Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 613
Reģ: 19.07.2010
Nee,esmu meginajusi trikus ar udeni un kruti. Neiet cauri. Tapat kaa citam,nakti,lai atradinatu no esanas iedotd knupi vai padzert,manu taa var pamodinat lidz galam un,tad vel trakak,vins grib kruti.
Tur taa lieta,ka es saprotu,ka tas it normali,ka nav speka,ir dusmas,bezspeks,bet liekas sabiedriba un cilveki blakus to nesaprot. Kaa es varu but dusmiga uz tadu mazu kinkezinu,kas neko vel nesaprot. Un kaa man var but bezspeks pec neguletiem 10 menesiem,ja man tads aktivs berns ir. Ak,eit bus jauna diena,jacer kosakas krasas
26.07.2016 22:11 |
 
Reitings 613
Reģ: 19.07.2010
AG,ja aiziet uz citu vietu sedet,tad tas puika tapat kaa ar magnetu ietu pie tas urnas. Manam kaut meginu paradit lietas,kas citreiz butu interesantas,tad nee vinam vajag to suudu (kaut ko)un kliedz,ka es pirkstus grieztu nost.
26.07.2016 22:15 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Norah, bet ja pamegini atstat vinu vienu? Pati aizej uz virtuvi, izvelc katlus, zupas karoti un saac tirlinaat? IEsledz TV vai muziku? Aizej uz vannas istabu, iedod grozinju ar dazadiem lorinjiem?
26.07.2016 22:43 |
 
Reitings 3168
Reģ: 14.10.2009
Khkh, man jau arī šķiet, ka mazā vienkārši nedaudz garāka par standarttabulām sākumā. Pati garuma dēļ pie ārstiem skrējusi nebūtu, taču tā nu sanācis, ka ārstu uzraudzībā viss tiek pamanīts...un laikam jau jābūt priecīgai, ka ārsti cenšas visu pārbaudīt. Vakar, piemēram, pateicoties ārstu uzmanībai uzzinājām par jaunu vainu mazajai, ko varbūt arī nebūtu laikus pamanījuši, ja ne viņas garais augums.
14 zobi gada vecumā izklausās ļoti daudz:) Un tas, ka nav ne reizi iekodusi, izklausās neticami:) Jums pediatre arī lika lietot papildus kalciju pie zobu šķilšanās? Mana par katru zobu paziņoja ar kodienu krūtsgalā, kā arī tad, kad bija jau vismaz 4 zobi, sāka sajūsmināti kost arī ārstiem. Fizioterapeitus nākas brīdināt jau pašā nodarbības sākumā, ka bērns kož:) Mikrologopēda pirksti vispār ir īsts kārums masāžas laikā. Labās ziņas ir tādas, ka mazā sākusi līst un pati likt sev mutē karoti, tā vien niez pirksti to nofilmēt un aizsūtīt dažai labai ārstei.
27.07.2016 09:51 |
 
10 gadi
Reitings 984
Reģ: 29.01.2009
Meitenes,man liekas,ka es esmu palikusi stulba.:-DDaktere man deva zaljo gaismu eeshanaa.pateica,ka varu saakt dot visu pa druskai mazajai.Un tagad pavisam nesaprotu,ko var mazajai dot un ko nee...Piemeera,vai varu dot vinjai biezpienu,olas.Ko vispaar veel nevar dot eest..Pavisam esmu apstulbusi,mazajai ir 7 meeneshi.
27.07.2016 10:14 |
 
Reitings 3168
Reģ: 14.10.2009
Ronīt, ir, protams, vismaz divas atšķirīgas pieejas, ka uzsākt piebarošanu, tāpēc katra mamma var izvēlēties sev tīkamāko un bērniņam labāko, taču es biju vecmodīga un sāku ar 1 tējkaroti ķirbja. Līdz olām 10 mēnešos neesam tikuši un šaubos, ka tuvākajā laikā mēģināsim, jo pat tad, ja es olas lietoju uzturā, mazās vēders ļoti protestē. Biezpiens mums līdz gadiņam abām aizliegts, bet citi bērni ēd un viss ir labi. Ieteiktu sākt ar kabačiem, ķirbjiem, bērniņam garšos un vēderiņam šie varētu būt droši, lai gan katram pašam jāskatās.
27.07.2016 11:04 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
7 menesos mana jau daudz ko eda , es nepieturejos pie kaut kadam rekomendacijam , bet gan palavos uz sevi ... saku skiet ar hipp nakts putram kados 4 menesos , 5 bija pat segas bananu cepums , 6 kefirs, biezpiens , gala7 omlete un gada vecuma jau edam no kopeja katla :-) Tagad ir 2,5 gadi , jau vairak ka 1/2 gadu nav vispar nekadu ierobezoju ed ko grib , bet laikam japiebilst , ka manas majas nav ne majonezes, ne kechupa u.t.t respektivi ir normals, kvalitativs ediens ... zivis un juras produktus need , iznemums ir paella , ta vinai loti garso ;-)
27.07.2016 11:10 |
 
10 gadi
Reitings 984
Reģ: 29.01.2009
Man mazajai jau 2 eedienreizes ir aizstaatas.Vienaa ir veikala putra,otrajaa ir manis taisiitie biezenji-kirbis,kabacis,kartupelis.Citreiz pielieku tiitaru un saldo kreejumu.Starp eedienreizeem dodu banaanu vai riisu galeti,taa mums ljoti garsho.Citreiz iedodu arii kaadu veikala burcinju.Tapeec man arii ir tagad putra galvaa,ko dot veel.Vai var piemeeram dot zupu,kur ir makaroni un burkaani?Vai var dot biezpienu ar sablendereetaam ogaam,un daudz citu lietu.Vai es varu vinjai pati vaariit putras,jo negribas lai pierod pie veikala putraam.Bet atkal jautaajuns,kaa lai vinjas vaara...
27.07.2016 11:24 |
 
Reitings 20
Reģ: 25.07.2016
Sveikas! Jūsu mazie arī ir ļoti emocionāli, kad mēģina apgūt ko jaunu? Pirms mēneša sāka mēģināt velties. Visu procesu pavadīja dusmīga kliegšana. Ne raudāšana, bet tieši kliegšana. Kad iemācījās, kādu brīdi, liekas, bija mierīgāks. Pēc tam kliedza, kad tika uz vēdera un neko tālāk nemācēja izdarīt. Tagad mēģina tikt uz priekšu un atkal kliedz. Reizēm tā sastresojas, ka nomierinās tikai rokās. Tad nu es nezinu, kā labāk rīkoties - ļaut, lai mācās caur kliegšanu vai ņemt rokās pie pirmajām emocijām?
27.07.2016 11:35 |
 
Reitings 1606
Reģ: 01.11.2013
Roniitis
Protams, ka vari pati vārīt putras. Es vāru otrajās brokastīs auzu putru un pielieku augļus. Nu tagad šad tad apleju vienkārši, jo dodu pašai ēst un tad aplejot tā putra nav tik šķidra, kā vārot. Biezpienu devu jau septiņos mēnešos, bet negaršoja. Devu vakar atkal - negaršoja :D var dot kefīru, lacto, vismaz man ārsts ļāva, bet tie arī negaršo. Tā kā meita ēd jau no 4mēn, tad viņas ēdienkartē ir gandrīz viss iespējamais, jo bieži vien tēta šķīvis ir daudz garšīgās, lai gan pati ir tiko paēdusi. Bet tā pārsvarā ir kartupeļi, ķirbji, saldais kartupelis, kabacis, brokoļi, meža gaļa, vista, cūka, liellops, trusis, cepumi, pārsvarā banāni, citus augļus pārāk neatzīst, auzu pārslas, veikala putras, arī pankūkas ar ievārījumu brīvdienās, un tad viss, kas tiek pagaršots no mūsu šķīvjiem, tai skaitā makaroni un mērces.
27.07.2016 13:19 |
 
Reitings 954
Reģ: 08.11.2012
Meitenes, tas kas baro mazuli ar maksligo maisijumu..vai mazajam cilvecinam ari ir vedersapes /gazes punci..vai ne ?
Vai paed, atraugajas un ir ...laimigs/omuligs mazulis ?
27.07.2016 14:28 |
 
Reitings 1606
Reģ: 01.11.2013
Favim
Kad meita ēda tikai maisījumu, arraugājās un bija omulīga, smaidīga.
Varbūt neder maisījums?
27.07.2016 15:07 |
 
Reitings 1164
Reģ: 13.05.2014
Ēd maisījumu - ir priecīga un smaidīga, vēdersāpes nav
27.07.2016 15:26 |
 
Reitings 348
Reģ: 02.11.2010
Ēd maisījumu, puncim viss ok. Bēbe smaidīga un omulīga.
27.07.2016 16:41 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Mana ēd maisījumu, bet puncis gāzējās.
27.07.2016 16:49 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Favim mazajam cilvēciņam punčuks sāp un domā pāriet uz maisījumu?
27.07.2016 16:51 |
 
Reitings 181
Reģ: 20.08.2013
Sitiet mani kaut nost,bet es nu galīgi nesaprotu tās mammas,kuras bēbja punča sāpju dēļ beidz barot ar krūti. Zinu vienu tādu gadījumu(t) tad man vsp vajadzēja nošauties,jo mazajam bija piena nepanesība un es nevarēju nekādus piena produktus ēst. Tagad nav vairs alerğijas,bet es nevienu brīdi nedomāju nebarot ar krūti(t) ja bēbim sāp puncis,tad jādara viss,lai nesāpētu..bet nu tas mans tikai viedoklis
27.07.2016 17:28 |
 
Reitings 3168
Reģ: 14.10.2009
Smesharik, man reiz ārsts teica, ka mazulis ir laimīgs, ja mamma tāda ir, tāpēc tad, ja kāda māmiņa ir nolēmusi pārtraukt barot ar krūti, es labāk domās novēlu viņai un bērniņam stipru veselību un izturību, ne nopeļu. Piena nepanesība gan man nešķiet nekas TĀDS, jo tad, ja precīzi uzrakstīji diagnozi, drīkstēji gan sviestu, gan dažus sierus, gan liellopu gaļu. Es, piemēram, kopš marta nedrīkstēju govs piena olbaltumvielas, olas, vistas gaļu, kviešus, soju, tomātus, banānus, saldumus, auzu pārslas, mannu, pākšaugus, kāpostus un no augļiem vienīgais atļautais bija 1 cepeškrāsnī cepts ābols 1x dienā, nekas, izdzīvoju un nenošāvos! Labprāt būtu pārgājusi uz maisījumu, bet mana dāma no pudeles atteicās 3 mēnešos un nebija pierunājama pat manu pienu dzert no tās, kur nu vēl maisījumu:(
27.07.2016 17:45 |
 
Reitings 954
Reģ: 08.11.2012
Ja, AG.
Es vairs nesaprotu ko un ka darit. Iet pa kalniem un pa lejam -paris dienas man bija vairak vai mazak normals cilvecins (vismaz neblava tik sirdigi pec esanas. Tagad purkski ir atgriezusies un blausana nepartraukta ari. Pie daktera bijam viss kartiba ( svara nemas un garuma aug), bet es vairs nevaruto blausanu izturet, skiet meitai pilnigi balss sak pazust..paliek tada gardzosa un brizam ir tikai bilde bez skanas..tikai zili lilla parmocits gimitis)
Saku nopietni apsvert kapitulesanas planu.
Vel sito nedelu pamocisis....pameginasu est tikai kartupelus un udeni (lidz sim edu gan graudaugus, gan kadu varitu darzeni, gan skabpiena produktus ari mazliet ..vilsu citu noliekot mala ) un ceresu, ka stavoklis uzlabosies, ja ne...neesmu gatava skatities uz blaujosu bernu lidz gadam (lasiju. Ka kolikas pariet 3 men.vecuma, ja nepariet 3jos tad var vilkties lidz 6iem, ja ne sesos..tad ao 8niem, ja ne ap 8niem tad ap pirmi gadu esot nu noteikti cauri).Pienemit sliktako scenariju...es esmu zakpastala. Citiem bebis aug un attistas lidz tam gadam, bet manejais cilvecins parbrecies un neko neredz. Ta ka...pacinisos, ja ne..tad pie kajas man tas mates piena veseligums.
27.07.2016 17:45 |
 
Reitings 3168
Reģ: 14.10.2009
Favim, viņa sāk bļaut ēšanas laikā vai pēc tās? Un kā ar vēdera izeju? Vispār manai tieši kartupeļu vēderu bojāja stipri, jo tur cietes daudz, skaitās jau, ka tos kartupeļus iepriekš 10-12h jāmērcē pirms lietošanas (pediatre man nesen to aizrādīja, jo, redz, visas mammas taču mērcē kartupeļus, bet es vienīgā ēdu bez mērcēšanas) Un vēl man viena ārste ieteica dot Liveo Baby bet tikai tad, kad mazā sāka bļaut ēšanas laikā. Viņa dažus malkus itoreiz ieēda un tad skaļi kliedza. Pēc nedēļas ar LiveoBaby iestājās miers.
27.07.2016 17:53 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits