Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Viss kārtībā Favel-tu esi forša (l)
Es tikai mazliet sacepos, ka cosmo dāmas lietotājai Salomē sāka brukt virsū ne par ko :-D Likās netaisnīgi :-D
04.06.2016 19:25 |
 
Reitings 40
Reģ: 25.07.2012
Uj, dāmas, jūs gan te sacepāties! Mana jautājuma mērķis nebija ierosināt kašķi. Tikai gribēju zināt, vai citi mazuļi arī ir tā darījuši. Un kā uz to reaģēt ir tikai un vienīgi manā ziņā. Varu garantēt, ka mana mazā peka vienmēr tiek mīļota un mana uzmanība un mierinājums viņai nekad nav liegti.

Atvainojos tiem, kurus aizskāra tas, ka neesmu izstudējusi visus mazuļa uzvedības variantus, taču joprojām uzskatu, ka interesējos pietiekoši par bēbīšu attīstību un vajadzībām attiecīgā vecumā.

Liels paldies tām māmiņām, kas dalījās pieredzē!(l)
04.06.2016 19:36 |
 
10 gadi
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Nu redz, es arī drusciņ sacepos :D
Bet Salomē man patīk kā lietotāja, nebiju domājusi brukt virsū, tik aizstāvēt mazdrusciņ jaunas lietotājas iespējas uzdot savu jautājumu, nesajūtoties slikti.
Par sliktu nenāktu, ja, Jūs, meitenes, tos labumus (autorus/grāmatas u.c. rakstus) zem pūra neslēptu, bet iemestu linkus ar ko vērtīgi lasāmu. ;) Kura gribēs, tā izlasīs un radīs sev piemērotas atbildes uz dažādām situācijām ikdienā ar bērniem.
04.06.2016 19:37 |
 
Reitings 730
Reģ: 29.01.2009
Agresīvā grūtniece nu jau māmiņa ne grūtniece:-P
mums bija dzelte, jo piedzimām 35 nedēļā. Tas ir no paaugstināta bilirubīna, tā ir viela, kas aizsargā bērna ādu mūsu punčos, lai tā neizmirkst un neizstaipās. Tā kā mēs bijām izteikti "ķīnieši", tad RDzN un BKUSā vairākas reizes sauļojāmies solārijos. Bet izrakstoties mājās, ĢĀ tāpat teica lai ik dienu vēl 15 min. paturu pliku bērnu pie loga saulītē. Tā ka savu mazulīti paturi netiešos saules staros katru dienu uz pāris minūtēm un ar laiku vairs nebūsiet burkāniņi.:-D
04.06.2016 20:52 |
 
Reitings 613
Reģ: 19.07.2010
Par perlem par berni audzinsanu,aizmirsu labako padomu. Ne keizara bernam,protams,galvas forma piedzimstot ir kaa citplanetietim..un viena tante teica,lai mazo lieki vairak uz muguras, var kaut ko nolikt sanos,lai negazas,lai galvas forma butu skaista. Ommm ommm (l)
04.06.2016 20:58 |
 
Reitings 50
Reģ: 27.05.2016
ella de foršs raksts. Man dikti patīk Instagramā skatīties bērnu / bēbju bildes - bet nu pārdomātas un skaistas, nevis 3 bildes teju vienādas vai katra ar citu vecomammu/ mazuļa pirmais ķirbis,purkšķis,smaids utt. Pati gan nelieku nevienu bildi ar bērnu, nav vēl tādas vēlmes uznākušas..
04.06.2016 21:24 |
 
Reitings 484
Reģ: 15.01.2016
Oi, padomi ir daudz un dažādi dzirdēti... :-D Meitenes, kā jums vispār padodas komunikācija ar otrās puses vecākiem bērna jautājumā? Man ir tā, ka vīra vecāki dzīvo citā pilsētā un tiekamies samērā reti. Attiecības ne man, ne vīram ar viņiem nav īpaši siltas un tuvas. Bet katru reizi, kad viņi atbrauc, par katrām varītēm cenšas man atņemt mazo - visu laiku cenšas paņemt viņu un nest uz citu istabu, prom no manis, neskatoties uz to, ka viņš raud. (Mazajam desmit mēneši, un pagaidām viņš bez manis paliek tikai 5-10 min, tad sāk čīkstēt.) Vīramāte visu laiku cenšas pierunāt, lai atstāju kādreiz pa nakti pie viņas, pati aizbraucot prom. Nu kāpēc lai es bez vajadzības atstātu 10 mēnešus vecu mazuli uz tik ilgu laiku? (t) Vīratēvs arī visu laiku dīc, lai es ļauju viņam iet ārā vienam pastaigāties ar bērnu, bez manis vai vīra. Es skaidri zinu, ka mazajam tas nepatiks, kāpēc lai es ļautu? Es nesaprotu, kas tiem cilvēkiem ir par problēmu, kāpēc tik svarīgi dabūt mani prom? Kļūst grūti pieklājīgi komunicēt ar viņiem. (e)
04.06.2016 21:33 |
 
Reitings 50
Reģ: 27.05.2016
Aij Lollipop♡, kā es esmu atklausījusies par maisījumu/pamperiem/apģērbu...
04.06.2016 21:34 |
 
Reitings 50
Reģ: 27.05.2016
Man atkal tuvas attiecības ar vīra vecākiem, vīramāte bieži brauc ciemos un paliek ar mazo kamēr es skolā/ aizeju uz manikīru utt. Tāpat arī mana mamma. Man gan meitiņa ir jaunāka, bet viņa neraud, kad es nēesmu blakus. Vīramāte vienmēr sūta foto un video, ko viņas ar mazo dara ( aktivitātes paklājiņā mantas rausta/runājas/iet pastaigās).
04.06.2016 21:39 |
 
Reitings 1368
Reģ: 04.02.2016
Man mīļotā vecāki ir ļoti, ļoti labi. Man ir ļoti paveicies ar viņa ģimeni, nekādu pamācību, jā, protams kaut kas no veciem laikiem ir tāds ko piemin, bet es to neņemu vērā, viņiem mācīja citādāk, to varu saprast, un tās nav pamācības, ļoti cienu viņa vecākus! :-)
Bet nezinu Rowan ko darīt Tavā situācijā, nespēju iztēloties, pat negribas, ļoti žēl, ka daudziem vīrenes ir sliktas :-/
04.06.2016 21:40 |
 
Reitings 1606
Reģ: 01.11.2013
Rowan
Kāpēc viņi tik ļoti cenšas dabūt mazuli bez tevis? Izklausās nedaudz dīvaini. Nu labi, varbūt vienkārši vēlās pabūt ar mazbērnu un justies brīvāk, bet ja redz, ka bērns raud un nejūtas konfortabli, tad kāpēc tā uzstāt.
Man māte arī visai bieži uzstāj uz to, lai es atstāju meitu uz nakti, bet nu kopš reizes, kad viņa pieskatīja un nākamājā dienā meitai bija aizkritusi balss, jo kā izrādās nespēja nomierināt un viņa ļoti ilgi bija raudājusi, es vairs neuzticu. Man arī nav baigi siltas attiecības ar viņu un tas, ka ik reizi, kad meita ierauga māti, tā sāk raudāt, lai gan pirms mirkļa bija bijusi riktīga luste, man tikai apliecina to, ka kaut kas nebija kā vajag, ka meitai kaut kas nepatika vai arī es pat nezinu...varbūt kaut ko izdarīja, par ko man nestāsta. :/
04.06.2016 21:46 |
 
10 gadi
Reitings 984
Reģ: 29.01.2009
Es savai pekai uudeni saaku dot ljoti agri.Un tagad 5,5 meeneshos vinja man dienaa izdzer pat 2-3 120 ml pudeles ar uudeni.Es uzskatu,ka taadaa karstaa laikaa mazajiem vajag dot papildus uudeni.Bet tas ir tiiri mans viedoklis.:-)
Man ar maniem vecaakiem nav paveicies un manam viirietim ar vinja vecaakiem arii nav paveicies.Bet mums ir taa saucamaa "dezhuurvecmaaminja",labaakaa drauga mamma.Mees vinjai beernu droshi varam atstaat,vinja tik ljoti miil manu peku,ka man pat briizhiem liekas,ka taa ir iistaa vecmaaminja.Vinja pati prasa,kad mees atvediisim mazo,laizh muus uz kino,teaatri,dzimshanas dienaam un baliiteem.Bija pat gadiijums,kad mees kaadas 2 nedeeljas nekur negaajaam,tad vinja pati atnaaca un teica,lai dodot vinjai mazo un lai pashi atpuushamies.Mums tieshaam ar vinju ir paveicies.Noveelu,lai visaam maaminjaam ir taads cilveeks,kuram var uzticeet mazo un nebaidiities,ka kaut kas var notikt!;-)(l)
04.06.2016 21:56 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Es nedevu neko papildus padzerties, jo vismaz pirmajās nedēļās pamanīju kopsakarību ar ūdens došanu un gāzītēm vakarā. It kā liekas muļķīgi, bet vienā rakstā atradu tam apstiprinājumu. Tagad protams dodu ūdeni, tējas arī suliņas, bet to kopš 4,5 mēnešu vecuma sāku darīt.

*Oij, no visiem padomiem vistracinošākais arī ir par to, ka bērnam tak vajag vēl vienu pārīti zeķītes, un vēl kādu jaciņu, jo viņam taču rociņas vēsas. Protams uz maniem skaidrojumiem nereaģē un domā, ka tās ir pupu mizas un es tak vienkārši bērnu saldēju. Parasti, ja kāds man kaut ko tādu saka, tad es pajautāju vai viņam ir auksti un, ja nav, tad lai patausta savas pēdas un pasaka vai tās tiešām ir siltas. Arī uz jautājumiem par to kāpēc mans bērns nav slimojis un, kāpēc viņš šobrīd neniķojas, ja viņam ir tik auksti - visi taujātāji tik izbola acis un tā arī nevienu atbildi dzirdējusi neesmu. :-O
*Ja ciemos atnāk mana omīte, tad visu laiku ir - vāc viņu prom no šitā asā stūra, paskaties, paņem viņš tak tūlīt nokritīs. Bez maz vai klēpī jātur visu dienu un nedod Dievs bērns nokritīs. Protams, es tak pieskatu saprāta robežās, bet es labāk zinu ko viņš māk un, ko viņš pirmo reizi dara.
*Mana mamma visu laiku gribēja bērnam mutē iegrūst kaut ko tādu, ko viņš neēd un ar ko viņam ir iespēja aizrīties. Protams, viņa arī negrib, lai bērns aizrijas, bet es nesaprotu kāpēc viņa viņam dod mini drupačiņu no kliņģera vai maizes.. nevar tak ieskaidrot, ka bērns nesaprot ko tu tur ēd un viņš nezin, ka tas ir garšīgāks par viņa ēdienu. Kāpēc kaut kas ir jāstumj mutē un jāveicina tas, ka bērns sāks pīkstēt pēc saldumiem. (t) Tagad vairs tā nedara, kad viņai šo pašu jautājumu uzdevu.
*Nu, jā.. vēl ir dzirdēts tas par to rokās neņemšanu. Vai arī citi jautā kā man izdevies mazo izdresēt, ka pa rokām viņš īpaši negrib dzīvot?
*Vēl viena neciešama lieta ir no omīšu un vecomīšu puses dzirdēt "khe, khe tu šito arī internetā salasījies". Nu, bez maz vai es tāda maza stulbenīte, kura visu ko izlasa arī dara. Pati objektīvi nevaru izvērtēt vai tā ir pareizi un labi priekš mana bērna utt.
Tikai citiem parasti lielās - vai, viņš, nu, mums gan ir mierīgs, smaidīgs, labi guļ, viņa nemaz nezin kas ir mazs zīdainis mājās utt. Diez kāpēc.. (s) viņām jau labpatiktos domāt, ka viņš vienkārši tāds jau piedzima un tam nav nekāda sakara ar to ko daru es.

Kā es reaģēju? Vienkārši iesmeju un izdomāju kaut kādus pārspīlējumus. Kad vienreiz omīte ieteica mazajam uz nakti dot auztu tumi, jo tad labāk gulēšot. Es atbildēju, ka jā, es atkal biju domājusi sablenderēt ceptu malto gaļu ar sīpoliem un krējumu uz nakti.
Man tāds ieteikums vienkārši izbesīja un nesapratu kāpēc vispār kaut kas tāds bija jāiesaka, jo tad viņš man tiešām visu nakti šņāca.
04.06.2016 23:14 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
Mums ar omēm gan ir baigi paveicies. Vīramāte tagad mazo pieskata, kad esmu Rīgā un vīrs strādā. Bērns laimīgs, ome priecīga. Mazā daudz ar viņu iemācās. Bet nu ome ir pirmsskolas pedagogs, kā teikt profiņš:-D
04.06.2016 23:23 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Teddy
Izklausās, ka tavs bērns rneklausīja/raudāja un tava māte vai nu sakliedza vai nopēra bērnu. Tas izskaidrotu tava bērna uzvedību. Labāk viņu vairs neatstāj ar bērnu divatā.
04.06.2016 23:29 |
 
Reitings 3934
Reģ: 01.04.2011
Un Rowan bērna vecvecāki uzskata Rowan par sliktu māti, acīmredzot atšķiras uzskati par audzināšanu. Grib palikt vieni ar mazbērnu, lai to "labotu". Neiesaku atstāt bērnu vienu pie viņiem. Nekautrējies visur iet bērnam pakaļ, neizlaist no acīm. Māte esi tu un tu par bērnu atbildi. To var tā arī pateikt vecvecākiem.
04.06.2016 23:35 |
 
Reitings 1606
Reģ: 01.11.2013
Teika
Godīgi sakot, tas mani nemaz neizbrīnītu. Īpaši par sakliegšanu, tāpēc arī vairs neatstāju pat ne uz pāris stundām.
Vismaz mums ir laba vīramāte, tai varu atstāt pieskatīt bez sirdsapziņas pārmetumiem.

Es zinu, ka bērna miegu izmainīt nevar, bet meitenes, lūdzu sakiet, ka celšanās precīzi 6 no rīta reiz pāries :/ un tas ir neatkarīgi no tā, cikos iet gulēt. Kā rīts, tā kā gailis augšā.
05.06.2016 07:03 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Runājot par padomiem, vakar man jautāja kāpēc man bērniņš neraud. Teica, ka bērniņam obligāti ir jāraud vai arī kaut kas nav kārtībā. Tas nekas, ka satikts bija labi ja 20 minūtes. :-D
Šodien mums jābrauc uz tusiņu un pēc mana vakardienas lauvenes uznāciena, neesmu pārliecināta vai esmu tam gatava emocionāli. Pie savas mammas sāku pierast, bet mani ļoti satrauc, ja bēbītim tēvs vai brālis iet tuvu klāt un uķina, pārņem kaut kāds aizsargreflekss. Varbūt aizbrauksim apsveikt uz neilgu laiku, par cik apsolījām. Bēbīša tētis solīja pateikt, lai nelien tuvu klāt bēbim. Tad nu redzēsim kā ies. :-/
05.06.2016 07:57 |
 
Reitings 2350
Reģ: 03.05.2016
Tas bija domāts mans tēvs. Bēbīša tētis tuvumā gan laožu. :-D:-D
05.06.2016 08:12 |
 
Reitings 613
Reģ: 19.07.2010
Agresiva, kapec kads nevar tuvuma iet bernam? Mums pasa sakuma tuvakie radi gaja,nema rokas. Bernam viss ok. Saka slimot,kad sakas virusi,atra temperaturas maina ara bija.
05.06.2016 09:35 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits