Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Kā jūs paciešat neēdušu bērnu? Manai meitai arī bija periodi, kad viņa atteicās normāli ēst, bet nu tad bērns arī pārvērtās par mazu mežonēnu - kaprīza vājprātā (jā, bija kustīga, kakāja un čurāja, bet nu tās kaprīzes bija kaut kas!)... Neko nevareja ne sarunāt, ne izdarīt normāli kopā. Es šito nevarēju paciest... Liku multenes, visādi izdarījos, bet spiedu viņu paēst. No vienas puses - tagad problēma, ka joprojām viņa ēd vairāk (ne vienmēr gan) ar multeni fonā, no otras puses - vismaz man sirds mierīga, ka bērns paēdis un netaisa tračus bezjēgā tukšā punča dēļ... (t)
16.07.2015 16:56 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Mans neēda normāli neko kādu mēnesi un es tur varēju izstiepties un sarauties, dot jebko un tāpat neēda. Bet nu vismaz dzēra pienu un pa starpai kāds našķis. Tā kā piens jau ēdiens, tad neko nedarīju.

Pēc laika sāka ēst pats. Tagad noņemtas pudeles, pienu nedzer pa starpām, tad beidzot ēd pavisam normāli.

Bet mans kašķīgs bija tikai tad, ja gribēju, lai ēd un viņš negribēja ēst.
16.07.2015 17:02 |
 
10 gadi
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Nu jā mana meita sāk maitāt garastāvokli pārējiem savu kaprīžu dēļ (ja nav temperatūra, periods pēc potes, pietūkusi smagana, sasitums vai cits acīmredzams iemesls, kad cilvēcīgi meitas kaprīzes paciešu un saprotu, kā laikā dāvāju savu mīlumu), palūdzu meitu/ pati aizvedu uz viņas istabu vai vannas istabu, kur ir daudz viņas lietiņu, lai nomierinas. Mums šis jau ir iegājies un viņa pati saprot,ka netiek sodīta, bet ir vienkārši jāsavācas. Pati aiztaisa durvis, papsiho, atver durvis un nāk iedot buču, samīļo gan mani, gan tēti un reizēm arī pasaka "sorry ".

Tāpat kā man un vīram, tā arī meitai gadās ne tik veiksmīgas dienas. Es nepieprasu no viņas perfektu uzvedību. Viņa ir cilvēciņš ar savām emocijām un pārdzīvojumiem. Ja tieku izvesta no pacietības, tad arī paņemu sev pauzīti izejot no telpas un padusmojoties.
16.07.2015 17:07 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Favel, tas viss tā jauki, bet vai tu necenties noskaidrot kaprīžu iemeslus un novērst tos kaut cik? Ja tu skaidri saprastu, ka bērns ir kaprīzs, jo grib gulēt/ēst/kaut kas sāp utt. - tu taču censtos viņu iemidzināt/pabarot/samīļot, nevis sūtītu nomierināties uz citu istabu... Vai ne?
16.07.2015 17:13 |
 
10 gadi
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
(j
a nav temperatūra, periods pēc potes, pietūkusi smagana, sasitums vai cits acīmredzams iemesls, kad cilvēcīgi meitas kaprīzes paciešu un saprotu, kā laikā dāvāju savu mīlumu)

Izlasi vēreiz manis rakstīto!

Bet, protams, ka piedāvāju ēst, ja redzu, ka ir izsalkusi (bet nedodu nekādus saldinātus našķus), ja neēd, tad neēd. Mēdzu sagriezt nomizotu ābolu un nolikt blakus ūdens glāzi. Kad grib, tad pati ņem. Nekādā gadījumā neuzspiežu. Citas mammas dara kā grib, bet es to par pareizu taktiku neuzskatu.

Ja redzu, ka grib gulēt, tad protams, ka vedu gulēt.

Nomierināties citā telpā tiek palūgta, kad ir vienkārši ietiepīgi kašķi. Nomierinas un tad tiek piedāvāts no jauna- apēst kaut ko/ pagulēt/ pazīmēt/ paskatīties grāmatu/ pasēdēt klēpī. Riņķa dancis, bet pienāk mirklis, kad viņai apnīk doties nomierināties, tad vienkārši sāk uzvesties pienācīgi. Jā, pa to laiku gan mani, gan vīra nervi tiek nedaudz pakutināti, bet ko padarīt? ja man būtu brīva vaļa, es savā PMS laikā vispār caurām dienām bimbotu :D
16.07.2015 17:30 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Paldies! Ir viela pārdomām... Mēģināšu mainīt taktiku, jo man viņa ir švaka ēdāja, bet es bieži padodos, jo tie "izsalkuma" kašķi ir neizturami...
16.07.2015 17:38 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
Favel - es saprotu, ka man tas jāņem vieglāk. Bet zobi nāk kādu pusotru nedēļu, bet ņerkājas ar ēdienu kādus 3 mēnešus. Vot tagad viņa ar muti liekas izmakšķerēs man pelmeni no bļodas, atraut nevar. Bet es tak nevaru viņai pelmeni dot!
16.07.2015 18:01 |
 
10 gadi
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Neons, man pašai bērnībā uzpieda ēst un lika pie galda sēdēt tik ilgi kamēr apēdu to, kas likt citu priekam. Tas radīja daudz stresa, daudz negatīvu emociju. Netika respekteta manis pašas sāta sajūta. Pusaudžu vecumam iestājoties, tā arī sākās problēmas ar kompulsīvo pārēšanos. Ir daudzi citi atgadījumi, kāpēc šai problēmai veidoju paralēles ar bērnībā piedzīvoto un neveselīgajām attiecībām ar ēdienu.
Tas kā daru es, balstās uz manis pašas gūto pieredzi.

Vēl kas mūsmājās noder kā labprātīga ēdiena iemānīšana ir ļaušana meitai piedalīties gatavošanas procesā. Sarīvējtos/ sagrieztos darzeņus/augļus/sieru u.c. lūdzu parcilāt no dēlīša uz citu trauciņu. Tā nu knibinoties kaut kas arī nokļūst mutē. Cepam kopā auzu pārslu cepumus ar dzērvenēm. Kad novāru pastu, kas pielipis katliņā palūdzu izknibināt. Grib, tad apēd.
Taisām svaigos salātus/zupu/sautējumus /sacepumus, tad arī ļauju čiept, ko grib.
Sanāk 3in 1. BVĒ + uzmanības novēršana/nodarbināšana/lietderīgā iemācīšana + prieks, laime,lepnums par svarīgo asistenta lomu. Pati arī priecīga esmu, ka bērns vismaz ko apēdis.
Kad kas sagatavots un pasniegts šķīvjos, tad slavēju un stāstu, ka pati taču sagatavojusi, tad vismaz jānogaršo. Reizēm sanāk pierunāt, reizēm nē.
16.07.2015 18:05 |
 
10 gadi
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Lollipop, tu vari pati lielu daudzumu pelmeņu sagatavot, sasaldēt pa porcijām un ēdiet veseli! :) nav nemaz grūti uztaisīt :) tur vari sabāzt arī sīki smalcinātus dārzeņus pie gaļas.
16.07.2015 18:08 |
 
10 gadi
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Ceru, ka manus komentārus Nav grūti uztver dēļ kļūdām. Rakstu no telefona un autocorrector uzdarbojas.
16.07.2015 18:10 |
 
Reitings 3903
Reģ: 03.03.2015
Atgādinu, ka bērnam ir 9 mēneši un tikai viens zobs. Sakost viņa to pelmeni nevar, saspiest es to pelmeni nevaru. Man blenderēt 2 pelmeņus?:-D
16.07.2015 18:13 |
 
10 gadi
Reitings 978
Reģ: 30.04.2011
Favel,Tu esi supermamma! No Tevis vienmēr staro tāds pozitīvisms uz bērna audzināšanu! :)
16.07.2015 18:14 |
 
10 gadi
Reitings 978
Reģ: 30.04.2011
Lollipop,sasmalcini ar dakšiņu to mīklu varbūt :)
16.07.2015 18:15 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Es tak nevaru visu dienu bērnu ar putrām barot. TIE VITAMĪNI!!! Augļus arī jāēd!!!

Gribēju jau drusciņ skarbāk, bet Favel jau uzrakstījusi
Lollipop, iedzer ko stiprāku nerviem..lūdzu! Nomierinies!

Viss, ko varu pateikt.
Ko tu par tiem vitamīniem iespringsti? Pieaugušajiem arī vitamīni ir vajadzīgi, pelmeņos, ko tu ēd, vitamīnu ir daudz? Bērns taču pats zina, ko un cik grib vai negrib, ko organisms prasa. Tu taču arī nebūtu laimīga, ja tev dotu ēst ne to, ko gribi, bet to, ko kāds cits grib, lai tu ēstu, jo tā vajag. Kas slikts ir veselīgās putrās? Pielikt kādu auglīti, odziņas un būs tie nelaimīgie vitamīni arī. Kāpēc pieaugušie drīkst izvēlēties, ko grib, bet bērniem jāēd tikai tas, ko mamma grib, lai bērns ēstu? Ja garšo bērnam putras, taču priecājies nevis izdomā 101 argumentu kāpēc viss ir slikti.
16.07.2015 19:00 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Robīte, bet te piemēram, nav dārgi http://www.minikid.lv/index.php?l=1&c=960&p=3574?
Domāju, ka arī te pat bērnu preču veikalos jābūt, pati tādas lietas neesmu meklējusi un ievērojusi.
16.07.2015 19:04 |
 
Reitings 947
Reģ: 17.12.2009
Klusums, manas domas par Favel! Malacis
16.07.2015 22:16 |
 
10 gadi
Reitings 978
Reģ: 30.04.2011
Mēs jau,protams,ka katras esam supermammas mūsu bērniņiem,bet Favel māk tik smuki izstāstīt par savu ikdienu ar bērniņu. No katras šeit es vienmēr smeļos kādu mazu ideju sava dēla audzināšanā. Paldies Jums. :)
16.07.2015 23:56 |
 
10 gadi
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Meitenes, paldies par tik jaukiem vārdiem! :)
Ideāla noteikti neesmu. Esmu tikai cilvēks. Ticu, ka meitai ar mani brīžiem arī nav viegli :D
Mēs katra te esam superīga mamma. Katra vēlamies saviem mazajiem dāvāt to labāko kā nu protam :)
17.07.2015 00:50 |
 
Reitings 16391
Reģ: 09.10.2011
Vēl kas mūsmājās noder kā labprātīga ēdiena iemānīšana ir ļaušana meitai piedalīties gatavošanas procesā.
+++
Ļoti laba metode. Mans radubērns šādi sācis ēst krietni vairāk ēdienu.. :)
17.07.2015 01:07 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Lollipop, tiešām mieru , mana arī vienu brīdi neko neēda, tākā pati ēdu 1x dienā , tad mani nemaz tas nesatrauc , vitamīnus uzņem ar maisījuma 2 pudelēm , viena no rīta , otra vakarā ....
Es, nevaru iedomāties sevi stumjam bērnam ēdienu , jo redz tad būs paēdis !? wtf ? Bet nu katra dara , kā grib ....
Lollipop, nu dod viņai ko grib , viņa taču redz nav muļķe , redz , ka Tu ēd pelmeni un arī grib , es vakar domāju ko mana ēda +/- uz Jauno gadu ( tad bija ap 9 mēneši ) , zini , ēda gan rosolu, gan ceptu vistu, gan piparkūkas .... nu visu to pašu ko mēs .... un vēl es padomāju, ka vari taču viņai pedāvāt kādas biezzupas no pudeles , ne ?


The..one , man absolīti nav svarīgi , kā ēd mājās , grib ar rokām , grib ar karoti , bet ēdot ārpus mājas cenšos nedot tādas lietas ar ko var baigi saķāpāties , nu parasti tie ir kartupeļi, makaroni, gaļa gabalos
17.07.2015 09:19 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits