Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Stell, a kad nav naivi cerēt?

Tad, kad droši zināms - ir izdarīts viss, ko varēja izdarīt. Tad nav naivi jācer, bet tad ir skaidri zināms, ka rezultāts būs labākais kādu potenciāli bijis iespējams sasniegt.
18.12.2013 12:53 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Tad jau es necerēju naivi,jo ko gan vēl varēju darīt? Pretstriju eļļu lietoju regulāri. Vai vēl ir kas darāms? Varbūt kādai noderētu tāda info,man jau par vēlu.
18.12.2013 13:23 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Ja bebis nemostās uz ēšanu, tad viņu ir jāceļ augšā vai ļaut,lai guļ ,kamēr pats modīsies un prasīs ēst?
Vai drīkst vispār pieļaut, ka mazais izlaiž kādu ēdienreizi un ēd ,piemēram, nevis pēc 3h, bet pēc 5h. !?
18.12.2013 13:45 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Jā, ir vēl visādas svarīgas lietas. Šeit pat cosmo jau daudz esmu rakstījusi par to.
Āda ir ne tikai jāmitrina no ārpuses - ko panāk ar eļļām un kremiem - bet arī no iekšpuses jāveicina tās apgāde ar skābekli - tātad, ādas apasiņošanas procedūras. Tas ir līdzīgi kā cīnīties ar celulītu. Kontrastdušas veicamas katru dienu, ādas masāžas ar dabiskiem līdzekļiem - raupju dvieli, kafijas biezumiem. Sūklīši īsti nederēs, jo ir par mīkstu. Tāpati, vingrošana, kuru neviena nemīl, negrib un neatzīst. Ādas kopšana grūtniecības laikā ir kompleksa rīcība, nevis pa roku galam veikta daļa procedūras. Ja dara tikai vienu lietu no visām var samazināt striju daudzumu, bet tas noteikti nav garants, ka no tām izvairīsies. Kopumā, šeit ir jāsaka tā - tāš, kuras uzskata, ka grūtniecības laiks ir atpūta no visa arī vēlāk visvairāk saskaras ar problēmām, jo nav viegli sevi uz visu kas nepieciešams piespiest.
Pāri tam visam, protams, jāņem vērā arī dabiskā ādas elastība. Kā tā pielāgojusies svara kritumiem un kāpumiem arī pirms grūtniecības, bet arī tur lielu lomu spēlē tas kā svars mests un kā kopts ķermenis kopumā.
18.12.2013 13:52 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Pretstriju krēmus nelietošu, tāpat visu dzīvi esmu bijusi resna, kaut kādas strijas jau mazliet ir, bet tas mani tik ļoti nesatrauc!
Šonakt pirmo nakti nevarēju pagulēt uz vēderu.
Un man svars ir -7kg, baigi pirecājos, bet gan jau, ka lieki! :D
Vispār ceru mazliet, ka bēbis varētu manu figūru kaut mazliet izmainīt uz labo pusi! plīiiz! :D
18.12.2013 13:57 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Mari - manējais cēlās pēc aptuveni ik pēc četrām stundām pēc piedzimšanas. Dzemdibu namā neko neiebilda/neteica. Bet vēlāk, mājās, es sapratu, ka bērns vienkārši ir badā pēc tām 4h. Tad es nolēmu viņu modināt uz ik trešo stundu. Interesējusies par to kā būs pareizāk - neesmu. Es vienkārši pamanīju dažādas likumsakarības bēbja uzvedībā un pieņēmu lēmumu.
18.12.2013 14:00 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
stella, man viņš vakar 11os vakarā bija jābaro, bet tā arī mums nekas neizdevās, jo mazais vienkārši guļ. Līdz 12 nogaidiju, modināju, bāzu pudeli mutē - nekā :D Guļ un iepūt man :D
Tā tikai 2 naktī paēda. Sanāk,ka vienu ēdienreizi izlaida.
18.12.2013 14:03 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Nu, manā gadījumā arī bija tāda attieksme no bēbja pirmajās reizēs. Nomainam pamperi, apkopjamies, saģērbjamies - nu būs jāēd - bet tam pie pakaļkājas visas procesijas un ēšanas. :D ...tad es viņam viegli iekniebu. :D
Bet, es jau pirms dzimšanas zināju, ka gribēšu, lai bērns ēd pēc režīma, nevis pieprasījuma. Un droši zināju, ka naktīs nebūs nekādas ēšanas, jo es uzskatu, ka zarnu traktam arī jādod atpūsties. Tad mums sanāca pārsvarā pirmā ēšana ap otro nedēļu 6 vai 7 rītā, bet pēdējā ne vēlāk kā 12 naktī.
Tādēļ, ja Tu viņu baro arī naktīs - tātad, baro pēc pieprasījuma (pieņēmums) - varbūt arī nav tik traki, ja to vienu reizi bērns izlaidīs.
18.12.2013 14:10 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Nu parasti es uzlieku modinātāju (naktī) sev, apmēram uz to laiku,kad viņam būtu jāēd, tad pati pamostos un gaidu,kad viņš sāks knosīties un mosties augšā. Parasti starpā bija kādas 3 vai 4h, bet tagad šitāds brīnums, ka izlaida ēdienreizi. Bet nu neko, nogulēja vismaz normāli. 2 naktī pabaroju un tad līdz 6 rītā nogulēja. Un arī no rīta pats modās un čīkstēja.

Es tikai domāju,kā īsti ir pareizi, barot mazo ik pēc tām 3h, vai tad,kad viņš prasa ? (t)
18.12.2013 14:14 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Es tikai domāju,kā īsti ir pareizi, barot mazo ik pēc tām 3h, vai tad,kad viņš prasa ?


Es neesmu audzinājusi bērnu, tāpēc manu komentāru var neņemt vērā. Bet, vai Tev patiktu, ja pār varītēm Tev liktu ēst?
18.12.2013 14:17 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Anny, bet mazajiem taču ir jāēd. Slimnīcā man teica,ka jābaro ik pēc 3h - visu diennakti. Sākumā tā arī dariju, bija arī tāds pieprasijums. Bet tagad,kad esam mājās, mazais taisa savu režīmu un ēd ,kad grib.
18.12.2013 14:19 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
Man nav bērna, bet jau no kolēģēm esmu saklausījusies, ka labāk ir, ja bērnu modina un viņam ir precīzs režīms ēšanai.
Arī Tev pašai būs vieglāk-varēsi plānot laiku, jo zināsi, ka viņš pēc tik stundām ēd, pa visu paspēsi sadarīt lietas.
18.12.2013 14:21 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Nu, ja Tu viņu baro, kad viņš grib - tad viņš arī mostās kad grib un arī tava ikdiena ir tāda kā viņš grib. Pareizākas vai nepareizākas barošanas nav - galvenais, lai mērķis ir sasniegts un bērns paēdis. Ja esi PAR pieprasījuma barošanu, tad nezinu. Ja par režīmu, tad skaties cik ilgs ir laiks, kad viņš visbiežāk prasījis ēst - nevajadzētu būt vairak par tām trīs stundām starpā. Un tad skaties, cikos mazais ceļās, cikos iet gulēt.
Atsevišķi jau minēju, ka nakts barošanu neatbalstu.
18.12.2013 14:23 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Bet ja viņš nemostās un viss? Dari, ko gribi. Var ucināties ,kutināt, knaibīt, saukt, mainīt pamperu - pagrozās, izstaipās un guļ tālāk :D
18.12.2013 14:24 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
stella, bet vai tad knapi 2 nedēļas vecu bērniņu drīkst nebarot naktī ? Tās ir 2 ēdienreizes. Un ja mazais naktī ceļās un grib ēst, tad tu vienkārši viņam nedod ?
18.12.2013 14:26 |
 
Reitings 13903
Reģ: 18.02.2010
Arī Tev pašai būs vieglāk-varēsi plānot laiku, jo zināsi, ka viņš pēc tik stundām ēd, pa visu paspēsi sadarīt lietas.

Jā, to es arī esmu izsecinājusi no visām man apkārt esošajām jaunajām māmiņām. Gan labajiem piemēriem, gan sliktajiem.
Jāapzinās, ka situācijas noteicēja esi tu un tev pašai būs vieglāk, ja virzīsi bērna dienas režīmu sev vēlamā virzienā. Rezultāts jau būs labs jebkurā gadījumā - bērniņš augs un attīstīsies, jautājums ir tajā, cik nomocījusies vai tieši atpūtusies un ko citu padarīt varējusi būsi tu.
Lai cik manipulatīvi tas izklausītos.
18.12.2013 14:27 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Ja bērns neceļās, tātad ēst viņam negribas. Tātad, viņš ir nolēmis, ka viņam ir par daudz tik daudz ēst. Es gan nezinu. Tieši šo iemeslu dēļ izvēlējos barošanu pēc režīma un arī bēbis no dzimšanas jau bija tādu izvēlējies. Vienmēr zini, kas par lietu. Ar pieprasījumu baigais čakars un minēšana un nekādas konkrētības dzīvē. :D
18.12.2013 14:27 |
 
Reitings 3922
Reģ: 06.03.2011
Nē, Mari. Mums no dzimšanas brīža diez gan korekti tās lietas. Sešos viņš cēlās, bet 12 naktī gāja gulēt nakts miedziņā. Naktīs tračus netaisīja. Vienu reizi bija niķis, bet nomainījām pamperu un aizmiga atkal. Viņš naktis izguļ bez problēmām. Ēšana atbilst normai un nav bērns obligāti jābaro arī naktīs. Vēl vairak - speciāli jāceļ. Bet tas ir mans uzskats, mans viedoklis un mani secinājumi pēc apspriedēm ar citam mammām, ārstiem un medmāsām.
18.12.2013 14:30 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Mari

Pa dienu turētos pie režīma, kuru pielāgotu bērnam (ja jūti, ka viņš labāk ēd ik pa 4h, netaisi režīmu ar ēšanu ik pa 3h vai ik pa 5h). Pa nakti - lai guļ, ja grib gulēt. Ar norunu, ka bērnam nav problēmas ar svaru, labi pieņemas svarā utt. Un vēl ar norunu, ka bērns prasa (pieprasa) ēst. Zinu bērnus, kuri neprasa...kļūst bez maz apātiski, vārgi, bet sākumā neprasa (varbūt vēl neatpazīst izsalkuma sajūtu), pēc tam jau vairs nevar paprasīt, bet mamma priecājas kā zīdainis guļ 12h no vietas.
18.12.2013 14:30 |
 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Nu mums arī bija sākumā režīms, bet viss nojuka. Un nojuka tajā brīdī,kad mazais sāka mocīties ar gāzītēm, naktīs negulēja, raudāja un tad ēda, tad neēda. Un kad iemiga, tad negribēju modināt augšā,lai speciāli pabarotu, jo režīms tāds, jo zināju,ka pēc tam mazais neaizmigs un atkal raudās... un tā tālāk..

Nevajag, lūdzu,man neko pārmest! Man tas ir pirmais bērns un es visu mācos darīt pirmo reizi. Tiek pieļautas visādas kļūdas, kamēr mēs viens otru iepazīstam un saprotam kā kas notiek. Tāpēc arī jautāju pēc padoma tām,kas jau ir mammas, un kļuvušas par mammām nesen.
18.12.2013 14:32 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits