Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
kjirsiit,nu gluzhi taisniiba taa nav par to nabassaiti. mazais ar muti saak elpot jau kaadaa 7.meenesii,un nekaada elposhana caur nabssaiti nenotiek. un vinjhs var pats sapiities un pat pakaarties tajaa nabassaitee-saku peec pieredzes.


neesmu mediķis un zināšanas par šo ir nulle, bet loģiski domājot , tur taču nav gaisa , ko tad viņš ar muti var elpot ?
27.05.2014 11:34 |
 
Reitings 361
Reģ: 07.01.2014
Meičas, jūs te pa mēnešreizēm, man tāds muļķīgs jautājums. Pēc dzemdībām, kad atsākas mr var lietot tamponus? :D Es neatceros, kad pēdējo reizi būtu lietojusi paketes .. brrr šausmīgi nepatīk! Es jau ar šausmām gaidu, kad nāksies lietot pēc dzemdībām, kad viss tīrīsies! :D
27.05.2014 11:37 |
 
10 gadi
Reitings 1374
Reģ: 27.09.2013
Ok, Tu, tille, labāk zināsi. Vnk iedomājos, kā viņš var elpot, ja elpošanas traheja ir pilna ar gļotām? Plaušas ir puslīdz attīstījušās tajā 7.mēnesī, bet ne pilnībā. Un pilnīgi iznēsāts bēbuks tak nevar pakārties, mammas puncī nav vietas. Un nabassaite taču ir stingrs asinsvadu kūlis, kuru nemaz nav tik viegli saspiest. Bēbim ar kko iz jānodarbojas tajā puncī un tad viņs sev krelles taisa un lēkā ar lecamauklu, vēlāk vnk nav telpas un nabassaite var spiesties starp bēbi un telpu un tad skābekļa padeve ir mazāka. Nu es vnk filozofēju. Jo ir redzētas dok.filmas, kur bēbis piedzimst augļapvalkā un tur nu viņš elpo caur nabassaiti, jo arī mēs, pieaugušie, nu nemākam elpot ūdenī :D
27.05.2014 11:39 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
hypocrate - nu, kad atsākas pēc dzemdībām, tad jau var lietot tamponus.

tici man, pēc dzemdībām tu pateiksies, ka ir lielās paketes un pamperi, kad tur viss tīrīsies. :D
27.05.2014 11:40 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
7.mēnesī plaušas ir attīstījušās. Nu, man bija. Es piedzimu 7.mēnesī, viss bija kārtībā.
27.05.2014 11:42 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
tille

Viņš tur augļūdeņus elpo? :D

Bērns pat piedzimstot vēl pirmās sekundes/dažas minūtes caur nabassaiti elpo vai gan, gan, kamēr visi plaušu pūslīši atveras un sāk normāli funkcionēt, tāpēc arī iesaka ļaut nabassaitei izpulsēt un, lai bērnam mierīgi tā pāreja notiek, citādi pārgriež nabassaiti, elpceļi vēl 100% nav vaļā un bērnam dubults stress rodas.

Bet jā, arī grūtniecības laikā bērns var nožņaugties nabassaitē, tā, diemžēl notiek. Un arī dzemdību laikā ir ļoti jākontrolē, kur atrodas nabassaite.
27.05.2014 11:42 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
hypocrate, es tevi saprotu, kad beidzās tīrīšanās visas paketes izlidināju ārā un sveika vecā dzīve ar maniem mīļajiem mini tamponiem ;)
27.05.2014 11:42 |
 
Reitings 58
Reģ: 06.12.2013
Liliii a lietojot viņu tev kaut kādu blakus efektu nebija? Piem. dedzināšana, kairinajums utml?
27.05.2014 11:43 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
tici man, pēc dzemdībām tu pateiksies, ka ir lielās paketes un pamperi, kad tur viss tīrīsies.


nu nesaki gan tā , man tie pamperi bija apkaunojums un mocības , vairāk par 2 es morāli nevarēju nēsāt :D
27.05.2014 11:44 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Annie
Ja draud priekšlaicīga dzimšana, tad špricē speciālus medikamentus, kas palīdz bērna plaušām nobriest ātrāk, beeeet...attīstījušās plaušas nenozīmē, ka bērns atrodoties dzemdē ar tām elpo.
27.05.2014 11:44 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
klau, cik ātri no lēmuma saņemšanas epastā Jūs saņēmāt maternitātes pabalstu ? Rīga
27.05.2014 11:45 |
 
Reitings 3548
Reģ: 19.04.2013
Ķirsīt, ne jau bērnam ir jālēkā ar nabassaiti, pietiek tev pāris nedēļas pirms dzemdībām aizkarus pie logiem piekārt vai skapjaugšai putekļus noslaucīt. Mamma NEDRĪKST celt rokas uz augšu vairāk kā plecu augstumā. Man draudzene nedēļu pirms dzemdībām šādi dubultu nabassaiti apmeta bēbim ap kaklu, labi, ka ķeizaru taisīja un laicīgi mazo atbrīvoja. Otra draudzene līdz 7.mēnesim pārtikas veikalā kastes uz augšu krāva - arī nabassaite bija ap kaklu meitiņai.
27.05.2014 11:52 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Lollipop, tas nav tik vienozīmīgi, man draudzene tapetes līmēja pirms dzemdībām - viss ok , es pati skapi krāmēju ( man viņš liels , iebūvēts no grieztiem līdz grīdai ), ar visām rokām augšā , lejā , arī viss ok ... :) Man vispār šķiet , ka tā roku celšana ir viens no mītiem , lai sievietei nav kaut kas jādara ... Tjipa nedrīkst ... es ar punci maisus no veikala stiepu , ka panest kanpi var ... ( nu es parasti ar ratiem braucu un pie kases, kad jau samaksāts attopos, kā tad es to visu aiznesīšu :D )
27.05.2014 11:56 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Es par to roku celšanu uz augšu pajautāju vecmātei - viņa uz mani tāāā paskatījās, ka sapratu cik stulbs jautājums. :D Atbildēja man, ka bērns sapīsies vai nē neatkarīgi no manis un roku celšanas uz augšu, kas tiešām reāli padomājot tā arī ir, jo mazais taču pats ņemas pa vēderu, nevis es viņu tur griežu.

Un man mazajam vienu reizi nabassaite ap kaklu, domāju, ka reāli tas notika brīdī, kad mazais virzījās uz āru, jo pirms tam vispār bija brīvi nabassaite.

KarryS - man neko nededzināja un nekas nebija, tik cik pašai apnika tur ar pirkstiem smērēt un staipīt. :D
27.05.2014 12:02 |
 
Reitings 3548
Reģ: 19.04.2013
weee - mīts vai ne mīts, bet man to vairāki mediķi teikuši, arī mana ārste. Bet nu var paveikties, var nepaveikties. Citas laukos govis slauc un sienu dakšo ar lielu punci, cita pastiepjas bikucīt un šaize klāt... Es jau arī grēkoju ar tiem iepirkumu ratiem, piekraujos, ka pēc tam rokas plīst nost :D Tā darīju līdz reizei, kad 300 metrus līdz mājai gandrīz rāpot dabūju, vakarā pa grīdu vārtījos no vēdersāpēm. Tik niknu savu vīru kā tovakar nebiju viņu nekad redzējusi....
27.05.2014 12:02 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Lollipop, nu bet laukos, jau tiešām nebija kādreiz citu variantu, govij pie pakaļas , ka Tu grūta , piens ir jāslauc , ēst jādod un ko tad Tu padarīsi ... !?
27.05.2014 12:05 |
 
Reitings 3548
Reģ: 19.04.2013
weee, piekrītu, grūtniecība nav slimība un nevajag ieslīgt galējībās. Doma tāda, ka kāda no mums ir stiprāka un var atļauties vairāk kaut ko izdarīt, citai pietiek ar nelielu piepūli un viss saiet šķērsām. :( Apskaužu tās grūtnieces, kas iet kā tanks un var pēdējā mēnesī tapetes izlīmēt... Es visu daru, lai būtu veselīga un mierīga grūtniece, bet viss kaut kā noiet greizi. Noteikti nespēlēšu Mythbusters un nepārbaudīšu, cik no tā visa ir taisnība. Eh, da man šodien vispār depresija....
27.05.2014 12:17 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Es vakar satiku savu draudzeni, nebiju redzējusi viņu kādus gadus 3... psc viņa ir nenormālu uzresnējusi , un visu laiku taisnojas , ka tas dēļ bērniem( otrajai 5 mēneši ), viss jau nebūtu nekas, ja redzot manu vīru ielas otrā galā tā pa visu ielu nekliegtu, cik viņš par 2 gadiem resns palicis ( nu varbūt mazliet +5kg ), bet te runa ir par attieksmi pret dzīvi ... kā cilvēks slēpj savus kompleksus , mani sūtīja ēst reizes 5 ... Nē, es vienkārši esmu šokā, pirmo reizi redzu, ka cilvēks šitā komplekso un mēģina savu rīšanas māniju norakstīt uz visu ko tikai ne uz sevi ...
P.s es viņai to pašu pateicu arī sejā, tākā nav , ka es te baigi šausminos ,a redz viņai neko nesaku...
Tiešām smuka meitene bija ....
27.05.2014 12:25 |
 
Reitings 3548
Reģ: 19.04.2013
Labs... man pāris mēnešus atpakaļ arī viena paziņa tiešā tekstā pateica - tu nu gan esi resna palikusi! Es atteicu - tāpēc, ka esmu stāvoklī, bet kāds ir tavs attaisnojums? Un šitādām, kas sevi palaiž miesās, liekas, ka visiem pārējiem jādara tāpat.
27.05.2014 12:36 |
 
10 gadi
Reitings 1374
Reģ: 27.09.2013
Es piedzimu 32. nedēļā, nočučēju Bērnu klīniskajā slimnīcā 2. mēnešus skābekļa barokamerā, bet nu tas bija tad, kad vēl padomju laiki bija...

Domāju, ka tas ir mīts par to roku celšanu. Mēs ar vīru līmējām nesen tapetes, kad būs dzemdības, tad izdarīšu secinājumus. Un smagumus es arī nesu, vnk pareizi jāsadala svars, mugura jātur pareizi. Jāceļ pareizi un jābūt ērtiem apaviem. Smagumu nedrīkst celt ar muguru vai vēderu.

Dabiskā poza dzemdēšanai ir stāvus vai tupus/ četrrāpus ar dupsi uz leju (vienalga uz zemes vai ūdenī) un mamma saķer savu bēbi/vada bēbja galvu, kaklu un pleciņus un atbrīvo no nabassaites. Mūsdienās mamma guļ kā plauša. Aiz sava lielā punčuka neredz neko, tāpēc viss rezultāts ir atkarīgs no vecmātes profesionalitātes. Biju redzējusi dabiskās dzemdības dabā, nu tur mamma pati tika galā nevis kūļājās bezpalīdzībā kā tāda zivs bez ūdens. Slimnīcā kkā tie dabiskie instinkti pieklust, manuprāt.
27.05.2014 13:03 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits