Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Villionota
man Anglijaa, lika parakstiit instrukciju, ka esam iepazistinaati ar viru, kaa tas var notikt un kaa izvairities. un man bija baigaa paranoja, tapeec ari gulet kopaa ar beebi es negribu.
01.08.2016 11:15 |
 
Reitings 688
Reģ: 19.04.2015
Parasti nepatīk vispār komentēt par bērnu lietām, bērnu audzināšanu utt.
Man ar pilnas ausis bij ar gudro padomiem - ko tu to bērnu vislaik pa rokām. Bet... Man vienmēr šķita, ka mazulim ir ļoti svarīgs taktils kontakts, pieskarieni, fiziskā vecāku sajūta. Nezinu, cik pati esmu lasījusi un cik rada mūsu ģimenes pieredze - bērns tieši aug drošāks un patstavīgāks, jo viņam vienmēr tika sniegts fizisks atbalsts, kontakts, aizsardzība.
01.08.2016 11:20 |
 
Reitings 484
Reģ: 15.01.2016
Ak vai, es arī tik daudz dabūju dzirdēt par to rokās ņemšanu :-D Jo man mazais pirmo pusgadu gandrīz tikai pa rokām dzīvojās, klēpī gulēja utt. Es arī nekad viņam neatteicu, kad prasījās rokās. Tā nu dzirdēju no padomdevējiem, kā nu es pieradinu, un bezmaz vai līdz skolas vecumam varēšu rokās nēsāt. Tagad bērnam gads, un, ak vai, rokās vairs neprasās, jo ir citas lietas, ko darīt. Ja godīgi, šķiet absurda tā doma, ka zīdaini jātrenē būt "neatkarīgam", lai spēlējas pats, lai guļ pēc iespējas tālāk no mammas, lai neprasa uzmanību. Tas taču ir mazs bērns.
01.08.2016 11:20 |
 
Reitings 613
Reģ: 19.07.2010
Nu es piekritu,ka berns janem rokas,kad vins grib milumu utt. Bet man atkal laikam.ir taa,ka mazais ir tiesam pieradinats pie rokam. Visi apkartejie visu laiku gribeja ucinaties,tagad ar kaa rads kads klat taa rokas un tik opaa. Un tad es palieku viena un tas bebis prasa cilveku blakus visu laiku. Grib rokas visu laiku. Jaa es esmu egoiste,bet no taa cies mugura. Tapec tagad,kad atpusos no visiem radiem,meginu lai mazais pats vairak parvietojas. Mamma tak ir blakus,vienkarsi visu dienu 10 + kg nesat nevaru.
01.08.2016 11:31 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
No cik mēn ir vienkāršie koka barošanas krēsliņi?
Zinu, ka ir no dzimšanas ar, bet tie plastmasīgi, man nepatīk.
Skatos uz šitādu, bet nezinu kad īsti mazais tur varēs sēsties.
01.08.2016 11:34 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Mans nekad nav bijis roku bērns. Man tieši daudzi prasīja kā man izdevies izdresēt bērnu tā, ka viņš par rokām īpaši nemīl. :D Tik debīls jautājums...
Protams ņēmu rokās vienmēr, kad bija vajadzība - es bērnu nekad neesmu raudinājusi.
Manējais vienkārši tāds ir, tāpēc labi saprotu, ka citi bērni var būt tādi, kuri jūtas labi tikai pa rokām un tikai blakus vecākiem guļot.
Savu arī esmu ļooooti daudz reižu ņēmusi blakus. Visbiežāk tas notika tad, kad ar krūti baroju, jo pati parasti turpināju gulēt, bet mazais paēda un arī turpināja gulēt man blakus.
Tas pilnībā it neko nav mainījis, jo viņš pie manis guļ ne labāk, ne sliktāk kā savā gultiņā. Tagad, kad vairs nebaroju ar krūti - vispār viņš mūsu gultā nav gulējis pat minūti. Tik, cik tagad iemācījies ierāpties pie mums, tad mēs mazliet paspēlējamies pa lielo gultu un viss.
Es pat esmu speciāli mēģinājsi paņemt pa dienu blakus, padziedāt dziesmiņu, pabužināt galviņu. Nē, viņš vienkārši klausās, klausās un brīdī, kad šķiet, ka tūlīt aizmigs - aiznesās kā torpēda. :D
Neņemt bērnu gultā, neņemt rokās var tikai tad, kad bērns ir vismaz 2-3 gadus vecs un kaut ko spēj saprast. Dresēt zīdaini.. tur nevar būt daudz smadzeņu cilvēkam, ja domā, ka zīdainis simulē un rokās grib tikai, lai besītu vecākus.
Bet, nu, katrs dara kā grib.. ja grib iedzīt savam mazulim sajūtu, ka neviens no vecākiem viņam nepalīdz, kad viņam ir skumji, grūti, vai kaut kas sāp, tad jau var tēlot pārgudros vecākus, kuri nepieradina pa rokām.
P.S. Rīt 10 mēneši, 5 zobi, staigā gar gultu vai turoties pie mēbelēm, virina visus skapjus un atvilknes (protams no turienes tiek vilktas ārā interesantas lietas), kad visi smejas, tad viņš arī. Prot iekāpt gultā. Atrod kaķa mīļāko mantiņu un pārsmējies, pārlaimīgs nesas ar to mantiņu kaķim pakaļ un tad abi spēlējas. Sācis mani vaktēt, ar citiem dzīvojas, patīk viņam visi cilvēki gan pazīstami, gan sveši, bet tiklīdz ierauga mani tā bimba pa gaisu un stiepj rokas, lai nāku paņemt opā. Bijām arī ceļojumā, mazais godam izturēja.
Atskaite īsumā par to kā mums iet. :-D
01.08.2016 11:35 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Jūs sētiņu uzskatāt par vajadzīgu kad mazais sāka rāpot? Mani māca ka jāpērk, bet es minimāliste, negribu lielus krāmus pirkt, man arī mēbeļu maz mājās, nebūs daudz ko virināt, izņemot virtuvi
01.08.2016 11:42 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Undiya, Tev bija kulbiņa autobeņķis, cik ilgi lietoji un kā mazais jūtās?
01.08.2016 11:43 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Vilionata, no cik mēnešiem sāksi piebarot?
Mums ir PegPerego krēsliņš. Tam ir 3 pozīcijas un guļus pozīcījā var pat zīdaini ielikt, piemēram, kamēr pa virtuvi šiverējies.

Man arī bija grūti izvēlēties kādu krēsliņu pirkt, jo gribējās, lai ir gan smuks, gan ērts bērnam. Iegājām Azurā, paņēmām vissmukāko, kurš bija pieņemamā cenā un viss.
Kad aizejam kaut kur paēst, tad man nešķiet, ka pat manam 9 mēnešus vecajam bērniņam ir īpaši ērti tajos koka krēslos. A, mūsu barošanas krēslā bieži vien pat aizmieg, kamēr pa virutvi daros, vai kamēr tīru istabas. Šad tad, pat nenesu uz gultiņu - atlaižu atzveltni līdz guļus stāvoklim, uzsedzu segu un ļauju, lai izguļas.
01.08.2016 11:44 |
 
Reitings 484
Reģ: 15.01.2016
Norah, viņš tev prot jau staigāt? Mans, kopš iemācījās 10 mēnešos pats staigāt, vairs rokās vispār neprasās (protams, kādreiz kad nokrīt un sasitas vai kā, bet tas savādāk), jo pats visur var tikt, laikam staigāšana viņam beidzot šķiet adekvāts pārvietošanās veids. :-D
01.08.2016 11:49 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Norah, mans mazais ari vienu bridi gribeja pa rokaam, lidz iegadajos bebisu supoles. Ielieku, pielieku pie loga, vai darza zem pukem, sis supojas, skan muzika un visi laimigi :-D
01.08.2016 11:50 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Es uzskatu, ka nevajag nekādas sētiņas. Mans tur tāpat nesēdētu. Mums ir ceļojumu gultiņa un arī tajā viņš ir spējīgs pasēdēt tikai aptuveni 10 minūtes, ja iedosi kaut ko extra interesantu, tad ilgāk, bet, nu, es neuzskatu, ka tas attīsta bērnu. Manējais virinot tos skapjus un atvilknes, pat vēl līdz šim pirkstus nekur nav iecirtis, bet viņš tiiiikk uzmanīgi ver visu vaļā.
Mums arī nav pārāk daudz mantu, kuras viņš nedrīkstētu aiztikt un, ja ir, tad tās nolieku kaut kur augstāk un prom no acīm. Uzskatu, ka jāļauj bērnam iepazīt pasauli.
Guļošajā kulbiņā mazais nobraukāja līdz 6-7 mēnešu vecumam. Izauga garumā, bet es pieņemu, ka citi bērni ilgāk, jo viņš mums 10 mēnešos jau 2-3 gadnieku drēbes nēsā.
01.08.2016 11:51 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Es tik dārgu nepirkšu, man jau šķiet summa 200 - 300 eiro par krēslu ir astronomiska, es laikam tik dulla neesmu. Skatos līdz max 80 eiro. Zinu ka ir mammas kas baro pavisam vienkāršā ikea plastmasa krēsliņā un sāka ka der, bet es tomēr gribu glītu koka, kur var nopirkt mīkstumiņu. Atradu etsy tik superīgus mīkstumiņus
01.08.2016 11:51 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Ā, šim arī augstumu var regulēt, vēlāk var pie jebkura ēdamgalda pieregulēt, kad sāks jau patstāvīgi ēst. Mēs uz akciju nopirkām nedaudz virs 200 euro, man gan nešķiet traki, ja ir ērts, smuks, funkcionāls, jo ļoti iespējams, ka arī otrs, varbūt pat trešais bērns to krēslu lietos. Sliktākajā gadījumā vismaz pa +/- 90 euro varēs arī nopārdot. Mazais tur regulāri ēd un tusējas, bet krēsls ir ļoti ērti kopjams un vēljoprojām izskatās kā jauns. Protams, tāpat arī būs ar koka krēsliem, vienīgi to muguriņu tur nevarēs tā atlaist. Vai var?
01.08.2016 11:58 |
 
10 gadi
Reitings 4292
Reģ: 03.08.2009
Jo lielāks bērns aug, jo mazāk prasīsies uz rokām. Sevišķi, kad sāk pats pārvietoties. Tad, kad es esmu ar bērnu, tad viņa vismazāk tiek rokās, jo darbojas pati. Staigā, turoties pie mēbelēm, izkrāmē atvilktnes ja kaut kas palicis vaļā, riktīgi ņemas apkārt. Vecmāmiņas vairāk panēsā pa rokām, bet to jau es nevaaru izkontrolēt, jo neesmu klāt. Bet vēl pirms pāris mēnešiem man bija daudz viņa jānēsā pa rokām.
Novēliet man izturību, jo ar vīru nolēmām, ka jāatradina bērns no nakts pupošanās citādi jau vairs nav izturama tā celšanās un ņemšanās. Dosim pudeli, šūpināsimies uz bumbas un mācīsimies nekarāties pie krūts pa nakti. Būs jautri :D Šonakt jau gāja kā pa trako māju, bet ceru, ka nedēļas laikā sapratīs..
01.08.2016 11:58 |
 
Reitings 613
Reģ: 19.07.2010
Mans megina staigat tik 3.-4. dienu. Tapec vins vel neparvietojas brivi. Pats rapo, kur grib, gar mebelem, sienam skrien. Bet kops vakardienas vins grib vairak pie rocinas staigat, vai rokas, tapec meginu, lai vins tomer pats megina staigat, dzivoties-savadak slinks. mums ir supolites, bet nee vinam ne ipasi patik. Bet varbut tapec, ka tas tadas kaa bebisu, kur prieksa ar galdinu.
Nu mans nav kartigs petitajs, cik reizes gandriz ko uzgazis, saspiedis pirkstus, ak, ja zin, ka var attaist durvis vai atvilktnes, tad tik sit. :-D
01.08.2016 12:01 |
 
10 gadi
Reitings 4292
Reģ: 03.08.2009
Villionota, Tavs ieliktais krēsliņš izskatās pēc tāda, kur bērnu var likt tikai tad, kad pats stabili sēž. Nu katram tas laiks ir cits. Manējai tas bija ap 8mēnešiem.
Es barošanas krēslu nopirku ss.lv lietotu par 30eur. Bija svarīgi, lai viegli tīrāma virsma un ieliktnis mazākam, vēl nestabilam sēdētājam. Mums pagaidām nesanāk nekādas kopīgās ēšanas pie galda, jo nav tāds dienas ritms un šajā dzīvoklī virtuvē īsti nevar, bet dzīvojamā istabā ir zems galdiņš. Varbūt praktizēsim kopīgu ēšanu, kad pārvāksimies beidzot.
Sētiņu man nesen atdeva, dzīvoklī, protams, ka nenoder, bet laukos pie omītēm ļoti labi. Jo kādas 15min viņa tur var tusēt arī viena, tikmēr vecmāmiņa var apdarīt lietas. Jo laukos bez nemitīgas pieskatīšanas pa grīdu nevar laist nekādā gadījumā. Sētiņa arī forši ārā noder, ja, piemēram, mitra zāle, bet pa āru padzīvoties gribas. Katrā ziņā laukos/mājā noder. Dzīvoklī, ja vien nav milzīgs dzīvoklis, neredzu jēgu.
01.08.2016 12:05 |
 
Reitings 613
Reģ: 19.07.2010
Barosanas kresls mums ir parastais, saliekas, ka ir erti ielikt piemeram masina, vai majas kada sturi iebazt. Baidijos maksat daudz , jo sabiedeja radiniece, ka vinu berns nemileja kreslu un to pat neizmantoja. Varetu but ertak tirams, jostas ir baltas, un pec kirsiem ir riktiga bersana,bet taja kresla vins tikai ed, vienkarsi sedet vinam nepatik, ja mantas dot, tad tas met nost un, tad jau nu piemeram, virtuve, man ir vieglak, ka vins rapo apkart nevis cikst pec nosviestas mantas.
01.08.2016 12:07 |
 
Reitings 1164
Reģ: 13.05.2014
Es ilgi skatījos uz tiem barošanas krēsliņiem,piemēram, chicco polly magic, bet nu sapratu,ka būšu cheap :D un tagad baroju meitu viņas šūpuļkrēslā un kad sēdēs,tad pirkšu koka krēsliņu.
01.08.2016 12:39 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
http://www.babynurserydecorationoutlet.co.uk/liberty-house-toys-jolly-kidz-magic-panel-playpen/
Man ir shaada seetinja. Pirkaam, jo ieprieksjeja dzivokli nebija droshi, ka berns ir "briviba". Tagad man vinja staav meitas mantu stuurii, atvertaa pozicijaa, ieklaati tie paklaaji un meitai ir savs stuuris. Nakotnee plaanojaas nomainit dzivokli uz maaju, piepildit setinju ar bumbaam un nopirkt slidkalninu. :-D
01.08.2016 12:42 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!