Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Manējais, kad grib braukt, tad saka - brum, brum :D
09.06.2016 22:20 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Apsēdās cik atceros pēc rāpošanas un tas bija ap 7 mēnešiem bet arī ar varbūtību ka apgāzīsies...

Man arī tā šaubīgi izskatās, bet pagaidām kaut kā smuki viņš tiek atpakaļ uz ceļiem.
Ehh, kā es nevaru sagaidīt to brīdi, kad sauks mani par mammu! (l)
09.06.2016 22:22 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Es it kā no vienas puses nevaru sagaidīt kad sāks staigāt runāt, teikt ko grib un saprast ko es saku.. pats ēst , pats apģērbties un tā...
tas tā no vienas puses lielos vilcienos..
Bet no otras puses liekas viņš tikko piedzima un jau 10 mēneši tas laiks tik ātri skrien, ka liekas labāk lai laiks rit lēnāk , jo negribās tik ātri attapties ar pusaudzi kurš man atcērt un uz vakaru kaut kur pazūd.. :-D
Vienkārši tagad tik maziņi viņi ir tik mīļi, samīļos tevi, izdarīs ko smieklīgu un mēs vecāki esam viņiem viss kaut kā tā... (l)

Nezinu varbūt runāju pārspīlēti, bet ceru sapratāt manu domu.. :-)
09.06.2016 22:35 |
 
Reitings 181
Reģ: 20.08.2013
Saule22-es arī tā dažreiz nedaudz aizdomājos. Laiks rit nenormāli ātri (t)
09.06.2016 23:06 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
Undiya,
Manējā mamma neilgi pirms 7mēnešiem skaidri pateica, "tētisss" un tad mamma
:D bet tagad jau visi draugi/ģimene nezkāpēc, kad ar meitu runā saka
"TETE", man tad nepatīk, jo viņa jau no paša sākuma tik smuki teica "tetiss" , tad nu tagad mācu, un laikam esmu izmācījusi. :D
09.06.2016 23:19 |
 
10 gadi
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
khkh, oij, es pati saprotu, ka esmu meitai iemācījusi tādus vārdus kā ninī (padzerties), vārdu ņammītes (paēst) un pipī (pačurāt), jo to vismaz lielākā daļa saprot (ņemot vērā, ka ikdienā bērns mācās uz doto brīdi 3 valodas). Tomēr cenšos ikdienā runāt pareizi, lai meita mācās valodu kà pienākas, bet man tā riebjas, ka vīra vecāki, ar meitu runājot, kropļo valodu. Bērns tà jau apjucis, atkārto visu, ko dzird, cenšas, mācās un te divi pieaugušie vēl galvu putro (t)
10.06.2016 00:20 |
 
Reitings 50
Reģ: 27.05.2016
Laikam kad sāks sēdēt un rāpot, un skraidīt, tad tik īstā jautrība sāksies. Varēšu iespringt. Nevaru sagaidīt.

Kad jums mazie sāka velties?
Mani pa naktīm bezmiegs moca, agrāk tāds miega lācis biju, tagad pa naktīm tīru māju, sēžu netā, dzeru tējas.
10.06.2016 00:58 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Manējā mamma neilgi pirms 7mēnešiem skaidri pateica, "tētisss" un tad mamma

Wow, khkh, tev, nu, gan mazā ir baigais ģēnijs. :-O
Mans par ēēēēē, vēēēē un tje skaņām neko vairāk nesaka. :D :D Man neizskatās, ka no viņa tas tuvākajā laikā būtu sagaidāms.

taka, mans to sāka darīt 5 mēnešu sākumā.
10.06.2016 07:04 |
 
Reitings 1052
Reģ: 29.01.2009
Es arī viendien dzirdēju pavisam skaidru "mamma", bet tas droši vien bija nejaušs zilbju salikums :-D

taka, uz vēdera jau 3 mēnešos. Atpakaļ uz muguras vēl aizvien ne visai grib - reti pati, labāk pabļaus, lai palīdzu :-)
10.06.2016 07:33 |
 
10 gadi
Reitings 4292
Reģ: 03.08.2009
taka, 3mēn sāka velties no muguras uz punča.

Mana saka dažādas zilbes, arī skaidru - mamma un ma-ma-ma, bet es nedomāju, ka viņa saprot, kas tas ir :D Bet viņa vispār tāda pļāpīga man gadījusies. ļoti daudz un skaļi vāvuļo.
10.06.2016 08:24 |
 
Reitings 613
Reģ: 19.07.2010
Mans jau kadu laiku runa mama un baba,anne un lidzigas skanas, bet ta ka vinam ir tris valodas,tad nedomaju,ka ta mama ir domats kaa mamma,bet drizak,ka vins grib est.
Man vira vecaki ir jautajusi,par visadiem vardiniem,kaa ir latviski,bet es kategoriski pateicu, lai bebisu valodu tad jau macas tikai viena valoda. Kas ta bus tagad visu sajauksim bernam galva. Es runaju kartiga valoda,bez visadam bernu skanam kaa pipi un lidzigas. Ceru,ka pareizi daru. :-/
Atceros,kaa sirmus matus gandriz dabuju,kad mazais pirmas reizes celas kajas,jo parasti vareja sekot kritiens. Tagad jau sen kaa pieradusi, iekeras man bikses,dazreiz gandriz novelkt un iet man pakal,dazreiz tiri labi sanak aiz vienas rocinas iet. Un blenas vins saprot,kad dara. Ja pasaku nee,nedrikst,tad izvairas no skatiena,aizgriez galvu un talak dara. Ja rapo un pasaku staaavi,tad temps pieaug un atri megina tikt uz merki.
Un taa dusmojas,dazreiz pietiek pateikt, ka nedrikst,ta blausana un sit ar rokam.

Un tik miligi,kad vinam pasaka pamirksinat acis,tad tads miligs skropstu veeziens sanak. Un iemacits ari plauksinat. Un,kad pabeigts est tad ar,kad pasaka,ka beidzas,tad ar rokam noplata. Bet ta jau es redzu,ka aug mazais loti gudrs un pratigs,bet ar smagu raksturu,jo ne tevs ne es neesam ipaisi viegli cilveki rakstura zina. Un ta ka mazais lidzigaks tevam,tad tur vispar sausmas. Man vajadzes nervu zales :-D
10.06.2016 08:26 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Es sabēdājos tagad.
Kad mans tikko piedzima, tad es ar viņu daudz runājos. Viņš jau pēc nedēļas tā vāvuļoja un smaidīja. Kopš ir sācis rāpot un aktīvi darboties tā var teikt, ka vispār neko nesaka. Tikai bļaustās un spiedz. Kad smīdinu, tad arī smejas, bet tas arī viss un ir jau 8 mēneši.
10.06.2016 08:49 |
 
Reitings 613
Reģ: 19.07.2010
Man ir dienas,kad es ne ar vienu nerunaju,ar bebi ar maz..vins ari citas dienas klusetajs. Bet dazreiz cakras atveras. Bet atkal skatos un klausos,ka citiem bebji kikina. Mans tagad sak vairak smidit un smieties. Bet ar dazreiz no adas jaizlien,lai sasmidinatu. Loti nopietns puisis.
10.06.2016 08:54 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Norah, tev vārdiņš nesākas uz "S" burta? :)
10.06.2016 10:10 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Es ar mazo maz runāju. Varbūt tur tā lieta, bet viņš vienkārši pats iet kaut kur spēlēties, kaut ko darīt un nemaz baigi uz mani neskatās, ja arī runāju. No rīta izdauzamies pa gultu, arī vakarā.. vannā eju kopā ar viņu, arī tur mēs spēlējamies un runājamies. Kad baroju, tad arī viņam viskaut ko stāstu. Nešķiet, ka būtu par maz, bet kaut kā ne visai viņš vervelē. Vienkārši nesakarīgi bļaustās un viss. :D
Ā, tā apzināti viņš vienīgi pēc ēdiena ielikšanas mutē saka "mmmm".
10.06.2016 10:16 |
 
Reitings 613
Reģ: 19.07.2010
Nee ,nesakas ar s. 8-) nu es maz runaju,jo mani neklausas. Ja citi runa,tad vins biezi klausas,mani laiz gar ausi. Tapec izsapnotas gramatinu lasisanas nav. Kad bija mazins,tad saka raudat,kad meginaju lasit,tagad vnk sak darit ko savu.
Ta jau smieklgi,kad biju stavokli,tad likas,ka lasisu gramatinas,dosu pareizu edienu kaa pec gramatas,nedosu skatities tv vai telefona. Kaaaa tad :-D
10.06.2016 10:41 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Undiya, domāju nav pamata satraukumam.. manam 10 mēneši un apzināti tikai 1 vai 2 skaņas izdveš tas ir mamma mamama un brrr brr ieraugot mašīnu..
Rāpo pakaļ ķerās biksēs un bļauj mammam mammam.. bet arī līdz galam nevar saprast vai tas tiešām ir domāts mamma..
Un manam jau ir 10 mēneši..
Bet manējais arī ir vairāk darītājs..visur lien rāpo ceļ virina atvilknes krāmē ārā iekšā.. un domāju ka tad kad viņš būs izpētījis visu un savas iespējas tad nodosies runāšanai..
Man arī pediatre teica ka uz gadu standartiņš esot 3- 4 vārdi ne vairāk... un apsveicami ja esot vairāk..
10.06.2016 10:47 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Man pazīstama ārste teica, ka visādi brīnumi ir redzēti. Tādi, ka sāk runāt ļoti agri, ļoti daudz un ļoti skaidri un arī otrādi - vēlu, neskaidri un maz. Viņa teica, ka gaidījusi jau pāris mazos ģēnijus, taču tāpat vienā brīdī tas viss izlīdzinās un nevar vairs pateikt, kurš runāja labāk un agrāk, kurš sliktāk un vēlāk.
Bet kamēr es te gaužos par runāšanu vai nerunāšanu - šis man jau divreiz pēc kārtas kājās piecēlies. Vienreiz pie Martini kastes, otrreiz pie gultas. Es brīnos kā viņš to kasti neapgāza slienoties klāt. :-O
10.06.2016 11:07 |
 
Reitings 4113
Reģ: 14.11.2012
Undiya, uztraukumam nav pamata, tas ir pilnīgi normāli tikai kaut ko gugināt. Māsai 3 mēn vecāka meita, un arī mazāk runā, bet mēs neko nesalīdzinam, kā mammas, tikai priecājamies par jebkuriem panākumiem :)
Es brīnos kā man sīkajai tā ātri aiziet. Vispār, es baigi ar meitu nemaz nerunājos, tikai, kad kaut ko daram/mācu, es vairākas reizes atkārtoju konkrètu vārdu, nu, piemēram, dodu gaļu, saku: "gaļa, gaļa,gaļa" tā atkārtoju daudz ko, jau kopš piebaroju, un vakar Maximā viņa ierauga vistu un bļauj- GAĻA :D viņa vispār, kā piesēdina pie galda, viņa prasa gaļu, kad iedod, priecîga, saka gaļāā :D Tagad ar zemenēm iemācījies vārdu "oga" , "puķe" smuki pasaka, un saprot, kad ārā parādu puķes, dzīvniekus divus var nosaukt un citiem dzīvniekiem prot atdarināt skaņas, nu ļoti izklaidèjošs man bērns :D
10.06.2016 11:09 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
khkh, cik tev meitiņai bija vecums?
Meitenes jau vispār esot apķērīgākas, tā esmu dzirdējusi. :D Mamma stāstīja, ka arī es esot šausmīgi daudz vervelējusi. Bez apstājas. Kā iesākusi tā nav varēts mani apstādināt. Vienīgi, ja kāds pasmējās, tad tas man neesot paticis. Staigāt sāku vēlāk kā citi, bet runājusi labi esot.
10.06.2016 11:14 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!