Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Nu jā, ritīgs maisījumu bums. :-/
14.08.2016 22:13 |
 
Reitings 153
Reģ: 29.11.2011
Man diemžēl krūtis tiešām ir tukšas. Mazo tāpat lieku klāt, bet viņš tur nabags pa tukšo zīž:'-( ceru, ka kaut kas mainīsies.
14.08.2016 23:08 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
galvenais, ka bērns paēdis un māte laimīgi , bet pārējais ir pupu mizas ....
15.08.2016 10:22 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Anne Shirley
Tās reizes, kad nācās pirkt biezeni ar gaļu, makaroniem utt., man visi viņi garšoja. :-D
15.08.2016 10:29 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Meitai pēc aizvakardienas plūmes kakā bija tārps. Iebaroju tārpainu plūmi (t), pašai nelabi palika, jo ēdu arī plūmes :-D
15.08.2016 10:50 |
 
Reitings 153
Reģ: 29.11.2011
wee, tieši tā es cenšos domāt, jo savādāk man jau morālie sākās par to kāda es māte, ka pati nevaru bērnu pabarot.
15.08.2016 12:27 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
zeldito
Tad jau pusforumam aiz sirdsapziņas pārmetumiem būtu jāšaujas nost. :D
15.08.2016 14:22 |
 
Reitings 954
Reģ: 08.11.2012
zeldito, ja nav, tad nav.
Bet, ja liekas, ka par maz, tad pec ieteikt :)
Tu pati redzi kada ir reala situacija. Mes varam palidzet tikai ar padomu un moralo atbalstu.
15.08.2016 21:38 |
 
Reitings 153
Reģ: 29.11.2011
AG, bet vienmēr jau liekas, ka ar mani vistrakāk notiek:-D
Favim, paldies par atbalstu :-)
Šodien bijām nosvērties - esam pieņēmušies par 200g, teica ka ļoti labi:-) turpināšu tāpat pupu+maisījumu, bērns laimīgs un man sirds mierīga.
15.08.2016 21:45 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
zeldito
Ai, man ari sakuma bija lieli parmetumi + vel apkartejais spiediens. Visu laiku visiem taisnojos...
Bet iztaisno muguru un nesaubies par savu izveli!!! Nekas Tavam bernam slikts nenotiks, un pati ari busi mierigaka.
15.08.2016 22:06 |
 
Reitings 153
Reģ: 29.11.2011
Piparene, Tu arī pavisam mazu sāki ar maisījumu barot?
Man jautājums - kad pēc dzemdībām var iet vannā? Vai nav tāds var/nevar un esmu kaut ko iedomājusies? :-D šausmīgi gribās, jo grūtniecības laikā man neļāva.
15.08.2016 22:36 |
 
Reitings 484
Reģ: 15.01.2016
galvenais, ka bērns paēdis un māte laimīgi , bet pārējais ir pupu mizas ....

Savā ziņā jā, bet tam nevajadzētu nozīmēt to, ka mātei ir jādod zīdainim uzreiz maisījums tikko kā šķiet, ka viņš ir izsalcis. Dabā ir tā iekārtots, ka, lai piens saražotos, ir vajadzīgs pieprasījums. Līdz ar to, tas, ka bērns pāris dienas - kamēr krūtis pielāgojas pieprasījumam - ir izsalcis, ir normāli. Savukārt, jo vairāk dod maisījumu, jo mazāk piens ražosies. Protams, barot ar maisījumu nav nekas traks, un tā ir katras mātes personīgā izvēle, bet nevajag to pasniegt kā vienīgo atbildi. Ja nu mamma grib pati barot? Par pienu var pacīnīties, nav uzreiz jāpadodas.
Otrkārt, zīdainis var būt raudulīgs un vēlēties zīst daudzu iemeslu dēļ. Uz piena (ne)pietiekamību norāda tikai svara pieaugums. To, cik mazais apēd vai neapēd, ar aci nevar noteikt, un atslaukšana arī nav nekāds rādītājs.
15.08.2016 22:44 |
 
Reitings 1129
Reģ: 19.04.2015
zeldito, bet tu nesaki, ka dod maisījumu! Saki, ka baro ar krūti. Ja redz, ka baro no pudeles, saki, ka atslauktais piens (es īstenībā nekad neesmu redzējusi maisījumu, bet pieļauju, ka vizuāli tas ir tāds pats kā piens). Jā, melot nav labi, bet vēl sliktāk tomēr ir uzdot tādus jautājumus un likt jaunajai mammai justies slikti.
15.08.2016 23:08 |
 
10 gadi
Reitings 984
Reģ: 29.01.2009
Nezinu vai kaadai liidzees,bet padaliishos ar viedokli.Manai pekai riit buus jau 8 meeneshi.Vinja man ir pirmais beerns,taapeec pieredzes kaa un ko jaadara ar mazo man nav nekaadas.Mazaa bija ar jauktu baroshanu jau no dzn.Kruuti devu liidz 4meeneshiem.Tad jau saaku piebarot un kruuti noneemu.Joprojaam man daudzi uzdod jautaajumu-kapeec tu izveeleejies par labu maisiijumam,vareeji tak joprojaam barot ar kruuti.Bet,es nekad neattaisnojos.Es saku,ka zinu kaa ir labaak man un manam beernam.Esmu vienmeer mieriiga,nosveerta.Un pasaku-ja man vajadzees padomu,es uzprasiishu.Un ziniet,otro reizi neviens vairaak nelien ar padomiem.Un vispaar kaa esmu maminja no spontaanas un nervozas sievietes,esmu kluvusi par mieriigu un nosveertu sievieti.Radinieki pat briinaas,ka esmu palikusi taada.Bet man tagad taadai ir vieglaak,ja mans beerns grib nolaiziit kurpi,lai laiza.Visu uztveru vieglaak,jo taa ir labaak dziivot.
15.08.2016 23:26 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
nu labas mammas pienākumos ir , kas vairāk par bērna barošanu un saģērbšanu , tā kā manā skatījumā tas vispār nav noteicošais .....
16.08.2016 08:54 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Ehh skatos te ik pēc pāris lpp uzpeld sāpīgais jautājums barošana.. Kā nāk klāt jaunas māmiņas ar tikko dzimušiem mazajiem un kaut kas neiet tā kā vajadzētu ar barošanu tā tēma par sirdsapziņas pārmetumiem atkal pa riņķi (nav nekāds pārmetums tikai novērojums mans ar nopūtu) .. Vai tiešām apkārt ir tik daudz nesaprotošu cilvēku.. it īpaši, kuri ir tuvi jaunajai māmiņai.. un vai tiešām it īpaši tās sievietes, kuras ir izgājušas cauri pēcdzemdību periodam, vajadzētu saprast, ka tieši tas laiks sievietei ir ļoti jūtīgs un nevajag vēl lieki bakstīt! (t)
Manam jau pāri gadam un paldies dievam tas ka nebaroju ar krūti jautājums vairs nevienam nav aktuāls! Un sākumā mocīju sevi un savu bērnu ar krūts barošanu tikai un vienīgi citu aizspriedumu un nosodījuma dēļ un par stāstiem ka maisījums ir inde (es nebiju gudra acīmredzot) tagad kad būs otrs mazais noteikti daudzās lietās būšu gudrāka un nosvērtāka un turēšu muti uz atslēgas.. kā es baroju un ko daru ar savu bērnu nav neviena darīšana galvenais, ka mēs esam abi laimīgi!:-P
Tā ka jaunās māmiņas jums veiksmi un turaties! Jo cilvēkiem ļoti patīk uzskatīt, ka viņi ir gudrāki par citiem un dot padomus, pat ne dot , bet uzspiest! :-D
16.08.2016 13:20 |
 
Reitings 2792
Reģ: 09.12.2010
Tām, kurām ir bijušas problēmas ar zīdīšanu, jūs konsultēties ar zīdīšanas speciālistu?
16.08.2016 13:28 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Tām, kurām ir bijušas problēmas ar zīdīšanu, jūs konsultēties ar zīdīšanas speciālistu?

nē , bērns kritās svarā , piens nebija trekns , bērnu nemocīju un ne ar vienu nekonsultējos par to kā man barot savu bērnu un ar ko. Tas attiecas arī uz piebarošanu , to arī ne ar vienu neapspriedu
16.08.2016 13:31 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Es savam sāku piedāvāt ķirbi, kartupeli, burkānu jau no 5 mēnešu vecuma. Viņš jau otrajā vai trešajā reizē vēra muti vaļā kā mazs "vārnulēns". Tā viņš līdz gandrīz sešu mēnešu vecumam ēda pa vienai ēdienreizei dienā, pēc tam jau pa divām un trim. Tagad viņš pudeli dzer tikai pirms gulētiešanas - pusdienslaikā un uz nakti.
Pārtraucu ar krūti barot ap 6+ mēnešu vecumu. Negribēju staigāt ar pilošām krūtīm caurām dienām, ja bērns tikai 3 vai 4 reizes diennaktī pa bišķiņam pazīž krūti. Pārgāju tajās reizēs uz maisījumu un nenožēloju savu izvēli! Ja nākamais bērns atzīs biezeņu ēšanu un labprāt pieņems pudeli, tad arī tieši tāpat darīšu.
Ja man nesanāktu barot ar krūti, tad ziņkārīgajiem cilvēkiem atbildētu, ka baroju jaukti. Tādus jautājumus uzdod tikai, lai pašausminātos un patrītu mēles par to kādas tās jaunās māmiņas ir.. negrib bērnus ar krūti nemaz vairs barot. Vai arī grib dzirdēt pietiekami argumentētu paskaidrojumu, kāpēc kāds bērnu baro ar maisījumu.
Man pilnīgi vienalga. Vienīgi uzskatu, ka ja ir iespēja, tad bērnam pirmajos mēnešos tas ir vislabākais, lai izvairītos no kolikām, alerģijām un citām problēmām.
Neko labu nedomāju tikai par tādām princesēm, kuras negrib pat mēģināt un jau no paša sākuma pasaka, ka tas ir pretīgi, nevajadzīgi un tikai principa pēc liedz bērnam savu pienu. Bet, nu, arī var gadīties, ka visādi citādi būs laba mamma un varbūt tiešām kādai morāli/fiziski tas ir tik grūti, ka nevajag sevi mocīt..
16.08.2016 14:06 |
 
Reitings 954
Reģ: 08.11.2012
zelditoar vannu pec dzemdibam ir ta pat, ka ar seksu. Pec 6... lidz 8nam nedelam.
Tas pats attiecas ari uz peldesanos un pirti.
Dzemes kakla var dabut infekcijas, ka ari var atsakties asinosana.
16.08.2016 15:15 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits