Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Es ar nepotēju pret rota vīrusu.
Manuprāt, ir potes, kuras ir jāpotē un potes, bez kurām var iztikt, nepiesārņojot bērna ķermeni.



Es tiesi to pasu domaaju. Tas rota viruss tak nav nekas taaads, nee ir nepatiikami, bet ja jaizvelas es esmu pret...
15.01.2015 20:45 |
 
10 gadi
Reitings 1374
Reģ: 27.09.2013
kolēģēm ir bērni. nu bieži slimo un traki. tad arī viņas nedrīkst nākt uz darbu, lai neaplipinātu pārējos. Rotinieks ir ļoti lipīgs.

neesmu dzirdējusi, ka kāds būtu nomiris no potes, mirst no nepotēšanās. bet palabojiet, ja kļūdos.

Rota vīruss

Rota vīruss(rotavīrusu infekcija jeb rotavīrusu gastroenterīts) ir viens no vīrusiem, kas izraisa infekciju, kuru mēs saucam par vēdera gripu, neraugoties uz to, ka tam nav saistības ar gripu. Tā ir akūta vīrusu infekcijas slimība, kurai raksturīgs gremošanas trakta iekaisums, kas ik gadu izraisa vidēji 138 miljonus nopietnu saslimšanas gadījumu, 2 miljoni cilvēku ik gadu tiek hospitalizēti, letālu gadījumu skaits diemžēl pārsniedz pusmiljonu.  

Pētījumos atklāts, ka pēc piecu gadu vecuma sasniegšanas gandrīz katrs bērns, proti 95% vismaz vienu reizi ir inficējies ar šo vīrusu. Lai gan ar katru inficēšanās reizi attīstās imunitāte, tā ir nenoturīga.

Vīrusam ir pieci tipi: A, B, C, D un E. Cilvēki visbiežāk inficējas ar A tipa vīrusu, kas izraisa vairāk nekā 90% inficēšanās gadījumu. Visi vīrusa tipi skar arī dzīvniekus.

Maldīgs ir uzskats, ka rota vīruss ir sezonāls, jo ar to var saslimt gan vasarā, gan ziemā.



http://veseliba.espati.lv/index/view/raksts/Rota-viruss/id/2420/

VM aprēķinājusi, ka Latvijas gadījumā, veicot jaundzimušo vakcināciju pret rotavīrusu, divu gadu laikā bērnu no viena līdz divu gadu vecuma vidū tiek novērsti 11 376 rotavīrusa infekcijas gadījumi, 1142 ar infekciju saistītas stacionēšanas gadījumi un aptuveni viens nāves gadījums


http://medicine.lv/raksti/otro-reizi-atliek-valsts-apmaksatas-vakcinacijas-pret-rota-virusu-ieviesanu
ja es varu, ko darīt bērna labā, es to darīšu.

Rota vakcinēšanu veicu un esmu par. :) nekādu komplikāciju nav.
15.01.2015 20:48 |
 
10 gadi
Reitings 1374
Reģ: 27.09.2013
katra mamma zina labāk, kas viņas bērnam vajadzīgs, ne tā?
:)
kakje, veseļojaties!!!
15.01.2015 20:51 |
 
Reitings 6040
Reģ: 09.03.2012
Čerij, es nezinu :D es ta ka ar vienu kaaju nee, tagad palasiju sito atkal liekas, ka nu japiekriit viiram...

Un kaa lai dziivo?? :-D
15.01.2015 20:53 |
 
10 gadi
Reitings 1374
Reģ: 27.09.2013
vai nu dig deeper vai nu nevajag neko lasīt. kā saka - jo mazāk zināsim, jo labāk gulēsim :)
15.01.2015 21:05 |
 
Reitings 691
Reģ: 04.08.2013
Mariii, nevajadzeja man to lasit.
Starpcitu, sakritiba vai ari ne, bet sausmiga alergija mazajai uzmetas pev tbc vakcinas, tikai mums to veica 1 men vecuma...
15.01.2015 21:16 |
 
10 gadi
Reitings 1374
Reģ: 27.09.2013
Marīī, palasīju Tevis ielikto linku.

nu tā, radās, ka kāds entuziasts ir racies pa visām interneta dzīlēm un meklējis sirdi plosošos stāstus.

vecāki, apdomājaties, jo no jums viss ir atkarīgs.
nevēlaties, nepotējiet, būs sekas, jums jāsamierinās.
potējat, tātad uzreiz esat informēti par sekām, jums nepateica? pašiem jāuzzin. tas ir kā skolā, ar zelta karotīti mūs nebaros. tā ir dzīve.

es zinu arī sliktus gadījumus. kopumā esmu neitrāla - katrs, lai dara kā grib. būtiski ir tas, kāds ir mans lēmums attiecībā pret manu bērnu.
galvenais - zini, ko izvēlējies un 100%.

bērni dzims arvien alerģiskāki, jo tāda ir vide, kādā mēs dzīvojam. attīstās, mutējās jaunas slimības.

gripas kļūst arvien agresīvākas. ja kādreiz cilvēks saslima ar plaušu karsoni, nieks vien ir, bet tagad? tas ir izplatīts nāves cēlonis.

sargājam sevi un savus mīļos. negribu kašķēties, tikai izteicu viedokli!
15.01.2015 21:17 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Mēs jau nekad nezinām - vai darām pareizi/nepareizi vai labi/slikti.

Man liekas, ka mūsdienās daudz potes ir arī bez maz bizness. Es, piemēram, nesaprotu potēšanu pret vējbakām.

Man apkārtējos, par laimi, nekad nav bijuši baigi rotas gadījumi. arī b/d katru gadu kāds vīrusiņš ir, bet ne tāds, lai šausminātos.
15.01.2015 21:23 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Ak dies, savākti kaut kādi savārstījumi ar "man liekas, tas bija pēc potes", bez pamatojuma, bez nekā, tukšā muldēšana. Protams, ir un būs komplikācijas, citiem bērniem arī maize var būt nāvejoša, domājiet vienkārši kritiski.
15.01.2015 21:30 |
 
10 gadi
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Emocionālajām mammām NE-lasīt! !!!

Tādas smagas reakcijas no potēm patiesi ir ļoti retiem gadījumiem.
Mūsu draugiem, kuriem puika ir precīzi 2 nedēļas jaunāks par mūsu meitu tika par mata tiesu izglābts no letāla iznākuma. Viņam tika veikta komplektā pote un tās dienas vakarā mūsu draugi manīja, ka puika mokās ar apgrūtinātu elpošanu. Izsauca ātros. Dažas sekundes pirms medpersonu ierašanās, elpošana apstājās. Puiku izglāba, nekādas sekas nav palikušas no tām briesmām, par laimi.

Nevienu nebiedēju. Uzskatu, ka vecākiem ir jābūt informētiem par blakusparādībām, kā arī apgaismotiem par nepieciešamajiem rīcības plāniem.
15.01.2015 22:24 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Es potēju visas paredzētās potes pēc kalendāra, papildus ērci gribu.

Rota nepotēju, jo tas tikai viena veida vīruss pret ko potē, bet kopā ir tik daudzi dažādi, ka jēga nekāda. Pat mana daktere teica, ka nepotētu.
15.01.2015 22:27 |
 
Reitings 530
Reģ: 08.01.2014
Es arī potēju tikai tās,kas "obligātās" ,komleksās.
Pret rotu nepotēju,jo tāpat kā vairums,uzskatu,ka īsti nav jēgas,jo rotai daudzi paveidi.
15.01.2015 22:31 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Un vecākiem ir iespēja kompleksās potes sadalīt un potēt atsevišķi, jo tā kompleksā ir pārāk liels slogs mazajam, tāpēc arī ir ne tik labas sekas dažiem, bet lielākajam vairumam tomēr viss labi. Tikai izdalīšana maksā naudu, kuru daudzi nevēlas tērēt, bet viss iespējams.

Manam pēc visām potēm temperatūra,kas jau skaitās komplikācijas, jo principā nekam nebūtu jābūt.

Tomēr es labāk potēju, jo uzskatu, ka tās slimības vēl mūsdienās ir, un bīstamāk tomēr ir nepotēt.
15.01.2015 22:31 |
 
10 gadi
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Marī, mana ierīce uzrāda, ka Tevis ievietotais links satur vīrusu.
15.01.2015 22:33 |
 
10 gadi
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
Runājot par mūsu bērnu veselību. Šodien nācās uzsākt meitai antibiotiku kursu (konstatēta angīna agrā stadijā). Zinot to, cik neforši tas ir, vēlējos Jums uzjautāt ieteikumus. Lai meitas ķermenītis un imunitāte atgūtos pēc ilgās slimošanas + antibiotikām, vai ir kas tāds (vitamīni gan aptiekās pieejamie, gan produktu veidā), ko es varētu viņai dot papildus maltītēm vai pastiprināti.

Pie patreizējā pediatra negriezīšos, jo tās ir šausmas zemes virsū, kas viņa galviņā darās. Mūsu regulārais pediatrs dodas pensijā un tieši uz doti brīdi nav vairs sazvanāms, bet pediatrs, kurš pārņem praksi ir izraisījis manī tikai un vienīgi dusmas.
Līdz tikšu pie kāda cita spečuka ar šo jautājumu, būs pagājis krietns laiciņš.
15.01.2015 22:40 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Story, mans viedoklis par Rota poti ir tāds pats kā te daudzām, ka tā pote ir bezjēdzīga. Pie tam - bērns jau liels, potēšanas laiks sen cauri, gribēdama vairs nevarētu sapotēt. Tad, kad bērns bija tajā potēšanas vecumā, jau tad man likās tāds - nu priekš kam? Arī esmu divus pretējus viedokļus dzirdējusi - ka pote esot laba, paglābj no smagām sekām (un tajā pašā laikā dzīvē ir vairāki pretēji piemēri, ka pote kaķim zem astes), arī viedoklis, kam es piekrītu ir dzirdēts gana plaši, arī no gudriem cilvēkiem medicīnā, ka tas viss esot labs farmācijas bizness, jo kura normāla mamma gan negribētu pasargāt savu bērnu pēc iespējas vairāk. Vienkārši neticu tādai potei. Tagad tās vakcīnas ir bez maksas, nu nez, manuprāt viņi to naudu kaut kam jēdzīgākam varēja atvēlēt.
15.01.2015 22:50 |
 
Reitings 7743
Reģ: 29.01.2009
Kad mūsējais slimoja ar visu AB dzeršanu, vairāk auglīšus pirkām, tos pašus kivi, kur daudz C vitamīna, zāļu tējas vairāk taisīju, vairāk mēģināju piedabūt gulēt, pati guļot blakus, lai atkal nesaskrienas līdz spēku izsīkumam, nekas tāds baigi extra pat netika darīts. Protams, var nopirkt kādus vitamīnus bērniem, par ļaunu nenāks. :)
15.01.2015 22:55 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Favel - ne tagad, bet uz priekšdienām varbūt domāt par homeopātiju un lietot tos graudiņus, ja kaut kas paradās.

Tagad var pamēģināt kaut kādus eļļas kursus. Zinu, ka ir tāda do terra, bet vēl neesmu iedziļinājusies tajās, bet ir eļļas, kuras pat stiprina organismu smērējot pēdas vai ķermeni.
15.01.2015 23:00 |
 
10 gadi
Reitings 4416
Reģ: 08.10.2013
marchixa, paldies par viedokli! :)
Tieši kivi pirms dažām dienām vīram lūdzu iegādāties un šobrīd ledusskapī vairāki stāv, ko pa maziem gabaliņiem mānu meitai. Sev taisu siltu citronūdeni, ko peka arī labprāt pa malciņam prasa padzeries. No dzērieniem nedēļu no vietas lielos daudzumos dzer kumelīšu tēju, tad malko jau minēto citronūdeni un vēl gatavoju dabīgā cidoniju sīrupa vai pašas vārīto jāņogu zaptes karsto dzērienu (sīrups/ zapte + silts ūdens), reizēm paprasa tomēr arī vienkāršu ūdeni.

Cenšos izvairīties no piena produktiem, bet nu pa retam sanāk viņai ledusskapī ieraudzīt sieru un tad prasa šķēlīti, vai savu mīļo biezpiena krēmu.

Guļ viņa man šīs slimošanas laikā patiesi daudz, ko arī mudinu darīt, pati paguļot viņai blakus.

Viss tevis minētais tiek darīts :)

Uzklausīšu vēl kādu ieteikumu, ko iespējams, šobrīd aiz trakā spēku izsīkuma un noguruma, pēc pašas atgūšanās no saindēšanās, nespēju aizdomāties.

Lilii, Papau, vai Jums, meitenes, kas ieteicams? :)
15.01.2015 23:07 |
 
Reitings 691
Reģ: 04.08.2013
Es esmu PAR vakcinaciju.
Piekritu Lilli, ka var kompleksas potes ari sadalit, tas pat ir labak.
Diemzel, tie nav tikai savarstijumi. Vienmer jau liekas, ka ar mani tas nenotiks vai ar manu bernu tas nenotiks... Protams, svarigak ir pasargat no kadas navejosas slimibas. Neviens arsts neteiks- nevakcinejiet, tacu ir jaizverte katra situacija individuali.
P.S. Man personigi nepatik, ka pote komplekso kopa ar pneimo poti kopa...
15.01.2015 23:09 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits