Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 684
Reģ: 19.02.2014
Jā, arī man pēc dzemdībām bija liekie kg, bet man sanāca sevi piespiest sākt kaut ko darīt, lai būtu kā bija. Draugs jau visu laiku staigā uz zāli, es arī pirms bēbja gāju, tad nu mēnesi, divus sanāca ar mazo pa mājām, ar garām pastaigām, un vēlāk visi kopā sākām iet uz zāli, bet ja man tas nebūtu iespējams, es ar mazo vingrotu kaut vai mājās darot dažādus vingrinājumus ar mazuli rokās :) Un ja vēl ir kam atstāt, tad kur problēma? :) Ir jāsāk darīt, no sapņošanas diezin vai kas sanāks :)
08.04.2014 21:52 |
 
Reitings 2797
Reģ: 16.09.2013
Noriebusies tā mūžīgā izsalkuma sajūta.
08.04.2014 21:59 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Mani ginekoloģe kaut kā sabaidīja,ka neko strauju lai nedarot,vēl jau viss atjaunojas.Cik tad ilgi atjaunosies? Tūlīt jau 3 men būs pagājuši.Pilates utml man nepatīk.Vienmēr uz baikiem gāju un skrēju,bet tas esot par ātru. Nesaprotu,kapec nevar darīt ko ātru,ja visi plīsumi jau sen sadzijuši.
Par ēšanu jā, zinu un atceros pazīstamo kačoku tekstus,ka 80% ir ēšana.
08.04.2014 22:01 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Nesaprotu,kapec nevar darīt ko ātru,ja visi plīsumi jau sen sadzijuši.


Plīsumu dēļ jau neviens neko neliedz, bet gan tāpēc, ka tavi orgāni ir 9 mēnešu laikā izstumdīti un izmainīti, tavs organisms ir iznēsājis un piedzemdējis bērnu, tur vēl visas rezerves atdotas, tāpēc uzreiz sākt trakot sporta zālē atkal pārāk liela slodze organismam. Orgāni arī vēl tikai palēnām saiet vietās un atgūstas, bet vispār jau saka, ka kārtīgi organisms atgūstas tik pēc 3 gadiem, tāpēc arī iesaka bērnus neplānot ātrāk. Ja vēl māte pati baro, tad vēl jo vairāk organismam viss kaut kas tiek atņemts, līdz ar to sporta zālē iesaka sākt ar pilatēm vai kalanētiku, nevis uzreiz trakot.
08.04.2014 23:09 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Es varētu memuārus sarakstīt, bet es teikšu tikai to, ka:
Būt sievietei nozīmē būt sievietei. Citas jūtas kā sievietes, jo baro ar krūti; citas jūtas kā sievietes, jo uzadījušas jaku; citas jūtas kā sievietes, jo dabūjušas ilgi kāroto darbu superīgā amatā. Mums visām ir tiesības uz bērniem un visām ir tiesības būt laimīgām. Un ar būt laimīgām - es domāju, justies ērti. Es nezinu vai ir nepieciešamība teikt "es esmu māte, tādēļ viss cits man ir vienalga. Nesiet mani uz rokām". Es domāju - kamēr bērns necieš no sievietes - mātes ērtībām, tikmēr viss ir kārtībā. Negribi līst baseinā - nelien. Tā būs labāk!

Savukārt, tas par ko es ieteiktu aizdomāties - vai tas nebūtu lielisks treniņš?
Un ar treniņu es nedomāju fizisko, bet emocionālo. Rakstīji, ka esi 80kg. Nu, nav tik traki. Vīŗietis, taču Tevi mīl? Mīl arī Tavu augumu. Tā un citādi. Kā Jūs guļat? Šāds kauns kādu Tu raksti izjūtam ir diez gan dziļš un spēcīgs. Pieņemu, ka tas izpaužas arī ģimenē.
Varbūt ejot uz baseinu Tu iemācītos pieņemt savu ķermeni?

Un es tiešām nerunāju par bēŗnu, dzemdējušām sievietēm vai vēl ko - bet par Tevi. Ka varbūt, Tev šis baseins psiholoģiski būtu tīri vietā? Pašai sev un nevienam citam. Nepamierinātība ar savu ķermeni ir diez gan graujoša lieta.
08.04.2014 23:39 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Ātru nevar darīt, jo muskuļiem būs šoks. 9 mēnešus nedari neko un tāād babāām. Bet ja grūtniecības laikā aktīvi vingroji un daudz staigāji, tad es domāju, ka droši jau var velotrenažieri; domāju, ka skriešanas vietā varētu derēt ātrsoļošana kamēr jutīsi, ka kājas un vēders jūtas ok pēc nodarbībām.
Un pilates starpcitu var būt diez gan kausējošas, ja neesi fiziski labā formā.

Jo ātrāk sāksi darī to, kas nepatīk - jo ātrāk varēsi darīt to, kas patīk.
Varbūt, vispār paeksperimentēsi un sapratīsi, ka viss ir ok.
08.04.2014 23:44 |
 
Reitings 202
Reģ: 30.03.2014
194 nav jau ta ka jabut visu laiku bada. Ir loti daudz partikas ko var est un ko nevar. Ka ari pagatavosanas veidi. Es esmu traka uz edienu. Labi edienu. Palutinat sevi ta ir mana bauda:)
Bet ja tu pamaini savu esanas grafiku, tad tiec pie burvigiem rezultatiem.
Isuma es edu visu kukas , ceptus kartupelus, saldejumu utt bet ar vienu nosacijumu.
Es to edu visu brokastis. Stopeju kartupelus ceptus un deserta kuku brokastis. Tada veida tev visas kalorijas sadeg dienas gaita. Edu dienas vidu salatus, jogurtu. Vakara gan parvertos par trusi burkani,kaposti,aboli. Arbuzu sezona arbuzus edu.

Nu tagad kad gaidu savu mazuli esmu 6,5 memesi esmu uzedusi jau 12kg. Ceru to visu dabut nost ar to pasu metodi, jo man visu muzu ir svara problemas.

Bet jus jau zinat musu mazuliem mes esam pasas milakas un slaistakas. Vienalga cik kg sveram:)
09.04.2014 00:07 |
 
Reitings 202
Reģ: 30.03.2014
Slaistakas-skaistakas:) ta ir ka no tel druka
09.04.2014 00:09 |
 
Reitings 2302
Reģ: 13.06.2011
Hāļū dāmas. :)

Šī nakts bija samērā laba. Sāp vairs tikai nedaudz tās nieres, gulēju labi, bet šorīt pamodos ar muguras sāpēm, laikam gulta vainīga.

Tagad sēžu un priecājos. Bija ienākusi daktere un mani tā pa pusei iepriecināja, teica, ja reiz tās sāpes nu jau ir paciešamas, tad var pāriet uz kapsulu antibiotikām, tā kā no katetra tikšu vaļā, man viņš tiešām nepatīk. Bet viņa baidās mani laist mājās, jo ja nu gadienā sāpes atgriežās, jo svecītes man lāgā vairs nekādu atsāpinošo efektu nedod, nezināu iemeslu dēļ. Bet viņa runāšot ar terapeitiem, skatīsies ko viņi teiks, un tad ļoti ticams, ka pat šodien vai rīt tikšu mājiņās. Man pilnīgi sirsniņa no priekiem kulleni apmeta.

Vakar vakarā bišku uz raudienu pavilka, jo esmu sailgojusies pēc vīriņa un mājām, nepatīk man slimnīcā gulēt. Viņš arī saka, ka ļoti ilgojas, viņam vispār nav pierasti, ka manis nav mājās.

Mazulis jūtās labi, tresī tik pa punci kā lielais. Tas priecē, jo visvairāk jau uztraucos tieši par bebi, lai viņam no manām tām kaitēm nekas nenotiek.

Pilnai laimei pietrūkst siltas saulītes un zilas debesis. :)
09.04.2014 08:57 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
stellaglmr, tik labi visu pateica :) Laikam tas kaut kut jāizkopē laikam, kad varbūt man vajadzēs uzšaut un sapurināt :D

drugdealerian, veseļojies!
09.04.2014 10:20 |
 
Reitings 2715
Reģ: 12.09.2012
Ķirsīt!

Esmu jau vairākkārt rakstījusi, ka man bija ķeizars šķērsguļas dēļ. Man arī piedāvāja apgrozīšanu, bet es tai nepiekritu - to viņi piedāvā, bet nedrīkst obligāti likt, tā ir tava izvēle, vai piekrist, jo tas ir maksas pasākums. It kā saka, ka risks ir mazs, tomēr es nobijos - man liekas, ja mazais negriežas, tad viņam ir kāds iemesls. Daba zina, ko dara. Apgrozīšana notiek USG uzraudzībā, to dara apmācīts speciālists. Tās laikā var sākties dzemdības, var visādi brīnumi būt (pameklē calis.lv, tur veselām diskusijām par to rakstīts). Var būt arī tā, ka pagriež mazo, bet viņš pats atkal nepareizi ieguļas. Izrunājies ar ārstu par šo un tad izlem, vai piekrist.
Par ķeizaru ir tā, ka ne vienmēr viņi ar tūpļa guļu to ķeizaru taisa. Man teica tā - ja dzemdības sākas, bēbis smuki ar dupsi piespiedies jau izejai un ir gatavs nākt (un bēbis salīdzinoši mazs), tad ļauj mazajam dzimt. Bet ja nē, tad visdrīzāk ķeizars. Es nezinu, vai rakstīs tevi uz plāna ķeizaru vai vilks līdz pēdējam.
Man bija tā, ka mana daktere nosūtījumu negribēja dot - teica, ka dzemdībām sākoties arī izlems, ko darīt un, ja mazais nebūs pagriezies, tad būs akūts ķeizars. Savukārt man tas likās haotiski un nedroši, tāpēc es uz savu galvu aizgāju uz RDzN uzņemšanas nodaļu parunāties - 1. reizē (36. nedēļās) nekur mani nepierakstīja, teica, lai vēl pagaidu un gan jau pagriezīsies (lielā mērā, to pašu, ko mana daktere), bet es 39. nedēļās aizgāju vēlreiz un tad gan mani pierakstīja uz plāna ķeizaru (bija cita daktere nekā 1. reizē), ķeizars bija tieši tajā dienā, kad palika pilnas 40. nedēļas.
Domāju, ka vari aiziet uz RDzN vai kādu citu dzemdību iestādi aprunāties. Zinu, ka mazajās ārpus Rīgas slimnīcās lielāka iespēja, ka ar tūpļa guļu uztaisa ķeizaru, jo dakteriem pašiem mēdz būt bail pieņemt šādas dzemdības, ja nav īpaši apmācīti.
09.04.2014 10:24 |
 
Reitings 2715
Reģ: 12.09.2012
Klau, meitenes, man tomēr ir tā nedzeršanas problēma bēbim, ar kuru te ik pa laikam uzrodos :D
Varbūt ir vēl kādi triki, kā iemānīt šķidrumu?
09.04.2014 10:29 |
 
Reitings 27
Reģ: 16.01.2012
drugdealerin

Kurā slimnīca esi? Un kādā nodaļā?
09.04.2014 10:56 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Ebe, kaut kas taču mazajam garšo labāk? Ūdens, tēja, atšķaidīta sula?
09.04.2014 11:00 |
 
Reitings 2715
Reģ: 12.09.2012
Annie, nu tur jau tā lieta, ka nekas :( Viņš labi ja divreiz nedēļā kaut ko padzeras, pārējā laikā muti aizspiež un griež galvu prom :D Daktere saka, ka, ja jau nedzer, tad viņam nevajagot, bet nu kaut kā aizdomīgi tomēr... Varbūt ir vērts paeksperimentēt ar dažādiem siltumiem? Parasti dodu dzeramo tik pat siltu, kā piena maisījumu. Varbūt viņam gribas siltāku vai aukstāku?
09.04.2014 11:02 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Droši vien, ka eksperimentē. Man gan nav personīgas pieredzes, bet atceros, ka sīkais brālēns arī maz dzēra. Un tad tikai ūdeni vai sulas, tēju neņēma mutē nemaz.

Neesmu ārsts, bet reizi dienā jau kaut kā vajadzētu iemānīt. Vai piens var pilnvērtīgi aizstāt škidrumu?
09.04.2014 11:04 |
 
10 gadi
Reitings 1374
Reģ: 27.09.2013
Skaidrs, Ebe! Un liels paldies! Man vēl laika ir aptuveni 3 nedēļas un tad būs lielā runāšana ar ārstu, intuitīvi jūtu, ka apgrozīšanu nevēlos, ja tādu risinājumu man tomēr piedāvās. Daktere bija izčamdījusi (bez USG), ka bērniņš čuč ar dupsi pa priekšu, bet domāju, ka mani sūtīs uz papildus USG. Man nav bail no dzemdībām vai no ķeizara, vairāk šaubos, piemēram, par tā ārsta kompetenci, ja tomēr man liks dzemdēt pašai, jo var sanākt visādi, starpenes griešana būs noteikti...jo tas ir lielāks risks dzemdēt bērniņu tūpļa guļā ikvienam- bērniņam, man, ārstam. Pati piedzimu priekšlaicīgi (7.mēnesī) un apgriezties nepaspēju. Bet man bija kājiņu guļa un ir atšķirība vai bērniņš sver knapi 2kg vai pāri 3kg. Mamma dzemdēja pati, cerēja uz ķeizaru, jo ūdeņi bija nogājuši pirms 24h, bet viss beidzās labi, pa 20 min tiku laukā :)

Ir kkādi vingrojumi ("sunīts apčurā kociņu"), četrāpus grīdas mazgāšana utml., lai bērnu ieriktētu pareizi. Varu pamēģināt tos. Lasīju vnk, ka tagad tūpļa guļa nav indikācija ķeizaram. Nepatīkams pārsteigums var būt tad, ja daktere (man, piemēram, ir RDzn ginekologs-dz.spec. L.Grīnberga) nosūta uz ķeizaru, bet, kad es iestājos plānotajā datumā vai dzemdības sākas pašas un ātrāk, man pasaka - dzemdēsi pati. Nu, kaut kā jau piedzemdētu, censtos no visas sirds, bet kā vīrs teica, par sekām, ja tādas būs, kàdam nāksies maksāt dubultā. ceru, ka līdz tam nenonāksim!
Novēlu gan pati sev, gan pārējām mammītēm, lai viss izdodas :)

Starp citu, tām mammām, kad vēl nav iegādājušās gultiņas. Troll ir akcija līdz mēneša beigām - Giorgina gultiņa ar visu kokosa matracīti un pilnu gultas veļas komplektu (veļa + spilvens un sega) par 130ls, aptuveni 180 euro.
09.04.2014 11:07 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Izstāstīšu kā mums vakar interesanti gāja... Pirms tikām lidmašīnā, es kafejnīcā dabūju siltu ūdeni,lai uztaisītu bērnam pudelīti, uz kad pacēlās lidmašīna, tad baroju. Pēc tam stjuartei prasiju,lai ielej man vēl karstu ūdeni. Tā ,lai tas ūdens atdziest līdz laikam,kad nosēdīsimies.
Un tad stjuarte sāka skaidrot,ka viņa nedrīkst dot nevienam karstu ūdeni, jo par to var tikt atlaista. Viņa varot tikai iedot tējas glāzīti un tējas maisiņu atsevišķi. Tādā veidā tāpat mēs iegūstam to karsto ūdeni. Nu ok.. Tas maksāja 3 eiro.
Bet kad lidojām UZ Latviju, ar to pašu kompāniju, stjuarte ielēja mums pudelīte karstu ūdeni bez problēmām un arī naudu neprasija.
Interesanti...
09.04.2014 11:10 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Mari, varbūt tā pirmā arī neievēroja noteikumus, nostrādāja cilvēciskais faktors, tāpēc arī riskēja. Bet šī varbūt principiālāka?
09.04.2014 11:12 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Nu jā, bet es brīnos par tādu likumu, ka nedrikst dot karsto ūdeni. Bet ja dod karsto ūdeni un arī tējas maisiņu , tad drīkst. :D Kā tā? Ja man to tējas maisiņu nevajag un es izmetu to ārā, tad tāpat esmu ieguvusi tikai karsto ūdeni :D
09.04.2014 11:14 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits