Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
Meitai ir plēšamie papīri, vecie žurnāli, zīmēšanas albūmi u.tml. Viņa arī labi saprot, ko nozīmē mans stingri pateiktais nē un pirksta kratīšana. Pagaidām respektē. Ja gribas protestēt un apstrīdēt to manu nē, tad protestu drīkst izteikt no redeļu gultas. Sadot pa nagiem es morāli neesmu spējīga. Vienkārši nevaru. Iekšēji no dusmām sprāgstu, varētu to bērnu uz mēnesi uzšaut, bet nodarīt sāpes nespēju. Tad jau drīzāk ielieku gultā, lai pabļaustās un izeju sētā 5 min.paelpot svaigu gaisu un nomierināties. Šodien arī viena pasēdēju uz grīdas, paskatījos uz tapetēm, izraudājos, pielīmēju tapešu strēmeli atpakaļ un devos atpakaļ pie bērna.
11.11.2015 13:20 |
 
10 gadi
Reitings 2594
Reģ: 08.03.2013
Pašai vēl bērnu nav, bet pieskatījusi esmu diezgan daudz un dažādus bērnus. Tad nu bērnam ir jārāda, kas ir pareizi un, kas nē..Bet tur ir jābūt ļoti lielai pacietībai. :'-( Ir man bijuši brīži, kad pieskatu bērnu, bet viņš pa spīti dara pa savam. Tad rādu atkal un atkal ko drīkst un ko nē.

Ļoti labs variants ir dot tās lapas ko plēst. Parādīt, ka drīkst lapas plēst, un aiziet kopā pie saplēstajām tapetēm un pateikt, ka tapetes vairāk noplēsīs un kopā pielīmēt atpakaļ. Un tad atpakaļ pie lapām un parādīt, ka var plēst tās. :)

Es šādi līdzīgi darīju ar bērnu, kurš zīmēja uz sienām, labi, ka vēl ar zīmuli, tad kopīgi notīrījām un gājām zīmēt uz lapām. Pastāstīju, parādīju, tad jau lēnām saprata. Protams, vēlme bija zīmēt uz sienas atkal, bet uzķēru to un gājām atkal pie lapām un runājām. :)

Drīz dzims mūsu mazais un lēnām sākam gatavoties, ka liksim TV pie sienas, lai nav gadījumi, ka apgāž. Jo, kad mūsu kaķi sāk savas skriešanas maratonus viens otram pakaļ, tad arī baidāmies par TV, jo viņi ārkārtīgi traki skraida. :D
11.11.2015 13:23 |
 
10 gadi
Reitings 2594
Reģ: 08.03.2013
Sadot pa nagiem es morāli neesmu spējīga. Vienkārši nevaru. Iekšēji no dusmām sprāgstu, varētu to bērnu uz mēnesi uzšaut, bet nodarīt sāpes nespēju. Tad jau drīzāk ielieku gultā, lai pabļaustās un izeju sētā 5 min.paelpot svaigu gaisu un nomierināties. Šodien arī viena pasēdēju uz grīdas, paskatījos uz tapetēm, izraudājos, pielīmēju tapešu strēmeli atpakaļ un devos atpakaļ pie bērna.


Man būs ļoti līdzīgi. Nu morāli nespēšu darīt pāri. Es pieskatot bērnus arī esmu raudājusi, dusmās iekšā vārījusies, Bet nekad neesmu bērnu fiziski aizskārusi.
11.11.2015 13:27 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
es netaisos pārlīmēt tapetes ik pēc pāris mēnešiem. Ir jānosprauž kaut kādas robežas visatļautībai. Atvilknes ir aiztaisītas ar klipšiem, dažas ir atstātas brīvas, kur neita var krāmēties. Kopā ļauju arī apskatīt kosmētiku, traukus virtuvē u.c. lietas. Nav tā, ka viņa neko nedrīkstētu. Tomēr visatļautību es neatbalstīšu. Tad jau drīz sāks arī ciemos demolēties!


Tadelj bernam ir jamaaca ko nozimee NEE, norobezhot jau var visu, bet kad tiek klaat nav saprashanas vai var nevar, bernam gribas un vinjam liekas, ka var. Man majas nekas nav norobezhots, bet ir Nee, un vietas, kur vinja nedrikst liist, protams, megina, parbauda cik ilgi es teikshu to nee, bet jau mani saak klausiit.
11.11.2015 14:09 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Principā , man arī nekas nav norobežots un neviena atvilkne nav aizslēgta .... viss kas ir svarīgs ir salikts stipri augstāk , pārējam ir lietas ko nedrīkst aiztikt , bet tam ir pamatojums ....
11.11.2015 14:23 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Nu nezinu, man ir norobežots kamīns un trepes. Es tomēr nevarētu būt 100% droša, ka viņš tur nelīdīs, kamēr es neredzu.
11.11.2015 14:24 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
man nav ne kamīna ne trepju , ja būtu trepes norobežotu ( jo tas ir dzīvībai bīstami ) kamīnu , nē .. man bija problēmas ar kaķa wc , bet es tās atrisināju ar runāšu un vieglām manipulācijām ...
11.11.2015 14:26 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Kaķa wc par brīnumu arī vairs neinteresē. Pāris reizes pagrābās smiltiņas, vairs nav interesanti. Bet kamīns ir tāda kā kamīnkrāsns, no ārpuses metāls ļoti uzkarst. Tur pietiktu ar sekundi un būtu apdegumi, tāpēc pagaidām lai ir norobežots.
11.11.2015 14:28 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
nu krāsns tas ir savādāk, lai gan mana perfekti zin vārdus karsts un auksts , saka un apzinās to nozīmi, kā saku karsts , tā roķeles ir nost un pat nemēģina pārbaudīt ....
es domāju, ka tev ir kamīns, kā kamīns , kuru ik pa laikam iededzina smukumam un garastāvoklim :D
11.11.2015 14:31 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Man ir kamins (dekorativais), pirmas dienas bija interese list klat, piekeru 2 x ar oglem rokaas, viena no tam reizem bija jau mutee ogles, pasaucu viiru, abi teicaam, ka NEE! Vel dazas reizes meginaja list, veroja musu abu reakcijas, abiem bija Nee un zin ka nee.

Pedejo reizi lida klaat, es saku nee(kad saku nee, es parasti neizkustos no vietas, stavu, sezhu skatos uz vinju un saku to nee), vinja sak raudat, ka nelauju, es bez nekadas reakcijas, skaidroju, meitinj, tur nevar. Nu neko, saprata, ka nedarbojas uz mani tas asaras un nelien klat ne pie pukju podiem, ne pie kamina.

Ja ir karsts kamins, tad jaa, tad ari padomatu par norobezhoshanu.
11.11.2015 14:34 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
Laikam saprata. Aizgāja līdz nedarbu stūrim, tup un skatās uz atpakaļ pielīmētajām tapetēm, klāt neskaras. Vēlreiz pateicu, ka nedrīkst aiztikt sienas. Piecēlās un aizgāja prom.

Tagad tik sāksies tas grūtais audzināšanas posms, kas prasa daudz nervus un pacietību. Zīdaiņa periods bija mierīgais laiks:-D. Dievs, dod man spēku!
11.11.2015 16:09 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Lasu un mēģinu atcerēties to periodu, kad meita bija 1,5 gadu veca apmēram, kā jūsu mazuļi... Es tiešām neatceros neko, ka būtu kaut ko aizliegusi mājās. Visi plaukti bija brīvi pieejami, viss svarīgais bija novākts labi tālu/augstu un nekas no mājas lietām nebija liegts. "Nē" vispār mājās nelietoju... Tas vairāk attiecās uz āra lietām, mašīnu, ratiem un ēšanu/ēdienu - nekad neļāvu ārdīties, rupji spēlēties, bet atkal jau nevis aizliedzu, bet novācu no acīm vai novērsu uzmanību bez paskaidrojumiem. Nekad nav bijušas problēmas nekur! Tā vietā, lai skandinātu to "nē" un "nedrīkst" pa labi un pa kreisi, es bērnu nedresēju nemaz, ļāvu visu. Un tad, kad tiešām tas "nē" izskanēja - tad meita paklausīja 100% bez jebkādiem paskaidrojumiem vai atkārtošanas, jo tiešām reti dzirdēja un, ja reiz sadzirdēja, tad saprata, ka lieta nopietna. Taisnîbas labad gan jāsaka, ka toreiz tapešu mums nebija, nebija arī kāpņu vai krāsns, mājdzīvnieku arī nē, mājā nekas tāds trausls pa rokai arī nebija pieejams... Un meitene man bija no mierīgajām un prātīgajām - ne ļožņāja, ne spērās bez apdomas kaut kur. Pat pie peļķes vienmēr apstājās un jautājoši skatījās uz mani - un viņai nekad netika liegta iespēja sašmulēties.

Redzēs kā mums veiksies ar otra bērna audzināšanu, bet plānoju kaut ko līdzīgu. Kādu brīdi tik kāpnes norobežosim, kamēr sāks stabili turēties uz kājām.
12.11.2015 02:06 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Bet kurā brīdī reāli var sākt ļaut pa tām kāpnēm kāpt? Mans bērns vēl nestaigā pats, bet ir jau vairākas reizes uzrāpies pa kāpnēm līdz pašai augšai (protams, es kāpju līdzi aiz muguras). Kāpnes mums stāvas un augstas, līdzīgas šīm, tikai ar lielāku distanci starp kāpšļiem:
12.11.2015 10:06 |
 
Reitings 229
Reģ: 18.01.2014
Manam kāpnes interesē kopš rāpošanas, un, protams, kad sāka staigāt, vajadzēja arī kāpt pa kāpnēm. Dzīvojam dzīvoklī, tāpēc mums tā nav problēma. Visur, kur ir kāpnes, ļauju, lai kāpj, protams, pieturot. Viņš viens pats arī nekāpj, gaida, kad kāds nāks. Vienīgi tā ir problēma pie vīramātes mājās - tad viņam, protams, vajag kāpt visu laiku:-D
12.11.2015 10:28 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
nu manai tagad sanāk 1,9 ( ja es pareizi saskaitīju ) mana patstāvīgi kāpju uz 5st un lejā arī , turās pie margām ....
12.11.2015 13:47 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
"Nē" vispār mājās nelietoju... Tas vairāk attiecās uz āra lietām, mašīnu, ratiem un ēšanu/ēdienu - nekad neļāvu ārdīties, rupji spēlēties, bet atkal jau nevis aizliedzu, bet novācu no acīm vai novērsu uzmanību bez paskaidrojumiem. Nekad nav bijušas problēmas nekur! Tā vietā, lai skandinātu to "nē" un "nedrīkst" pa labi un pa kreisi, es bērnu nedresēju nemaz, ļāvu visu.


Mums majas ir tiehsi taa pat, iznemot 4 lietas, kur ir nee, parejais ir pieejams, man ir uzskats, var visu kameer tas nerada draudus dzivibai.
12.11.2015 13:51 |
 
10 gadi
Reitings 978
Reģ: 30.04.2011
Meiteneeees...mans mazulis šodien sācis nedaudz klepot..ko Jūs ieteiktu dot? Paldies!!
12.11.2015 14:24 |
 
Reitings 229
Reģ: 18.01.2014
klusums, kāds vecums? Temperatūra ir?
Es gan sākumā ieteiktu konsultētēties ar ĢĀ, kaut vai telefoniski. Jo iemesls klepošanai var būt arī sakairināts kakls, tad jāārstē to, un klepus zāles nebūs vajadzīgas. Mēs esam dzēruši Prospan, Stodal, Brontex, pēdējā reizē Neo Amtersol (viņš ir ar C vitamīnu, veicina kopējo elpceļu atveseļošanos un imunitāte nostiprināšanos). Un, protams, daudz šķidruma, vislabāk to, ko dzer ikdienā.
12.11.2015 14:45 |
 
Reitings 202
Reģ: 24.11.2013
Kāda ir sūtījusi George drēbītes no neta?
Kā ir ar izmēriem? Atbilst vai jāņem lielāks (mazāks)?
12.11.2015 14:48 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Meiteneeees...mans mazulis šodien sācis nedaudz klepot..ko Jūs ieteiktu dot?


manai bija klepus 1x ārstēju ar ceļtekas sīrupu , lietoju kā instrukcijā rakstīts arī profilaktis ...
12.11.2015 14:57 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits