Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 700
Reģ: 19.11.2014
Sveikas! :)
Pievienošos māmiņu pulciņam! :)

Īsti nezinu kā pareizi noformolēt savu domu, bet nu mēģināšu.

Manam mazulim ir jau 5 mēneši. Mazliet veļās uz sāniem, bet ne uz vēdera. Uz vēdera nepatīk.
4. mēnešos un apmēram pusotrā nedēļā mazais sāka ar manu palīdzību celties sēdus un kājās, kas protams, viņam bija kaut kas jauns un patika un patīk vēl joprojām. Tagad jau mums 5 mēneši un ir sācis tā kā ar kājam dipināt, protams, viņu turu, stāv uz kājām arī stabili.
Māc bažas - vai tas nav par ātru?
Mazajam kājas ir stipras (ļoti stipri un spēcīgi spārdās), dodu D3 vitamīnu, kas ir nopērkams Latvijā. Varbūt par daudz tā vitamīna dodu? Kaut gan dodu 2 pilītes dienā.
Citas sievietes, kas ir mātes - saka, ka tā kā par agru, bet citas sievietes saka, ka it kā normāli, katrs bērns attīstās savādāk.
Varbūt kādai māmiņai ir bijis līdzīgi?! :)
Uz kārtējo pārbaudi iesim tikai 24.maijā, un protams, šo jautājumu arī jautātu māsiņai. Jāpiebilst, ka Latvijā nedzīvojam.
18.05.2016 13:52 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
KakiiteBum, vienīgais, kas ir slikti ir tas, ka ar tavu palīdzību mazais cēlās kājās. Ne jau pats.
Speciāli nevajadzētu stādināt uz kājām. Radiniece arī savu puiku visu laiku stutēja kājās un rezultātā 8 mēnešos viņš tāds bez smadzenēm, nesaprotot - drīkst, nedrīkst, skraidīja apkārt pa māju un sitās pret visiem stūriem.
Manam arī nepatika uz vēdera sākumā. Čīkstēja un pīkstēja. Tad es centos viņu ieinteresēt ar interesantām mantām priekšā un tā ar katru dienu arvien ilgāk un ilgāk, kamēr tagad nevar vairs dabūt uz muguras. Loģiski, ka viņiem ir grūti un tāpēc arī čīkst, bet jāpārvar.
Manam arī ir ļoti stipras kājas.. īstenībā man šķiet, ka pa lielam visiem zīdaiņiem ir diezgan stipras viņas. Tas tikai tāds mīts, ka zīdainim kājas ļenganas un neko viņš nevar.
Mans arī jau pirmajos mēnešos - tikko kā sajuta pamatu zem kājām tā satinga un stāvēja no visas sirds, spēka un dvēseles, bet es neļāvu un centos neierādīt viņam, ka tā var.
Es tavā vietā liktu uz vēdera, censtos ar kaut ko ieinteresēt, jo būtu jau ļoti svētīgi, ja bērns no sākuma rāpotu, nevis skrietu.
Ā, un vēl radiniecei bija sīcim problēmas ar kājām (līkas).
18.05.2016 14:22 |
 
Reitings 700
Reģ: 19.11.2014
Undiya - Paldies par Tavu viedokli.
Centīsimies mainīt šo situāciju! :)
18.05.2016 14:25 |
 
Reitings 10099
Reģ: 19.11.2014
Es no sākuma liku gultā (protams pati klāt sēdēju), jo viņam patika, ka var ieķerties segā un tikt uz priekšu. Es liku gultas galā datoru, telefonu, vadus.. visu, kas viņam interesē un tādā veidā viņš ļoti aktīvi centās iet uz mērķi.
18.05.2016 14:31 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Nē nu ar savu palīdzību droši es arī savu mazo būtu varējusi pat 3 mēnešos nostutēt uz kājām vai iestutēt spilvenos , lai sēž, BET ir tik ļoti daudz informācijas un rehabilitoloģi, pediatri saka, ka to darīt NEDRĪKST , jo to mazais nav pats sācis darīt tātad tā muskulatūra nav tik spēcīga, lai viņš pats to varētu darīt un tad vēlāk bērns izaug un mammas mokās un brīnās kādēļ manam bērnam problēmas ar mugurkaulu un līkas kājas, kamēr pašas bērnu stutē augšā mākslīgi...
Man bērns tikai kādu mēnesi ir sācis stabili pats piecelties pret gultu, galdiņu , sekciju un iet gar malu un tikai tagad kad viņam piecelties ir vieglāk par vieglu ja negrib sēdēt nolieku stāvus tā lai ir kur turēties un tik dodas tālāk kir tiek..
18.05.2016 15:21 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Lai gan ir arī youtube tā paša māmiņu kluba video parādīts kā ar bērnu mājās vingrot , lai nostiprinātu kaut kādas bērnam muskuļu grupas un vietas, lai tā teikt "veicinātu" sēdēšanu, rāpošanu utt.. ir arī video un man pašai bērna fizioterapeite mācijā kā palīdzēt tā teik veicināt bērna simetrisku velšanos uz vienu un otru pusi un kā to pareizi dara nedarot ļaunumu bērnam var arī video māmiņu klubā atrast.

Bet nu tas ir mans viedoklis es vedu bērnu pie fizioterapeita kad bija tonusiņš un plus mīnus visu izprašņāju un tā.. man tiešām bail no līkām kājām un nedod dievs vēl muguras problēmām tādēļ es vingroju ar mazo kā fizioterapeits rādija un kad bija nepieciešamība bet ne pati no savas galvas.
Ir redzēti vēl tādi brīnumi ka bērns nesēž un mamma dod rokas lai ieķeras bērns pirkstos un tik velk to nabagu augšā aiz rociņām.. tā ari man vismaz 3 ārsti teica lai pati nedaru un arī radiniekiem neļauju tā darīt ar savu bērnu!
18.05.2016 15:29 |
 
Reitings 351
Reģ: 27.11.2015
KakiiteBum, 4-6 mēneši ir pārāk agri lai celtos kājās! Mans bērns cēlās kājās gultiņā ap5/6 mēnešos nu cik nu cēlās centās un ārsts pateica cik nu iespējams neļaut un pat nedomāt palīdzēt un stutēt augšā!
Es klausiju ārstu, citas mammas var darīt kā vēlas!
18.05.2016 15:42 |
 
10 gadi
Reitings 984
Reģ: 29.01.2009
Nu es nesen tieshi rakstiiju un uztraucos,ka maneejaa pele staav chetrraapus.Mani jau tas mulsina,jo mums tikai 5 meeneshi.Bet lai celtos kaajaas,manupraat,tas nav labi...:-/
18.05.2016 15:46 |
 
Reitings 1606
Reģ: 01.11.2013
Undiya, saule
Kā es jūs saprotu. Man tik ļoti ir apriebies klausīties, ka meita ir liela, apaļa, bumbulis utt. Nu ne vella viņa tāda nav, divas krokas un tās pašas uz katras kājas pa vienai. Jā, viņa varbūt ir lielāka kā citi mazuļi, bet tik ļoti apnicis atkal un atkal atkārtot, ka viņa piedzima 5kg smaga, mēs arī neesam mazi. Man ir savi 1.80m un vīrs teju 1.90m. Nu nevar viņa būt maziņa. Visu laiku skandina, ka viņa jau nevelsies, nesēdslēz, nestaigās tā kā visi citi, bet pilnīgi gribās pa muti uzšaut un parādī, ka viņa savos 6mēn ir daudz aktīvāka un daudz stiprāka kā lielākā daļa mazuļu.
Bet, kad prasa par svaru, tā pat negribās atbildēt, ka nu jau kādi 12kg būs, kas manuprāt ir pilnīgi normāli, jo katru mēnesi tak pa kādam kg nāca klāt.
Vienīgi, tad kad jūs aizstājāt ēdienreizes ar cieto pārtiku, jums bēbjiem arī svars vairs nekāpa? Tagad jau nedaudz vairāk kā mēnesi ēd pudelli tikai no rīta un vakarā, un svars +/- stāv uz vietas. Tas taču ir normālli vai ne? Visādi citādi nekas neliecina, ka viņa būtu badā.
18.05.2016 15:56 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Roniitis, bet tu jau viņu pati neliec čētrāpus pozīcijā un neveicini un necel, bērniņš to dara pats un uz 5 mēnešiem ceļās četrāpus cenšās līdzsvaru ķert un uz 6 rāpos, man fizioterapeite teica ka uz 6 mēnešiem sākt rāpot tas esot pilnīgi ok.
Cik esmu lasījusi parasti meitenītes visu pareizāk un akurātāk to darot kā puikas, piemēram manējais ap 5-6 stutēja dupsi gaisā un tad vienkārši uzreiz sāka līst uz vēdera kā partizāns un ap 7 mēnešiem tikai sāka kārtīgi četrāpus rāpot.
Un tādēļ domāju ka tev meitiņa visu lēnām prātīgi izlīdzsvarosies uztrennēsies un aiziet rāpošanā pareizi četrāpus :-)
18.05.2016 15:58 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Vienīgi, tad kad jūs aizstājāt ēdienreizes ar cieto pārtiku, jums bēbjiem arī svars vairs nekāpa? Tagad jau nedaudz vairāk kā mēnesi ēd pudelli tikai no rīta un vakarā, un svars +/- stāv uz vietas.


Ja godiigi, es vispaar parstaaju sekot lidzi meitas svaram peec 7 meneshiem, bijaam uz 1 gada parbaudi, nosvera pateica, ka viss ok un dzivoju taalaak. Nee, ja ana meita butu galiigi tieva, tad varbut uztrauktos, bet ir normala izmera meitenite, vaidzinji veel ir taa kaa viss ok.
18.05.2016 16:01 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Teddy, es savu baroju ar griķiem un auzu pārslu tumēm un zupām ko tik nē vēl pa vidu augļu saldumiņš un pedējā laikā svars tik par kādiem 500gr ceļās. Domājams par to nav jāuztraucas jo mazie taču tik daudz kustās visu māju izrāpo uzceļās izveļās visur ielien.. un tādēļ arī laikam pēc tiem 6 mēnešiem uz gadu svars sāk bremzēties!
Ja mēs tik aktīvas būtu kā mūsu mazie, ne diētas neko pēc dzemdībām nevajadzētu :-D
18.05.2016 16:02 |
 
Reitings 1606
Reģ: 01.11.2013
Es jau arī viņai viskaut ko dotu ēst un pagaršot, lai zina, kas ir kas, kas garšo un kas nē, lai lieki pēc tam netērētu naudu uz lietām, kas viņai negaršos.

Vismaz varu tad nesatraukties par svaru, citādi nevarēju saprast, vai normāli, jo pēdējā daktera vizītē tā arī nenosvēra, jo svari tik daudz nerādīja, līdz ar to tik cik es mājās uz rokām paņēmu, tik liekas, ka ir.
Es vispār dažbrīd nesaprotu, no kurienes tā enerģija tā kustēties un skaļi spiegt :D un viņa tik traki kājas mētā pret grīdu un ar rokām sit sev pa vēderu/sāniem, ka liekas, ka zilumus uzsitīs un ārsts vēl padomās, ka mēs sitam viņu :D
18.05.2016 16:10 |
 
10 gadi
Reitings 4293
Reģ: 03.08.2009
Meitenes, a jums tos komentārus citas mammas izsaka? Es vnk nevaru saprast kāds sakars vispār kaut ko tādu komentēt..
18.05.2016 16:27 |
 
Reitings 1606
Reģ: 01.11.2013
Citas mammas, draugi, vecāki(mana māte) utt.
18.05.2016 16:42 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Jā mammas izsaka no sērijas zini kā man ar pirmo bija... vai manai paziņai tik liels un ir tā un šitā pievērs uzmanību.. vai vienkārši vai cik smags! Utt..
Varbūt ļauni bet man citreiz ir ienācis prātā kādēļ ir nepieņemami izteikt tādus komentārus citiem resnākiem cilvēkiem vai cik tu smags, liels vai tev taču grūti būs paskriet piecelties utt bet mazam bērnam kuram nav vispār pēc izskata resnuma pazīmes tikai tas ka viņš ir garš un attiecīgi sver drīkst izteikt tāda tipa komentārus.. (t)
18.05.2016 16:46 |
 
Reitings 1606
Reģ: 01.11.2013
Pārsvarā radinieki mēģina mācīt, biedēt. Tā jau man nav iebildumu, ka saka, ka izskatās lielāka kā ir, to es pati ļoti labi apzinos, bet aizskar visas tās runas par svaru, draudi utt.
18.05.2016 16:48 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Mammas, varbūt varat padalīties vai iegādājāties un vai noder un no cik mēnešiem apmēram noder šāds staigulis? Kā tikko sāk normāli celties un puslīdz kustās uz malām vai uz gadu? Gribētu dzirdēt pieredzi kādu vai domas.. :-)
18.05.2016 17:21 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Manai bija lidzigs staigulis, nesanaca vinai ar vinju iet,vinja vinju stuma,nespeja likt solishus un tik gaazaas gar zemi. tagad, kad mak staigat pati, tad vinja vinju pastumda.
18.05.2016 17:29 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Njā tieši šī iemesla dēļ raustos pirkt ka nespēs tā soļus spert un kritīs un pēc tam vairs nebūs tādas vajadzības būs beigās lieki pirkts tērēta nauda...

Laikam jānogaida ... vai tā mašinīte labāk kuru var stumt vai arī sēdēt ar kājām virsū un tā kā srumties...
18.05.2016 18:00 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!