Kucēns, līdzekļi, dzīve.

 
Reitings 480
Reģ: 20.10.2009
Labrīt 1.Adventē! :)
Rakstu, jo meklēju kaut kādu..atbalstu/mierinājumu?
Jau kādu laiku izmisīgi vēlos paņemt kucēnu (mazo suņu šķirni, piemēram, Jorkšīrieti, čihuahua, špicu vai franču buldogu, taču kaut kā uztrauc finanšu jautājums, jo vēl pagaidām studēju (+strādāju) un nesaprotu ar kādiem izdevumiem mēnesī rēķināties. Pietam...suņi arī mēdz slimot u.t.t., kas nav lēts "prieks".

Izvērtēju visus + un - kucēna ņemšanai un tie ir vienādā skaitā, tāpēc nespēju pieņemt galējo lēmumu... Ieraugot citu sunīšus, sirds vienkārši iesāpās, cik ļoti gribu tādu sev, bet reizē arī saprotu, ka tas nozīmē, ka suns visur būs jāņem līdzi, ilgi vienu atstāt nevajadzētu, jāved ārā 4x dienā u.c. rūpes, un nezinu, vai esmu tam gatava...

Ceru, ka Jūsu stāsti un pieredze mani palīdzēs beidzot izlemt!
01.12.2013 10:06 |
 
Reitings 273
Reģ: 26.08.2013
Es arī gribu ļoti, ļoti, bet tā pat kā Tu studēju+strādāju. Pabeigšu augstskolu nākamgad un tikai tad pirkšu, jo sunītim arī vajag laiku, savādāk viņš mājās visu dienu viens pats būs.
Bet jebkurā gadījumā veiksmi izvēlē ;)
01.12.2013 14:38 |
 
Reitings 273
Reģ: 26.08.2013
Un man ir jautājums, kā šie mazie suņi (krievu toiterjers) sadzīvo ar kaķiem?
01.12.2013 14:39 |
 
Reitings 457
Reģ: 22.12.2012
Kaut kur manīju no komentāriem, ka suņiem dod pastēti un maizi un kaulus. Nu sunim nav jāēd no cilvēka galda pārtika. Pastēte un maize jo īpaši, kauli tikai nelielā daudzumā un ne bieži.
Ok, saprastu, ka tā maizīte tiek dota varbūt reizi mēnesī un tad tikai 1-2 šķēlītes, bet ne jau regulāri. Kā kārumu var dot ko citu kaut vai gaļu, vai ko no spec žāvējumiem no zooveikala.

Ja, pērc profesionālo vai pusprofesionālo paiku un dod atbilstoši norādījumiem tad tas lielais iepakojums iet pietiekoši ilgi un nav tik lieli tēriņi katru mēnesi, jo tas mazais suns jau neapēd tik daudz mēneša laikā.
01.12.2013 15:03 |
 
Reitings 482
Reģ: 25.07.2010
Ieva taas visas ir mulkiibas. Zini, realaa dziivee ir pieraadiijies loti daudziem, ka tie dzivniecini kuri tiek baroti no cilveku galda, dziivo ilgaak un ir veselaaki par tiem, kuru saimnieki triic un dod atlasiito tikai suniem domato luksus bariibu. Tajaas bariibaas, kas maksaa desmit latus ir pilns ar kiimiju, toties cilveeku bariiba ir stipri ekologiskaaka. Kas slikts vistas filejaa? Kaulus tiesham reti kuram dod,es nedodu.
Pasteete vispaar ir vitamiiniem bagaata.
Mani suni ir veseli,manai draudzenei vaacu aitu suns nodzivoja 18 gadus, eedot to,ko eed saimnieki,loti labu,kvalitativu cilveka partiku.
01.12.2013 15:18 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Ieva,es sapratu,ka sunim maize ir ikdienas paika.Nu cilvēki dažādi.Ir cilvēki,kam suns kalpo miskastes vietā un tam tiek iegrūzts viss,ko paši neapēd vai vecs palicis.Neies taču mest laukā.Mana sunīte pie mammas dabūja iekaisumu,jo nevar vecmāmiņai ieskaidrot,ka vistu kauli ir asi un bīstami.Kad suns 4 dienas paēst nevarēja dēļ iekaisušas mutes kļotādas kādu laiku nenesa,tagad mamma atkla sūdzās,ka kamēr viņa darbā suni ar kauliem sabarojot.Vēl pienu deva,no kā sunim uz muguras sāka krist laukā spalva un ej tu iestāsti,ka suns pienu nepārstrādā,bet izmetās alerģija,tur tie plikie pleķi visu laiku tādi esot bijuši.Es laikam nezinu,ka manam sunim visu mūžu nebija pusplika mugura.
01.12.2013 15:19 |
 
Reitings 135
Reģ: 28.10.2013
Man mājās ir čihuahua, nekad nav slimojis
Ģimenē bijuši gan suņi, kaķi - nav slimojuši
Kāpēc? Ir jāzin ar ko tiek barots suns :)
Tā kā tuviem radiem pieder zooveikali un aptiekas, tad labas konsultācijas ir bijušas
Nekad mani dzīvnieki nav ēduši Royal Canin vai Hills! Kāpēc? Viņu kvalitāte ir ļoti zema!!! Dzīvienieki to ēd, jo tur ir aromātvielas spēcīgas, no kurām rodas atkarība( tāpat kā cilvēkiem piemēram no salumiem utml)
Nr. 1 - laba barība, vislabāk EKO - ne RC vai Hills - cena tāda pati vai letāka pat
Konkrēti mani dzīvnieki - kanādiešu 1st choice, kur galvenā izejviela ir gaļa, turpretim RC un Hills, Josera - graudi
Tās iestādes, kuras iesaka tikai RC utml - no tiem labāk pelna!! un par klientu pievilināšanu vēl šis tas...

Nr.2 - vitamīni + zivju (lašu) eļļa - maiga spalva, veseli zobi, nebūs problēmu ar locītavām!!

Nr3 - saudzē no salūtiem(aptiekā var noprikt nomierinošos, tapat kā cilvēkiem - bolderjāņus - bet tas vairāk lielajiem suņiem) , nestaipi visur to suni - izvest ārā vajag, bet visur staipīt galīgi nē!!


Izevumi - sausā barība - nu maksimums 10 lati - šie suņi nerij sauso tik daudz - protams ja nopirksi RC vai Hills rīs vairāk, bet tad var rasties aptaukošanās problēmas dažos gadījumos...
Vitamīni - sākumā kalcijs, tad citi - zem 10 latiem
Zivju eļļa - pirksi ilgam laika periodam, bet nav kosmikas izmaksas
Konservi - cik nu bieži vēlēsies palutināt - mūsu dogo vai gran carno konservi - pieļauju ka mazliet pāri ls 5 iztērēsi
Nu kāds gardums - es pērku kaltējumus un griežu mazākos gabaliņos - pāris lati
Un uz grīdas palikņi - tualete - 2 lati - 10 gab


Draudzene nopirka kucēnu , darīja visu manis ieteikto, bet vienā populārā veikalā viņai ieskaidroja, ka jāperk spec barība savai šķirnei - sunim caureja, pēc 2 mēn - aptaukojies, bija milzīgas problēmas, izārstēja, deva barību eko pēc tam, un tagad 2 gadi mazjam sunim un nekas nav bijis
01.12.2013 15:21 |
 
Reitings 135
Reģ: 28.10.2013
Piemirsu - nagu šķerītes - tās 1x pirksi, pret ērcēm pilieni - nav dārgi
Un nedod neko no galda!!
01.12.2013 15:22 |
 
Reitings 135
Reģ: 28.10.2013
Ja vēlies ietaupīt, un gribi barot suni ar RC - pērc barību ko ražo tajā paša ražotnē, bet nepieliek aromātvielas, ieatupīsi - jo kvalitāte precīzi tā pati. RC tā cena ir neadekvāti augsta pie tās kvalitātes, to cenu liekoties sastrāda mārketings + aromātvielas, nevis sastāvs.
01.12.2013 15:28 |
 
Reitings 482
Reģ: 25.07.2010
carinjo ar ko atskiras eko bariiba no cilveeka paartikas (pie nosaciijuma,ja pats cilveeks eed kvalitatiivu paartiku).
pasakiet man luudzu, vai tiesham labak lai sunitis ed tjipa eko,kas nemaz nav eko, tikai nosauc par eko, vai tiesham aped vistas fileju, kas ir tiira galina?
auzu paarslas,kas sunim ir veseligas vai tjipa eko?
01.12.2013 15:28 |
 
Reitings 7079
Reģ: 11.10.2013
Zini, realaa dziivee ir pieraadiijies loti daudziem, ka tie dzivniecini kuri tiek baroti no cilveku galda, dziivo ilgaak un ir veselaaki par tiem, kuru saimnieki triic un dod atlasiito tikai suniem domato luksus bariibu.
01.12.2013 15:30 |
 
Reitings 482
Reģ: 25.07.2010
taa eko apseestiiba taads pats vien maarketings ir. preteja gadijumaa es nesaprotu, kas sleepjas zem taa "eko" un spec bariibaam?
01.12.2013 15:31 |
 
Reitings 135
Reģ: 28.10.2013
eko vienkārši letāks variants spec. bar. - tur vienkārši nav tik daudz to mēslu, tur ir gaļa, nevis graudi un kaulu milti (no tiem arī ir tā smaka) tādos kvantumos. - + eko un spec pārdod aptiekās...
neesmu redzējusi ka eko vai spec bar kkur baigi reklamētu...
01.12.2013 15:43 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Suns nevar ēst to,ko ēd cilvēks.Ir speciāla barošana,kur baro ar svaigiem produktiem,saucās BARF.Bet tas nav uzsmērēju uz baltmaizes pastēti un suni pabaroju.Un auzu pārslās nav nekas sunim ne veselīgs,ne arī vajadzīgs.Cilvēki ēd ļoti daudz produktu,kas sunim ir ne tikai neieteicami,bet pat attiecīgās devās nāvējoši.
01.12.2013 15:45 |
 
Reitings 482
Reģ: 25.07.2010
labi, bet tad kur ir atkirsiiba starp eko baribu un cilveka doto baribu dzivniekam,
tur ir gaļa,

sanak,ka eko bariba ir tapat kaut kads maisijums,kur ir gala, bet cilveks dod pa tiesho tiru galu.
rodas baigaa pretruna, no vienas puses baigi aizstav eko,jo tur ir gala un nav konservantu,meeslu,bet no otras puses baigi nosoda, ka dod partiku no galda.
01.12.2013 15:46 |
 
Reitings 135
Reģ: 28.10.2013
neizlasīju tavu pirmo komentāru - ja ir iespēja sunim gatavot, visti;nu, gaļiņu - ne cepumus un visādus mēslus - tad normas robežas dod viņam tā est - bet vitamīnus atsevišķi dod
Suņu barība no cilvēku atšķiras, ar to ka tur ir kaulu milti un lietas, kas dzīvniekam ir vajadzīgas...

Parasti neiesaka aizrauties ar cilvēku ēdiena došanu, jo suņi bieži vien tiek pārbaroti, kas izraisa time milzumdaudz veselības problēmu - tas nav kā daudzi cilvēki aptaukojušies staigā apkārt ka veseli zirgi, sunim tas ir pasmagāk


Šķirnes suņiem, no cilvēku ēdiena piedevām bieži veidojas izsitumi.. - tas domāts vairāk uz našķiem

Ja tiek dota barība un kautkas no galda, suns var iespītēties uz labu laiku un nēest vairāk savu barību, jo zin, ka dabūs no galda vēl kaut ko
01.12.2013 15:47 |
 
Reitings 482
Reģ: 25.07.2010
Harmony mani 2 sunishi loti labi sagremo maizites ar pasteti un vistas filejam, auzu paarslaas daudz mineraalu,taas nevar buut kaitiigas:)
01.12.2013 15:48 |
 
Reitings 1997
Reģ: 30.06.2009
Pārtika no galdā-tā ir sāls,pipari,garšvielas un citi mēsli,kas sunim nav vajadzīgi.Lūk starpība.Es gan nezinu par kādām eko paikām iet runa,jo 1st Choice nav nekāds eko,parasta profesionāla barība.Taču nevienā labā sausajā barība nav sāls,pipari,garšviela,sīplo,ķiploki,kartupeļi un citi sunim nevajadzīgi sū.Pastēti būtu jābaidās pašam ēst,kur vēl suni ar to barot.
01.12.2013 15:49 |
 
Reitings 482
Reģ: 25.07.2010
nee labi,ja juus domajat,ka spec bariibaa viss ir savaadaak, turpiniet barot un briinities,kapec dzivniecini slimo un tad vel ar lepnumu pazinot,ka ved vinus pie vetaarsta. Gan mana personiga pieredze, gan manu draugu un pazinu pieredze raada,ka barojot ar cilveka veseligu partiku, dzivnieki dzivo ilgak un neslimo tik biezhi.:)
01.12.2013 15:50 |
 
Reitings 482
Reģ: 25.07.2010
harmony, bet es vaaru sunishiem atsevishki no sava katla!!! tur nav nekadu vegetu!!!
01.12.2013 15:50 |
 
Reitings 135
Reģ: 28.10.2013
tev ir ļoti paveicies, esmu strādājusi vet aptiekā pāris gadus - rakstu pavadzīmes utml, esmu redzējusi daudz ko
Dzirdēts arī daudz kas no klientiem - vienam dzīvo vesels kā zirgs - dod ne tik kvalitatīvu barību un visu no galda, bet otrs mirst nost no visādām pastētēm, citam locītavas čupā...

Ir vēl veina lietas, kas jāņem vērā - šķirnes un nešķirnes suņi - izturīgāki ir bežšķirnes...
tev ir bezšķirnes?
01.12.2013 15:51 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits