Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Ziemassvētku nozīme. :)

 
Reitings 61
Reģ: 24.10.2013
Man radās tāds jautājums:

Ko Tev nozīmē Ziemassvētki? Kas, Tavuprāt ir visvarīgākais šajos svētkos?

Man personīgi... Ceru, ka Ziemassvētkos strādāšu :D Nepatīk. Visas tās jezgas ap dāvanām, ēdieniem... sviests... Manuprāt, Ziemassvētkos nav galvenais egle , vainags , daudz dāvanas un pīrādziņi... man liekas,ka tas ir laiks, kad jāaizbrauc ciemos, pie sen neredzētas omītes... jāpasēž ar viņu un japaskatās filma, vai jāaziet uz koncertu,kas viņai ļoti patīk... tas būs daudz vairāk vērts, nekā uzdāvinot viņai kādu siltu jaku... bet nu, tas ir tikai mans viedoklis...

Kā Jums šķiet? :)
27.11.2013 10:46 |
 
Reitings 246
Reģ: 07.03.2009
piekrītu tev :)
27.11.2013 10:48 |
 
Reitings 246
Reģ: 07.03.2009
būt kopā ar mīļajiem un pavadīt jauku laiku kopā :)
27.11.2013 10:49 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Kopā būšana ar sev mīļiem cilvēkiem.
27.11.2013 10:49 |
 
Reitings 8189
Reģ: 02.02.2010
Jēzus Dzimšanas diena
27.11.2013 10:49 |
 
Reitings 6245
Reģ: 19.08.2009
Mums Ziemassvētki ir ģimenes svētki!
Ziemassvētku vakaru svinam savās mazajās (jaunajās) ģimenēs un tad Pirmajos vai Otrajos Ziemassvētkos notiek lielās ģimenes sanākšana! Kopā gatavojam svētku galdu, spēlējam spēles, jautrojamies, veicam ticējumu rituālus utt.
27.11.2013 10:50 |
 
Reitings 5481
Reģ: 17.08.2010
Man Ziemassvētki vienmēr ir bijuši ģimenes svētki. Ziemassvētku vakaru pavadām ģimenes lokā, bet nākošajā dienā satiekam pārējos tuvos radus.

Dāvanu lielā nozīme man nekad nav patikusi Ziemassvētkos. Cauri gadiem mūsu ģimenē ir iegājusi tradīcija, ja gribi Ziemassvētkos kādam ko dāvināt - uztaisi pats! Tā arī katru gadu daru - kaut ko uzcepu, kaut ko uztaisu. Nepērku gatavas dāvanas un nedāvinu ķeksīša pēc.

Par ēdieniem arī jau kuru gadu taisu tā, lai ir svētku galds, bet nepārspīlējot. Par laimi esmu galvenais šefpavārs ģimenē un tad varu diktēt, cik daudz un kas būs uz galda. Kā arī pati to taisīt.

Eglīte gan man ir must have. Tāpat kā adventes vainags.
27.11.2013 10:51 |
 
Reitings 7908
Reģ: 05.02.2011
man Ziemassvētki asociējas ar ģimeni un mīļumu - tas arī ir vissvarīgākais.

Jau kopš skolas laikiem patīk ta noskaņa, kad tev ir brīvdienas un vari neko nedarīt, bet ar omīti cept pīrāgus, skaisti formēt galdu, vakariņot kopā ar tuvajiem dāvināt un saņemt kārotās dāvaniņas, un redzēt prieku citu acīs.. arī tagad, kad ir vairakas brīvas dienas, nespēju jau sagaidīt, kad nedēļu varēšu dzīvot pie vecākiem un vienkārši baudīt skaisto laiku (l)

ta kā esmu estēte, man ir svarīga egle, vainagi un viss pārējais - es tāāāā izbaudu to procesu, kad varu izdomāt ar kuru krāsu šogad rotāšu egli, kā klāsim galdu, kādas kartiņas taisīsim, kā saiņošu dāvanas (l)
27.11.2013 10:54 |
 
10 gadi
Reitings 5929
Reģ: 29.01.2009
Egli man nevajag, man viņu ir žēl un sirds sažņaudzas, kad 2. janvārī redzu čupu ar eglēm pie miskastēm. Labāk podiņā vai ideāli, ja svin kaut kur, kur ir māja un dārzā aug eglīte. :)
Daudzus iepriekšējos gadus biju riktīgs Grinčs, negribēju ne smakas sajust no tiem svētkiem, bet šogad mazliet esmu atmaigusi, centīšos uz svētkiem skatīties pozitīvāk, nevis kā uz "piespiedu apdāvināšanās" un "pēkšņi visi esam draudzīgi" svētkiem. Bet tas noteikti atkarīgs no ģimenes, kādā šos svētkus svin, es nevarētu teikt, ka man šajā ziņā būtu baigi paveicies. :)
27.11.2013 10:58 |
 
Reitings 7143
Reģ: 13.04.2012
Ziemassvētki ir mani mīļākie svētki :) Es būtu lieliska Vūvilas iedzīvotāja :D
Man svarīgs ir viss -egle, sveces, mūzika, smaržīgi pīrāgi, skaistas dāvanas, tā īpašā sajūta, kas sēž iekšā, ģimenes pasēdēšana un brīnuma gaidīšana.
27.11.2013 11:01 |
 
10 gadi
Reitings 839
Reģ: 17.12.2010
Man Ziemassvētki ir ģimenes svētki. Tikai diemžēl, skumīgi, ka tā ģimene ir sarukusi. Bērnībā, kā lielāko prieku atceros Ziemassvētku pavadīšanu ar vecākiem un vecvecākiem, kur vecaistētis pārģērbās par salaveci un katru gadu atstāja lielu dāvanu maisu, kas man bija jāmeklē ar brāli. Paši cepām pīrāgus, piparkūkas utt. Otrajos Ziemassvētkos vienmēr braucām pie maniem vecvecākiem un brālēniem. Tas bija tik skaisti. Bet tagad vecvecāki ir miruši, brālēni ārzemēs, vecaistētis ļooti slims, uz gultas, un tie svētki vairs nav tādi, kā bērnībā. Tāpēc patīk aiziet uz baznīcu mīerīgi, ar draugu, un vecākiem pabūt. Zinu, ka tad, kad ar draugu mums būs sava ģimene, es gribēšu lielu ģimeni, un bērniem padarīt šos Ziemassvētkus tik īpašus, kādi tie bija manā bērnībā, jo tās ir vienas no manām gaišākajām atmiņām. Būs gan kopīga eglītes meklēšana, gan kopīga tās rotāšana, gan pīrāgu un piparkūku cepšana un, jā , arī dāvanas un tā noslēpumainība, tas jau liels prieks bērniem.
27.11.2013 11:02 |
 
Reitings 61
Reģ: 24.10.2013
kā uz "piespiedu apdāvināšanās" un "pēkšņi visi esam draudzīgi" svētkiem.


Perfekti pateikts... Jā, laikam gan atkarīgs no ģimenes... Man nav tik traka tā ģimene..bet bērnība laikam atstājusi kaut kādu traumu... hmm..diez kā,lai no tā izlien ārā... draugs tikai pasmaida par manu kārtējo pukstēšanu, sakarā ar spīdīgajiem veikaliem, bet liekas,ka viņam nedaudz tas viss nepatīk, sāp...neesmu vēl teikusi,ka Ziemassvētkos visdrīzāk strādāšu...
27.11.2013 11:02 |
 
Reitings 13903
Reģ: 18.02.2010
Man gan vajag - egli, rotājumus, sveces, dāvanas, salavecīti, apdāvināšanos, sniegu, kādu kultūras pasākumu un to visu kopā ar ģimeni.
Tas viss man ir neatņemama Ziemassvētku sastāvdaļa - vienmēr bijusi un darīšu visu, lai to uzturētu.
27.11.2013 11:03 |
 
10 gadi
Reitings 9435
Reģ: 06.03.2009
Man Ziemassvētki ir ģimenes svētki.
Jauno gadu svinu kā nu pagadās, bet Ziemassvētkos vienmēr esmu ar mammu. Man ļoti patīk tas miers mājās, prom no Rīgas. Izbaudu, ka pirmajā dienā svinu ar mammu un otrajā mēs visi radiņi savācamies pie omītes svinēt. Tā mīļi.
Protams, dāvanas vai rotājumi nav galvenais, bet man patīk tos gatavot, patīk gatavot dāvaniņas(es pēdējos gadus gatavoju dāvanas, nevis sapērku kaut kādas ūberdārgās) utt. Tas tikai palīdz iedvest noskaņu un pozitīvas emocijas.
27.11.2013 11:06 |
 
10 gadi
Reitings 826
Reģ: 02.10.2010
Man arī Ziemassvētki ir mīļākie svētki. Īpaši patīk gatavošanās- egles rotāšana, dāvanu meklēšana/ gatavošana/ saiņošana, piparkūku cepšana, ēdienu gatavošana. Mandarīnu smarža. Svecītes, brīnumsvecītes. Lampiņas. Visa tā atmosfēra. Protams, Ziemassvētkus svinam kopā ar ģimeni. Esmu ļoti priecīga, ka jau nākošgad varēšu censties, lai Ziemassvētku burvības sajūtu nodotu arī savam dēliņam, šogad gan viņš vēl pārāk mazs.
27.11.2013 11:07 |
 
10 gadi
Reitings 4834
Reģ: 29.01.2009
Man ļoti patīk Ziemassvētki!! :) Vispār jo vairāk svētku jo labāk! :D Katru gadu svinam ar vīra vecākiem un pārējiem vīra radiem, mums ir bagātīgs galds, egle, skatamies z-svētku filmas. Vispār superīga noskaņa, ja vēl sniegs izkrīt, tad vispār ir nebeidzamie prieki :) Protams, patīk arī tā apdāvināšana, vispār patīk viss, kas saistīts ar ziemīšiem.
27.11.2013 11:18 |
 
Reitings 500
Reģ: 26.08.2012
Mums ziemassvētki ir ģimenes svētki-mājās ir eglītes,adventes vainadziņš,ziemassvētku vakarā galds tiek bagātīgi klāts-par cik mums tgd ir mazulis,šie būs bērniņa pirmie ziemassvētki un tas mūsu svētku padara vēl īpašākus:) protams mīļie radi arī netiek aizmirsti un dāvanas arī:) mums ļoti patīk šie svētki-virmo tāda mīlestība:)
27.11.2013 11:18 |
 
Reitings 3551
Reģ: 23.11.2012
Lai gan ir svētki un brīvdienas, man labāk patīk laiks pēc svētkiem. Visa trakošana pa veikaliem un pasākumiem ir beigusies, pilsēta ir nomierinājusies.
Kopumā jau svēti nav slikti, tikai tas ir saspringts laiks - jābūt tur un tur, jāpaspēj tas un šitas, jāsagatavo arī daudz kas.
25-26.12 - var teikt - beidzot garām.
27.11.2013 11:33 |
 
Reitings 471
Reģ: 18.06.2013
Pagājušo Ziemīšu svinību vietā bija ļoti moderna egles interpretācija instalācijas veidolā, un goda vārds, šķita, ka svētku nav, tāda vien pasēdēšana.

Man vajag sveces, egles rotāšanu, eņģeļus uz grāmatu plaukta, piparkūku un pīrāgu cepšanu, ģimeni, vakariņas un Ziemassvētku filmu/koncertu fonā, mandarīnu kalnu, lampiņu trīsstūrus logos, apsveikuma kartiņas,utt.
27.11.2013 12:12 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
Ziemas saulgrieži. Ļoti latviski svētki.
27.11.2013 12:50 |
 
Reitings 27552
Reģ: 15.06.2012
nu aptuveni šādi. http://dziveszinazaltis.blogspot.com/2012/12/vienkarsi-par-ziemas-saulgireziem.html un jā katru gaedu ap 21 datumu braucam uz laukiem un velkam bluki.
27.11.2013 12:52 |
 
Kārtot pēc: jaunākā, vecākā
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits