Pasaule ir apstājusies?

 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Katrai no mums dzīvē ir bijis moments, kad ir aizgājis kāds tuvinieks. Kādai no mums draugs, kādai brālis, kādai mamma, kādai tēvs, vēl kādai draudzene, kolēģe, kaimiņiene. Tāda ir dzīve - cilvēki mums blakus mirst. Un bieži vien nepelnīti agri. Bieži vien traģiskā nāvē, kad gribas gaudot spilvenā un no galvas nepagaist doma -par ko?
Ceturtdien traģiskā nāvē bojā gāja vairāk kā 50 cilvēku. Kurš pie tā bija vainīgs, mēs vēl nezinām. Bet! Mēs joprojām esam šeit. Es, Tu, un pārējās foruma lietotājas, kas šo lasa.
2006. gadā autoavārijā mira cilvēks, bez kura es nekad nebūtu tāda, kāda es esmu - mans krusttēvs man iemācīja ļoti daudz ko - kad viņš brauca no darba, viņa mašīnā ietriecās dzērājšoferis. Pagājušogad nepareizi izliktu ceļa zīmju dēļ Zviedrijā no kraujas nogāzās manas māsas vīrs. Pirms diviem gadiem nedabīgā nāvē mira mans tēvs. Brāļa pirmā meitene nosmaka ugunsgrēkā.
22. novembrī kāda kļūdas dēļ mira vairāk kā 50 cilvēku vienlaicīgi. Kāpēc šīs nāves būtu jāpadara īpašākas par pārējām?
Kopš dienas, kad iebruka Maximas jumts, šis ir kļuvis par centrālo notikumu. Katrā otrajā diskusijā ir lasāmi kauninoši komentāri - "Kā Tu atļaujies pīkstēt par to vai šo, kad citiem ģimenes gājušas bojā?"
Kur bija šie komentāri, kad mira cilvēki, kurus aprakstīju augstāk? Arī tās visas bija traģiskas nāves, bet tas nenozīmē, ka citiem dzīve neturpinās.
Jebkurš no mirušajiem ir pelnījis cieņu un viņu piederīgie līdzjūtību. Pirms sākt rakstīt šo, es aizdedzu sveci viņiem visiem - gan saviem mīļajiem aizgājējiem, gan visiem tiem, kas gāja bojā ceturtdien Zolitūdē. Bet vai tiešām ir pareizi nosodīt tos, kas šajās dienās ir apņēmušies risināt savas problēmas, tikai tāpēc, ka ceturtdien bojā gāja vairāk par vienu cilvēku?
25.11.2013 02:08 |
 
Reitings 2248
Reģ: 12.03.2009
Tāpēc es citas diskusijas vienkārši nelasu, jo es to kaut kā ļoti esmu paņēmusi pie sirds, lai gan traģēdija mani personīgi neskāra. Nelasu, lai nav jābesās. Kad izlasīju 5dien vienu izcili "gudru" jautājumu "vai jūs visas dzīvas?", man vienkārši pretīgi palika. Nesaprotu, vai tas bija izcili debīls joks un nevietā vai kas.
Citām, piemēram, centrāls notikums ir katrā diskusijā apsriest savas vēdera problēmas vai grūtniecības katru sīkumu utt..
Bet tagad, kad tiešām ir notikusi traģēdija, tad, ak, visas par daudz par to runā. Lai tā būtu!
25.11.2013 11:03 |
 
Reitings 1283
Reģ: 02.09.2012
Aizrādīt kādam, kurš šādā situācijā pārdzīvo ir tieši tik pat muļķīgi kā aizrādīt citam, ka viņš nesēro, tas nu ir skaidrs.

Es apmēram varu saprast, kādēļ tajā vienā diskusijā bija komentāri saistībā ar traģēdiju. Autores gadījumā viss visapkārt ir labi, bet nu kaut kas līdz galam neapmierina. Krieviem ir tāds burvīgs teiciens - " с жиру бесятся", kas aptuveni raksturo to situāciju.

Meitenes, varbūt pāris dienas esiet nedaudz iecietīgākas. Manā cosmo būšanas laikā es esmu manījusi pa pārītim emocionāli nestabilu indivīdu, bet uz doto brīdi no pārdzīvojumiem tādas ir daudzas. Internets, kā zināms, ir pieejams visiem.
25.11.2013 11:05 |
 
Reitings 1531
Reģ: 19.08.2013
Katram ir savs viedoklis un katram ir tiesības to izteikt. Jānorij tas kurpis un elementāri jāciena citu cilvēku viedkoli, nevis jāpārmet kaut ko vai kādu jānosoda. Visi nekad nav bijuši, nav un nebūs vienādi!!!
25.11.2013 11:11 |
 
Reitings 554
Reģ: 26.08.2013
Gerda Pa faktam atskatījos jau uz citām diskusijām :)
CrazyMonday Tieši tā, es nelienu sērojošajās diskusijās :) :p
25.11.2013 11:14 |
 
Reitings 624
Reģ: 29.01.2009
Ance beidz taisnoties ,tu pirma man bruki virsu
25.11.2013 11:25 |
 
Reitings 2295
Reģ: 29.01.2009
Mans viedoklis arī ir atšķirīgs no vairuma, tāpēc es šīs tēmas par traģēdiju vispār nekomentēju. Sociālajos tīklos, īpaši FB, arī cenšos neiet.
25.11.2013 11:25 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Chanely - es pamanīju, ka tavs viedoklis ir spēcīgi atšķirīgs. Šājā sakarā jautājums - vai bērni var pārņemt vecāku grēkus - nu, vai kā to karmiski pareizi sauktu?
25.11.2013 11:30 |
 
Reitings 2248
Reģ: 12.03.2009
Bet var taču vienmēr atturēties no komentēšanas. Tāpēc par traģēdiju ir atsevišķa tēma, kurā rakstīt. Tās, kurām ir vienalga, var tak rakstīt citās tēmās par visu, ko vien grib, un otrādāk.
Tāpat kā beidzot sava tēma ir arī jaunajām māmiņām.
25.11.2013 11:32 |
 
Reitings 7408
Reģ: 06.05.2013
Kas jūs tiešām esat aprobežotas? Runa nav par katru no šīm nāvēm atsevišķi. Runa ir par to, ka tam, kam ir par ko sērot, tas sēro. Kam nav, dzīvo tālāk. Kāpēc kādai no mums jāpārtrauc dzīvot savu dzīvi, ja citai tur radinieks/draugs palicis? Kāpēc man ir jāsēro par svešām ģimenēm, kad par manu sērojis nav neviens? Man ir žēl visu to cilvēku, es arī visu laiku sekoju līdz un jā, es biju tur un iededzu sveci, bet kāpēc pasaulei ir jāapstājas, jo vienā vietā nomira 50 cilvēku? Kurš uzzināja cik vēl cilvēku citur gājuši bojā? Šomēnes uz ceļiem vien - 22. Par viņiem mēs nesērojam. Kas tā ir par liekulību?
25.11.2013 11:51 |
 
Reitings 2295
Reģ: 29.01.2009
stellaglmr, nē, tā tieši neviens neko nepārmanto un nepārņem vecāku grēkus. (Tāpat kā nav iedzimto slimību u.tml.) Katrs pats sastrādā savu karmu un to atstrādā nākamajā dzīvē vai dzīvēs. Taču dzimta ir karmiski saistīta. Līdz ar to mums ir tie paši scenāriji un tās pašas problēmas, kas citiem dzimtas locekļiem. Tā teikt viens un tas pats karmas "sižets" jārisina. Un, ja mēs gribam uzlabot savu dzīvi un izmainīt savu karmu, tad ir ļoti labvēlīgi risināt visas dzimtas karmu. Palīdzēt mirušajiem senčiem tikt ar to visu galā, lai būtu labi gan viņiem, gan mums, gan arī mūsu bērniem (lai vispār turpmāk karmiski labāki bērni dzimtā ienāktu).
25.11.2013 11:54 |
 
Reitings 1681
Reģ: 01.09.2012
Ļoti vienkārši - mēs pārdzīvojam, jo visi tiekam tajā iesaistīti - ziņu sižeti, kadri ar cietušo radiniekiem, intervijas, skati... Tas viss mūs padara iesaistītus un mēs daudz vairāk jūtam līdzi. Nevis, kad tiek nosaukts pliks cipars, ka kaut kur otrā pasaules malā notiek katastrofa. Ja par katru individuālu nāves gaījumu skaļi runātu presē, intervētu radiniekus - tad mēs arī tur ļoti justu līdzi un sērotu. Lūk tā.
25.11.2013 12:24 |
 
Reitings 172
Reģ: 22.02.2012
Kurš tevi piespiež sērot? Ej un dzīvo savu dzīvi tālāk!!!
25.11.2013 12:39 |
 
Reitings 1681
Reģ: 01.09.2012
nu bļin, laikam nevien neapjēdz, ka gājuši bojā 54 cilvēki!!!! Tas nav viens!!!



Tu kļūdies! Nejauc matemātiku ar cilvēka dzīvību.

Iedomājies - uz sliedēm guļ 5 cilvēki un traucas vilciens. Tu vari viņus izglābt, ja novirzīsi vilcienu uz blakussliedem, uz kuram guļ tikai viens cilvēks! Vai tu ziedosi vienu, lai palīdzetu pieciem???? Vairākums uzreiz teiks Jā, bet īstenībā tā būs slepkavība - un matemātika nojauc prātu. Ir vērts aizdomāties.
25.11.2013 12:46 |
 
Reitings 848
Reģ: 14.04.2010
Cilvēki mirst ik minūti, nelaimes,kataklizmas notiek, taču vai jāveido tāda ažiotāža 3 dienu garumā, diezin vai. Drīzāk ātrāk jāķeras pie ekspertīzes un pētījumiem, lai noskaidrotu, kādēļ konstrukcija neizturēja.
25.11.2013 12:58 |
 
Reitings 1196
Reģ: 28.01.2013
Vienkārši nesaprotu šo diskusiju. Tie, kas sēro (lielākā daļa Latvijas,manuprāt) tie var sērot un viņiem nav nevienam jāatskaitās par to, kapēc viņi nesēroja, kad kādam nomira ome. Ja nejūti sevī sēras - tevi neviens nespiež to darīt, bet ir tāda lieta, kā elementāra cieņa pret lielu skaitu cilvēku, kuri pilnīgi negaidīti ir zaudējuši sev tuvos. Vai ja es zinātu, ka manai kaimiņienei tikko nomiris vīrs, taisītu lielu, skaļu ballīti blakus dzīvoklī? Nē, netaisītu, jo ir cieņa pret cilvēku un viņa skumjām. Rīkot izklaides pasākumus dienu pēc tam, kad bojā gājuši 50 cilvēki, arī, manuprāt, būtu necieņa. Neviens jums neliek sēdēt četrās sienās un raudāt, bet nesaprotu vēlmi kaut kā izsist no sērām tos, kuri pārdzīvo. Jums varbūt tā nav traģēdija, bet citiem (arī tiem, kuriem tur nebija neviens pazīstamais) ir. Cilvēki tagad būtu jānosoda par viņu spēju izjust empātiju? Arī mani šis neskāra personīgi, bet 5dienu un 6dienu es izjutu kā sēras, jā. Un pilnīgi nepiekrītu par to, ka tie, kuri sēro, paši nav zaudējuši tuviniekus. Mana pieredze saka tieši otrādāk - tie, kuri ir zaudējuši tuviniekus zina, cik smagi tas ir un fakts, ka tas noticis tik daudziem vienlaicīgi, šo smaguma sajūtu pastiprina. Arī man ir bijušas savas traģēdijas, vai es tāpēc dusmojos, ka neviens tad neatcēla koncertu? Šī doma ir tik ļoti egoistiska un infantila... Nav jāspiež citi sērot (koncertu atcelšana nav citu piespiešana sērot, bet gan cieņas izrādīšana tiem, kuri cietuši, zaudējuši traģēdijā) un nav jācepas par to, ka citi sēro.
Atklāti sakot, esmu pārsteigta. Man tas šķiet tikai vairāk nekā loģiski, jo viena cilvēka nāve ir ģimenes traģēdija, bet šeit vienkopus mira vairāk kā 50 cilvēki, nu jā - tā tas ir pieņemts, ka šādos gadījumos tā ir traģēdija un sēras jau valstiskā līmenī. Man godavārds nav skaidrs, kur ir tā lielā problēmatika, diskusijas sakne..

Un piekrītu šim.
25.11.2013 13:09 |
 
Reitings 2186
Reģ: 12.07.2009
Man no tiesas birst asaras, skatoties, kur māte lūdz cilvēkiem lūgt Dievu,lai viņas meita būtu dzīva un arī visi pārējie cilvēku izmisuma kliedzieni. Mani šī traģēdija satrieca, kā jau vairumu latviešu. Tomēr godīgi sakot, šodien rit cetrutā diena un esmu nogurusi no šīm sērām, emocionāli nogurusi. Man vajadzētu braukt meklēt kāzu kurpes, bet roka neceļas, jo jūtams tas emocionālais slogs.
25.11.2013 13:09 |
 
Reitings 2186
Reģ: 12.07.2009
Un pievienojos Hone viedoklim.
25.11.2013 13:12 |
 
Reitings 2186
Reģ: 12.07.2009
Apgrūtina arī tas, ka ziņās neko citu nerāda, viss ir tikai par un ap šo traģēdiju, cilvēki fotogrāfē citu tirdzniecības centru sienas, fotografē karogus, kur ne tā pielikta sēru lente, 13 gadīgas skuķenes un mazie reperpuikas cep augšā sēru dziesmas, nu tas ir apgrūtinoši no tiesas.
25.11.2013 13:15 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Un pievienojos Hone viedoklim.


+++
25.11.2013 13:19 |
 
Reitings 10
Reģ: 22.11.2013
Ir atvērta domubiedru grupa, kur izteikt līdzjūtības Maximas traģēdījā bojāgājušo tuviniekiem.

Lūdzu, pievienojies :

http://www.draugiem.lv/group/16113389/
25.11.2013 13:22 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits