Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 3022
Reģ: 29.01.2009
Oi, cik te sen nav būts :D

Ķirsi, kāda hiperaktivitāte? Cik tev bērns liels? Mans puiks (bez 2 dienām 5 mēneši) arī citreiz neguļ pa dienu. Vakar vispār 2x pa pusstundai pagulēja. Savukārt šodien guļ diezgan daudz.

Ceru, ka visām iet labi :)
12.07.2014 16:07 |
 
Reitings 3022
Reģ: 29.01.2009
Ā, nu mans superpuiks sver ap 9kg un ir ap 70cm garš :) Knapi stiepju.
12.07.2014 16:07 |
 
Reitings 3350
Reģ: 29.01.2009
Kirsi - manam delam bija tiesi tas pats no dzimsanas lidz 2 menesiem vins pa dienu liooti slikti guleja - 5-10 min un tad bija augsa. Galvenais lai pa nakti gul! Tads vecums laikam, bet manejam pargaja, vnk saku vinu likt gulet uz punchapa dienu un vins saka gulet pa stundai, tagad nogul 3-4 h bez problemam :) tas vnk tads posms, kas paries, un vienreiz tev rakstiju jau ka ir tadi growth spurt kad bebis ir ekstra rijiigs.

Sodien domaju par rakstu, kas klejo netaa par to self soothing berniem, jeb pashnomierinasanos. Kadas ir jusu domas, ka atstaj bernu raudot, lai pats nomierinas? Es laikam esmu galigi pret, it seviski pec raksta izlasisanas (ja kada zin par ko runaju ludzu ielieciet linku, es no tel nevaru).
12.07.2014 19:57 |
 
Reitings 3350
Reģ: 29.01.2009
Musmajas jaunumi tadi, ka dela apvelas no vedera uz muguru jau paris reizes. Tas tachu ok? Nav tak obligati, lai no no sakuma velas no muguras uz vedera?

Pamainiji maisijumu uz atgrudeju maisijumu un nekadas jegas, tikai punci sikajam nojaucu un tagad baigas gazes.
12.07.2014 20:00 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Dominika, man jau liekas, ja beerns saak velties vai dariit kaut ko tamliidziigu - tad vienalga ir vai nav ok, jo taa kopumaa ir attistiiba. Un nav svariigi, vai saaks raapot vispirms, vai uzreiz celsies kaajaas. Beerns dariis taa, kaa var izdariit un neko tu vinjam neaizliegs un nekaa nepaarmaaciisi.

Par to pashnomierinaashanos... Nu es esmu pret! Itkaa jau forshi buutu, bet tam ir vajadziigi stipri nervi un baigaa discipliina. Es neesmu iistais cilveeks taadaam lietaam! Man shkjiet taa taada nevajadziiga mazulja dresuura, lai tik vecaakiem veelaak buutu eertaak... Bet tomeer tas ir psihologjiski traumeejoshi. Audzinaashanaa vienmeer jaameklee zelta vidusceljsh - izlutinaashana ir slikti, paarlieka dresuura un ignoreeshana - arii nav nekas labs. Beerns vienkaarshi ir jaamiil un sapraata robezhaas jaalutina un sapraata robezhaas jaamaaca lietu kaartiiba, bez cietsirdiibas.
12.07.2014 20:14 |
 
10 gadi
Reitings 1374
Reģ: 27.09.2013
Pa dienu mazā paguļ kādas 15-30 min pēc ēšanas un tad atkal augšā. Lieku BabyBjörnā, pasēž, apnīk, paraud, paņemu uz pleca, aizmieg, lieku gultā, pamostās, staigāju stundu uz rokām, kamēr mugura lūzt, tikmēr vāji iesnaužās. Šonakt vispār bija brīnumi. Pēdējā ēdienreize bija pusnaktī un tad es gulēja līdz 6iem, līdz es modināju, jo krūšturis bija slapjš no piena. Tā gulētu vēl ilgi. Viņa guļ tikai tad, kad guļu es, bet būtu jābūt otrādi :D

Mazajai ir 5 nedēļas, sver jau gandrīz 5kg, nēsā 62. izmēra drēbes.

Kas ir interesanti, pa nakti pamperis paliek tukšs, kārtošanās sākas pēc brokastīm (6os). Sāk žagoties tad, kad ir pilns pamperis (ja neguļ), ja guļ - pamostās. Šodien pastaigas laikā nācās mainīt pamperi, bļāva kā negudra, bet es viņu saprotu - man arī negribētos gulēt vai tusēties ar pilnām apakšbiksēm :D pamperi ir Huggies, it kā laba tā absorbēšanas spēja. Meita tāda jūtīga, kā princese :D
12.07.2014 20:34 |
 
Reitings 209
Reģ: 29.01.2009
Dominika- tas, ka ir gāzes, nenozīmē, ka ar punci kaut kas nav labi! Tieši otrādi, mazajam vieglāk, kad gāzes iznāk ārā un nespiež vēderiņu.
12.07.2014 20:42 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Par to pasnomierinashanos - rakstu neesmu lasīju, bet tagad to uzskata nevis, ka bērns pats nomierinās, bet gan zaudē cerības, ka vecāki atnāks, tāpēc pārstāj raudāt. Nav zīdainim jārada vilšanās sajūta vecākos, dzīvē vēl pietiks. Vecākiem mazulim jārada drošības sajūta. Savam bērnam daudz neļauju raudāt, jo raudāšana liecina par to, ka kaut kas nav labi.
12.07.2014 21:35 |
 
Reitings 1208
Reģ: 10.12.2013
Dominika, ar to velshanos nav taa, ka vinjs, guljot uz veedera, vienakaarshi nenotur liidzsvaru un taapeec netiishaam apveljas? Vismaz manam shitais peedeejaas dienas ir saacies. :)
Un par taam gaazeem nesatraucies! Galvenais, lai puncis nesaap.

Peedeejo nedeelju baigi biezji domaaju par to pashnomierinaashanos. Lasiiju dazjaadus rakstus un viedokljus. Ir taa, ka mums ir vieni draugi, kuriem patiik iekomenteet par to, ka savu puiku itkaa paaraak daudz ucinam, neljaujam kaartiigi izkliegties utt. Bet esmu nonaakusi pie secinaajuma, ka kad gan veel dziivee vareeshu vinju taaaa miiljot un neesaat? Nekad arii nespeetu nokalusiities, kaa vinjs kliedz, jo tas ir sauciens peec paliidziibas.
''Mans mazais'' (neatceros tikai, kuraa no peedeejiem nr.), bija baigi labais raksts par to, kaa viena francuuziete esot staastiijusi draudzenei, ka ziidainis pats iemiegot. Varbuut kaada lasiija? Rezumee taads, ka beernu atstaaj maajaa guleet, pati ejot aaraa daarzaa. Un taa vinjs pats iemieg! :)
12.07.2014 22:06 |
 
Reitings 3350
Reģ: 29.01.2009
Par to udens dzersanu pudelberniem, pediatre teica, ka udens izjaucot maisijuma elektrocidus vai ka tos udens sudinjus sauc. Maisijums esot maksimali pielidzinats mates pienam lidz ar to ari udens attieciba tur ir pietiekama. Un tiklidz ir vairak udens neka tik ar cik jajauc, tad rodas kaut kads disbalanss. Nu nezinu, cik dr tik viedokli. Es vados pec saviem instinktiem un dodu padzerties karstajas dienas vai kad nikjis, bet vel nav jaed.
12.07.2014 22:38 |
 
Reitings 3350
Reģ: 29.01.2009
Jaa, es pilnigi jums piekritu par to pashnomierinasanos, ka jau Liii teica, ka mazulis zaude ceribas, ka kads atnaks tapec parstaj raudat. Un es ari domaju ka Aija, nu kad tad ja ne tagad vinu milot un turet sev blakus, un ucinat. Tas ir tas kas man bus viramatei jaizstasta, jo vina ir shemas "lai paventile plausas" piekriteja :)

Kirsi - bus labi, ta vnk ir un viss :) tada tava maza ir, Dievins mums uzliek tik daudz, cik varam panest. Es personigi tava vieta mazo nemodinatu, bet gan atslauktu. Un tas, ka pampis tuksh ari nav nekas divains - tadi vini ir neparedzami - citreiz pusdienu pampis sauss a citreiz pec 20 min jau smags ka akmens. Tava mazaa negul labak uz vederina? Vai tev virsu?
Man ari liekas, ka mazais gul, kad es gulu vai nu es vnk nedzirdu vina knosisanos :)


Aija - vins ta spirinas ar kajam ka apvelas :) nezinu vai tas ir apzinati vai nee :) viirs bija klat, kad vins pirmo reizi apvelas un tagad saka, ka tas ir vina nopelns haha
12.07.2014 22:49 |
 
10 gadi
Reitings 1374
Reģ: 27.09.2013
Es mēģināju viņai dod atslauktu pieniņu, bet viņa neņem pudelīti :( nu nekas, šodien jau sanāca kkā mums ar vīru ieriktēt ēšanu nevis nonstopā, bet vismaz pēc 2h, sākumā nācās stiept to laiku - spēlējāmies, ucinājāmies, viņai patīk, kad es rādu, kā kārtoju skapi, visas drēbes atloku un parādu, viņai patīk dažādas krāsas. Uz dienas beigām jau pati mostās pēc tām 2 h. Skatīsimies kāda būs šī nakts.
Manai meitai ir pāris grabuļu, bet vislabāk patīk tas, kas manā telefonā. Google Play dabūju aplikāciju White Noise un tur ir ne tikai sadzīves trokšņi, bet arī grabulis (rattle), kas skan kratot telefonu un tur tādas krāsainas bumbas uz melna fona peld :D tad viņa skatās ub brīnās. Ierakstītie trokšņi nekam neder, bet putekļus sūkt es visu laiki arī nevarēšu, kad mazajai būs niķis. Manējais putekļusūcējs ir dikti rijīgs elektrības ziņā :D

manai mazajai ne pārāk patīk uz punča pagaidām, pirms ēšanas palidojam lidmašīnā, tad i puksis nāk un atrauga aizmārša arī :)

Paskatījos, Dominika, Tevis ieteikto Grape water, ja nu kādreiz rastos nepieciešamība, mums te LV ir nopērkams. Diļļu eļļa :) es palīdzu mazajai cīņā ar kolikām, dzerot tīrkultūras (tās lacto baktērijas) un dzerot tējas, kuru sastāvā ir fenhelis.
12.07.2014 23:10 |
 
Reitings 451
Reģ: 29.09.2013
Savam bērnam neļauju raudāt, nav viņam nekādas plaušas jātrene.
Mans puika ateicies gulēt savā gultā, nu neparko neguļ, ,visādi izmeiģinājamies, pat pārceļot no musu gultas uz viņu, momentāli pamostas un raud, ko darīt? :( ļaut gulēt ar mums ,vai tomēr cīnities? cinišans nozīmes liela bļaušana nonstopā.
12.07.2014 23:38 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Tesoro - kad mazais neguļ savā gultā, tad ņemu pie sevis un ļauju gulēt. Otrajā mēnesī man blakus tik gulēja. Nesen atkal, jo zobi nāca.

Kā jau iepriekš te es un citas teica, tad ir tādi vecumposmi, kad mazais negrib gulēt savā gultā.

Es negribēju visu nakti cilāt bērnu no vienas gultas uz otru, jo pašai arī jāizguļas, tad gulēju kopā ar mazo.
13.07.2014 00:38 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Nu mana vispār maz raud, bet es uzskatu, ka plaušas ir jāvēdina un savas 2h dienā vajadzētu pabļaut, bet man tās 2h savākt ir neiespējamā misija.
2 reizes esmu gājusi pīpēt, kad reāli vairs nezinu ko darīt , atnāku atpakaļ a šī jau smaida .
13.07.2014 09:05 |
 
Reitings 1256
Reģ: 29.01.2009
a kad jus ļaujat gulēt savā gultā, jums nav bail, ka izvelsies, izrāpos ārā? Man būtu bail par cik man cieš miegs. Kā arī kad baroju ar krūti mazajam bij 2 meneši kautkur, barojot es biju aizmigusi pamodos no ta ka mazais vicina rokas kajas, es uz otriem saniem a šim spilvens virs galvas, paldies dievam ka pamodos, bet nu nekad mūžā vairs neņemtu blakus, jo knosos un grozos, man bail.
13.07.2014 10:43 |
 
10 gadi
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Par to pašnomierināšanos. Šis paņēmiens ir nu ļoti izplatīts frankofono cilvēku starpā jau gadiem ilgi. Par šo paņēmienu jau no kara laikiem mana vīra ome stāsta, ka franču kundzes ir aizrādījušas viņai ucināšanos ar bērnu, gan es pati, strādājot par aukli, esmu novērojusi ko tādu. Nu, nē!!! Noteikti nav domāts man, īpaši jau posmā, kad mājās ir mazulis. Kad bērns ir vecāks un jau pie kaut kādas sapratnes, tad gan, manuprāt, niķa iespaidā var palūgt bērnu aiziet uz savu istabu un iznākt no tās, kad ir nomierinājies, bet noteikti ne tik maziņu. Tā ir cietsirdība, pēc manām domām.
13.07.2014 10:43 |
 
Reitings 14
Reģ: 28.04.2014
Varbūt varat padalīties ar idejām, par paziņošanu saviem tuvajiem par to, ka esat mazuļa gaidībās? :)
Un vēl par fotosesiju idejām, kad bijāt stāvoklī?!
13.07.2014 14:24 |
 
10 gadi
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Zane, mēs pieteicāmies pie vecākiem uz pusdienām un apsolījām atvest desertu. Kastē iesaiņojām mūsu ceptos mafīnus ar mazu, krāsainu (zils un rozā) marcipāna pēdiņu dekoriem :)
13.07.2014 14:40 |
 
10 gadi
Reitings 978
Reģ: 30.04.2011
Zane, mēs katram vecākam uzdāvinājām smuki iesaiņotu krūzīti, kur paši uzzīmējām cilvēciņus, kas kopā veido ģimeni! :) aptuveni šādi: 1+1=3 :)

Es neatceros vai jau esmu jautājusi vai tikai gribēju to jautāt, bet Jūs kāda esat pirkušas ratus internetveikalā, kas nav LV? Un uz kuru valsti Jūs ieteiktu braukt, lai kko vairāk sapirktos, varbūt tos pašu ratus, pašiem drēbes, nedaudz kko bērniņam, citas ikdienas preces? :)
14.07.2014 12:42 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits