Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
10 gadi
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Par piebarošanu. Mazdrusciņ nožēloju, ka neiegādājos to AVENT tvaicētāju-blenderi. Ja būs vēl bērni, tad noteikti pirkšu :)

Pati es sāku piebarošanu ar dārzā audzētu cukini kopā ar maisījumu. Tad turpināju ar ķirbjiem, tad devu norpovēt arī burkānu un pamazām jau sāku arī miksēt produktus pa divi kopā. Augļus kā banānu, bumbieri, plūmi u.c. sāku dot tikai tad, kad meita bija akceptējusi veiksmīgi dārzeņus. Meitai šobrīd ir 2,5 gadi un ar lielāko prieku ņammā dārzeņus :) Nereti dos priekšroku gurķim, burkānam, puķkāpostam kā kādai augļa šķēlei :)
16.11.2015 15:25 |
 
10 gadi
Reitings 10290
Reģ: 29.01.2009
Biju uz piebarošanas lekciju, kur ieteiktā shēma bija šāda- dārzeņi, pēc tam putras (bezglutēna griķu, rīsu utt.) un augļi paši pēdējie.
Pati sāku ar kartupeli, pēc tam ķirbi, ēd jau, bet nu līdz pilnai ēdienreizei vēl tālu.
16.11.2015 15:48 |
 
10 gadi
Reitings 978
Reģ: 30.04.2011
Es savu mazo sāku barot ap 5 mēnešiem,sāku dot pagaršot burkānu,kartupeli,puķkāpostu, saldo kartupeli,sviesta ķirbi,kabaci. Visam liku klāt dilles,kā arī nedaudz saldo krējumu vai sviestu. Kkad vēlāk iedevu arī banānu,kādu citu augli,arī pirku tās putras ar kko. Un tagad uz 11 mēnešiem jau dodu daudz ko no mūsu galda,vienīgais neko tik sāļu kā mums garšo. Nekad neesmu devusi burciņēdienu,visu vienmēr pati taisīju.
16.11.2015 15:53 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Saule22

Mana 3.menesii atteicas no kruts, baroju ar maisijumu, bet mana arste teica, ka tagad arsti esot pieradijushi, ka bernu var sakt piebarot no 6 meneshiem. Bet es ta pat ar 4,5 meneshiem pameginaju piebarot, mana neko needa, nepatika, spljava aaraa,radija tadu seju, ka sapratu - nav gatava. tikai ap 6 meneshiem vinja saka izradit interesi par edienu. Pirmo devu pukjkapostu, tad kirbi, tie ne ipashi garshoja, tad pameginaaju Latvieshu razhojuma mellenju-abolu burcinju, tas gan vinai patika.

Tad iegadajos Avent un peec Annabell Karmell recepteem taisiju visu ko vien var. Iesaku noteikti labu blenderi, man ir ari philips, pagshgad pirkts, nu smuutijus, pienu ar banaanu vins jauc labi, bet mazas porcijas bernam nee. Avent ir katra centa verts. Bet ja nav sakumam labs blenderis var iztikt ar viegi samicamiem augliem - banaans, avocado, papaya atsevishkji vai sajaucot kadu augli kopaa.

Es baroju peec shada grafika:
Agri no riita - pudele vai auglis, brokastis - pudele, Pusdienas pudele un biezenis, velas pusdienas - pudele, pirms miega - pudele. un tad palielinaaju ar laiku taa lai ir 3 edienreizes no 5 ir biezenis + pudele un parejas(pirms miega un agri no riita) tikai 2 pudele. Tagad baroju savaadaak.

Ar vederu problemu nebija, tikai tagad bija vedera sapes, kad iedevu grieku jogurtu ar augliem ( 9 meneshos), tad pa nakti mazais raudaja un pec kustibam vareja saprast, ka sap veders. Vairs nedodu, nekas nesaap.
16.11.2015 16:01 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
piparene

Jaa, ir ljoti daudz taas sheemas, katrai mammai vienkarshi jaizvelas sev ertakais un tikamaakais piebaroshanas veids un jaskatas kaa berns reagee. Es baroju peec bebishu recepteem, bet taa pat nelieku daudz ko klaat un vados peec savaam sajutaam.
16.11.2015 16:03 |
 
10 gadi
Reitings 978
Reģ: 30.04.2011
Aaa..un manam ar punci viss bija ok..tikai kkad nesen iedevu Rīsu putru,tā kas ir pieaugušo,ir ar ievārījumu apakšā un varot sildīt mikroviļņu krāsnī,man pašai dikti garšo,kaut uzēda tikai kādas 3 karotītes,viņš nabadziņš nevarēja visu dienu pakakāt..ak es,galīgi neiedomājos..
16.11.2015 16:31 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Esmu ļoti daudz saklausijusies, ka daudzas sāk ar ķirbi, un bērnam ļoti garšojot, tad nu laikam es arī sākšu ar ķirbi. Tikai vēl nezinu īsti, jāpalasa tas zīdaiņu receptes vienkārši sasautē un tad sablendē.. Nu tas būs vēl jāpaskatās arī citas receptes. Un biju domājusi sākt vienu ēdienreizi dienā miksejot - pāris gramus kāda dārzeņa putriņa + atlikušie ml maisījuma un tā pamazām.
Paskatīšos Story pieminētās receptes bērnam.
Es katrā ziņā prasīju pediatrei un viņa teica ka jā droši ar 4 mēnesi varēšu sākt piebarot un tad arī nākamajā vizītē skatīšos ko viņa ieteiks.
Laikam būs jāpaskatās kādi tiešām multivārāmie katli kur sautēt dārzeņus, bet pagaidām es domāju ka to pašu ķirbi varu savārīt kaut vai vienkārši katlā un sablendēt vēl... Jo daudz jau sākumā neplānoju dot tikai pāris gramus..
16.11.2015 17:01 |
 
Reitings 23
Reģ: 18.10.2015
Hey,
Vai varat lūdzu izpalīdzēt mūsu biedrībai? Palīdzēsim kopā bērniem, kuri slimo ar vēzi, kā arī bērnu nama bērniem!!!
Nobalsojot par mūsu organizāciju Jūs palīdzēsiet mums biežāk iepriecināt mazos ķiparus!
http://labasgribasuznemejs.lv/bernudraugi/
16.11.2015 17:06 |
 
10 gadi
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Saule, savai meitai riekstu ķirbi novārīju un ar kripatiņu sviesta, pēc vecmātes ieteikuma , sablenderēja. Ēda uz urrā un šāda kombinācija garšo aizvien :)
16.11.2015 17:06 |
 
Reitings 1056
Reģ: 06.05.2014
Uzjautāšu arī šeit to pašu jautājumu, jo pajautāju grūtnieču beztēmā, pieļauju, ka te mammām lielāka pieredze :)
Meitenes, kā tas var būt, ka man mazule visu laiku ēda maisījumu un ar vēderu viss bija kārtībā, bet tagad pēdējo nedēļu viņa ēšanas laikā bļauj, sāp puncis, pilnīgi dzirdu kā burbuļo. Šodien kā reiz bija vēdera USG, tur pateica, ka vēderā daudz gāzes, bet viss pārējais ok. Tas nozīmē, ka jāmaina maisījums?
17.11.2015 09:41 |
 
Reitings 1056
Reģ: 06.05.2014
Jūs te par piebarošanu runājat...es nevaru sagaidīt, kad varēšu savējo sākt piebarot :) Vēl tik nepilns mēnesis atlicis.
17.11.2015 09:43 |
 
10 gadi
Reitings 978
Reģ: 30.04.2011
Cik Tev liela meitiņa?
Es pat īsti nezinu,kas jādara, kāpēc tā noticies. Kkādu Espumizanu nevar dot?
17.11.2015 09:45 |
 
Reitings 1056
Reģ: 06.05.2014
Meitai 3,5 mēneši. Espumizanu dodu. Bet žēl skatīties, kā viņa ēšanu nevis izbauda, bet jūt diskomfortu.
Kāda ir lietojusi Humana maisījumu? Tagad lietoju Nestle NAN, bet, ja pediatre akceptēs maisījuma maiņu, tad domāju to Humanu pamēģināt.
17.11.2015 09:49 |
 
10 gadi
Reitings 370
Reģ: 21.01.2013
Savu puiku sāku piebarot tuvu 5 mēnešiem. Jo līdz 4 mēnešiem ēda jaukti. Bija pašiem savs kabacis, tad ar to arī sāku. Sākumā devu 1 tējkaroti, nākamajā dienā jau vairāk. Sākumā gatavoju vienkārši izvārot katliņā, bet pēc pāris reizēm, kad piededzināju, nopirkām tvaika katlu. Tvaika katlā dārzeņi un pat kartupeļi garšo pavisam savādāk. Izvārīju un sablenderēju. Es no slinkām mammām, jo dārzeņus vārīju 3 dienām. Pēc kādām 2 nedēļām sāku dot HIPP rīsu putru, kas ir bez garšām un tādu pliku arī ēda. Vēlāk jau sāku likt klāt augļu biezeņus. Dārzeņiem reizēm pieliku eļļu. Nākamais bija ķirbis, un tad jau pārējie dārzeņi. Gaļu ap kādiem 7 mēnešiem, tas bija trusis. Pilnu ēdienreizi aizstāju ap kādiem 8 mēnešiem, un drīz arī otru. Tikai tuvu gadam bija trīs ēdienreizes. Pēc gada atstāju tikai vakara pudeli. Ap gadu sāku pamazām dot, ko paši ēdam. Tagad jau 1.5 ēd, to ko mēs, tikai cenšos netaisīt baigi asu, sāļu. Uz gadu tikai sāku dot ceptu ēdienu.
17.11.2015 09:53 |
 
Reitings 661
Reģ: 29.01.2009
Leo_leo, varbūt pamēģini nomainīt pudelīti. Manējais bļāva ēšanas laikā un jutu,ka pilns kuņģis ar gaisiem. Nomainījām no avent uz nuk pudelīti, viss pārgāja.
17.11.2015 10:19 |
 
10 gadi
Reitings 978
Reģ: 30.04.2011
Jā,vēl varbūt,ka bērns pa daudz gaisu sarijās varbūt.
17.11.2015 12:22 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Meitenes, kā tas var būt, ka man mazule visu laiku ēda maisījumu un ar vēderu viss bija kārtībā, bet tagad pēdējo nedēļu viņa ēšanas laikā bļauj, sāp puncis, pilnīgi dzirdu kā burbuļo. Šodien kā reiz bija vēdera USG, tur pateica, ka vēderā daudz gāzes, bet viss pārējais ok. Tas nozīmē, ka jāmaina maisījums?


es nemainītu , manai vienu brīdi bija ,kas līdzīgs , bet es cītīgi devu espumizan , neatkarīgi no nekā, šķiet līdz gādiem 6 mēnešiem .... man jau šķiet , ka palīdzēja .... maisījumu nemainīju , tad vispār būs bardaks , jo nevarēs saprast pūs vēderu tāpat vai no jaunā maisījuma ....
17.11.2015 12:23 |
 
Reitings 557
Reģ: 26.12.2011
Hey mammas! Manai mazajai nu jau 5.dienu ir arprata caurejA. man liekas, Ka Tas ir tapec, Ka vienlicigi 2 lielie zobi(dzerokli?) nak. Vinai gandriz 14 menesi. Arsts teica, Ka vedera viruss, Es neticu, temperatura 40 gradi bija, 2 dienas kopuma, Kad pirmajam zobam pievienojAs otrs. Vina atsakas est, dzert, Ed tikai Manu pienu. Kadai bijis lidzigi? Kad Tas viss pierimsies? Vinai pietiek minerali un vitamins?
17.11.2015 16:29 |
 
Reitings 1056
Reģ: 06.05.2014
Žizele, domāju, ka labāk ir izsaukt ārstu, tikai viņš redzot mazo vizuāli, varēs pateikt vai mazajam viss ok.
17.11.2015 17:03 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Meitenes, kurām ir ts AVENT izslavētais verķis (tvaicētājs+blenderis?). Līdz kādam vecumam tas vispār noder? Kādam ēdiena apjomam lietojams? Ir tiešām no viņa jēga, ja mājās ir parastais blenderis un dārzeņus var novārīt katliņā?...
18.11.2015 00:00 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!