Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Ja neesi bernu audzinashanas graamatu piekriteeja, tad manu viedokli var neklausit. Lasiju, ka no 8. meneshiem berniem jamaca - nee, to ari sobrid daram. Jau zin, ka pie kamina un pukju podiem list nevar, bet kaa jau wee teica, ne vienmer klausa, bet treneejamies pie taa. Kad ir aizrapojusi lidz pukju podam, tad apstajas un veero, ko es teikshu, saku nee, veljoprojam vero, atkal saku nee un tikmer kameer vinja norapo nost. Citreiz saak raudaat, citreiz neklausa un ta pat aiztiek ko nelauju.

Pagaidaam Nee ir kaminam, pukju podam, virtuvei, vannas istabai.
06.11.2015 16:09 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
cik forši bija kad rāpoja , tagad tas neviss bērns , bet zemestrīce :D :D :D
06.11.2015 16:12 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Paldies, wee :D

Tu mani ljoti nomierini :D es jau gaidu :D (l)
06.11.2015 16:14 |
 
10 gadi
Reitings 978
Reģ: 30.04.2011
Es arī it kā cenšos neteikt "nē",labāk piedāvāju ko citu. Bet ir lietas, par kurām viņam ir jāsaprot,kā,piemēram,līšana pie tv un tā aiztikšana. Nu es varu 10x viņam teikt,lai labāk nāk ar mašīnu paspēlējas nekā aiztiek to tv,bet tāpat viņš kādreiz gribēs to tv pačamdīt un pastumdīt. Tagad jau viņš pielien pie tv,skatās uz mani un māj ar galvu "nē".
Bet tā pārējā māja ir viņam pakārtota,visas aizsniedzamās vietas ir novāktas,lai viņam nav interese noraut kādu puķu podu no palodzes.
06.11.2015 18:59 |
 
Reitings 638
Reģ: 14.05.2013
Salomē

kadelj nemaaci bernam nee, mums driz bus 8 menesi. cik tavam ir?


Story,

kadas gramatas lasi? Godigi neesmu lasijusi nevienu gramatu. Visu atrodu interneta, bet reizem apjuku visaados komentaros un pieredzes, varbut vari ko ieteikt?
06.11.2015 19:16 |
 
Reitings 1208
Reģ: 10.12.2013
wee, nu kāda vēl zemestrīce? Ar bērnu vnk jārunā un visu var sarunāt :)
06.11.2015 19:36 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Man ir daudz gramatu ko lasu, bet ne jau viss dzivee notiek peec gramatas. Viena, kura man patik ir What to expect, tur pa meneshiem sadalits, kad nak nakamais menesis, tad palasu, ko sagaidit un kadi ieteikumi, godigi, man ir ljoti daudz palidzejushas gramatas. Nee, lietoju uz lietaam, ko patieshaam nedrikst, pagaidam tas ir 4 lietas majas. Parejais man nav nee. Viss parejais, kas vinai ir pieejams ir atlauts.
06.11.2015 19:37 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Ar to nē neteikšanu un drošas vides iekārtošanu ir neērti tad, kad nākas iet ciemos, jo tur pēkšņi no visa jāvaktē un pusi no redzamā nedrīkst aiztikt - plauktiņi, tv utt.
Es arī biju lasījusi, ka nevar teikt "nedrīkst", bet realitāte izrādās cita :D Kādu alternatīvu piedāvāt, kad bērns cenšas iebāzt pulti miskastē vai grib parotaļāties ar izgāztās tualetes poda birstes ūdeni :D Uzskatu, ka tomēr ir jāzin, ko nozīmē nedrīkst, jo - grozies, kā gribi - bieži vēl nāksies saskarties ar kaut ko, ko nedrīkst - skriet pa ielu, kāpt suņa sūdā utt.
06.11.2015 19:49 |
 
Reitings 1741
Reģ: 29.01.2009
Aijaijaaa - par runāšanu nepiekritīšu, brīžiem šķiet ka siena manī vairak klausās nekā mans bērns :D
06.11.2015 20:00 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Ar to nē neteikšanu un drošas vides iekārtošanu ir neērti tad, kad nākas iet ciemos, jo tur pēkšņi no visa jāvaktē un pusi no redzamā nedrīkst aiztikt - plauktiņi, tv utt.



tieshi gribeju rakstiit savas pazinjas staastu - vinjai ir 2 berni, majaas superdroshaa vide, uzaicinajam vinjus ciemos, baac, mana maaja bija kaa kara lauks, visss tika iznicinaats, telefona ladetajs bazts playstation pultii, vannas istabas skapitis nolausts (bernam gribejas uzkapt) un to mammas neee tie berni vnk nedzird. Ar dakshu pa manu koka galdu!!!! (e)(e)(e) Gurkjus sev uz pirkstiem baaza kaa gredzenus, jogurtu pa galdu smeereja, mamma tik saka, beidz, nee, nevar utt., bet te berni nereageeja!!! Mes abi ar viru, kad vinji aizgaja bijam shokaa!!! nekad neko tadu nebiju pieredzejusi.
06.11.2015 20:05 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
wee, nu kāda vēl zemestrīce? Ar bērnu vnk jārunā un visu var sarunāt


protams, ka var , bet bērns ir bērns arī viņam vajag vietu kur ālēties ... labāk lai ir zemestrīce mājās nekā ciemos vai sabiedrībā ... es mierīgi varu ar meitu sēdēt kafejnīcās , viņa perfekti uzvedas veikalā , pat kad braucam garām bārnijiem :D , beeeeeet viņa klopē mazākus bērnus un tā nežēlīgi =/ mēģina izspiest sunim acis , ēd zemi , plunčājas wc podā un met kaķim ar wc birsti ... ir labās lietas , viņa var 40 min sēdēt un skatīties kā griežas veļas mašīna :D

un ir gatava dvēseli pārdot par ceptām olām 8-)
06.11.2015 23:00 |
 
Reitings 810
Reģ: 29.01.2009
Nav divu vienādu bērnu. Ar manējiem ir tā - katram cita pieeja bija vajadzīga - vecākais saprata, ko nozīmē nē, bet ar jaunāko bija kā ar sienu runāt (un mana pacietība ir nežēlīga - varu visu dienu sēdēt un vienu un to pašu lietu atkārtot 100 dažādos veidos, bet nu nestrādā sarunāšana ar visiem - vismaz ap gadu un tā līdz nepilniem 2) un palīdzēja tikai uzsišana pa pirkstiem. Rezultāts ir viens un tas pats, bet metodes dažādas.
06.11.2015 23:05 |
 
Reitings 810
Reģ: 29.01.2009
Un peikritīšu wee, ka jāļauj bērniem būt bērniem un ālēties - vismaz mājās, ja ne citur.
06.11.2015 23:06 |
 
Reitings 1208
Reģ: 10.12.2013
Par to sarunāšanu rakstīju ar ironiju, jo atcerējos, ka tas bija padoms mammām, kuras teica, ka tomēr nevar :)
Un man ir tā pat kā kakjei- brīžiem runā, un tas ir kā pret sienu...

Arī manējais dara gandrīz visas lietas, kuras uzskatīji, bet, kāpēc maziem bērniem sit? Tas gan tomēr nav vienā grozā ar- kaut kur uzkāpt, kaut ko apgāzt, izliet, apēst utt.
06.11.2015 23:53 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
nav jau jaieiet galejibas, berniem ir jaaleejaas, jaadauzaas, kaut uz sienaam jazimee, ja vecaki lauj, vienalga, bet ir lietas, kuras ir nee un viss. Es ljauju, pat varbut parak daudz savam bernam, bet kamer tas neapdraud vinja dzivibu un es situaciju kontroleju - lai jau dara.

Veel pie maniem nee ir - nedrikst pleest gramatas un speleties ar edienu (iznjemums ir riisu bljoda, kuru esmu uztaisijusi prieksh sensory game).
07.11.2015 00:21 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Nu jā, bērni ir dažādi un citiem runāšana ir pie vienas mazas vietas... Es nesaprotu to ļaušanu spēlēties ar ēdienu. Citas lietas vēl kaut cik varu saprast, jo nu maziem rezgaļiem patīk pētīt visu. Bet ēdiens? Tā noteikti nav lieta, ar kuru vajadzētu ļaut spēlēties. Un, manuprāt, to ieskaidrot nav nemaz tik grūti.
07.11.2015 01:06 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Neons,

jaa, es ari nesapratu un neiedomajos, ka kaada lauj. Man pret edienu ir ieaudzinata baigaa cienja, tadelj pat prata neradas doma, ka taa var uzvesties. Ja nebutu redzejusi 2 mates laujam to darit saviem berniem (ne vienu reizi vien), nekad neticeetu.

Sagriestus gurkja gabalinjus - izdur pa vidu cauruminju un ir gredzeni, ko var metat uz zemes, atver jogurtu, jogurta vacinjam palicis mazliet jogurts - ar to var pa galdu, pa sienu, pa kreslu, viss cits ediens ari tiek smerets pa zemi, gridu, sienu, mammas tikai pariet ar mitrajam salvetem pari un viss super! Vieni no tiem berniem ar dakshu pa manu galdu, jaa saskrapeja, mamma nopurina plecus, tie tikai berni. Es zinu, ka, lai pabarotu 3 x dienaa bernu nav 5 minushu jautajums, dazhreiz mana var est 20 minutes, pat ja ne ilgaak, tad vinja negrib, tad grib, tad japadzeras, tad japaskatas kaut kas, bet kas jadara, jadara. Ta ka taa arii ir :)
07.11.2015 01:24 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
Es ļoti daudz saku nē - nē, nedrīkst plēst tapetes, nedrīkst raut aizkarus pie zemes, nedrīkst visu skapja saturu uz zemes izgāzt, nedrīkst līst pie plīts karstajām durvīm, nedrīkst laizīt lādētājus un noteikti nedrīkst laizīt čības! Pie pirmā nē meita paskatās, pasmaida un dara tālāk, otrs nē skan stingrākā balsī, tad viņa saprot, ka mamma vairs nesmaida un iesākto darīt nedrīkst. Tad reizēm seko niķu lēkme, kad meita spiedz, nikni bubina uz mani, piecērt kāju pie zemes vai ar plaukstu pret galdu sit. Pagaidu, kad viņai dusmas pāriet un piedāvāju darīt kaut ko citu. Pagaidām viņa respektē to manu nē. Redzēs, kas būs vēlāk.
07.11.2015 08:18 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
nu es nezinu kapēc viņa grūž citus , godīgi es pat nezinu kā to risināt , es stāstu ka tā nevar un viņa zin ka tā nevar , bet tāpat dara , arī lielākos mēģina abižot, bet tad saprot ka spēki vienādi vai pārāki un liekas mierā ....
07.11.2015 10:47 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
wee

es zinu, ka tam bija kaut kads iemesls, kadlej berni kaujas, bet tagad nevaru atcereties, kur to lasiju un kas tas bija pa iemeslu.
07.11.2015 17:26 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!