Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 278
Reģ: 16.11.2009
Jēliem krūšu galiem varu ieteikt GARMASTAN ziedi. Mani asiņainie, kreveļainie krūšu gali burtiski 3dienās atgriezās normālā stāvoklī un pēc tam vairs problēmu nav bijis. Tā ziede tiešām bija vienīgais kas mani izglāba, mēģināju visu - gaisa peldes, bepanthen, multi-mum kompreses, krūšu uzgaļus(tos silikona aizsargus), vēl kkādas ziedes, kopmā visu aptieku izpirku :-D tā kā tiešām iesaku pamēģināt
25.09.2016 15:18 |
 
Reitings 407
Reģ: 10.09.2016
Piekrītu, ka nav ar maisījumu tik vienkārši kā šķiet. Protams, ir daudz plusu: iespēja atstāt kādam bērnu un laiku, kad nepieciešams izskriet un neatslaukt pienu; izveidot noteiktāku barošanas ritmu un bērns nekarāsies pie krūts bez apstājas; nav tik ļoti jāpiedomā pie tā, ka krūtis var dabūt vēju. Starp citu, pie mums parasti ir stiprs vējš un uz ielām vasarā varēja aptuveni noteikt, kura mamma baro ar krūti un kura ar maisījumu. Vienas bija satuntulējušās biezājās jakās, kamēr citas staigāja ar dziļu dekoltē.
Bet šobrīd cīnāmies ar ēšanu, jo bērns daudz prasa ēst - vairāk par ieteicamo, rezultātā viņas svars ir par kilogramu vairāk kā vajadzētu. Tie, protams, ir pliki skaitļi, bet es jau redzu, ka viņa ir ļoti apaļīga un ir sajūta, ka tā tam īsti nevajadzētu būt. Tagad sēžam uz stingras diētas, mazā daudz raud, jo prasa ēst, bet tas laiks jānovilcina.
Bēbītim aizsmakusi balss un es nesaprotu, vai tas no biežās raudāšanas un vēsā gaisa vai kaut ko saķērusi. Pieredzes?
25.09.2016 15:20 |
 
Reitings 491
Reģ: 24.08.2014
Godīgā - a ūdeni var dot tak pa starplaiku ne?
25.09.2016 15:34 |
 
Reitings 954
Reģ: 08.11.2012
Pie jelajiem krusu galiem super glabins ir kompreses multi mam.ja ar pirmo bernu krusu gali bija asinaini, gibu barojot, tad sim kompresem pat sapes isti nedabuju un baroju ar baudu. Zel , ka mana puposanas beigusies, kompreses ideālā palidzeja, dzivoju gan ar vinam 24h diennakti pirmo menesi. Viena komprese visu laiku pie kruts krusturi.
25.09.2016 16:18 |
 
Reitings 954
Reģ: 08.11.2012
godiga, tikai bebim nedod vairak, ka paredzets pec normas. Iztaipis kungi.
Man meita ir pudelnieks aptuveno menesi, visu normu pat neaped (vakara aiziet gulet ap 7..-9, bet mostas ap 5..-6 no rita, citreiz pat velak, lidz ar to visu dienas normu nemaz neizbaroju, citreiz viena citreiz divas pudeles izpaliek ).
Ja prasas starplaikos no edienreizes, dod vnk dzer...un vienalga udens vai teja.
25.09.2016 16:25 |
 
Reitings 1325
Reģ: 10.08.2015
Godīgā, vai mēģināji dot liesāku maisījumu? Nu, ja biežāk prasa, tad piemēram nevis pusotru karoti uz pudeli, bet tikai karoti. (Nezinu pareizi minēt proporcijas)
25.09.2016 16:27 |
 
Reitings 407
Reģ: 10.09.2016
Dodu ļoti vāju kumelīšu tēju, jo ūdeni nedzer. Ja grib ēst neiet cauri tāda mānīšana, viņa tak saprot, ka dodu ne to, ko viņa grib un saceļ tādu traci. Jau mēģināju likt mazāk karotes, bet tas ne pie kā nenoved, prasa vēl ātrāk. Ir jau labi, vienkārši dodu mazāku daudzumu un stingri ievēroju starplaikus, lai kuņģītis saraujas, ir vērojami uzlabojumi.
25.09.2016 16:42 |
 
Reitings 1129
Reģ: 19.04.2015
misterija, es varbūt mazliet ne pa tēmu, bet, ja Tev ir tik daudz piena, iesaku to sasaldēt un veidot krājumu! Vēlāk noderēs mazajam :-) Tiesa, ieteicams ir to 2-3 nedēļu laikā iztērēt, jo piena sastāvs mainās līdzi mazajam. ;-) Ja arī kļūs par pudeļbēbi, tad varēsi paralēli dot arī savu pienu, nevis tikai maisījumu.
Godīgā, es tieši nesen domāju, ka daudzi profili pazuduši, arī AG. Tā ir, ka reti esmu Cosmī, jau paaudzes mainās :-D Atceros, ka bija vēl callmetwisted no vasaras mammām, tā arī sen nav manīta :-) Anyway, prieks, ka tēvs iesaistās bēbīš-procesos :-)
Uz mana Aptamila rakstīts, ka jāizlieto mēneša laikā pēc atvēršanas. Vai to tiešām ir strikti jāievēro?Esmu no pakas uztaisījusi tikai kādus 500 ml, t.i. maz un diez vai iztērēšu atlikušo daudzumu pa nedēļu (t) Tiesa, tā ir mazākā bēda, galvenais, ka mazais atzina pienu par labu esam. Tomēr labāk, ka krīzes situācijā mums mājaš ir maisījums. Maisījumu ēd viebjoties un ļoti maz. Ja negrib ēst no krūts, tad stāstam, ka būs jāēd Aptasū*s. :-D Tas strādā, gudrs bēbītis :-D P.S. par to Aptasū*u negribu nevienu aizvainot, vienkārši mūsu ģiemenē nevienam negaršo ;-)
25.09.2016 19:02 |
 
Reitings 407
Reģ: 10.09.2016
callmetwisted pirms pāris dienām ierakstījās, vispār jāiet uzsist kāda vēstule. :-D
25.09.2016 19:14 |
 
Reitings 901
Reģ: 17.03.2016
Dienvida tepat vien esmu, es vairāk esmu lasītāja, interesantāk palasīt kā citām iet, jo pagaidām viss mums pa mierīgo, foršs bebis man patrāpījies. :D
man arī tas Aptamils negaršo, draugs gan saka, ka labāk dzertu aptamilu nekā ēstu vai taisītu normālu ēdienu, ja varētu tā uzņemt visas uzturvielas, baigi daudz laika ietaupītos :D
Es nezinu vai tas mēnesis ir tik strikti jāievēro, mums viena aptamila paciņa iziet 6-7 dienās, jo mazā ir full-time maisījuma bebis, mums nesanāk tik ilgi novilkt :D
25.09.2016 19:34 |
 
Reitings 1129
Reģ: 19.04.2015
Ā, re kā! Vēl es domāju, ka Raivis arī vairs nav! :-D Ko naivam padarīsi... :-D
Kā Tavai dāmai iet? Zobi nenāk? Mūsējam izskatās, ka kaut kas tamlīdzīgs notiek. Dikti sākusi garšot dūrīte un viss kas apkārt. Smagana gan nav sapampusi un temperatūras nav.
25.09.2016 19:35 |
 
Reitings 901
Reģ: 17.03.2016
Raivim jau te miljons profili ir bijuši :D
Viņai zobiņi nāk jau kopš 2 mēn, palēnām un mokoši tieši naktīs, bet, kad pasmērēju ar gēlu, tad vairs nav tik traki. Kad bijām uz 2 mēn potēm, ārste konstatēja, ka viņai nāk gan no augšas, gan apakšas pa zobam, bet būšot laiciņš kamēr izšķilsies. Dūrīte mutē un siekalas viņai visur, apsiekalotas piedurknes, pati visa siekalās un laimīga :D Ir mums arī nedaudz sapampušas smaganas, bet nu neizskatās, ka pagaidām viņai diži traucētu.
Kā tavējam sokas? Kad biju stāvoklī, man bija bail, ka būs puisītis un čurās visu laiku virsū, kad mainīšu pamperu, bet tieši tas pats man notiek ar meitiņu, tagad smieklīgi to atcerēties :D
25.09.2016 19:49 |
 
Reitings 1129
Reģ: 19.04.2015
Haha, laba ideja - pārtikt tikai no Aptamil :-D Es arī smērēju gēlu - Dentinox. Nezinu vai palīdz, bet tas vismaz ir garšīgs, salīdzinot ar Aptamil :-D Tā manējais arī ir mierīgs bēbītis, bet pēdējās 2 nedēļas gan ir sācies nemierīgs periods, kas liek domāt, ka zobi nāk. Vakaros/naktīs ir grūtāk, tad tiek mēģināts viss pēc kārtas, lai kaut kā nomierinātu. Tavai tad jau vēl ātrāk zobiņi sāka nākt, mums sāka 15.nedēļā :-)
Manējais lien partizāniņā, bet atmuguriski :-D Ļoti daudz runājās un viss interesē, bet aplaistīšanu pie pamperu maiņas gan ir beidzis. Pirms mēneša vēl nebija tik aktīvs, tagad mazs spridzeklītis, visu laiku ņemas, runājās un viss patīk! (l) Pediatre sadeva nosūtījumus pie speciālistiem, jo ir aizdomas par tonusu gan kājās, gan plecos. Tā nu pamazām sākšu apbraukāt dakterus. Šķiet, ka tā ir tāda modes lieta,jo cik apkārt dzirdu, tad visiem ir tonusi, bet nu par brīvu un sirdsmieram jau var aizbraukt atrādīties :-)
Godīgā un varbūt paranoid arī sadzird - padalieties kā jūsu mazajiem sokas! :-) Pamēramies ar krāniņiem, mums līdzīga vecuma bēbīši :-D
25.09.2016 20:25 |
 
Reitings 954
Reģ: 08.11.2012
Sodien tirgu biju iepirkt krajumus ziemai. Tagad sezu un domaju ka un ko labak, negribu sakt piebarojumu ar burcinam vai veika kimiju ziema.
Viss ir ka skaidrs, tikai uztrauc kirbis un kabacis. Ka sitos iedabut saldetava, lai nesamaita labumu ?
Sagriezts kubinos &svaigi sasaldets vai iztvaicets biezeni &sasaldets kubinos ?
Idejas ?
Man meitai 3ar pusi menesi, ta ka driz jasak iespringt uz papildus tiesu :)
Ir superbebis -komunikabla, bet mieriga. Zobi vel nenak :)
25.09.2016 21:49 |
 
Reitings 407
Reģ: 10.09.2016
Manai zobi vēl neaug, bet apčamdīt mammas seju gan ļoti patīk, kā arī visu ko dabūn rokās, pēta un čamda ar tādu interesi, ka uzacis sarauktas un mēle karājas ārā, un kur tad bez siekalu plūdiem. :-D Sāk arī pudeli turēt. Ar velšanos ir aptuveni kā bija - uzveļas uz vēdera, bet rociņu neprot īsti dabūt ārā. Autiņbiksīšu maiņa ir humoristiska - visu laiku veļās un neļauj nomainīt. :-D Viņa pēdējās dienas tur rokas priekšā izstieptas, tas izskatās mazliet jokaini. Pirms rakstīju šo, sasmējos kārtīgi - parasti mazā ir nomodā 1-1,5h un tad ir nepieciešamība nosnausties, bet nu izvilka veselas 3h, jo vajadzēja paspēlēties, pamīļoties, sagaidīt ēšanas laiku, un kad liku gulēt, izspiest trīs dienas (!!!) nekakāšanas rezultātu, kas nu bija tik grūti, ka ar milzu pacietību, sarkanu ģīmīti un asarām acīs spieda 5-10 minūtes. Kad nomazgāju dupsi un ieliku gultiņā, viņa fiksi sagrāba manu roku un nelaida vaļā. Aiz noguruma sāka smieties pilnā rīklē un pēc 2 sekundēm atlūza. :-D
25.09.2016 23:20 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Nezinu kā ar kabačiem, bet, manuprāt, gan ķirbis, gan kabacis mierīgi var stāvēt vairākus mēnešus, ja ir veselā gabalā. Vēlams arī, lai nav sabakstīts, stipri saskrāpēts, jo tad gan var bojāties.
Ja saldētu, tad kabaci noteikti grieztu šķēlītēs, lai var smuki sakrāmēt kastītēs un aizņemtu mazāk vietas. To pašu var ar ķirbi mēģināt darīt.
Mans sāka staigāt 11 mēnešos. Tagad jau vairs vispār nerāpo.
26.09.2016 11:19 |
 
10 gadi
Reitings 2594
Reģ: 08.03.2013
Jelgavnieces, variet ieteikt labu fizioterapeiti Jelgavā?
26.09.2016 11:20 |
 
Reitings 1129
Reģ: 19.04.2015
Favim, pareizi, jums tak arī šis pats vecums :-) Es saldēju ķirbi sagrieztu lielās šķēlītēs, ap 10x5 cm, bet kabaci veselu, jo tas bija mazs. Ja būtu liels, tad arī grieztu lielās šķēlēs, lai var gan putras taisīt, gan dot veselu grauzt. Mums jau ļauj sākt piebarošanu. Jādabū tik vēl tvaika katls. :-)
Šodien bijām BKUS pie ortopēda gūžiņu sakarā. Bijām kabinetā 3 min. Speciālists atlauza kājiņas vaļā (pediatre teica, ka ir pretestība un ar spēku negrib neko darīt, kamēr nav USG un ortopēds apskatījis), mazais sāka raudāt un dakteris paziņoja, ka viss kārtībā. Nezinu, ko domāt un ko darīt. (t) Vai nu viņš bija tāds pro, ka spēj noteikt diagnozi dažās sekundēs vai arī steidzās, jo rinda bija gara. Vienkārši tā raudāšana uztrauc. (t) Ieteica vingrot pirms vannas.. Nakad nebiju to darījusi. Kā jūs to darāt? :-)
26.09.2016 13:16 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Es arī nesaldēšu ne kabači, ne ķirbi. Šie produkti stāv ilgi, ja vien nav iebojāti, kā Undiya saka. Kabacis pat iegriezts stāv ledusskapī. Saldēts kabacis kļūst ūdeņains.
26.09.2016 13:23 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
misterija, vispār tāpēc ir knupis domāts, lai bērns visu dienu nekarātos pie krūts!!! Jo ātrāk piedabūsi ņemt to knupi, jo labāk tev veiksies ar krūts barošanu un vispār turpmākajos mēnešos!!!
Jā, pirmajās nedēļās tā vien liekas, ka to tik dari kā baro bērnu, bet, nu, kamēr viņš to krūti paņem un lēnā garā pačūbājas.. tikmēr laiciņš paiet.
Pirmais mēnesis tas grūtākais, pēc tam jau atkal sāc justies kā cilvēks.
Man arī ļoti sāpēja, sūrstēja krūts gali, taču ne vienu reizi nebija nekādas tulznas, kur nu vēl asinis. Tas nozīmē, ka bērns nepareizi satver krūti un tev vajadzētu uz mājām pasaukt krūtsbarošanas speciālistu!!!
Lai kā tagad tas tā neliktos un gribētos vienkārši atpūsties un bērnam iedot pudeli paēst - labāk gan saturies, izcīnies un pēc tam būs TIK viegli. Nekad nebūs jāsatraucas par to, kur uzsildīt bērnam ēst.. ēdiens vienmēr līdzi.. bērnu jebkurā vietā un laikā var tādā veidā nomierināt.. nav jāuztraucas par bērna pārbarošanu ar maisījumu.. par alerģijām no maisījumiem un tā var turpināt, un turpināt.
Atceroties bēbīšvecumu - cik tad bija viegli. Iemet bēbi autokrēslā, brauc, kur acis rāda.. pabaro.. ej, kur acis rāda..utt. Nu, super! A, tagad visur pudeles, biezeņi, par visu jāpiedomā un viss vairs nenotiek tik vienkārši. (t)
Krūtīm man palīdzēja Medelas Purelan ziede un praktiski visu pirmo nedēļu es staigāju bez krūštura pa māju. Tādu krūšturi ar kailiem krūtsgaliem pat uzvilkt nevarēju, tik pretīga sajūta bija - it kā krūšturis no smilšpapīra būtu, bet pēc tam ar mīkstajiem ieliktnīšiem bija tīri okey.
Par sastrēgumiem runājot, tu izbaro visu krūti līdz galam pirms ķeries pie nākamās? Ja bērns vienā ēdienreizē neizēd visu, tad nākamajā reizē ir jādod tā pati līdz tā tiešām ir pilnīgi tukša.
Un pilnīgi vienalga, ka tev otra tukšu sprāgst.. var tikai ar roku vai pumpīti paspiest, lai mazliet atvieglotu to sajūtu. Bet, nu, tiešām to tev vislabāk paskaidrot varēs krūtsbarošanas speciālists.
26.09.2016 13:37 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits