Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Ebe, jūs gribat bērnu kristīt kā katoli vai luterāni?
07.04.2014 11:06 |
 
Reitings 5075
Reģ: 19.04.2013
Dudas, cik gados sutijat vai taisieties sutit savus bebisus uz bernudarzu? Sutiesiet uz pasvaldibas vai privato? Kapec?
07.04.2014 11:06 |
 
Reitings 2302
Reģ: 13.06.2011
JAUTĀJUMS!! :)

Meitenes, cik man apkārt paziņas stāsta, tad man iepriekš jāpiesaka dzemdības tajā vietā, kur vēlos dzemdēt. Bet vēlēties ir viens, teiksim, ja es piesaku dzemdības Siguldā, bet sanāk tā, ka pēdējā brīdī jāsauc ātrā palīdzība, un mani no Rīgas uz Siguldu ātrie, taču, nevedīs, un es nonāku kādā no dzemdību nodaļām Rīgā, bet es iepriekš Rīgā neko neesmu pieteikusi, kas tur beigās sanāk? Nav baigā ķēpa, ka es, redziet, Siguldā pieteicu vēlmi dzemdēt, bet beigās tur nedzemdēju... Sāku sajusties kā tipiska blondīne, kura no šīm lietām neko nejēdz, bet tā jau laikam arī ir, es neko nejēdzu. :( :D
07.04.2014 11:12 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Man jau liekas, ka, ja netiek slēgts līgums ar konkrētu ārstu vai vecmāti, tad nekas nav jāpiesaka.
07.04.2014 11:15 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Es iepriekš neko nepieteicu, bet nu - dzemdēju arī slimnīcā, kurā gāju pie dakteres. Ir dzirdēts, ka iepriekš pabrīdina uzņemšanu, ka būs grūtniece, es neko nezinu, aizbraucu un teicu, ka dzemdēju. :D
07.04.2014 11:16 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Nezinu. Nekas nav jāpiesaka. Dzemdības pēc pieteikuma sākas tikai, ja ir ierosināšana. :D :D
Kur būsi, tur dzemdēsi. Es neko nepieteicu. Biju Rīgas Dzemdību namā un bez problēmām.
Jāpiesaka droši vien ir tās ģimenes palātas, jo tās vienmēr ir pilnas. Bet cik tas strādā - nav ne jausmas. :)
07.04.2014 11:16 |
 
Reitings 2302
Reģ: 13.06.2011
Whūū, paldies, meičas. Apgaismojāt mani. :) Jā, bet tagad tad sākas nākamā problēma, es tieši gribu ņemt ģimenes palātu. :D Tad man, laikam, 100 % jābūt pārliecinātai, ka dzemdēšu tieši tajā konkrētajā iestādē.
07.04.2014 11:19 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Mi amor, mums te nemaz privāto nav, atkrita domāšana. :D Atlika tikai izvēlēties starp dažiem pašvaldības, bet - esmu ļooooti apmierināta. :)
07.04.2014 11:19 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
āā, kādreiz tā pieteikšana bija nepieciešama, ja dzemdēji ārpus savas deklerētās dzīves vietas. Respektīvi, sen - sen atpakaļ katram bija sava tuvākā dzemdību vieta uz kurieni grūtniecei bija jādodas dzemdēt. Tagad, jau vairākus gadus, grūtnieces pašas izvēlas dzemdību vietu. Dzemdību vieta ir neatkarīga no pašvldības. Agrāk bija tā - ja dzīvoji Rīgā, bet vēlējies dzemdēt, piemēram Siguldā, iepriekš bija japiesakās un bija jāmaksā kaut kāda nodeva - Siguldas slimnīcā tie bija 50ls, ja nemaldos.
Bet šī sistēma jau labu laiku vairs neeksistē.
07.04.2014 11:20 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Par palātu, cik es zinu, var slēgt līgumu un cerēt, ka dzmedēsi konkrētajā datumā. Rīgā pie šīm palātām tikt ir ļoti sarežģīti arī ar visu līgumu. Tas ir tik tālu, cik tālu stiepjas manas zināšanas.
07.04.2014 11:22 |
 
10 gadi
Reitings 1374
Reģ: 27.09.2013
Tagad tieši pārmazgāju bēbītim drēbes. Galvenais, lai izmazgājas lielos gràdos un vèlams, izmantojot ne veļas pulveri, jo veļas pulveris tomēr pilnībā neizskalojas. Mans atklājums ir tās Ariel kapsulas, drēbītes gurkst no tīrības :D un pēc tam drēbītes jāizgludina (lai iznīcinātu vēl kādu bacilīti, ja tāds tur ir).

Man ir gan vienreizējās biksītes, gan pēcdzemdību paketes (pasūtīju http://www.ekoveikals.lv. Turpat pasūtīju arī jaundzimušo ekopamperīšus, kumelīšu hidrolātu ādas apkopei, krūšturu ieliktnīšus. Vēl jānopērk dzemdību komplekts. To gan pirkšu, jo uz slapja palaga nevēlos gulēt. Vēl jānopērk tie paši pamperi, Bepanthen un likopodijs, pie reizes arī tās 2x klizmiņas. Domāju to visu pirkt pēc kārtējās vizītes RDzn pie dakteres aptiekā. Vai pamperi jāpērk visa paka kopā?

Par to dzemdību pieteikšanu konkrētā iestādē. Nu nezinu, vai Tev ir obligāti tagad jāsaka - dzemdēšu tur un tur, tikos un tikos. Man daktere jautāja, kur dzemdēšu. Atbildēju - RDzn, jo tuvu dzīvoju. To taču nevar paredzēt, kad Tev sāksies un kurai iestādei Tu atradīsies tuvāk. Cita lieta, ja Tev ir noslēgts līgums ar mediķi vai iestādi. Tas bija padomju laikos, ka monopoliestāde dzemdībām bija RDzn, tagad ir izvēles iespēja. Kaut gan, piemēram, Stradiņos var pateikt nē, ja nav vietu...
07.04.2014 11:25 |
 
10 gadi
Reitings 3077
Reģ: 05.09.2010
Labdien dāmas. :)

Augam lēnām, bet augam. Un iet mums forši. ;)

Dudas, cik gados sutijat vai taisieties sutit savus bebisus uz bernudarzu? Sutiesiet uz pasvaldibas vai privato? Kapec?


Esmu pieteikusi gan uz privāto, gan uz valsts. Gribētu lai uz 2 gadiem, mazais jau sāk iet dārziņā.

drugdealerin
, it kā nekas nav jāpiesaka. Bet es sava sirdmiera labad uzzvanīju vecmātei un viņa sazinājās ar dzemdību nodaļu, lai uzzinātu, vai vispār ir vieta un informēja, ka tuvākajā laikā tāda grūtniece būs klāt, lai ir gatavi uzņemt. :) Tā ka savam sirdsmieram, iesaku laikus jau sagatavot dzemdību no'daļu numurus uz kuriem uzzvanīt pirms braukšanas.:)
07.04.2014 11:30 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Ģimenes palatu rezervet manuprat nav iespejams. Ja taja dienaa bus briva vieta, tad tiksi.ja nee, tad nee.to dz.nama kursos teica.
07.04.2014 11:30 |
 
10 gadi
Reitings 1374
Reģ: 27.09.2013
Ģimenes palātu nevar rezervēt. Es arī ar vīru vēlos, bet jābūt plānam B, ka Tevi var ielikt ne ģimenes palātā, kur par vīra atrašanos jāmaksā papildus, bet Tev nebūs ne savas dušas, ne tualetes, ne ēdināšanas 3x dienā abiem. Neko nevar rezervēt RDzn, ne ģimenes palātu, ne ūdens vannu dzemdībām, ja vien nav sakaru. Tur to izdalījumu pa palātām nosaka automātiski. Galvenais pateikt jau uzņemšanā, ka vēlaties Ģp. Ja sākumā nebūs, pastāv iespēja, ka pēc dzemdībām būs, ja vien bēbis pēc iestāšanās nepiedzims pa 5 min :D
07.04.2014 11:31 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Ķirsīts
Ir jau pulveri speciāli bērnu drēbītēm.
Bet mēs izmantojām šīs sērijas pulverus. Viņi ir anti alerģiski un izmazgā visu superīgi. Smarža arī laba. Vienīgi padārgi.

07.04.2014 11:33 |
 
Reitings 2302
Reģ: 13.06.2011
Paldies, značit viss ir atkarīgs no veiksmes. Labi, paļausimies uz to. :D :)

Par drēbīšu mazgāšanu, es arī pirms pāris dienām pārmazgāju visas mazuļu drēbītes, kuras man jau mājās ir. :) Es mazgāju ar Amway veļas pulveri krāsainām drēbēm, viņš ir antialerģisks, un 100 % zinu, ka pilnībā izskalojas no drēbītēm, jo mazgāšanas procesā tas pilnībā izšķīst, neatstājot nekādus nosēdumus. Maijā pasūtīšu no Amway tieši bēbīšiem paredzēto pulveri.
07.04.2014 11:38 |
 
Reitings 2191
Reģ: 27.09.2012
drugdealerin Es laicīgi jau slēgšu līgumu ar Siguldu, bet nu ja ātrāk sāksies vai kā tā tas pašsaprotami, ka vedīs uz tuvāko.Katrā ziņā nevienu nebūsi piekāsusi , ar to rēķinās slimnīcas! :)

Man jautājums par pameriem uz slimnīcu jāņēm viss iepakojums?? Jeb tās kas dzemdēja ņēma bērnam konkrētu skaitu ?
07.04.2014 11:39 |
 
Reitings 1149
Reģ: 15.01.2014
Ķirsītis
ar tām kapsulām gan neaizraujies! Viņas skalojoties no drēbēm laukā vēl sliktāk, kā parastais pulveris. Konkrēta ķīmija tur iekšā ;)
07.04.2014 11:40 |
 
Reitings 2302
Reģ: 13.06.2011
drēbītes gurkst no tīrības


Pieļauju, ka drēbītes gurkst ne no tīrības, bet gan no tās ķīmijas, kas tajās ir palikušas. :)
07.04.2014 11:43 |
 
10 gadi
Reitings 1374
Reģ: 27.09.2013
Jā, biju šo pulveri redzējusi. Bet tā kā esmu praktiski ekonomiska, cenšos pirkt līdzekļus, kas ir gan izdevīgi, gan labi, gan der visiem, jo esam liela ģimene un vīrs ir alerģisks pret pulverveidīgiem līdzekļiem. Sametās pumpas un sarkana āda paliek pat, ja liki uz 4 skalošanas reizēs un pulveri sajaucu putriņā, lai labāk izšķīst :( es to eko vairāk lieku uz pamperīšiem.

Runājot par vienr. paladziņiem. Labi ir Saniset. Kad strādāju slimnīcā, tā bija visērtākā lieta it visam. Pacientiem, procedūrām, instrumentu žāvēšanai pēc dezinfekcijas.

Meitenes, jautājums, ja bēbuks pagaidām nav apgriezies (tūpļa guļa), līdz kurai nedēļai es varu gaidīt, kad tas notiks? Tautā klīst nostāsti par to, ka bēbis var apgriezties turpat uz dzemdību galda, bet nu tie ir nostāsti un, kad bēbis ir dzemdību ceļi, manuprāt, tas pat nav tehniski iespējams. Māmiņu kluba Grūtniecības kalendārā bija teikts, ka iespēja, ka bēbis 32. nedēļā apgriezīsies, ir zema. Un kas tie par briesmu stāstiem, ka sākoties dzemdībām, bērnu, kas guļ nepareizi, sagriež pareizi. Mātes vēders nav dirižablis ar bezizmēra telpu.
07.04.2014 11:48 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits