Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Ance

Jā, lietoja knupi līdz 8 mēnešiem. Es savukārt biju lasījusi, ka bērniem ap 7/8 mēneši sāk rasties pieradums pie lietām un nevēlējos to pieļaut. Viņam gan tas knupis nebija īpaši mīļš, bet nu zelēja, īpaši aizmiegot. Un tad ap 8 mēneši saķēra iesnas un meta knupi pa gaisu, jo nevarēja paelpot...nu tad arī es to momentu izmantoju un noņēmu nost pavisam. Nebija itin nekādu problēmu. Gada vecumā tik pat viegli noņēmu nost pudeli.
26.02.2014 13:39 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Ko es esmu lasījusi/dzirdējusi - to pašu, ka knupi griež pa gabaliņam mazāku un mazāku, noslēpj vai kopā ar bērnu izmet miskastē un viss - vairs nav. Es savējo no pudelītes tā atradināju - vienreiz knupīšpudeles vietā piedāvāju snīpīškrūzi, otrreiz, kamēr noņēmu pavisam un nācās samierināties ar to, kas ir, domāju, ka arī ar knupīti darītu ko līdzīgu - aizstātu ar ūdens padzeršanos vai ko tādu, jo knupis ir kā nervu nomierinātājs, ieradums, bet ne vajadzība pēc 1,5 gada vecuma. :) Tas tā - manuprāt.
26.02.2014 14:39 |
 
Reitings 3774
Reģ: 12.02.2013
Jūs te runājiet par knupīšiem, ka vajadzētu atmest to diezgan ātri.
Bet skats, kas paveras šeit Vācijā ir vienkārši drausmīgs.
4-6 gadīgi bērni sēž ratos un knupis mutē. Es vienkārši nesaprotu vecākus. Sākumā biju ievērojusi, ka tas ir raksturīgi vairāk turku ģimenēm, bet pēdējā laikā esmu redzējusi arī vācu ģimenēs šādu situāciju.
Nav jau brīnums ka tādā veidā rodas bērni/pusaudži ar līkām mugurām un šķībiem žokļiem un runas traucējumiem.
26.02.2014 14:49 |
 
Reitings 168
Reģ: 31.01.2014
Par knupi - manam puikam bija nedaudz pāri gadiņam, kad viņš atteicās no knupja. Biju jau piefiksējusi, ka pa nakti knupis mētājās nevajadzīgs un pluss vēl tam viņš to bija sagrauzis līdz lupatiņai zobu nākšanas laikā un pa dienu principā iztikām bez knupja, nolēmām tikt no tā vaļā pavisam. Parādīju, ka knupis ir saplīsis un nav lietojams, kopā ar tēti izmeta to miskastē. Un viss, beigta balle. Nevienu reizi pat traci nebija sacēlis. Tā kā jau pirms tam bijām atteikušies no pudelēm, process bija vienkāršs. Taču zinu, ka citiem bērniem tā ir ļoti liela traģēdija. Citi Ziemassvētkos iekar eglītē - rūķiem atdod, citi pelītēm noliek utt. Mana puika grupā (divgadnieki) vēl ļoti daudzi bērni ir ar knupi un taisa skandālus, ka ejot gupiņā, tos ņem nost. Domāju, ka tas ir ļoti individuāli. Ja mazajam ar sakodienu un zobiņiem viss ir kārtībā, tad nav ko spīdzināt bērnu pirms laika. :)
26.02.2014 14:53 |
 
Reitings 649
Reģ: 19.02.2014
Nu knupīši arī deformē, bērni šļupstot, ja ilgi lieto, bet te jau laicīgi visu meitenes dara.
Es laikam esmu traks variants, man bija 5 gadi, kad es beidzot piekritu un neauroju kā nezvērs, ka jātvadās no knupja. Es iedzinu panikā vecākus, vecvecākus, tantes , visus, ja man nebija knupja uz gulētiešanu. Un es to atceros. Bet izskaidrot nespēju, kamdēļ man bija katestrofa tas viss. Problēmu nekādu tas radījis nav, mammu nevainoju, domāju,ka zem tā apakšā ir psiholoģiska trauma.
Tāpat arī 2 gadu vecumā, kad sāku iet uz poda, man brālēns pienācis klāt esot, laikam nodrūdis un uzgāzis uz galvas man (veek) un tas bija pietiekami smagi psiholoģiski, lai vel 2 vai 3 gadus , es kristu šausmās ieraugot podiņu..
Tapēc, iesaku sargāt savējos bebjus :) (par ko es pat nešaubos).
26.02.2014 14:58 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Janvāra Mans Mazais tieši bija raksts par knupja slikto ietekmi, un tas, ka knupi vajadzētu lietot tikai līdz gadam, jo vēlāk sāk traucēt attīstībai, bet kā atradināt tur nebija gan rakstīts.
26.02.2014 15:04 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Dominika, Man gļotu korķis bija 16.02 :)
26.02.2014 15:48 |
 
Reitings 5516
Reģ: 03.08.2013
Nu, manai meitai lielā knupošanās sākās tieši pēc gada vecuma. Viņa vispār tāda nervoza, visu zelē un grauž, kad uztraucās. Knupis mētājās mantu kastē un tad arī nonāca mutē ar laiku. Mana kļūda ir tā, ka es to zelēkli neizmetu, kad bija iespējams, jo tiešām neredzēju tajā apdraudējumu. Redz, ir apdraudējums tomēr. Bet es tagad vairāk domāju par to, kā rīkoties, nevis par "Ak, Dievs, cik tas ir kaitīgi.", jo pēc vakardienas ir vairāk nekā skaidrs, ka knupi tā vienkārši viņai noņemt neizdosies. Vai kāda ir izmantojusi knupīša nogriešanas metodi? Pa dienu tas knupis stāv plauktiņā (katru dienu citā, jo mazajam rakarim ir laba atmiņa), bet nakts bez tā nav iedomājama. Aprīlī paliek 2 gadi un gribētos tā kā līdz rudenim (bd) atbrīvoties no tā netikuma zelēt.
26.02.2014 16:02 |
 
10 gadi
Reitings 1513
Reģ: 29.01.2009
Ja knupi apgriež vai tad bērns nesaprot, ka kaut kas nav riktīgi un, ka ir apčakarēts un tāpat ir bļaušana?!
Piemēram, ja prasa sulu, bet iedot padzerties mājas limonādi - mazais taču saprot, ka tasnav tas, ko viņš gribēja! Nu tas tā piemēram..

Laikam jau labs variants ir ar bērnu sarunāt par tām pelēm, rūķiem,utt..
Mums labi sanāca, ka brāļa ģimenē piedzia bebis un māsas puikam iekrita laiks, kad vajadzētu tā kā atbrīvoties no knupja.. Tad nu ļoti labi sanāca sarunāt, ka knupis j;aatdot mazajam bebim - jo viņš ir maziņš un bebim vairāk vajag!

Vecākiem gan bija vēl noslēpts vēl viens knupis - ja nu kas, bet viss bija kārtībā.

Kaut kā jāmēģina atradināt, sarunāt..

Kad auklēju brāļa puiku - kad viņš pusdienlaikā bija kārtīgi iemidzis, izņēmu knupi laukā. Kad piecēlās, protams, pačīkstēja un meklēja knupi - bet iztika! Ja nav - tad nav! Tēloju, ka pazudis:D

Bet tas variants, ka knupis ir mutē jau lielam bērnam (3, 4+ gadi) man šķiet, atvainojiet, ir vecāku nolaidība..
26.02.2014 16:16 |
 
Reitings 5075
Reģ: 19.04.2013
Ance, tev vina pa dienu ar to knupi lieto ?
Mans bebuks ar knupi iemieg, Pec tam nemu ara. Redzu, kA nav baiga interese uz to knupi.

Damas, kad mazie saka pasi patstavigi est un dzert no kruzites ? Mans rausis rauj no rokam man karoti un pats megina est un baro mani. Zel tikai, kA puse ediena tiek izkepats pa galdu un uz drebem.
26.02.2014 16:17 |
 
Reitings 2982
Reģ: 29.01.2009
dāmas, padalāties pieredzē, man tas ir svarīgi..mēģinu atrast saules stariņu šajā sliktumu un vemšanas pārņemtajā posmā :(

jums bija sliktumi gr.sākumā?cik ilgi-no kuras līdz kurai nedēļai?
Vai kādai bija visu gr.laiku slikti?

kad sākāt just sliktumu pazušanu?

kā ir ar mītiem, ja gr.laikā slikti- būs meita, ja nē- dēls. Uz jums tas kaut kā atsaucās?

paldies!

26.02.2014 16:18 |
 
Reitings 5075
Reģ: 19.04.2013
Es ari LV redzu lielus bernus ar knupjiem mute, veikalos, ja ir blausana, ta knupis steidz paliga.

Vel jautajums, ka jusu berni uzvedas veikala? Kas notiek, ja nelauj nemt sokoladi ?:)
26.02.2014 16:20 |
 
Reitings 51
Reģ: 29.01.2009
angry to happy, nevarētu teikt,ka bija nelabumi,vairāk gan šķebināja uz atsevišķām smakām,ēdieniem,bet ne reizi netiku vēmusi..nu man pēc daudzām tautā zināmām pazīmēm bija jāpiedzimst dēliņam,bet man ir maza metiņa peciņa. :)
26.02.2014 16:29 |
 
Reitings 5516
Reģ: 03.08.2013
Vel jautajums, ka jusu berni uzvedas veikala? Kas notiek, ja nelauj nemt sokoladi ?

Uj, ir gājis traki. Ar visu gāšanos zemē un spiegšanu. Nu, man nebija kompleksu vienreiz sirsnīgi nodot pa pampi, lai saprot, ka ar mammu nebūs jokošanās. Tagad vispār pēdējā laikā ir manām progress - iet pie rociņas smuki. Ļauju bērnam arī palīdzēt iepērkoties, piemēram, ļauju nest kādu iepirkumu uz kasi - ne jau našķi pēc pašas izvēles, bet, piemēram, majonēzes paciņu. Tad viņa jūtas dikti svarīga un labi klausa.

Damas, kad mazie saka pasi patstavigi est un dzert no kruzites ? Mans rausis rauj no rokam man karoti un pats megina est un baro mani. Zel tikai, kA puse ediena tiek izkepats pa galdu un uz drebem.

Dodu viņai pašai ķēpaties jau kādu pusgadu, ilgāk. Protams, kamēr iemācīsies, būs šmuce, bet mana jaunkundze jau ir sapratusi, ka tad, ja ir "gadījies" ēst ar rokām, ir jāiet mazgāties. Pārsvarā gan viņa cenšas ēst ar karoti/dakšu, ar laiku sanāk labāk.
Padzerties pati vēl nav iemācījusies, regulāri aizrijas un kāsē pusstundu pēc tam. Mums ir pilns ar snīpīškrūzēm - ar tām šmuce mazāka.
26.02.2014 16:31 |
 
Reitings 5516
Reģ: 03.08.2013
Angry, pēc pirmā trimestra vajadzētu kļūt labāk. :)
Man toksikozes nebija, bet bija tāda šķebinoša sajūta ik pa laikam. To nomākt labi palīdz pusglāze kolas vai kāda cita gāzēta dzēriena, bet saprotamu iemeslu dēļ ar tiem aizrauties nevajadzētu.
26.02.2014 16:37 |
 
Reitings 221
Reģ: 03.05.2011
angry to happy-
man sliktumi parādījās no 13-17nedēļai.Nu man arī likās ka tas nepāries nekad,vēmu katru dienu un nebija noteikts laiks.bija slikti 24/7.nepalīdzēja ne sausiņi,ne sāļš ūdens,ingvers,nekā.visstrakāk gāja darba dienās un vakaros kad zobus mazgāju,nekādīgi nevarēju iztīrīt aizmugures:D
beidzās ar pirmajām mazulīša kustībām:)
manuprāt tas ir mīts par dēliem/meitām
kolēģei piedzima meita bet bija tik slikti ka katru rītu brauca uz sistēmām,mums puika,otrai kolēģei puika-bet viņai sliktumi neija vispār
ēdu to laiku tikai zaļumus,tomātus,gurķus,kefīru,kristos svarā bet nu jau ir labāk:)
manuprāt tas ir individuāli un nekādi nav saistīts ar dzimumiem:)

par sosku-man māsai bēbis vispār neņema,krustdēls līdz gada vecumam grauza bet pēctam kkā pazaudeja un vairs nebija vajadzīgs:)
kad es biju maza man arī mamma neesot varējusi atņemt,bet kad kaķis izrava an no mutes ārā un sagrauza tad man arī vairs īsti neesot bijis vajadzīgs:)
26.02.2014 16:42 |
 
Reitings 651
Reģ: 29.01.2009
angry to happy
neesmu labaakais piemers, bet man jau ir 7,5 meneshi, un veljoprojaam nelabumi mani apciemo.. IIpashi neko nedaru, nekas patiikams jau nav, bet nu neko tur navar padariit.. Gaidiiju kad paaries ka pienjemts, pec pirmajiem 3 meneshiem, bet nu nepaveicaas :D
Pirmajaa gruutnieciiba slikta duusha bija vien paaris reizes, piedzima puika.. Sim mazajam dzimumu nevareja pateikt, tad nu ceru, ka buus meietene :D

Ja par knupjiem.. Man veiksmiigi izdevaas atradinaat kkur gads un 2 men.. Mazajam aktiivi naaca zobi, un vinsh tos knupjus grauza, pec nedelja nomainiitiem kaadiem 5iem knupjiem, izdomaju viss nepirkshu, lai iztiek ar sagrauztu, moz vairs neprasiis.. Taa arii bija kad knupis bija driskas paraadiiju ka metu araa un viss.. Paris dienas paciksteja un bija aizmirsis.. Man liekas jo velak megina atradinat, jo gruutaak iet, jo mazajiem izveidojaas ar vien lielaaks pieradums..
26.02.2014 16:43 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
kā ir ar mītiem, ja gr.laikā slikti- būs meita, ja nē- dēls. Uz jums tas kaut kā atsaucās?


man nebija slikti, ir meita , bet vēders pēc visam pazīmēm bijā, kā meitenei.


Mums iet super labi , bēbītis ēd, kakā un čuč :) Citreiz dikti bļauj, pirms kakā :D Jūs te par knupjiem , es pat nezinu, kad viņš būtu jādod , bet man viens ir :)
Pupi vairs nesāp , piena kā jūra ... es tik nezinu, kā viņš pareizi būtu jāuzglabā ... ?

Vakar, no kārtojām bēbītim visus dokumentus , tagad viņa ir oficiāli reģistrēts cilvēciņš , kurš ir iestājies rindā uz bērnu dārzu :)
Nevaru beigt priecāties, par vecajām drēbēm, tāda sajūta , ka esmu tikusi pie jaunas garderobes (l)
26.02.2014 16:54 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Weee, pienu glabaa pudelees istabas temperatuuraa liidz 6 stundaam, ledusskapii laikam bija max
3 dienas un saldeetavaa pat pusgadu. Kaut kaa taa. Es gan netureju ilgi, jo man tapat likaas, ka piens palicis vecs un tak nav svaigs un bebim vajag svaigu un taa deelj vienmer
Izleeju taas pudeles, kas staaveeja ledusskapii :D
26.02.2014 16:57 |
 
10 gadi
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
vizbuliite*, kāda vecuma starpība būs Taviem bērniem? Kā saņēmies uz otro grūtniecību? Kā pirmais bērniņš uztver Tavu punci un to, ka mājās drīz būs bēbītis? :)
26.02.2014 16:58 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits