MAĢISTRA DARBS-HELP!!!

 
Reitings 1143
Reģ: 06.07.2013
Savā darbā vēlos pierādīt, ka radošs mikroklimata organizācijā veicināšana ir izdevīga kompānijai. Gribētu izdomāt 3 reāli izpētāmus aspektus, kur varētu parādīties ir vai nav radošums ieguvums organizācijai. Pagaidām esmu apstājusies pie tā, ka pētīšu lojalitātes, apmierinātības ar darbu atšķirības organizācijām ar augstu un zemu radošuma līmeni. Iepriekš domāju, ka 3. aspekts varētu būt darbinieku produktivitāte, bet tas neder, jo tā dažādu uzņēmumu darbiniekiem atšķirsies veids kādā var izteikt produktivitāti. Vēl biju domājusi proaktivitāti, bet tādu testu labu nevaru atrast. Kāpēc vēl uzņēmumam var būt 'izdevīgs' radošs mikroklimats? Un vispār - ko vēl var pētīt organizācijā, ko varētu ietekmēt radošums? zinu, sarežģīti, bet esmu izmisusi, lūdzu padalieties ar idejām :(
20.11.2013 17:46 |
 
Reitings 1143
Reģ: 06.07.2013
Amarella, iespējams, ka tomēr nebūs attiecināms uz manu darbu, jo es saprotu, ka mana tēma ir sviests un vienīgais ko negribu atmest ir radošs mikroklimats.
Vnk pētījumi par apmierinātību ar darbu ir banāli, tāpēc tos brāķē. Es to gribēju ņemt tikai kā vienu no punktiem un man kā psihologam, kurš ir piekasīgs pret saviem rakstu darbiem - es dziļi iepazītos ar literatūru pirms ko drukātu.
20.11.2013 22:32 |
 
Reitings 582
Reģ: 11.11.2010
Kā būtu, ja tu rakstītu par produktitivāti un work-life balance?
20.11.2013 22:35 |
 
10 gadi
Reitings 3191
Reģ: 29.01.2009
Man radās jautājums, vnk interesē :) Kāda ir tā darba pamatdoma? (Precīzāk, piemēram, kā tu domā novērtēt to reālo izdevīgumu? Piemēram lojalitāti- Pēc testiem vai kādiem rādītājiem?)

Un ieteikums, bet gan jau pati zini, sākt ar kādu konkrētu nozari, jo salīdzināt 2 dažādās nozarēs strādājošus uzņēmumus vispār nav jēga, manuprāt?
20.11.2013 22:41 |
 
Reitings 1143
Reģ: 06.07.2013
Joselyn, jā, piemēram, lojalitāti es mērīšu ar testu. Tāpat kā radošo klimatu.
Savukārt par dažādajām nozarēm - es ņemšu dažādas, bet tā arī sadalīšu, piemēram, valsts iestādēs ir šāda tendence, reklāmas aģentūrās šāda. Bet es vēl neesmu izlēmusi. Vnk tas būtu vieglāk, jo man vajag adaptēt testu, līdz ar to vismaz 300 darbiniekus. Tā kā jūs kā respondenti man arī būsiet vajadzīgi un visu šito manu figņu redzēsiet gatavu :D
Meiteniite, produktivitāte ir pārāk smags pētāmais, es tā sapratu.
21.11.2013 10:04 |
 
Reitings 1143
Reģ: 06.07.2013
Joselyn pamatdoma ir tāda, ka organizācijām vajag attīstīt radošu darba vidi, jo tad paši būs ieguvēji. Nu tas tā pavisam prasti runājot :D bet es mainīšu pamatdomu visdrīzāk :D
21.11.2013 10:05 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Man ir tāds stulbs jautājums - kā tu plāno mērīt mikroklimata radošumu?

Man personīgi šķiet (ne tuvu neesmu eksperts), ka radošs mirkoklimats ir būtiskāks tieši MVU, tur, kur ir vēlams, lai ar katru nestandarta situāciju nebūtu jāskrien pie priekšniecības (kura, kā jau mazā uzņēmumā, var būt atvaļinājumā, sēdē, komandējumā, slima). Varbūt ir jēga sašaurināt tavu tēmu, sevišķi jau ņemot vērā to, ka Latvijā to tiešām lielo uzņemumu tāpat nav stipri daudz?
21.11.2013 10:37 |
 
Reitings 1143
Reģ: 06.07.2013
57days,es par šo tēmu zinu pietiekami, esmu arī rakstījusi par kreativitāti un arī publicējusies. Radošums piemīt katram cilvēkam, katrai organizācijai vienā vai citā līmenī. Un esmu ieinteresēta pētīt gan radoši attīstītas, gan mazāk attīstītas organizācijas. Nevajag stereotipizēt, ka radošuma sakarā ir vērts pētīt tikai piemēram, reklāmas aģentūras.
Un uz jautājumu - es taisos adaptēt testu par radošu mikroklimata izpēti. Iepriekš šī metode arī tikusi izmantota veiksmīgi, bet tas nav bijis pietiekamā līmenī.
Un kas ir domāts MVU? Un es nedomāju pētīt tikai lielus uzņēmumus. Vispār šo diskusiju veidoju naivi cerot, ka kāds varētu man pasviest kādu ideju :D nu labi, laikam jau patiesībā lai savu izmisumu izteikt :D Rīt esmu izlēmusi veltīt dienu, lai beidzot izdomātu kas un kā :)
21.11.2013 12:40 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Mazie un Vidējie Uzņēmumi.

Es radošumu uztvēru drīzāk kā darbinieka spēju (un iespēju) atrast risinājumu nestandarta situācijā. Tā ir atkarīga gan no darbinieka iedzimtā radošuma (cik flexible viņš ir savā domāšanā) gan arī no tā, kā priekšniecība to lietu ir nostādījusi - ck liela brīvība tiek dota darbiniekam, kādas ir instrukcijas, un cik ļoti darbinieks baidās vai nebaidās ar savu radošo (nestandarta) lēmumu radīt nevēlamas sekas.

Ja tests ir, tas ir labi. Tev jāizlemj, ar ko to testu sasiet - ar finansiāliem rādītājiem? Peļņu? Izaugsmes tempiem? Un kur raut datus? Lursoft finansu rādītāji, baidos, bieži nebūs īsti precīzi (sakarā ar dažādām nodokļu "optimizāijas" shēmām).

Tu esi psiholoģijas vai uzņēmējdarbības studente? Tev ir svarīgi piemeklēt informāciju par trūkstošo pusi, t.i., kā analizēt finansu rādītājus, kaut vai. Tas tevi var limitēt.
21.11.2013 17:21 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
Kāpēc vēl uzņēmumam var būt 'izdevīgs' radošs mikroklimats?


Peļņa, uzņēmuma izaugsme. Nauda, īsumā. Tas parasti ir tas, uz ko skatās jebkurš standarta uzņēmums.

Tad vēl - mazāka kadru mainība (tas laikam pavelkams zem idejas par lojalitāti). Nav jātērē laiks un resursi darbinieku meklēšanai un apmācīšanai.

Vēl varbūt papēti, kā uzņēmuma radošums saistas ar dzimumu sadalījumu pa darbiniekiem - pieņemu, ka kantoris pilns ar klaču bābām nebūs tā radošākā vide. Minu, ka 50:50 sadalījums pa dzimumiem varētu radošumu veicināt.
21.11.2013 17:25 |
 
Reitings 1143
Reģ: 06.07.2013
Esmu jau galīgi uzvilkusies par šo lietu, tāpēc lūgums balsot, kura tēma šķiet saprātīgāka:

1) Radoša mikroklimata nozīme darbinieku radošumā, pašrealizācijā un apmierinātībā ar darbu.
2) Radošuma kā vērtības realizācija personāla politikā
3) Radošs mikroklimats un darbinieku izdegšanas sindroms, stress
4) Radoša mikroklimata īpatnības valsts iestādēs

Es vairāk nespēju izspiest no sevis idejas... laikam jānogaida, ja šīs nav pietiekami labas.
26.11.2013 09:28 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
4. vari atmest, jo valsts iestādes nekāda dižā radošuma nav. Tikai birokrātija.
26.11.2013 09:33 |
 
Reitings 1143
Reģ: 06.07.2013
Jā, 4. ir vājais posms, bet par to arī iet runa, arī maz-radošums ir īpatnība :)
Bet par kuru tad balso? Kaut vai tīri intuitīvi. :)
26.11.2013 09:36 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Es nevaru neko ieteikt, jo neesmu speciālists šajos jautājumos.
Par 4. iesaku, jo pati strādāju valsts pārvaldē, tāpēc redzu, kā te lietas notiek.
26.11.2013 09:38 |
 
Reitings 1557
Reģ: 09.05.2013
Lexxy un kā būtu ja tu kādreiz neizteiktos negatīvi un izteiktos pa tēmu? Kāda jēga no tava komentāra?

Nu psc, diskusija izvērtās par to, ka piesienas pie vārdiem


Ja tu pretendē uz maģistra grādu, tev būtu jāpārzina savas nozares terminoloģija, jāspēj akadēmisti rakstī un skaidri izteikties. Ja vien tu nemācies kādā kaktu kantorī, tad normālās augstskolās šādām lietām pievērš lielu uzmanību, jo maģistra darbs ir akadēmisks darbs, kas pierādā tavas teorētiskās un praktiskās zināšanas un spriestspēju. Tici man, labāk lai tev kāds cosmo norāda uz kļūdām, nekā aizstāvēšanā kaunina recenzents.

Par balsošanu - pirmajā variantā pārāk daudz "radošuma". Man patīk 4., bet tad jāpaņem kādas konkrētas valsts iestādes (piemēram, augstākās valsts tiešās pārvaldes iestādes) un, protams, jāpamato, kādēļ izvēlētas tās, jo citādāk to iestāžu ir ļoti daudz:
http://tpi.mk.gov.lv/ui/
26.11.2013 09:41 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Ja paskatās, kā Riry saka, ka izvēlas nalizēt augstākās mācības iestādes, tad varbūt der arī šī tēma.
26.11.2013 09:45 |
 
Reitings 1557
Reģ: 09.05.2013
4. ir iespēja izteikt daudz priekšlikumu
Ja ņem baigi veiksmīgos uzņēmumus, tur ir grūti ar ieteikuiem, piemēram, ja vien tas ir darba mērķis šādus ieteikumus izstrādāt.
tajā pašā laikā visas šīs valsts iestādes darbosies pēc līdzīga principa, tādēļ varētu būt galraicīgi salīdzināt. Vispār ieteiktu vērsties pie darba vadītāja un aprunāties par šīm tēmām. Kā akadēmiskajam cilvēkam viņam noteikti būs daudz vairāk ieteikumu, jo tevis piedāvātās tēmas kā tādas nav sliktas,
26.11.2013 09:46 |
 
Reitings 1143
Reģ: 06.07.2013
Riry :D Atkal piesiešanās...Kāpēc tu domā, ka tas kā es rakstu par savu darbu forumā, ka tāpat es rakstīšu reālā maģistra darbā? Es jau palūdzu beigt truli piesieties, tiešām TIK grūti to izdarīt? tici man, iespējams, akadēmiski rakstīt spēju daudz labāk par tevi, ne velti man IR zinātniskas publikācijas.. Es te runāju sarunvalodā un tikai par IDEJU. Ja par daudz radošuma tēmā(vārdu salikuma ziņā), tad ja tā tēma tiks izvēlēta es vārdus 'nospodrināšu', neuztraucies. Sākumā iet runa TIKAI PAR IDEJU.
26.11.2013 09:47 |
 
Reitings 1143
Reģ: 06.07.2013
Riry, paldies par ieteikumu, jā, domāju, ka augstskolas būtu interesanti analizēt un izvirzīt ieteikumus.
Bet lūdzu, nevajag par elementāro - ar darba vadītāju es konsultēšos noteikti, par to nevajag šaubīties. Bet jebkurš cilvēks ir tikai cilvēks ar sev raksturīgu skatījumu, tāpēc es vienmēr esmu konsultējusies ar vairākiem cilvēkiem, jo katram ir savi domāšanas plusi un var likt man aizdomāties par kādu labāku variantu.
26.11.2013 09:50 |
 
Reitings 17280
Reģ: 29.01.2012
2) Radošuma kā vērtības realizācija personāla politikā

šī varētu būt vis vieglākā tēma


radošums augstskolās un citās mācību iestādēs.... khmmm, nu, tur būs stipri līdzīgi kā valsts iestādēs. Nav (vismaz LU) tādas personāla politikas, kas veicinātu kaut kādu pasniedzēju radošumu. Radoši ir tikai tie pasniedzēji, kas tādi (radoši) ir jau piedzimuši.
26.11.2013 09:59 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits