Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 947
Reģ: 17.12.2009
Happy. Mes arī ilgi novilkām uzsākšanu, jo mazajai vēders protestēja. Viss ar ko sevi mierināju, ka neviens jau nepaliek ar maisījuma/piena pudeli mutē. Iesaku Tev atslābt, viss bus ok :)
04.05.2015 19:04 |
 
Reitings 3350
Reģ: 29.01.2009
Es bik iekavejusies ar atbildem!
Robite – nu ko tur baidities, atpakalcela vairs nav, tapec es pienemu un loti priecajos par otru bernu. Un, tiesam, soreiz meginu izbaudit, cik nu sanak. Gribu smukas grutniecu bildes uztaisit, kas ar pirmo ipashi nesanaca. Ja kadai ir kadas idejas, iemetiet pildes. Gribetos ta, lai var salikt kolazhu ar vedera attistibu. Steidzami jasak, jo veders jau sak paradities.

Es ari uz nakti nedotu jogurtinju – ka neka cukurs – lieka energija un kaite zobiem, jo pienemu, ka pec jogurtina zobi netiek tiriti.
No maisijuma gribu atraditat, jo tie ir lieki, nevajadzigi izdevumi, berns man ed loti daudz un sabalanseti, nedomaju, ka kjimiski vitamin saja vecuma vairs ir nepieciesami. Dodu tagad D vitaminu un Vivasol. Tapat vairs nedodu bernam sulu, kamer nav par velu. Nav nekada pamata bernam dot sulu, manuprat.

Lea- mazajiem bus 19 menesi starpa, nav tik traki.
Peliite laikam prasija vai nav gruti nesat uz rokam bernu esot stavokli. Ne, gruti nav, jo censos uz rokam baigi nestaipit. Vinam loti patik staigat pie rokas, tad nu staigajam visu laiku. Kamer nav tads izteikts veders tikmer ir ok, redzes ka bus 3 trimestri.

Manejais celas augsa precizi 7 un nekada vartisanas mums nesanak. Kops need pa nakti, pirmais, ko no rita prasa ir amma amma. Tad es nu es nomainu pamperi un skriesus uz virtuvi taisit brokastis.
04.05.2015 19:05 |
 
Reitings 3350
Reģ: 29.01.2009
Par ediena idejam – dalos, ko ed mans viengadnieks (viss noraditais ir sagriezts kubikos, bez sals un pipariem):
Brokastis:
Olas visados veidos, ceptas, varitas, omlete, kultenis ar pienu, spinatiem, cukini - visadiem darzeniem. Ja ir plika ola, tad piegriezu tomatus, gurki, sieru.
Biezpiens ar kefiru un svaigam ogam, zemenem&mellenem, bumbieriem, bananiem
Bezpiedevu grieku jogurts ar ogam, augliem un/ vai bernu pilngraudu brokastu parslam (mums tadas pardodas bez cukura)
Auzu parslu putra ar ogam/ augliem/ bananiem
Maizites ar: avocado, griezto galinju, kremsieru, sieru, tomatu, gurki utt.
Ja nav laika gatavot tad sagriezu vnk plati ar gurkiem, tomatiem, sieru, kadu galinu, maiziti vai risu krauksi.
Svetdienas dels tiek pie liellopu galas cisiniem (drizak viena cisina), ko noperku sestdienas zemnieku tirgu
Pusdienas:
Sauteti darzeni kopa ar galu (ragu),
krasni cepti darzeni (taisu sald kartupela, burkanu, cukini stremelites, ko mazais ed ka frii)
salda vai parasta kartupela biezenis ar Gii sviestu
vistas zupa ar nudelem vai grubam
makaroni ar galas bumbam (meatballs), sieru – vai vnk macaroni ar galas merciti vai vnk macaroni ar sieru
krasni cepta zivs
kartupeli vai griki ar galas merciti (malta gala/ vista kubikos, sipols,kiploks un bik krejums sasutinats)
kvinojas salati (kvinoja, avocado/ tomato/gurki/ varita vista)
sautetas sviesta un zalas pupinas, spargeli, cukini, spinati
makaronu salatus (pasta salad)
bernam draudzigu meksikanu chili (malta gala, pupinas, kukuruza, tomati, paprika)
visadus ietinamos (wrap) – mikstaja tortiljas ietinam avokado, tomato, gurki, citreiz varitu vistu
salda katupela biezenis, varitas zalas pakstis sagrieztas un ola smalkos gabalinos
Launaga mums parsvara ir augli (mellenes, zemenes, banana, mango, abols, bumbiers)un kada risu vai kukuruzas galete. Citreiz gurkis, burkans, siers.
Vakarinas:
Pec daraba es vienmer pati edu vakarinas, tad nu sanak ari mazajam est to pashu. Parsvara tas ir kaut kas no pusdienam palicis, vai gatavoju svaigas vakarinas – tas var but jebkas no brokastu vai pusdienu saraksta. Vel nesen uz nakti devu auzu putru, bet nu izdomaju, ka delam ir javakarino ar mums ka normalam cilvekam.
Loti gribu nopirkt multivares katru, lai var to saladet un no rita pamosties jau ar sltu putru vai omleti.
04.05.2015 19:06 |
 
Reitings 3379
Reģ: 29.01.2009
Dominika, tā jau ir riktīga pieaugušo ēdienkarte :) Izklausās tiešām veselīgi un sabalansēti! Bēbis pats ēd vai tu baro ar dakšu/karoti? Ko darba devējs saka par tavu "stāvokli"?
04.05.2015 19:12 |
 
Reitings 1311
Reģ: 16.01.2015
Muša, kalanhoja ir tāds augs. Ziedu veikalos var nopirkt, ss.lv ir sludinājumi arīdzen.

Un man atkal depresija. Es vairs nezinu ko domāt un kā ar to dzīvot. Laikam pārāk liela atšķirība starp brīvdienām un ikdienu.
04.05.2015 19:21 |
 
Reitings 3350
Reģ: 29.01.2009
Sunscreen - mums vnk ta sanaca, ka virs nevareja atvest blenderi, kas ari lika man pariet no biezeniem un gabalinju edienu. Edam no viena katla un sev vairs neliekam klat sali/piparus, tikai tik cik istas garsvielas – salda paprika, dilles, kiploki, raudene, petersili. Manuprat, ieguveji ir visi.
Atkarigs no ediena un edienreizes ka berns ed. Brokastis ed pats, jo ir izsalcis pa nakti. Pusdienas/ launagu ed ar daksu karoti. Vispar vins loti grib est pats ar piederumiem, tad nu es “uzsprauzu” uz daksas gabalinu un dodu daksu vinam, lai aped. Citreiz vadu vina roku un uzduru edienu. Pagrutak ir ar zupam, jo tad vin sari grib est pats un es censos nobalanset karotes sastavu. Nu, pacietibu un laiku vajag ar to visu esanu.

Par to, ka berni need – mums ari ta bija, ka dels atteicas est uz 2 nedelam (7 menesos). Neiespringu un devu pudeli. Nebija ne zobi, ne kas cits. Nu uznak, pareizi Favel saka, ka mums jau ari tadas dienas, ka neko negribas est (man gan tadu dienu nav pedeja laik :D)

A prieksnieks… Nu, no sakuma vinam bija taaaaads soks, ka vinam pilnigi elpa aizravas, bet nu neko – aprada ar domu un jau perk man rita bulcinas!
04.05.2015 19:21 |
 
Reitings 691
Reģ: 04.08.2013
Pelite,
putras ir vārītas ūdenī? Vāri parastās putras vai bēbīšputras? Vins Tev ari ed tadas pliekanas?
Kādi ir atlautie darzeni un augli?
Lakto ari nedrikst?
Kads nosaukums makaroniem un kura aptieka pirki?
Sorry par tik daudz jautajumiem!(s)
Paldies jau ieprieks par atbildi un manuprat ja soja neder, tad ari kazu nedrikstot...
Vel jau ir risu, auzu piens, bet tam vertiba jau nekada...
04.05.2015 19:23 |
 
Reitings 691
Reģ: 04.08.2013
The one,
kas noticis?
04.05.2015 19:33 |
 
Reitings 691
Reģ: 04.08.2013
Mana 9 menesos vel need piebarojumu kartigi, ta ka nezinu pat, kad saks est ar piederumiem.
Vienigais, gabalinu ediens daudz reiz labak patik ka biezeni.
04.05.2015 19:35 |
 
Reitings 1311
Reģ: 16.01.2015
Maija,es Tev PM uzdrukāju
04.05.2015 19:47 |
 
Reitings 3350
Reģ: 29.01.2009
The one - uzraksti man ar, nu pilnigi gribas tev kaut ka palidzet!
04.05.2015 20:40 |
 
Reitings 1311
Reģ: 16.01.2015
Dominika,man kauns..
04.05.2015 20:44 |
 
Reitings 3350
Reģ: 29.01.2009
Nu ko tur kautreties! Turklat eamu tev pilnigi nepazistama meitene!
04.05.2015 20:51 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
The..one, varbūt arī es varu tev kā līdzēt ? :)
04.05.2015 21:06 |
 
Reitings 947
Reģ: 17.12.2009
The one, ja gribas runatie, vari rakstit.
Es taaaaaaa izjūtu d dienu un brivdienu atsķirības. Man bieži viss besī...īpaši tās 4sienas un vientulība ..
04.05.2015 21:06 |
 
Reitings 1311
Reģ: 16.01.2015
Paldies, meitenes, par jūsu vēlmi palīdzēt! Es tiešām novērtēju šo bariņu,kas te tusējās :)
04.05.2015 21:11 |
 
Reitings 3379
Reģ: 29.01.2009
Man bieži viss besī...īpaši tās 4sienas un vientulība ..

++
Man skauž, ka vīrs iet uz darbu, man skauž, ka citi dzīvo Rīgā, un man besī, ka man nav nekādas sociālās dzīves (t)
04.05.2015 21:29 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
The..one, Tu jau zini, ka man arī vari rakstīt..
04.05.2015 21:29 |
 
Reitings 1256
Reģ: 29.01.2009
The one man ari drosi vari rakstit:)

Maija ja putras ed udeni varitas parastas veikalu putras ne bebisu. Un lieku klat karotiti majas ievarijuma. Un tadas vins ari ed jo nemaz nezin ka garso piena varitas, jo nekad tadas nav edis.
atlautie darzeni ir kaposts, zalie zirnisi, pukkaposts, brokolis, cukini, kabacis. Bet es ari dodu kartupeli, kaut 'itka' tas ari nav atlauts. Un dodu vel sviesta pupinas(ari nezinu vai atlautas, bet dodu tas sasaldetas kas veikalos) principa auglus varot dot tik tos kas darza augusi, tatad sobrid nekadus bet nu bumbieri abolu dodu, ne sarkanos.
Makaroni saucas schar i classici, kjip no risu miltiem, tadi mazi rimbulisi.

ja kas drosi vari jautat vel kko. Cerams neko nepalaidu garam.
04.05.2015 21:33 |
 
Reitings 13628
Reģ: 29.01.2009
Vispār jau man arī ir baigais panīkums iestājies. Liekas, ka viss tik vienmuļi. Protams, bēbis sagādā daudz prieka, tomēr jūtos slikti, ka neredzu vairs itin neko citu. Tā kā bēbis ratos vairs negrib gulēt un knupi neņem, bieži vien arī iziet ārā nevaram, jo ĢĀ ir noteikusi, ka pagaidām bļaustīties ārā nedrīkst ļaut. Mašīnas mums arī vēl nav, tāpēc kaut kur aizbraukt nesanāk. Un es vispār vēl neesmu izdomājusi, kā ārpus mājas noorganizēt barošanu.
Laikam jau ikvienai mammai uznāk tāds posms..
04.05.2015 21:38 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits