Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Robīte, droši vien zvaigznes sakrita. Man liekas, tur nav ko diži meklēt izskaidrojumus. Bet izklausās, ka trimda pie vecvecākiem tiešām varētu būt spēlējusi kādu lomu!
Mans, piemēram, jau vairākas naktis atkal ir izgulējis savā gultā. Nezinu, kas tas bija par periodu 1,5 mēneša garumā - nakts vidū raudāja tik ilgi un bieži, kamēr paņēmu viņu blakus. Tas sākās tikai pēc 1 g.v. Ej nu sazini, kas mainījās. It kā nekas.
wee, tev kaut kāds ekskluzīvais bērnu kopšanas atvaļinājums? Es esmu nolēmusi saīsināt savējo. Kad bērns stabili staigās, tad sāksim adaptāciju b/d. Kad būs gatavs tur pavadīt visu dienu, atgriezīšos darbā.
28.10.2015 22:04 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
wee, tev kaut kāds ekskluzīvais bērnu kopšanas atvaļinājums?


drīzāk eksluzīva darba vieta kurā , visu laiku pēc BKA atrodos bezalgas atvaļinājumā ..... :-)
28.10.2015 22:08 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
es biju apsvērusi aukles iespēju , bet to atmetu tā iemesla pēc, ka visu ko dara aukle varu es pati , b/d ir vajadzīgs un svarīgs posms bērna dzīvē , tapēc man šķiet absurdi maksāt auklei kura ar manu meitu zīmēs puķītes kamēr es strādāšu , tad jau labāk pati zīmēju puķītes ar savu dūdiņu ....
28.10.2015 22:10 |
 
10 gadi
Reitings 246
Reģ: 12.11.2012
Saule22 visos b/d jaunus bērnus uzņem ar septembri. Es jau lielas cerības nelolotu, jo pārsvarā bērni b/d tiek ap trīs gadu vecumu, citi ātrāk, ja ir prioritāte (piem., kāds strādā b/d, māsa vai brālis iet b/d, armija u.c. noteikumi). Protams, jāskatās, kurā rajonā, vai varbūt ārpus Rīgas, tad tās rindas nav tik garas. Bet nu 304 bērni... tas ir daudz. Piem,, mūsu dārziņā katru gadu uzņem vidēji 70 bērnus, bet mums laikam neskaitās liels dārziņš.
29.10.2015 09:13 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Bērnudārzos uzņem bērnus, kad atbīvojas brīva vieta - tātad visu gadu. Tikai uz septembri veido jaunas grupas, tāpēc tā iespēja tad ir lielāka, jo nu pa ziemu, ja atkrīt, tad arkrīt daži bērni, nevis 300.

Kad pieteicu savu bērnu, tad vienā dārziņā bijām 1000 tur kurais, pa gadu samazinājās un septembrī jau bijām kaut kādi 300.

Un citi dārziņi strādā visu vasaru, citos mēnesis ir brīvs, bet nav dzirdēts, ka visu vasaru ciet. ;)

Mans pašvaldības dārziņā tiks arī tikai nākošgad, kad jau tuvosies tie 3 gadi.
29.10.2015 09:48 |
 
10 gadi
Reitings 978
Reģ: 30.04.2011
Traki dzīvot Rīgā. :(
29.10.2015 10:40 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Beeeeidz , man patīk ne par kādu naudu nepārceltos uz nevienu citu LV pilsētu ilgtermiņā ....
29.10.2015 10:44 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
Manā miestā b/d uzņem TIKAI septembrī jaunos bērniņus. Un te nu man sākas galvassāpes, darbā jāatgriežas jau maijā. Bērnu nav kam atstāt, jo omes arī strādā. Jāmeklē aukli, auklei ir jāmaksā, uz darbu par transportu jāmaksā, darbā ir kaut kas arī jāēd. Turklāt meita maziņa būs tikai vienu reizi un ļoti īsu laiciņu. Es maksāšu par to, lai kāds cits svešs cilvēks dzirdētu mana bērna pirmos vārdiņus, mācītu iet uz podiņu, spēlētos un smietos kopā ar MANU bērnu. Apsveru domu līdz dārziņam tomēr darbā neatgriezties un meklet citu darbu ja esošais darba devējs negribēs mani gaidīt.
29.10.2015 12:29 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Es atkal šodien uzzināju, ka mans puika varbūt tiks ar janvāri dārziņā!!!!!!! (l)(l)(l)
Kā nu būs, tā būs, to nevar vēl kārtīgi zināt, bet nu vadītāja izteica ļoti pozitīvas prognozes!

Nav tā, ka es gribu no bērna tikt vaļā, bet vnk es zinu, ka mazie baigi forši un ātri iejūtas dārziņā, ir kārtīgs dienas režīms, darīšana, sabiedrība, bērni... Un viņš aug lielāks, aktīvāks - es vairs ar mazu bēbi blakus nevaru viņam nodrošināt visu, ko gribētu :-/ Tāpēc ceru, ka tiešām viss būs labi! (l)
29.10.2015 12:48 |
 
Reitings 538
Reģ: 02.02.2015
Man ar savu nebija, kur pusgadu likt... Aizsūtīju uz privāto dārziņu un pēc pusgada, kā pēc pulksteņa, 2 gados tika pašvaldības dārziņā. Svešām sievietēm savu bērnu aci pret aci neatstātu.
29.10.2015 13:10 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
man nav problēmu uzticēt kādam bērnu , respektīvi, man nav paranjas , ka visi grib abižot manu bērnu vai kā citādi darīt pāri :)

iespaidojos no citas diskusijas ( gan jau sapratāt no kuras :D ) , tātad jautājus +/- manas meitas vienaudžu mammām, kā pavadāt laiku ar bērnu ? Un kas jūsuprāt ir kvalitatīvi pavadīts laiks .... !?


Mēs ar meitu kopā daram visu , ejam iepirkties , kopā gatavojam , ceļam torņus, skatamies daudz bilžu grāmatas , meitai ir ap 30 dažādu grāmatu 5 valodās :D , mana čiepa dievina žaut veļu , nu viņa man padod uz es karinu. Mēs bieži ejam kopā vannā vismaz uz stundu , šobrīd topā ir mācīties skaitīt , tam ir speciāls dēlītis ar tādiem kā piramīdas kauliņiem no 0-9 katrs skaitlis savā krāsā , cik liels skaitlis tik kauliņi jāliek .... Mēs kopā vedam ārā suni , ņurcam kaķi un barojam zirnekli . šķiet vienīgā lieta ko daru kad meita guļ ir mazgāju grīdas :D
Meitai patīk mācīties kā runā zvēri un sajūsmu raisa puķu liešana, parasti gan tiek ne tikai puķēm , bet arī grīdai un palodzei ... Bieži ejam ārā staigāties , pa lielam tas ir arī laiks , kad tiekos ar draudzenēm... rotaļu laukumi, šūpoles u.t.t

Man tiešām būtu interesanti paklausīties kā Jūs pavadāt laiku ar saviem berniem.....
29.10.2015 14:16 |
 
Reitings 1512
Reģ: 25.09.2015
Lollipop, vai Liepājā nav privātie b/d? Gan jau Liepāja arī dod līdzfinansējumu?
Atrast jauku b/d man šķiet daudz vieglāk nekā atrast jauku aukli! Tas ir tikpat kā pieņemt darbā cilvēku, rīkot intervijas utt. Protams, ja nav kāda labi pazīstama/ieteikta aukle. B/d vismaz ir kāda "kvalitātes" garantija, apriori uzticamība, turklāt lētāk nekā aukle (ja vien nemaksā auklei grašus).
29.10.2015 18:36 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
Virdzinija - ja godīgi, tad nemaz nezinu. Nekad b/d nebija interesējuši. Aukle man pat tā kā būtu pazīstama, bet tas nemaina to faktu, ka auklei ir jāmaksā. B/d tomēr liekas vairāk kā izglītības iestāde, tur daudz citu bērniņu apkārt, ar kuriem spēlēties. Nu nezinu, ko darīšu. Meita liekas tik maziņa vēl, kā es viņu tā citur atstāšu? :'-(
29.10.2015 18:45 |
 
Reitings 1396
Reģ: 22.05.2014
Mēs ar meitu kopā daram visu , ejam iepirkties , kopā gatavojam , ceļam torņus, skatamies daudz bilžu grāmatas , meitai ir ap 30 dažādu grāmatu 5 valodās , mana čiepa dievina žaut veļu , nu viņa man padod uz es karinu. Mēs bieži ejam kopā vannā vismaz uz stundu , šobrīd topā ir mācīties skaitīt , tam ir speciāls dēlītis ar tādiem kā piramīdas kauliņiem no 0-9 katrs skaitlis savā krāsā , cik liels skaitlis tik kauliņi jāliek .... Mēs kopā vedam ārā suni , ņurcam kaķi un barojam zirnekli . šķiet vienīgā lieta ko daru kad meita guļ ir mazgāju grīdas
Meitai patīk mācīties kā runā zvēri un sajūsmu raisa puķu liešana, parasti gan tiek ne tikai puķēm , bet arī grīdai un palodzei ... Bieži ejam ārā staigāties , pa lielam tas ir arī laiks , kad tiekos ar draudzenēm... rotaļu laukumi, šūpoles u.t.t


Man liekas tā super laiks pavadīts ar bērnu un palīdz viņam attīstīties, tāpat arī man patīk pavadīt laiku ar savu bērnu. Labi viņš tagad vēl maziņš 2,5 mēnesīši, bet vienalga es viņam dziedu, runājos un viņš atbild lallinot vai smaidot un vicinot rociņas kājiņas. Rādu grabuli viņš seko ar acīm, nolieku uz puncīša ceļ galvu. Kamēr es darbojos pa māju staipu līdzi viņa supolites Un mazais guļ savas šūpolēs un pēta ko es daruvai pats savā nodabā pēta grabuli vai rokas savas, kājas... Man visa diena aptuveni paiet par un ap bērnu...
Tikai kad to minēju te tikai citā tēmā man tika pārmests ka man būs paraprūpēts bērns un nespēs pēc tam pats sevi izklaidēt un būs problēmas komunicēt ar citiem bērniem bez mammas un dārziņā arī būšot audzinātājai megaproblemas ar manu bērnu .. Laikam visskarbakos vārdus saņēmu no sunset.. Neatceros..
Bet tagad kamēr maziņš ir tas laiks kad viņam vajag mammu un pēc tam arī paaugsies ka Lollipop minēja vairs mammu nevajadzēs, tādēļ es izbaudu šo bēbīšlaiku. Un pienāks laiks kad mācīšu viņam patstāvību ;-)
29.10.2015 19:02 |
 
Reitings 1741
Reģ: 29.01.2009
nu tā kā bērns iet darziņā un mājas ir ap 5 vakarā tad nu no 5 līdz 8 vakarā skatamies mūzikas klipus, dejojam, paedam, paplēšam grāmatas, 100 reiz izlamājamies un izkaujamies :D krāmējam mazās mantiņas pa kastem un trauciņiem, demolē māju, padauza TV ar tabureti un vel daudzas interesantas izklaides :D bet nu parsvarā pec darziņa mājās ir niķu bunte, neko normalu nevaram pasākt, bet nu brīvdienās daudz tusējam pa āru,mājās patīk tīrīt grīdas ar putekļsūcēju, slaucīt ar slotu, krāmet kubus utt
29.10.2015 20:28 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Saule22 :D nu redz pie līdzīgām lietām var saņemt dažādu attieksmi no lietotājām , man te ar zināmu regularitāti pārmet, ka es nerūpējos par bērna emocionālajām vajadzībām , man viņš ir kā mājdzīvnieks nu un vispār viena daļa no foruma žēlo manu bērnu , nez kapēc .... lūk man arī radās jautājums , kā tad izskatās tas kvalitatīvi pavadītais laiks , manuprāt , es meitas vajadzībām veltu pietiekami daudz laika , respetīvi es neatceros , kad būtu bijis , ka meita raud kā traka , bet es nevaru viņu nomierināt vai vēl labāk , ka daļa te domā dzeru vinčiku blakus istabā un domāju , ka pats pāries :D
Labi es jau te izplūdu demogoģijā , bet izskatās , ka vaina tomēr nav manī un citas dara tāpat , kā es.... :-)
29.10.2015 21:17 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Saule22 - es gan neuzskatu to par pāraprūpi, jo tāpēc jau mēs sēžam mājās BKA, lai būtu kopā ar bērnu un kad tad to visu,ja ne tad, kad bērns mazs.

Principā visu pirmo gadu viss man bija pakārtots bērnam, pie katra pīkstiena un sauciena biju pieejama, nekad neesmu lieki raudinājusi vai uzskatījusi, ka nedrīkst ņemt pa rokām, jo pieradīs. Vienīgās problēmas tas radījis drīzāk man, jo tas, ka biju pieejama bērnam un tas, ka radīju vidi, kur visu var, tas mazliet vienu brīdi bija slikti, bet nekur citur nav bijušas nekādas problēmas, nav nekāds memmītis, drīzāk bērnu laukumiņa izsitējs un bērnu dārzā paraugbērns. Pret citiem arī viss super, bet man tieši kāpj uz galvas. Bet tāpat neuzskatu, ka mana audzināšana un pievēršanās bērnam bija kļūda, bērns uzvedās atbilstoši savam vecumam un ne mans bērns vienīgais kāpj mammai uz galvas, jo bērni pret mammām lielākais vairums izturas savādāk un sliktāk kā pret citiem. Kā arī dārziņā bērns labs, tad enerģija jāizliek vakarā vecākiem mājās.
02.11.2015 11:54 |
 
Reitings 638
Reģ: 14.05.2013
Labdien!

No kāda vecuma sākāt bērniem mācīt "Nē" un "nedrīkst"? Cik ilgi mācījāt? Kādas metodes? Sāk apnikt, ka visu jāvāc nost :( (t)
06.11.2015 15:52 |
 
Reitings 5709
Reģ: 29.01.2009
Neesmu mācījusi ne "nē", ne "nedrīkst". Piedāvāju alternatīvu, ko var darīt, nevis norādu, ko nevar. Neuzskatu to par labu praksi - aizrādīt ar "nē, nevar', "nē, neaiztiec" u.tml. Videi jābūt tādai, kas ir droša, lai tādus "nē" nemaz negribētos teikt.
06.11.2015 15:56 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
mana zin sen , bet tas , ka saprot vēl negarntē , ka klausa :D
06.11.2015 15:56 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits