķis dzīvoja laukos un kad tika ārā, tad tiešām palika mierīgāks, ja nelaida ārā, tad gāja kā traks.

Tad tev kaķim jādomā aktivitātes un lielāka nodarbinātība, lai vairāk enerģija tērējas.
07.12.2013 23:02 |
 
Reitings 906
Reģ: 18.02.2012
Kā pienāku un paceļu roku, lai ņemtu pudeli no plaukta, kaķis ir gabalā.


Manam kaķim tas pats, tikai ar čību mēdzām mest un vēlāk jau tiklīdz redz kā ņem čību nost jau mūk prom.
07.12.2013 23:09 |
 
Reitings 125
Reģ: 29.07.2013
Man bija tāda pati situācija. :)
Atnesu no ielas pusaugu kaķenīti. Izrādījās - sātans! :D Cik viņa mani nesakoda, skrāpēja utt. Vakaros izslēdzot gaismu un ejot uz gultu bija bail, jo viņa zem gultas gaidīja un ķērās kājās. Vienreiz ieleca gultā un iekoda man galvā. Tad gan man gribējā viņu samalt miltos! Biju tik nikna! Kaķene, protams, palīda zem skapja un vnk sēdēja. Es izdusmojos un nomierinājos. :) Pēc tam mēs viņu nosterilizējām. Sākumā bija tik pat dulla, bet pamazām sāka palikt mīļāka. :) Ir pagājuši apmēram 2.5 gadi. Mīļāku un jaukāku kaķi par viņu grūti atrast! :) Murrā, lien ar purniņu sejā, lai viņu samīļo. Pa nakti guļ man zem segas blakus utt. :) Dažreiz gan viņai aizkrīt širmis un viņa bizo kā dulla, acis kā pogas.:D BEt vismaz nekož. Man teica, ka esot jāpaiet diez gan ilgam laikam pēc operācijas, lai izzustu tie hormoni...Nezinu vai tā ir, jo neesmu vets! :)
07.12.2013 23:09 |
 
Reitings 1717
Reģ: 24.05.2013
Atnesu no ielas pusaugu kaķenīti. Izrādījās - sātans!

:-D :-D :-D


Lasu un smejos. Tik forši stāsti. Man arī kādreiz tāda bija, kas plēsa visu un gāja pa sienām uz augšu. Bet vienreiz viņa izmuka pa logu un tā arī aizgāja. Noķert nevarējām, nedevās rokās. :-(
07.12.2013 23:17 |
 
Reitings 1220
Reģ: 28.08.2013
Man arī kādreiz tāda bija, kas plēsa visu un gāja pa sienām uz augšu. Bet vienreiz viņa izmuka pa logu un tā arī aizgāja. Noķert nevarējām, nedevās rokās.
+
man bija līdzīgi,
tas saucās, ka jāmāk audzināt kaķus, tagadējais neko negāž un sejā savējiem neskrapē. :) tik svešiem, ja kāds nepatīk.
07.12.2013 23:29 |
 
Reitings 8171
Reģ: 14.01.2013
Pirmkārt, aizved pie vetārsta, lai pareizi apgriež nagus. Kādu laiku nebūs ar ko plēst. Pati gan neņemies - kaķim nagos ir mīkstie audi un tu vari nodarīt pāri.
Nagus var apgriezt arī mājās paši ar špeciālajām šķērēm,gaišā dienas laikā dzīvo nagu kaķim var redzēt.
Otrkārt, vai kaķim ir speciāls statīvs nagu asināšanai?
Speciālo statīvu nevajag obligāti,to var uztaisīt pats vai pat izmantot pagali,turklāt ne visiem kaķiem tas statīvs interesē,citiem ir vienalga.
es no ūdens pulverizatora viņam špricēju virsū ūdeni.
Šausmīga metode. Kaķim pietiek arī ja pasaka,ka nedrīkst un ne pārāk stipri uzsit pa asti.
varbūt drausmīgi skan,bet es atdotu atpakaļ patversmei
Cerams,ka tev nekad nebūs mājdzivnieks.
Manam kaķim tas pats, tikai ar čību mēdzām mest un vēlāk jau tiklīdz redz kā ņem čību nost jau mūk prom.
Labi,ka ne ar ķieģeli vēl metāt.
07.12.2013 23:33 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits