Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Man pagaidām staigā gandrīz tāpat kā visu ziemu, jo pavasaris jau ir diiiikti mānīgs, arī vējš mums Liepājā ir! bet nu man ziemā bērni papliki, tagad tas pats, bet nu jau krietni siltāks. redzēšu, kāds lielais atnāks no b/d, tad domāšu!
Domāju likt prom ziemas zābakus un dot botes, cimdi nomainīti uz plāniem, bikses vēl pufaikveida, jo sēž smiltīs, šļūc pa kalnu un no rītiem jau vēl mitrs!
23.03.2017 15:23 |
 
10 gadi
Reitings 982
Reģ: 29.01.2009
Es mazajai tieshi nesen nopirku pavasarim atsevisko kombinzonu.Zem bikseem iet zekubikses un augshaa zem veejjakas maicinja ar garaam rokaam vai plaans dzemperis.Mazajai ir silti,pat no ziemas zabakiem paragajam uz pavasara botem.Kaa ari nomainiiju cepuri un cimdus.No saakuma baidiijos vai nebuus auksti,bet atnaakot no pastaigas mazajai viss bija silts,pat kajas beidzot nesviist.Jo ziemas zabakos kajinas jau bija mitras.
23.03.2017 15:24 |
 
10 gadi
Reitings 3281
Reģ: 18.01.2011
Lodger bunkeris ir tieši ļoti universāls, it īpaši maziem bebīšiem, kuri neko nesaka par tādu sapakošanu. Es viņu no agra rudens lietoju, liku mazo istabas drēbēs un bunkerī iekšā.
23.03.2017 17:07 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Skatījos pēc savs situācijas, ja bērnam ir 39 temp protams ka laukā nevestu, pat ja 37.5, bet ja naktī bija 39 un tagad temperatūras nav, es gāju, mums arī nebija 39, mazāk, un meita dzīvespriecīga, laimīga tikai vakarā un naktī uzkāpa temp.
23.03.2017 17:21 |
 
Reitings 1552
Reģ: 04.05.2010
Kā ģērbjat mazos staigātājus?

Šodien, protams, bija ļoti silti saulē. Kad gājām ar meitu staigāties, mugurā viņai bija zeķubikses+džinsenes, bodijs + ne pārāk biezs džemperis un pa virsu rudens/pavasara jaka. Nu loģiski vēl šalle, cepure, cimdi (lai gan cimdus ik pa brīdim novilku, jo palika par karstu). Ja iet ar kājām staigāties tādā laikā kā šodien, tad tāda komplektācija ļoti laba, jo visu laiku bērns kustās. Ziemas kombinezonā šodien izceptos. Vēl reizēm uzvelku pavasara kombinezonu, lai pa dārzu dauzās. Piekrītu Robītei, ka nevajag pārsteigties ar šo ilgi gaidīto pavasarīgo laiku, bet nu jāskatās, lai tomēr nepārkarsē tos bērnus, jā. (t)
Vakar pēc temperatūras laiks bija līdzīgs, tomēr vējš dara savu un likās daudz aukstāks kā šodien. :-)
23.03.2017 23:09 |
 
Reitings 1111
Reģ: 29.01.2009
Paldies par atbildēm! Rīt mēģināšu vēl citādāk ģērbt. Bet mums vispār neiet ar tām pastaigām. Nesaprotu, kāpēc, bet meita mājās un uz balkona guļ daudz labāk nekā ārā pastaigās. Man tā gribas laukā! Bet kā izejam, tā koncerts pa visu pagastu un man nervi čupā. Ahh.
23.03.2017 23:59 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Nu varbūt bērnam nepatīk kratīšanās ratos, vai kādi ielas trokšņi modina viņu... Es gan nesaprotu, kā mājās var būt tik "smacīgi", ka par katru cenu jāiet bezmērķīgā pastaigā katru dienu...(t) Nav uzbrauciens. Vnk komentārs, ka varbūt jāmaina kaut kas mājas atmosfērā, ja reiz tik liela vēlme no tās izrauties...
24.03.2017 00:08 |
 
Reitings 121
Reģ: 15.09.2015
Piekrītu Neons rakstītajam.
24.03.2017 00:48 |
 
10 gadi
Reitings 4274
Reģ: 03.08.2009
Ar temperatūru bērnu ārā nevedu, arī tad ja naktī bija un pa dienu nav. Reāli mums temperatūra vienmēr beidzas ar to, ka bijis sarkans kakls, ko es nesmu pamanījusi, jo neko nesaprotu no tā kakla :D
Es daļēji piekrītu, ka nav ar bērnu katru dienu jāiet ārā, bet manntomēr labāk patika iziet tajā pastaigā nekā neiziet, ka meita bija bēbis. Pašai galva ar izvēdinās. Tagad ar meitu ejam 2x dienā, jo mājās ir garlaicīgi, diendusubarī negrib gulēt ha esam tikai iekšā sēdējušas
. Ārā var skriet un šūpoties, un slīdēt pa slidkalniņu, mest akmeņus upē utt.
24.03.2017 01:11 |
 
Reitings 9202
Reģ: 13.03.2011
Es vakar savējo liku mājas drēbēs + flīsa kombinzoniņš ne pārāk biezs + womar ratu maiss .. bet nu drīz laikam to maisu ņemšu ārā un likšu tikai plediņu kādu pa virsu, bet to tad, kad tiešām pienāks tas pavasaris, tagad jau tas laiks nu dikti mānīgs :-|
Par ārā iešanu - man ar ir tā, ka ne īsti patīk bez mērķa staigāt apkārt, tomēr ziemā to darīju, jo svaigs gaiss - tas ir forši 8-) Bet nu tagad vienkārši ņemu pagalmā līdzi un daru savus darbus tur, kas nu jādara :-) Vakar pirmo reizi ar ratiem aizgāju uz veikalu pēc pāris ikdienas lietām - nu nē, vairs neiešu, ne sakoncentrēties var, ne nepārkarsēt bērnu (t):-/
24.03.2017 02:48 |
 
Reitings 1111
Reģ: 29.01.2009
Neons. Nē, drīzāk eju laukā tik reti, ka meita nav pieradusi pie kratīšanās ratos. Ziemā vieglāk likās palikt mājās, izlikt ratus uz lodžijas un pašai pagulēt. Un meita tā bija pieradusi. Bet tagad tur karsts, pa dienu sakarst. Un man arī gribas kādreiz tikt laukā.
Varbūt tāpēc arī neko nesaprotu par ģērbšanu, jo pārāk maz esam bijušas ārā. Uz lodžijas biju piešāvusies, kā ģērbt, bet nezin kāpēc laukā viņai ir karstāk. Varbūt saule papildus sakarsē, nezinu.
24.03.2017 06:27 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Es gan nesaprotu tos cilvekus kas neiet laukā, vai to dara reti. Pastaiga tā ir kustība, svaigs gaiss. To taču saka pat ārsti, tas nav nekāds jaunatklājums. Tad kau visa skriešana, velobraukšana utm. bezmērķīgi vadīts laiks, nu ja....
24.03.2017 07:41 |
 
Reitings 347
Reģ: 07.03.2013
Dēlam šodien jau krietni labāk, bet drošības pēc šodien vēl pabumbulēsim pa mājām.
.
Es gan cenšos katru dienu iziet laukā, ja laikapstākļi ļauj, bērnam patīk braucošos ratos gulēt, man patīk pastaigas un svaigs gaiss :) Tikai man arī ir problēma, ka mūždien bērns ir sakarsis :(
.
Ar ģērbšanu man visu laiku ir problēmas, jo pati esmu ļoti salīga, tad nu liekas, ka bērnam arī visu laiku ir auksti, tagad vados pēc muguriņas, ja bērnam muguriņa silta, tad viss ir ok, tas nekas, ka man 5 džemperi mugurā, bet viņam bodis un bikses (l)
24.03.2017 09:49 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
mamainas, mekleju pec padoma saviem sakrajusajiem jautajumiem:
par 6 menesnieku!
1) mak apvelties no muguras uz vederu, bet ne otradi, pat nemegina. Ir vel pozicija, kur saliek kahas skerite un skatas par muguru uz atpakalu, bet parvelties atpakal uz mugur negrib ne pa kam. vai ta medz but, ka neiemacas parvelties uz otru pusi?
2) nerapo! tik sluc uz atpakalu vai vingrinas piecelties uz rokam, pacelt dibenu, bet abus reize vai uz celisiem nemak! cik esmu dzirdejusi daudzi sito izlaiz, bet kads tad ir tas nakamais etaps, jo ka tad vins tiek lidz kajas celsanai?
3) sez ja es nosedinu pret kaut ko, bet isiti neturas, tas it ka normali, ar laiku nostiprinasies, bet... no kadas pozicijas vinam pasam dabiski butu jasak sedet? no gulosa, pasam piecelties ar presiti? saveloties uz saniem? sobrid tuvakais liekas, kad no muguras ker savas kajas ... bet uz sedesanu tas nu nekadi vel nevelk
4) saku piebarot ar biezenisiem, vel esam izmeginajuma stadija, daudz kas nepatik utt, bet atradam saldo kartupeli, kur loti labi gaja! Bet ka barot? es leiku sev klepi, atstutetu pret vienu kaju, meginaju ar karotiti, bet vinam to karto pasam gribas un tad ediens ir visur, meginaju uz pirksta likt, ir labak, bet ediens tapat ir visur, manas rokas pilnas ar biezeni, vina rokas un mute un viss apkart ar! zinu, ka edinasana ir kepiga, bet varbut ir kadi triki, knifi, ka to padarit mazak... pa visurieni?
5) ja vel nesez vai jau varetu likt ratos pusgulus poza, lai var pasauli redzet, jo ta sak nu dikti dikti intereset!!?
paldies!
24.03.2017 10:31 |
 
Reitings 1552
Reģ: 04.05.2010
Nu es pati jūtos fiziski dīvaini, ja neesmu bijusi ārā kādu dienu. Protams, ir tādas reizes, kad galīgi, galīgi nav laika vai stipri līst visu dienu, vai, piemēram, meita apslimusi. Tomēr, ja neskaita tādus dažus izņēmumus, tad abas ejam ārā katru dienu. Kad siltais laiks, tad tās var arī nebūt pastaigas, bet vienkārši dzīvošanās pa dārzu, pagalmu. Ja dzīvotu augstā stāvā bez lifta, tad droši vien tas būtu daudz sarežģītāk, bet, ja nav ar to problēmu, tad man šķiet pašsaprotami, ka bērns vismaz jāizved svaigā gaisā kaut uz stundu. Katram savas prioritātes un uzskati. :-)
24.03.2017 10:33 |
 
Reitings 1552
Reģ: 04.05.2010
Havaja, 6 mēneši nav nemaz tik daudz, nemēģini izspiest maksimālo no bēbīša. Iemācīsies pats gan apvelties otrādi, gan rāpot, gan sēdēt (noteikti nevajag speciāli sēdināt). Un nevajag arī veicināt presītes "kačāšanu"! Bērnam caur sānu jāmācās sēdēt, sākumā atbalstīsies ar rociņu, vēlāk tā lieta aizies. ;-) Ja neesi pārliecināta par tādiem jautājumiem, varbūt ir vērts pasaukt fizioterapeitu uz mājām, lai paskatās mazo (vai nav kāds tonusiņš) un pastāsta, ko nevajadzētu darīt un kādā veidā palīdzēt izlabot esošo problēmu, ja tāda ir. Man ir viena laba fizioterapeite zināma, kura brauc uz mājām un neprasa lielu naudu. Uzraksti privāti, ja vajag. :-)
24.03.2017 10:44 |
 
Reitings 901
Reģ: 17.03.2016
havaja - tas ir normāli, ka bērns 6 mēnešos vēl nemāk rāpot, par to nav jāuztraucas. manējā sāka rāpot tikai 6 mēnešu beigās/7 mēnešu sākumā, citiem vēl vēlāk vai vispār nemaz un bērns jau pats jūt kad un kā viņš jūtas drošāk.
es baroju bēbi autokrēsliņā sākumā. meitai tagad 9 mēneši un vēl joprojām viņai sanāk ķēpas, bet tas jau normāli + mums ir lacīte ar garām rokām, lai nenosmērētu apģērbu, diezgan liela.
un es ratos tavā vietā vēl neliktu, pati sāku likt tikai no 8 mēnešiem, jo redzēju, ka sēž pati, ir stabila, līdz tam tikai un vienīgi kulbā staigājāmies.
24.03.2017 10:44 |
 
Reitings 14
Reģ: 17.02.2017
havaja - par sēdēšanu un rāpošanu vēl pāragri satraukties - man visi bērni to sāka tikai ap 7-8 mēnešiem un reti kurš 6 mēnešos jau sēž un rāpo un tavs bērns spriežot pēc rakstītā trenējas rāpot - viss nāks ar laiku un kad iemācīsies smuki nostāties rāpus, tad arī līdz sēdēšanai vairs nebūs tālu. Par velšanos es varbūt padomātu un atrādītos fizioterapeitam.
Barojot tādu, kas nesēž liku autokrēslā un pašam savu karoti rokā un kuras drusku kaut ko uzsmērēju, lai uzmanība novērsta un varu pati kārtīgi ar savu karoti barot.
Ratos labāk atstāj bērnu kulbā guļus - savādāk sāks trenēt presi un mēģināt celties tā sēdus, kas īsti labi tomēr nav. Laid kulbai jumtu uz leju, lai pēta kokus un debesis - paspēs vēl izsēdēties.
24.03.2017 11:03 |
 
Reitings 381
Reģ: 20.04.2016
Havaja,
vai ta medz but, ka neiemacas parvelties uz otru pusi?

Manai meitiņai 7 mēneši. Jau no 6 menešu vecuma smuki rāpo, pēdējās divās nedēļās gar visurieni, kur var, stutējas kājās un stāv. Līšanas perioda nebija vispār. Velties sāka 3 mēnešu vecumā, bet līdz pat šim brīdim no muguras uz vēdera veļas tikai caur kreiso pleciņu. No vēdera uz muguras - vispār liekas, ka tā velšanās ir tikai tāda nejauša atkrišana, nevis kontrolēta kustība.
Es piekrītu, ka nevajag gaidīt no bēbīša rāpošanu, sēdēšanu un stāvēšanu tik ātri. Māmiņu kluba fizioterapeite nodarbībā stāstīja, ka tam visam būtu jānotiek tikai 9+ mēnešu vecumā.
Un vakar es pati ar savām problēmām biju pie savas fizioterapeites, un viņa apstiprināja, ka labāk bērnam veidot interesantu vidi horizontāli, vairāk dzīvoties ar viņu pa grīdu, lai aizkavētu viņa augšā sliešanās vēlmi. Tas ir labāk stingras muskulatūras attīstībai, iegurņa un mugurkaula nostiprināšanai, utt.
Ja gribi, lai iemācās pārvietoties uz priekšu, varbūt noliec priekšā kādu interesantu objektu. Bet lielos vilcienos bērns pats tiks galā savā tempiņā. Teorētiski bēbītis iemācās nostāties četrrāpus, šūpojas četrrāpus un tad tikai sāk rāpot. Izklausās, ka Tavs jau mācās stāties četrrāpus.
24.03.2017 11:20 |
 
Reitings 10333
Reģ: 21.07.2011
havaja, tas ir normāli, ja tava vēl nesēž un nerāpo, reti kurš bebis ap šo laiku to dara, bet , protams, ir bērni, kas to dara - un tas arī ir ok. Bet sēdināt pašai, kamēr bērns pats nesēž gan nevajadzētu, kad pats iemācīsies apsēsties, tad gan.
no kadas pozicijas vinam pasam dabiski butu jasak sedet? no gulosa, pasam piecelties ar presiti? saveloties uz saniem? sobrid tuvakais liekas, kad no muguras ker savas kajas ... bet uz sedesanu tas nu nekadi vel nevelk

Ar presi noteikti nē. Ir no stāvus pozīcijas vai no sāniņa (laikam). Un vispār ieteiktu tev aiziet pie fizioterapeita, lai viņš izstāsta, kas un kā. Pie tās pašas Klaudijas Hēlas, ja dzīvo Rīgā.
24.03.2017 11:29 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits