Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 554
Reģ: 22.03.2013
Es arī,bet jāsaprot,ka tas ir mazs,mazs bērns. Nu kāds mierīgi??? :D
17.09.2014 15:59 |
 
Reitings 554
Reģ: 22.03.2013
The one, es vispirms pabaroju bērnu un tad pati kājās stāvot :D
17.09.2014 16:02 |
 
Reitings 2797
Reģ: 16.09.2013
Medusmaize, tas nestraadaa. Kaa jau teicu, vina saprot, ka nevar, kaut vai ar to papiira eeshanu, jau ir bijis, ka aizrijas, bet tapat vajag un viss.
17.09.2014 16:19 |
 
Reitings 554
Reģ: 22.03.2013
Harmless, a ko tu reāli dari,kad viņa ēd to papīru?
17.09.2014 16:20 |
 
Reitings 3350
Reģ: 29.01.2009
Kirsi - man ari dels pec 1,5-2 h saka nikoties un es sapratu, ka visn grib gulet. Vnk pamegini midzinat un likt gulet pusdienlaiku. Es sevejo lieku katru dienu vanna, tas vinam ir signals, ka jaiet gulet. Ja neielieku vanna kkadu iemeslu del, gulet nolikt praktiski nav iespejams.

Dodu est 2x dienaa kjirbi, abolu, bananu, kabaci, kartupeli, burkanu. Tiksu uz veikalu, tad dosu ari pukkapostu (ir jau meginats un baigi garso), brokoli, ja dabushu, avokado unolas baltumu. Tagad varu bumbieru. Putras kka vinam ne visai, esmu nopirkusi bebi auzu/abolu/plumju putru, ir ok, ed, bet man liekas, ka liek ciet vederu. Vispar man krustmate ieteica tas putras varit, it seviski kkadu 5cu graudu putru. Jo es isti nesaprotu ka vinas ir apstradatas. Un ja atstaj skiviti vinas baigi uzbriest, tad jau sanak, ja dod sikajam svaigi gatavu putru, tad vina briest vedera.

Vel es pedeja laika sajusminos par BVE, domaju, ka driz meginasu ieviest ari to, jo mans dels jau smuki tur roka burkanus, gurka skelites un apsuukaa taas.

Kadas ir jusu domas par BVE? Domaju dot gan biezenisus, gan ari finger foods.

Starp citu mums bija baigais atklajums - riekstu kirbis. Tada njamma, es pati to biezeni vnk karotem edu. Bernam loti garso, es to riekstu kjirbi visur lieku un aiziet uz urra. Pats par sevi, manuprat, vins ir diezgan stiprs.
Uz 6siem menesiem jau planoju 3 edienreizes diena. Mums tikai problema ir maisijums, man tapat sanak maisijumu dot kadas 4-5x diena. No rita un vakara pilnu 180ml pudeli un pie edienreizem 120ml. Rit mums beidzot pediatrs, prasisu kas un kaa.
17.09.2014 16:38 |
 
Reitings 3350
Reģ: 29.01.2009
Aaa un mazais lidz ar zobu naksanu ir apslimis, laikam pec baseina apmeklejuma. Deguns pilnigi ciet un nedaudz klepo. Ludzu iesakiet, ko dot, lai tas neaizietu talak? Kadas tautas metodes? Kas tur bija ar to kiploku? Mazajam 5,5 men. Humer var pilinat?

Aa un vinam jau otrs zobs nak ara, laikam vins jau zin ka tas ir un nav tik loti nikigs. Bet tapat, visu laiku vajag kadu blakus vinam. Ja pirms tam vins pats uz gridas smuki spelejas, tad tagad max 10 min. Gimenes locekli saka, ka esmu vinu izlaidusi, bet es tik turos preti. Berns ir slims un nak zobi - logiski, ka vins grib pa rokam un miloties!
17.09.2014 16:44 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
BVA ir tad kad bērns pats ņem ko grib un spēlējoties iepazīstas arvedienu ?
17.09.2014 16:46 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Dominika - BVĒ var tikai tad, ja bērns sēž, nekāda pusguļus poza tur neder, tā tikai riskē ar smagu aizrīšanos. Apsūkāt vēl varbūt,bet ne ēst guļus pozā, jo lielais nosacījums bērnam jāsēž, kas var būt gan 6, gan 8 vai 10 mēnešos.
17.09.2014 16:47 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Nu jā, BVE , mes te reiz jau par to runājam un es teicu, ka nav priekš manis, man nepatīk un es neļauju spēlēties ar ēdienu .
17.09.2014 16:50 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Zobu nākšanas laikā bērnam pasliktinās imunitāte, tāpēc arī jāuzmanās, jo vieglāk visu ko saķert.

Un man liekas, ka normāli, ka bērns apslimis un vēl zobi nāk grib pa rokām. Kad mans bija slims, tad 2 dienas gandrīz nēsāju, tad vēl uz manis gulēja tikai, jo kā noliku gultā tā augšā un negulēja, es bērnam sevi galīgi neliedzu, it īpaši, ja viņam jau tā ir slikti un grūti, tad vēl netaisu audzināšanu, bet es jau vienmēŗ ņemu klēpī, kad mazais grib un man ar to nav problēmas, ja mazais negrib, tad pats raujas prom un bezjēgā klēpī visu laiku nedzīvojas.
17.09.2014 16:55 |
 
Reitings 3350
Reģ: 29.01.2009
BVE - nu jaa, jasagaida kamer saks sedet, tagad jau nav jegas dot, jo tapat viss momentali noklust uz gridas.

Man ari liekas, ka nevajag 5 men vecam bernam sevi liegt, protams nevajag skriet uz pirmo pikstienu un niki, bet ja berns reali raud un grib mammai klepi, tad tas ir normali. It seviski, kad ir slims un nak zobi.
Vnk mana gimene man parmet, ka redz vins jau ir piedadis, ka es vinu nemsu, un tapec nikojas. Ka redz tulit, tulit pieradis un vairs no rokam nekad neizkaps. Un nostada mani situacija it ka es nezinatu ko daru ar savu bernu. Un man gruti argumentet savas ricibas, jo vinas ir balstitas uz izjutam. Vot gribu bernu un panemu no gridas, tapec, ka esmu vina mamma un man ta liekas pareizi.

Biju iesejusi sev slinga bernu uz kadam 30 min pa maju, uz mani vsp ka uz nenormalo skatijas. Besii
17.09.2014 17:05 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Dominika, nav smagi slingā?
17.09.2014 17:07 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Man tagad bail dot pasham rokās ēdienu. Vakar manējās kārtīgi aizrijās. Kekseju no riikles abola gabalinu. Man likas es nomiršu no bailēm. Nu i nah. Turpināšu blenderēt un dot fīderī, kamer nebus vismaz 2 kārtīgi izlīduši zobi pret ko rīvēt pārtiku.
Humer var pilinat no dzimšanas.
17.09.2014 17:14 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
the_one, tā ir situācija no kuras man ir paniskas bailes, nopietni es nezinu kā rīkoties !
17.09.2014 17:28 |
 
Reitings 3350
Reģ: 29.01.2009
Weee - man draudzene iedeva pasas darinatu slingu, nu, tik perfekti, bernu vispar nejut. Vina laikam darinaja to pec Mait Tai skices vai kaa.
17.09.2014 17:34 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
weee, kratītu ar kājām gaisā un bāztu pirkstus rīklē. Bet tas skats.. asaras acīs uzreiz, izkrita ābola gabals no rokas un rāpo nez kur no bailēm. Ilgi raudāja pēc tam...
17.09.2014 18:10 |
 
Reitings 2059
Reģ: 29.01.2009
Es vel joprojām dodu visu mīkstu, vai spadītu ar dakšu. Labāk lieku reizi saspaidu,nekā nervus zaudēju dēļ aizrīšanās. Un vel ar ēdienu neļauju skraidīt apkārt-ja ēd,lai sēž un košļā.
Vel ir šādi tādi "vecmāmiņu padomi" ,kas pierādījušies galīgi garām praksē- "Nu iedod bērniņam burkānu pagrauzt, rupjmaizes garoziņu,zobi tak nāk,viņš grib grauzt!" Da kā tad, tas bērns tak nesaprot, kas viņam ar to burkānu un rupjmaizi jādara. Nu un vienreiz, ome pēc sentēvu metodēm rupmaizes garoziņu deva nepilnu gadu vecam bērnam, lai pagraužot,jo smaganiņas niezot! Un tad,kad bērns sāka stūķēt mutē visu to garozu un bāzt līdz rīklei ,tad viņa sāka kliegt-ak dies,ak dies, viņa tak nemāk košļāt!! Nez,ko tad viņa gaidīja, ka bērns sakodīs rupjmaizes garozu.
Vel gadījumu,ko ļoti spilgti atceros-vecums bija kaut kas bišķi pāri gadam. Vārīju kartupeļus,tādus ļoti mīkstus, bet nespaidīju toreiz,sagriezu mazos gabaliņos. Jo tai laikā sāka mācīties ēst gabaliņēdienu. Un viņa sastūķēja pilnu muti ar tiem kartupelīšiem un kaut kur viņi tur sasprūda. Aizrijās,sāka klepot un palika zila!! Tas bija sekunžu jautājums, pie tam es biju blakus, nevis kaut kur citā telpā. Tā bija riktīga panika, nav ne jausmas vai darīju pareizi, bet situ tā vidēji spēcīgi pa muguru starp lāpstiņām. Vel jau ir bijušas šādas tādas aizrīšanās, bet ne tik vājprātīgi traki kā tad.
17.09.2014 18:23 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
Aizrīšanās gadījumā - bērns pāri ceļiem, dupsis gaisā, galva uz leju un ar delnu tā kā no apakšas uz augšu sit bērnam starp lāpstiņām. Nu tā sišana, saprotams, tā, lai netraumētu bērnu. Bāžot pirkstus rīklē var ne tikai satraumēt rīkli, bet iegrūst to iestrēgušo lietu vēl dziļāk.

Man puikam ir kaut kāds pārdabisks atrīšanas reflekss un vēl ne reizi (ptu-ptu-ptu) nav aizrijies tā, ka būtu jāskrien palīgā. Ir bijis tā, ka pašam saskrien asaras acīs, bet viņš kaut kā dabon visu atpakaļ pats.

Nu ne pati labākā, bet nu labāka par nekā nedarīšanu, ir opcija, kad bērnu aiz kājām paceļ, bet nu...lielāku bērnu tā pacelt ir gana grūti un tā izkristu tikai tas, kas ir pašā rīkles augšpusē un īsti nav iestrēdzis.
17.09.2014 18:24 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Pārāk ilgi arī nevar visu laiku blenderēt un spaidīt to ēdienu, jo ir jāradina lēnām pie gabaliņiem, jo mazākam tas aizrīšanās reflekss labāk attīstīts, llīdz ar to vēlāk būs tikai grūtāk un smagāk.

Manējam tik divi zobi, bet jau kādu laiku smuki ēd pat katrupeļus gabalos, īsti pat aizrijies vispār nav, no ūdens aizrijas biežāk kā no ēdiena.
17.09.2014 18:43 |
 
Reitings 554
Reģ: 22.03.2013
Nu ar to košļāšanu laikam gan no paša bērna atkarīgs. Mans kkā jau no sākta gala košļā visu,ko dodu- i burkānus,i maizi,i ābolus un tpu tpu tpu,viss ir bijis labi. Bet ticu,ka paliek bailes dot gabaliņēdienu dot,ja bērns ir bijis nopietni aizrijies :(
17.09.2014 19:09 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits