Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Pēc manas pieredzes - tikko dzimis vispār neko sev nesaskrāpē, bet visi saka, ka jāvelk cimdiņi, jo skrāpēs, bet cimdus iesaka labi ja 2-3 dienas.

Jaa, tas mazais kamoliitis ir tik bezpaliidziigs pirmajaas dienaas, vinjsh knapi vispaar pakusteeties var, kur nu veel tik aktiivi vicinaat rokas, lai saskraapeetos.
23.07.2014 17:34 |
 
Reitings 3548
Reģ: 19.04.2013
Neons - es nevienu brīdi nedomāju, ka man būs viegli un skaisti, es apzinos visas neērtības un problēmas, kas sākas ar mazā cilvēka ienākšanu manā dzīvē. Es zinu, uz ko esmu parakstījusies, bērniņš bija mans apzināts lēmums, man galu galā vairs sen nav 18 gadi. Pietiek jau ar Cosmo forumu, lai es zinātu, ko nozīmē audzināt mazuli (pietiek jau Mušas komentārus palasīt vien). Taču arī tas mani nebaida, esmu tam daudz maz morāli sagatavojusies. Taču apkārtējie smīkņā un runā tā, it kā tā būtu mana lielākā kļūda mūžā, un ka es, stulbene, to nesaprotu. Pat vīrs tikai šausminās, ka nu tik sāksies vājprāts mājās. Brīžiem uznāk tādas dusmas, ka gribas pateikt visiem, lai lasās dillēs un ar savu bērnu tikšu galā pati, ja jau pārējiem tas ir tāds "apgrūtinājums". Ai, besis uznāca, neņemiet mani par pilnu...
23.07.2014 17:50 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Atkal jau man ir nesaprashana par to, kaapeec maate daba citaam sugaam pieskjiirusi normaalus mazuljus, bet cilveekbeerni ne tikai ir bezpaliidziigi, bet arii regulaari kaitee sev pashiem. Kaa agraak beerni tika mierinaati bez visaam bumbas shuupinaashanaam, kaa vinji tika pasargaati zemnieku saimnieciibaas no sevis saskraapeeshanas kad nevienam nebija ne laika ne speeka taisiit kaut kaadus tur cimdinjus, kaa vinji neesaaja dreebes no raupja auduma ar biezaam viileem, jo smalkie un maigie audumi bija paredzeeti tikai ljoti bagaatajiem? Vai vinji visu laiku breeca non-stopaa? Tak arii sievietes vienkaarshi nevareeja atsaukties uz pirmo breecienu, jo bija gan eest jaagatavo, gan kartupeljus jaarok. Vot taa man ir misteerija....
23.07.2014 17:54 |
 
Reitings 691
Reģ: 04.08.2013
BBW, man skiet, ka esmu nakama, kurai jadzemde... Vismaz mans datums ir jau aiz muguras un gaidam, gaidam:)
Es gan te vairak lasu neka komenteju...

Vai tiesham vajag nemt lidzi vilnas zekites sada karsta laika?
23.07.2014 17:59 |
 
Reitings 1732
Reģ: 21.06.2012
Maija:)

Kura datuma Tev bija jadzemde?

Nu, tas vilnas zekes jau daudz vietas neaiznem, var jau panemt.
23.07.2014 18:03 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Lollipop, saprotu. Biju taada kaa tu - paarliecinaata, ka esmu gana salasiijusies, visam gatava, visu varosha. Taada arii biju, bet tomeer - tas izraadiijaas smagaak nekaa savaa praataa izteelojos. Tad, kad biju iekshaa visaa tajaa - neguleetas naktis, stress, kjermenja izmainjas, piena kannas ar visu no taa izrietosho, tad vienkaarshi tureejos visiem speekiem, lai nenorautos un visu iztureetu. Likaas kaa kara laukaa - nav laika domaat un zheelot sevi. Tachu tagad atskatoties es saprotu cik smagi tas patiesiibaa bija un, ka taaa pirmsdzemdiibu paarlieciiba par savaam speejaam bija visai naiva... :D
Protams, daudz veel buus atkariigs arii no taa kaads buus pats beerns un arii kaads tu esi cilveeks pashos pamatos - cik emocionaala, cik stresanotriiga, cik atbildiiga u.t.t. Beerna ienaakshana dziivee paraadiis visus tavus cilveeciigos truukumus - luuk, shis jau ir tas nepatiikamaakais, ka naaksies atziities sev, ka tu esi vaaja, nezinosha, ne pietiekoshi laba maate, jo pat tu nespeesi visu saprast, kas attiecas uz tavu mazuli... Bet tas paariet ar laiku! :D
Lai nu kaa - beerns noteikti nav kljuuda un neviens, kursh gatavojas laist pasaulee dziiviibu, nav stulbs taapeec vien. Manupraat - speet piedzemdeet un izaudzinaat jaunu cilveeku ir lielaakaa daavana un talants, kas mums sievieteem ir dots!
23.07.2014 18:04 |
 
Reitings 691
Reģ: 04.08.2013
BBW,
paredzets 21. julijs:) tacu man nekas nenotiek, viss klusu, tikai pashai grutak paliek gulet, kusteties un ta...
Kurs datums Tev paredzets?
23.07.2014 18:08 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
ka naaksies atziities sev, ka tu esi vaaja, nezinosha, ne pietiekoshi laba maate

Tas ir miits, kuru mums ir iedvesushi maaminjkluba liidziigie portaali, psihologi utt., lai pelniitu naudu. Normaalai sievietei, pie kura pieder vismaz 80% no visaam maateem, pat ja ne vairaak, dabiigie instinkti neljaus buut par sliktu maati. Viss paareejais ir gaumes jautaajums - neesaat beernu slingaa vai uz rokaam, beerna vadiita eeshana vai peec graamatas utt. Nekad agraak buushana par maati nav nesusi liidzi tik daudz kompleksu un depresijas kaa peedeejaa dekaadee. Ja es piemeeram noticeetu, ka ir obligaati jaaseko it visiem muusdienu padomiem, jaaiet uz hendlingiem utt., nevis jaavadaas peec pasha beerna personiibas un vajadziibaam, tad sen jau buutu noseejusi olvadus.
23.07.2014 18:11 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
krista, agraak beernus tina autinjos - plikus, cieshi rocinjas piespiezhot pie auguminja un mazulis guleeja kaa taada vaaliite un nekusteejaas. Nekaadi cimdinji un bodiji, protams, nebija nepiecieshami... Peec tam mazuljus gjeerba taadaa garaa nakstkreklaa, un vienalga - puika vai meitene. Ziemaa joprojaam tina segaas vairaakaas kaartaas, bet tad tikai kaaju dalju.

Un par to straadaashanu uz lauka - tas kaa kuraa kulturaa. Citaas kultuuraas sievieti peec dzemdiibaam neviens netrauceeja kaadu meenesi un visus maajas darbus sadaliija citiem gjimenes locekljiem, kameer sieviete atkopaas guljot un barojot mazuli - un citu ruupju vinjai nebija. Ne vinja bija jaakopj sevi, jo viirs var aiziet pie citas, ne pie pliits jaastaav tikko no dzemdiibu galda nokaapushai, ne par saimnieciibu jaauztraucas. Gjimenes bija lielas, paliigu daudz. Veelaak jau mazaakos pieskatiija vecaakie braalji un maasas u.t.t. Toties daudzas mira dzemdiibu laikaa un taapat daudzas zaudeeja savus mazuljus gruutnieciibas beigu posmaa smago darbu deelj uz lauka. Visaadi bija...
23.07.2014 18:11 |
 
Reitings 1732
Reģ: 21.06.2012
Maija:) Man 6. augusts.

Bet tad jau Tev tulit bus, lidz kuram datumam Tev lauj daktere staigat?
23.07.2014 18:12 |
 
Reitings 3548
Reģ: 19.04.2013
Manupraat - speet piedzemdeet un izaudzinaat jaunu cilveeku ir lielaakaa daavana un talants, kas mums sievieteem ir dots!


Un šis ir tas lielais pluss, kas atsver visas tās šausmas, ko Neons aprakstīja. Jā, būs nenormāli grūti, jā, nāksies upurēt daudzas lietas un savas vajadzības būs jānoliek otrajā plānā. Bet to visu atsver būšana MAMMAI. Tā mazā dzīvībiņa, kas šobrīd rubinās man nabas rajonā, ir mans lielākais dārgums un neviens mani nepārliecinās par pretējo.
23.07.2014 18:15 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
krista, tu runaa par to "politisko" pusi vairaak un tev pilniiga taisniiba. Bet es vairaak par to emocionaalo, kad mazulis breec pilnaa balsii, tu esi neizguleejusies, stresaina, samociita, visu ko izmeegjini, lai mazais nomierinaas, bet vinjsh vienalga raud. Zini, paarnjem neliels izmisums, jo tu vienkaarshi nesaprotu, kas vinjam kaish! Bet ar visu sirdi un dveeseli gribi paliidzeet un saprast, bet nevari... Saak likties, ka esi slikta maate, kura nesaprot savu miesiigo beernu.
Vai arii, beerns raud tieshi tavaas rokaas. Kaa cits vinju panjem nomierinaat - taa shis nomierinaas, bet kaa tiek pie tevis - taa breec. Saprotams tachu, ka beerns nav muljkjis un breec taapeec, ka zina, ka tieshi no mammas var kaut ko dabuut - pupu, pienu, tuviibu u.t.t. Bet tachu tiiri cilveeciigi - abidna, ka savs beerns raud tieshi tavaas rokaas, nevis smaida un gugina tev sejaa... :D Atkal saak likties, ka neesi gana laba, ja reiz jaaraud tavaa klaatbuutnee.
23.07.2014 18:17 |
 
Reitings 9169
Reģ: 23.02.2012
Un par to straadaashanu uz lauka - tas kaa kuraa kulturaa. Citaas kultuuraas sievieti peec dzemdiibaam neviens netrauceeja kaadu meenesi un visus maajas darbus sadaliija citiem gjimenes locekljiem, kameer sieviete atkopaas guljot un barojot mazuli - un citu ruupju vinjai nebija. Ne vinja bija jaakopj sevi, jo viirs var aiziet pie citas, ne pie pliits jaastaav tikko no dzemdiibu galda nokaapushai, ne par saimnieciibu jaauztraucas.

Tas, ja bija saime. Bet arii kalpu paariem, kuri mainiija saimnieciibas, dzima beerni. Diez vai maajas saimniece vai paareejie kalpi paliidzeeja aukleet vai dariija darbus vinjas vietaa. Buutu interesanti kaut ko vairaak par to uzzinaat. Taapat arii ko dzimtljaudis dariija.
23.07.2014 18:17 |
 
Reitings 691
Reģ: 04.08.2013
BBW, precizeshu, 22. julijs, nokludijos par dienu:D
Ja lidz 31. julijam nebus klat, tad dos nosutijumu un stimules.
Gribas jau lai pats viss daktos, bet iekseji ir ari neliels satraukums, vai viss bus ok un ta:)
23.07.2014 18:21 |
 
Reitings 3379
Reģ: 29.01.2009
Es sliecos piekrist Kristai. Iespejams, es tiesam neaptveru, ko nozime zidainis, bet neviena no man apkart esosajam maminam ar savam problemam, ja tadas ir, nedalas, es vinas redzu starojosas un laimigas. Es skatos uz savu draudzeni, seit man patik weee attieksme, tada mamma es gribu but. Var jau but, ka smagi aplauzisos, bet nu tad ta bus pieredze, kam iziet cauri. Man skiet, tiesam daudz atkarigs no ta, kada sieviete - mate ir ka cilveks, cik laba noturiba pret stresu, logiska domasana, emociju gamma utt.
Lollipop, neklausies apkartejos. Es nezinu, vai man pagadijusies labi cilveki apkart, vai ari vienkarsi neviens man neko neuzdrosinas teikt, bet mana virziena neviens tadus tekstus neraida. Esmu harmoniska sava grutnieciba un ar nelielam bailem un ceribam gaidu jauno posmu sava dzive!
23.07.2014 18:21 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Esmu bērnu dievinātāja, mīlētāja, piekritēja u.tt., bet jā - viegli nav. Ja spētu pagriezt laiku atpakaļ, iespējams, būtu vēl nogaidījusi... Tagad ir tikai viss par un ap bērnu, jo nekam citam daudz nepaliek laika, kaut gan bērniņš labs!
Jā, esmu laimīga, bet tanī pat laikā - dažkārt besī ārā. Bet kas besī - nezinu!
23.07.2014 18:21 |
 
Reitings 3548
Reģ: 19.04.2013
Robīte - man tev jautājums, cik samaksāji par dzemdībām Liepājas Reģ. slimnīcā?
23.07.2014 18:24 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
95 eiro!
23.07.2014 18:24 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
krista, jaa visaadi bija... Tachu paarsvaraa visiem bija sameeraa lielas gjimenes - daudz beernu, sevishkji jau "parastai tautai", tikai aritokraati taadi cimperliigaaki uz beernu razhoshanu bija.

Arii tagad ir vientuljaas maaminjas, bez darba un bez jumta virs galvas. Un tiek kaut kaa galaa. Var tikai apbriinot - kaa vinjaam tas izdodas!
Bet nu, muusdienaas, viss ir pakaartots maksimaalam komfortam, eertiibaam, droshiibai. No vienas puses patiikami, no otras puses - attistaas taas siltmniicas efekts ar psihologjiski vaajiem indiviidiem, kuri pie mazaakaam gruutiibaam iespiigst depresijaa un padodas.
23.07.2014 18:25 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Un vientuļajām mātēm, kurām nav, kas palīdz, es vispār varētu katrai pieminekli uzcelt, ja miljonāre būtu - naudu izdalīt, nu tiešām - visu cieņu!
23.07.2014 18:27 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits