Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
10 gadi
Reitings 1374
Reģ: 27.09.2013
Čau, meitenes! Sveiciens visām topošajām un esošajām. :)
Šodien svērāmies +800g. Brangs meitēns (4,5kg). :D

Nezinu, ko lai daru. Un tas jau ir nopietni. Mazā nav nomierināma, vienīgais glābiņš ir pups. Knupjus neņem. Daktere ieteica dod ūdentiņu, tējiņu, lai nomierinātu to zīšanas refleksu, bet pudelīti arī neņem. Šodien sataisīja tracīti pie dakteres. Labi, ka forša pieredzējusi māsiņa ar 4 pašas bērniem. Kā paņēma rokās, tā miers. Knupi centās dod gan daktere, gan māsiņa. Nu nekas cits neatlika, kā dot krūti :( man nav žēl, bet, kas es par mammu, ka nevaru nomierināt pašas bērnu. Bail iedomāties kāds būs mans turpmākais krūtsbarošanas epopejas turpinājums.
03.07.2014 22:08 |
 
Reitings 1414
Reģ: 20.05.2014
sunscreen, pirms grūtniecības tāds pats spiediens bij? man bija normāls. bez noguruma būtu labi. jā, arī labais sāns spiež: ārste teica ka mazulītes kājiņas to spiešanu rada!
03.07.2014 22:18 |
 
Reitings 3379
Reģ: 29.01.2009
Trīne, es nezinu, kāds spiediens bija pirms tam. Cik tad ir "normāls"?
Vispār es gribēju padalīties pārdomās - šovakar biju uz topošo vecāku skolas 1.nodarbību par grūtniecību/gatavošanos dzemdībām. Mans secinājums - varbūt labāk neko nezināt un iet uz dzemdībām kā baltai lapai! Kaut kā pirms tam man nebija satraukuma, baiļu, bet tagad sāk parādīties, tieši pēc informācijas uzņemšanas...
03.07.2014 22:22 |
 
10 gadi
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
sunscreen, tāpēc es nekur negāju. Man doma par šādiem kursiem radīja nenormālu stresu. Uzticējos savai ārstei un vecmātēm (man bija 4 vecmāšu komanda, ar kurām iepazinos īsi pēc 30. nedēļas sasniegšanas). To, kas bija nepieciešams pa ginekoloģiskajai līnijai prasīju dakterei, jo man bija svarīga individuāla pieeja, ne vispārīga spriedelēšana. To, kas mani uztrauca par bērnkopību, lūdzu padomus vecmātēm, ar kurām tikos regulāri uz pārbaudēm slimnīcā, kā arī viņas devās pie manis uz mājām dažas reizes pēc dzemdībām.

Uz vecāku kursiem negājām ar vīru, vienkārši abi uzdevām sev interesējošus jautājumus mūsu spečukiem :)

Manuprāt, katram ir jāvadās pēc savām izjūtām. Daudzām jaunajām ģimenītēm šādi kursi ļoti palīdz morāli sagatavoties pārmaiņām. Ir patīkami satikt pārējos, kuriem ir gaidāma līdzīga pieredze. Ir arī tādi, kā teikt, individuālisti. Pilnīgi normāli. :)
03.07.2014 22:28 |
 
Reitings 3379
Reģ: 29.01.2009
Favel, es neplānoju slēgt līgumu ar vecmāti, ar četrām ne tuvu :D Tāpēc šī ir praktiski vienīgā un, man domāt, labākā iespēja uzzināt kaut ko teorētiski/praktiski vajadzīgu. It kā jau noderīgi - pozas, elpošana utt. Nezinu, varbūt vienkārši sapratu, ka neesmu morāli gatava, ka daudz ko nezinu? Jo tas, ko nezina, biedē. Drīzāk gribētu kādus psiholoģiskās sagatavošanas kursus, ar sevi strādāt, sagatavoties morāli.
03.07.2014 22:34 |
 
10 gadi
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Zini, es jau biju sadomājusies, ka nu tik dzemdēšu stāvus vai tupus... phe! Dabūju EA un nācās spiest guļus. Strikti noteicu vīram nerādīties ne pa centimetru tuvāk notikumu zonai, bet realitātē, viņam bija man jāpalīdz spiest kāju pie vēdera, jo nebija citu ārstu (nodaļa pārpildīta) un meitai bija jādzimst ātri, jo mana veselība tika nedaudz pakļauta riskam.
Mēs varam nu tik daudz, tik daudz domāt un plānot, bet realitātē bieži vien notiek pavisam citādāk. Par spīti visam, ir ļoti svarīgi domāt labas domas un noskaņoties uz labo un pozitīvo rezultātu. Tomēr ir tāda cilvēku grupa (sevi pieskaitu tajā), kas tik ļoti sadomājas, saceras, ietekmējas.. ja kaut kas nojūk, tad vienkārši ieslīgst dziļā pārdzīvojumā.

Par savu un mazuļa veselību ir jāinteresējas, jārūpējas, bet katram tas mērs ir vienkārši citādāks. :)
03.07.2014 22:41 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
MAn atkal bēbis ēda visu laiku 15 minūtes un pietika ar vienu krūti, tagad bļauj ik pa 1-2h un apēd abas krūtis un man liekas, ka vienalga nav apmierināts :( Lai gan pa dienu guļ dažkārt pat 4-5h.
nezinu.
Tieši tāpēc nepatīk barot ar krūti, ka neko nezinu un nesaprotu, un man nāk uzreiz stress, jo es gribu barot ar krūti, bet neko nesaprotu :(
Reāli 1-2h starpā, tas ir murgs, es nezinu, man liekas, ka tas nav normāli...
03.07.2014 22:48 |
 
Reitings 207
Reģ: 13.05.2009
Hei,meitenes! varbūt kāda lieto grūtnieču pakavu gulēšanai sev pa nakti? un kā ir, ērti?
03.07.2014 23:06 |
 
Reitings 361
Reģ: 07.01.2014
laboheme, es lietoju, tas gan nav speciālais grūtnieču, ja tu domā to lielo. Bet man ir tāds mazais, nu normāls, kas domāts pēc tam mazulim. Diezgan ērti, nesūdzos. Bet pirms ta lieliski arī izlīdzējos ar spilveniem vai segu. Dažreiz pat ar spilveniem vai segu sanāk ieriktēties ērtāk nekā ar to pakavu.
03.07.2014 23:39 |
 
10 gadi
Reitings 1395
Reģ: 18.03.2012
Robīte
Gribu novēlēt nepadoties.Grūti ir sākumā, jā.
04.07.2014 00:00 |
 
Reitings 530
Reģ: 08.01.2014
Kirsit-tu vienu knupi piedava?
Man draudzenei lidzigi bija,izmeginaja loti daudz knupjus,lidz panema vienu.
Man delinjs panema pirmo ko piedavaju,varbut pamegini savadaku knupi,ja taa vel neesi darijusi:)
Es tgd ari dodu abas krutis,jo ar vienu vinjs paliek neapmierinats,ja dodu abas,tad cuc loti labi un ir laimigs bebis:)
04.07.2014 00:14 |
 
Reitings 554
Reģ: 22.03.2013
Robīte, kādu dienu izģērb mazo pliku un paskaiti, cik reizes dienas laikā viņš pačurā. Ja pareizi atceros, tad, ja saskaiti vismaz 12 reizes, tad ar barošanu viss ir ok, viņam tava piena pietiek. Tad neapmierinātības iemesls jāmeklē citur. Es tā savam skaitīju, kad arī likās, ka viņš badā. Bet, kad noeksperimentēju, tad sapratu, ka patiesībā viņš čurā vienā čurāšanā un pie katras svēršanās svars nāca klāt labi. Kad man bija piena krīzes, es to vien darīju, kā baroju mazo, lai tik vairojas piens, starpā nebija pat 1 h.

Un meitenes, nevajag uzreiz plinti krūmos mest, ja liekas, ka kaut ko nesaprotat, tādas piena krīzes gadās visām barojošām mammām, bez tā nekur, un uzticieties savai intuīcijai un mazajam.
04.07.2014 00:20 |
 
Reitings 3157
Reģ: 19.04.2014
sunscreen, paldies par Jostu. :)

laboheme, jā lietoju, man ir šis: Klasiskais grūtnieču pakavs. Sāku lietot diezgan agri. Sākumā bija jāpierod, tagad jau pats bāžas starp kājām automātiski. Žēl vienīgi, ka esmu jau tās griķu čaumaliņas diezgan izgulējusi. Būs jānopērk jāpiepilda klāt. Man pildījumā ir MIX.
04.07.2014 06:55 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Ķirsis, beidz, nepārmet sev neko. Nu nav tādas mammas, kura vienmēr un visur, jebkurā momentā spētu mazo nomierināt, nu uznāk tiem mazajiem cilvēciņiem un viss, kaut uz galvas stāvi. Neesi mēģinājusi mazo vnk. paņemt pie sevis, piespiest, lai sajūt siltumu, tavus sirdspukstus? Un tajā brīdī dziļi ieelpot, noskaņoties pozitīvi un iztikt bez stresa, jo bērns uztver jebkādu, kaut niecīgāko mammas satraukumu. Tas ir normāli. Es arī tajā vecumā ļoti par to satraucos, katra ieraudāšanās dzina mani panikā, bet tagad saprotu, ka tā ir un tā notiek, tas pieder pie lietas.
04.07.2014 08:50 |
 
Reitings 514
Reģ: 29.01.2009
Kirsi, Tu meginaji tikai viena veida knupjus? Mans dels nem tikai knupjus ar apalo galu, var nopirkt maxima.
04.07.2014 11:19 |
 
Reitings 581
Reģ: 29.01.2009
Jā, es jau arī iepriekš minēju, ka man problēma ar knupi arī bija-neņēma sākumā ne ar šķēlto galu,ne plakano, līdz paņēmu ar apaļo galu pamēģināt. Tagad viss ok. Piebildīšu, ka var nopirkt ne tikai Maximā, bet arī Lāčuka veikalā Rīgā.
04.07.2014 11:34 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Kjirsit, tas ir bebuks, protams, ka vins raudas! Nav javaino par to sevi!!
Es sobrid ari esmu domajusi, ka bus, ja mans mazais visu laiku raudas (jo pazinai berns raud visu laiku), bet noteikti taa nebus tadelj, ka busu slikta mate!! Ka jau ieprieksh meitene mineja- piespied vinju pie sevis, apgulies, mierigi gaidi, kad nomierinasies.
Kaiminienei ari berns biezi raudaja, bet tad vinja panema vinju tada ligavinas poza, galvinu pie kruts piespieda un tad mazais nomierinas. Citai pazinao berns raud tikai tad, kad grib paest vai gulet. Un tam nav nekada sakara ar to, ka esi slikta mamma!!
04.07.2014 11:41 |
 
Reitings 1873
Reģ: 29.01.2009
Ķirsi, ko Tu satraucies? Mans bērns pirmos mēnešus dzīvojās tik pa rokām un pie pupa pavadīja daudz laika, tāpēc jau neesmu slikta mamma,ka savādāk bērns raudāja. Es savējai nemācēju arī iedot knupi, visu laiku grūda ārā,bet pati tā kā gribēja to knupi, vienkārši nemācēja noturēt mutē, diezgan ilgi viņai pieturēju knupi,lai nešpļauj ārā. Tagad pirms gulētiešanas brāķē knupi, vajag pupu, bet kad jau paliek miegaināka,tad paņem to knupi un guļ. ĀA, manējai ar patīk apaļie knupji, tos saspiestos viņa nemāk zīst, visu laiku tā kā krīt ārā no mutes.
04.07.2014 12:22 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
ķirsi, manai baigi patīk, kā rūc mašīnas, drifts, mocīši, varbūt pamēģiji savējo "paķert" ar kādu skaņu ...
04.07.2014 12:47 |
 
Reitings 514
Reģ: 29.01.2009
Kad manejais breca ka traks, tad es sledzu fenu vai noauceju uz kadu laiku palidzeja. Meginaju likt youtube fena skanu, ta vinam nepatika.
04.07.2014 12:56 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits