Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Annie, ap 2g vecumu manai ļoti patika šī manta (un pēc tam arī noderīgi):
02.11.2016 14:23 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Teddy, mans gan vecāks, bet arī jau labu laiciņu staipa visu ko apkārt. Tēta dzimenē visas 2l sulas un kolas pārstaipījā uz visām pusēm, krēslus stumda, savu braucamo mašīnu apkārt staipa. Tiešām nenobrīnīties, cik tiem maziem daudz spēka, bet tas normāli laikam! :-D
02.11.2016 15:19 |
 
Reitings 1606
Reģ: 01.11.2013
Daydreamer
oo, jā. Pamēģini tik atņemt kaut ko. Mums lielākais cīniņš notiek par drēbēm. Viņa rauj visu lejā un mūk prom, kamēr mēģinu salocīt. Protams, neraušu jau no visa spēka, bet tam mazajam ir tāds krampis, ka nav nemaz tik viegli atņemt :D
Undiya
jā, pudeles, pakas arī tiek staipītas kā tiek klāt, bet tās man liekas, ka ir vieglākas, tāpēc tā nebrīnījos. Bet tā pamperu kaste nav nemaz tik viegla un ērta lai ieķertos, jo šī viņu guļus bija paņēmusi un skrēja man pretī ar tādu lielu taisnstūri :D ahh, bet tas mazā prieks, laikam liels sasniegums priekš viņās :D
02.11.2016 16:23 |
 
Reitings 467
Reģ: 31.03.2010
Māmiņas, ar kādiem blenderiem blenderējat ēdienu mazulim,kurš reāli apēd labi,ja karoti vai divas?
Pret gripu potēsiet?
02.11.2016 19:15 |
 
Reitings 730
Reģ: 29.01.2009
mazais33
Pret gripu nepotēsimies. Gripai ir tik daudz paveidu, bet pote der tik vienam tipam. Labāk piekopsim tautas metožu profilaksi.
Man ir parastais philips rokas blenderis. Pagaidām viss ticis sablenderēts. Blenderēju kulbā.
02.11.2016 20:40 |
 
Reitings 730
Reģ: 29.01.2009
Robīte
Mytoys.de ir diezgan ķēpīga padarīšana. Tur beigās vēl pierēķina klāt PVN, līdz ar to tās cenas ir lielākas. šodien taisījos sūtīt barošanas krēsliņu, bet beigās saskaitot kopā piegādi un PVN, apmēram tāda pati cena sanāca kā LV veikalos.
Pulvermuca
Tura īkšķus arī mēs par jums! Lai viegla un ātra atkopšanās!
02.11.2016 20:45 |
 
10 gadi
Reitings 2594
Reģ: 08.03.2013
Mēs pret gripu paši nepotējamies un bērnu arī nepotēsim, tieši tāda paša iemesla dēļ kā lindsky minēja.
Un mums ir arī rokas blenderis, līdzīgs kā linsky ielika.
Pulvermuca izturību un mazajai ātru un vieglu atveseļošanos. :)
03.11.2016 10:00 |
 
Reitings 638
Reģ: 29.01.2009
Pulvermuca
visas labas domas ar tevi!! izturibu!!
Salome
kur tadas rotallietas var nopirkt? man dikti iepatikas!
03.11.2016 10:13 |
 
Reitings 1164
Reģ: 13.05.2014
Te ir kāda ar vēlajiem sēdētājiem/rāpotājiem? Meitai 8 mēneši vakar palika,bijām pie dakteres, teica,ka esot ļoti slikti,ka nesēž utt un 9 mēnešos esot pēdējais brīdis sākt sēdēt. Nopietni? Mana arī nerāpo, bet nu nesatraucos, vienkārši domāju- vai te ir kāda māmiņa,kurai līdzigi bija un ko daktere teica? Manuprāt jau kad būs gatava,tad sëdēs un rāpos, viņa arī velties sāka 5 mēnešos
03.11.2016 10:58 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Ella de, mans sāka sēdēt un rāpot ap 9,5 mēn. Bijām kaut kad ap 7-8 mēn pie fizioterapeita (vairs neatceros, kāpēc, laikam pienāca rinda bezmaksas vizītei, kura bija pieteikta krietni agrāk) - fizioterapeite teica, ka pavisam drīz jau sēdēšot utt. Bija vēl krietni jāpagaida! Ģimenes ārste vispār neko neteica, neattīstās taču visi pēc vienas tabulas / grāmatas.
03.11.2016 11:05 |
 
Reitings 1164
Reģ: 13.05.2014
Es pat nezinu,ja viņa nesēdēs nākammēness, ko mums liks darīt :D es laikam tad neiešu uz apskati, negribu klausīties, ka slikti utt
03.11.2016 11:10 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
mazais33, es ar parasto rokas blenderi. Man pat nav to trauciņu, kuros blenderēt, bet neteiktu, ka arī baigi vajadzētu.
Uzskatu, ka rokas blenderis ir visērtākais, jo to visātrāk un vienkāršāk var noskalot.
ella de, baigi stresot noteikti nevajag, bet es tavā vietā censtos kaut kā vairāk darboties un motivēt mazo virzīties uz priekšu. Citiem vienkārši vajag ierādīt to kā tas darāms. Es, piemēram, uzskatu, ka droši drīksti mazo likt sēdus pozīcijā ap šo laiku. Protams, uz pāris minūtēm tik. Sastutē, lai sēž spilvenos, vai ieliec barošanas krēslā/ratos uz kādu brīdi pasēdēt.
Tikko kā iemācīsies pati apsēsties, tā arī rāpošana uzreiz aizies. Mans 7 mēnešos rāpoja, bet 6 jau sēdēja.
03.11.2016 11:18 |
 
Reitings 1164
Reģ: 13.05.2014
Undiya - par to rāpošanu, es nezinu kā viņai parādīt to rāpošanu, viņa māk pārvietoties un tikt visur kur vajag veļoties un rotējot nokļūst kur grib, es tieši dzirdēju,ka Hēla tos sauc par ripotājbērniem :D mantas lieku tālāk, lai cenšas aizsniegt, bet nu viņai nav baigā motivācija, pastiepsies dažas reizes un viss, ies kaut kam tuvākam pakaļ. Bet interesanti,ka visur rakstīts (mans mazais, dažādos rakstos utt) ,ka sāk rāpot 8 vai 9 mēnešos, bet visur forumos utt lasu,ka lielāka daļa rāpo jau 6 vai 7 mēnešos
03.11.2016 11:27 |
 
Reitings 1164
Reģ: 13.05.2014
klēpī viņa sēž normāli, bet esmu mēģinājusi apsēdināt uz grīdas (jap,slikti-zinu) un tad diezgan grīļojas,mugura šķība, var redzēt,ka nav gatava
03.11.2016 11:29 |
 
Reitings 1606
Reģ: 01.11.2013
ella de
manējā arī apsēdās kādos 9mēn tik, rāpot gan sāka bišķi ātrāk, bet arī ilgi pārvietojās partizānā. Daktere teica, ka viņa man nerāpos un nesēdēs ilgi svara dēļ - pilnīgas muļķības, bet lai jau, ja cilvēkiem vieglāk tā.
Bet meita izrādīja interesi celties augšā, tāpēc es vienkārši ierādīju kā jāstāv uz ceļiem un jārāpo. Pieturēju vienkārši aiz sāniem, tā viegli, nespiežot. Pāris reizes un beibe saprata kā tās lietas darāmas. Rāpot gan nerāpoja sākumā mājās, tikai uz ceļiem stāvēja, jo grīdas slidenas, bet laukos kā ietrenējās uz paklāja, tā sāka kā profiņš rāpot arī mājās. Nezinu, cik gan tas bija pareizi, bet man liekas, ka citrreiz jau vajag tikai nedaudz parādīt, lai tā lieta aizietu. ;-)
03.11.2016 11:41 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
elle de, nu, tad jau viss okey. Mazajai ir sava metode kā visur nokļūt, kur vajag. Varētu būt, ka mazliet slinka viņa ir.
Bet sēdus liec arī kaut kur citur sēdēt. Ratiem vēl nav sporta daļa? Uz veikalu braucot ielikt tajā bērnu nodalījumā, kas iepirkumu ratiem ir? Sastutē spilvenos uz kādu brīdi, iedod interesantu mantu.
Varbūt vajadzīgi kādi vingrinājumi, nevis spiešana sēdēt? Ārste vienkārši pateica, ka viss ir slikti un neko ko darīt neieteica?
Man vispār nesen bija ciemiņi, kuri brīnījās, ka mans 11 mēnešos tā staigā! Teica, ka bijuši ciemos pie citiem cilvēkiem un viņu gadu vecais puisītis staigāt nestaigāja un viņiem pat licies, ka rāpot neprot, jo visu laiku gulējis gultiņā un spēlējies ar grabuļiem. Teica, ka esot uz pusi mazāks vēl par manējo. Man jau šķiet, ka tur gan vajadzētu būt kādai problēmai.
A, gadījums iz dzīves - mana ome nestaigājusi līdz 3 gadu vecumam. Tad viņu sakodušas kaut kādas zemes bites vai kas un momentā pēc tam sākusi staigāt. Pilnīgi normāls cilvēks man tā ome, es jums teikšu! :-D
03.11.2016 11:49 |
 
Reitings 1325
Reģ: 10.08.2015
ella de, es aizvestu pie fizioterapeita. Amplitūdas, kādā bērni iemācās visu ko darīt, ir diezgan lielas. Fizioterapeits redzēs, vai bērnam fiziski ir atbilstoša attīstība un potenciāls sākt sēdēt un rāpot. Varbūt ir kādas muskuļu grupas, kas nav gana stipras, tad jums parādīs, ar kādām rotaļām/vingrinājumiem tās stiprināt. Vizītes vidēji visur maksā 20eur, kas manuprāt ir normāla summa. Mums laba pieredze Baltijas fizioterapijā.
(Es gan nevaru atsaukties kā vēlrāpotāja un vēlsēdētāja mamma, jo puikam 6mēn, un izskatās, ka rāpošan drīz sāksies. Bet mēs esam staigājuši uz fizioterapiju, un ievērojuši dažādas norādes, kā rezultātā bērniņam laba attīstība.)
03.11.2016 11:50 |
 
Reitings 3168
Reģ: 14.10.2009
Ella de, viss ir kārtībā ar bērniņu, vienīgi ārste slikta gadījusies. Mana meitiņa ārstiem "šķita" norakstāma jau uzreiz pēc dzimšanas, arī tagad, kad mazā ir izdarījusi vairāk nekā prognozēts, pediatre nebeidz atkārtot, ka būtu brīnums, ja viņa būs normāla. Parasti visu laižu gar ausīm, bet tad, kad ir par daudz, aizeju uz vizīti pie K.Hēlas, lai apskatās mazo. Viņai kā profesionālei ticu+viņas teiktais mani vienmēr nomierina un liek cīnīties tālāk. Mazai gads un mēnesis, ļoti daudzas lietas nedara, nerunā (labi, ja 1x dienā pasaka la), nerotaļājas īsti, rāpot sāka nesen, taču ārsti sajūsmā par to, cik labi viņa to dara, ļoti pareizi, pārdomāti kustinot gūžas, tiešām cenšoties. Hēla teica, ka staigās, ar pārējām vainām cīnāmies viņas grupiņā mazajiem, pārējos ārstos, tantēs un bērnu stimulēšanas atbalstītājos neklausos. Bērns izdarīs, kad būs gatavs! Pagaidiet mēnesi un tad, ja nekas nenotiek, atrodi labu fizioterapeitu. Sēdināt neiesaku ne spilvenos, ne sporta daļā, ja nu tikai slīpi uz celīšiem, kad baro. Rāpošanu arī rādīt nevajag, bērns pats visu izdarīs! Veiksmi un izturību! Tici savam bērniņam, viss notiks arī bez liekas stimulēšanas, jo galvenais ir izdarīt īstajā laikā, ne pirms pārējiem.
03.11.2016 12:06 |
 
Reitings 484
Reģ: 15.01.2016
Mans bērns sāka gan rāpot, gan sēdēt, gan celties kājās visu reizē, kad palika 8 mēneši. Nezināju, ka tas skaitās vēlu, mūsu pediatre neko tādu neteica. Līdz tam bija diezgan neaktīvs, baigi necentās pats kaut kur tikt, gribēja, lai rokās nēsā. Desmit mēnešos sāka pats staigāt bez turēšanās. Katrs bērns attīstās savādāk.
Neirologs minēja, ka vajagot atrādīties, ja 10 mēnešu vecumā vēl nesēž un nerāpo. Nezinu, man neliekas, ka ir baigi jāsatraucas ja tikko palikuši astoņi mēneši un vēl nesēž, nerāpo. Ja jau bērns citādi prot visur tikt, droši vien pieradis, nav tāda stimula censties.
03.11.2016 12:07 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits