Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
tad viņš nevar būt par liesu.


Tā nu gan nevar apgalvot , baroju meitu ar krūti līdz tai ribas sāka spīdēt cauri ....

Peliite, nu manai tad bija ap 6 vai 7 mēneši, kad virs iedeva cepto olu, nezinu man jau šķiet ka galīgi nav bebju ēdiens :)
07.01.2015 00:39 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Peliite, kā tev iet bebīšu skoliņā ?
07.01.2015 00:50 |
 
10 gadi
Reitings 1524
Reģ: 29.01.2009
Es runaju par so gadijumu, sads svars pieaugums ir pilnigi normals kruts bernam! Pat dzemdibu nama rekina no izrakstisanas svara kopejo menesa pieaugumu!...
07.01.2015 00:51 |
 
10 gadi
Reitings 1524
Reģ: 29.01.2009
Ja pa menesi 700-800 grami, kads tur liess piens? :D Nejau uz kaushanu baro...
07.01.2015 00:54 |
 
Reitings 3548
Reģ: 19.04.2013
Mēs vakar arī bijām pie ārsta. Meita 3mēn.1 ned. sver 6,250kg un ir 66cm gara.
Klusums - man bija līdzīga situācija, piens sākumā trūka, tad pavairojās, bet meita negribīgi ēda, mocījās ar izsalkumu un kolikām. Pēc ārsta norādījuma sāku piebarot ar maisījumu, tad viss palika tikai trakāk, jo puncis sāpēja vairāk. Meitas 1.mēneša jubilejā viņa pati pilnībā atteicās no krūts piena - neņēma pupu un nedzēra no pudeles arī atslaukto pienu. Tad arī pārgāju uz maisījumu pilnībā un bērns laimīgs. Bet nu es tā mēneša laikā arī biju piebāzta ar zālēm, kuras it kā drīkst lietot zīdīšanas laikā, bet reāli bendēja tikai bērnu. Es labprāt būtu mazo barojusi tālāk, jo man patika tas process un bija ļoti morāli smagi no tā atteikties, bet bērns izvēlējās savādāk.
07.01.2015 03:17 |
 
10 gadi
Reitings 978
Reģ: 30.04.2011
engelens,manuprat,manai dakterei taisniba soreiz. Vina man neuzspieda to,bet teica,ka ta busot labak. Berns piedzima 3,6 kg,izrakstijamies 3,3 kg, pec 2 nedelam sveram 3,8 kg un tgd tikai 4 kg. Es pati saprotu,ka soreiz svars dikti maz nacis klat. Domaju,ka tas ir del mana uztura,jo es kka ari pedeja laika mazak edu un,ja edu,tad vairak niekojos ar naskiem,jogurtiem,saldajiem sieriniem, reali to,ko var uzreiz apest,nav jagatavo!:/
Lollipop,nabadzite :( mums atkal tgd punca problemas pec 2 dienu putru lietosanas skiet ir mazakas,ceru,ka ta ari paliks :)
07.01.2015 05:23 |
 
Reitings 2302
Reģ: 13.06.2011
Klusums, bet vai tu neesi aizdomājusies par to, ka piens nav poetiekoši ok tavam bērnam tieši tādēļ, ka tu need normāli?
Un tās punča problēmas tādēļ, ka neēd pareizi. Kādi saldie sieriņi krūtsbarošanas laikā, jogurti un našķi? Ir jāseko līdzi savai ēdienkartei. Nav brīnums, ka bērns nav laimīgs, puncis sāp. Un svars, 700g pa mēnesi, pirmajā mēnesī ir pat ļoti ok. Cik tad tu gribēji? 1,5 kg? Sāc normāli ēst un tad pavēro, kāds būs bērniņš pēc krūtēšanas. Piedod, ja par skarbu izteicos, bet man šī tēma ir sāpīga, arī ar grūtu sirdi pārtraucu krūtsbarošanu bērna pusotra mēneša vecumā. Labprāt būtu barojusi tālāk, bet nostrādāja mana nezināšana, stulbums un daktera spiediens.
07.01.2015 06:03 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Un vēl būtu jāskatās arī uz vecāku miesasbūvi. Ja vecāki (vai vismaz viens no vecākiem) ir ļoti smalks, mazs un sīks, tad nevar gribēt, lai bērns pieņemas svarā kā pēc grāmatas. Man šitā bija ar vieniem paziņām - abi tievi kā sērkociņi. Piedzima meita un daktere tik lamāja, ka viņai visu laiku svars par mazu, lai gan ēda kā zilonēns... Vecākiem visi nervi čupā, bet tak jābūt galīgam idiotam, lai neredzētu, ka bērns ir miesasbūvē atsities vecākos un nu nebūs tur nekāds tuntulītis, lai kā barotu.
Bet piekrītu arī jau iepriekš izteiktiem viedokļiem, ka pašai normāli jàēd, ka svars izklausās pavisam ok patiesībā, un vēl var mierīgi pavērot, jo iespējams arī piens vēl nav īsti sasniedzis vajadzīgo treknumu.
07.01.2015 06:21 |
 
Reitings 2302
Reģ: 13.06.2011
Neons, man atkal ir otrādāk, daktere visu laiku izsaka nepatīkamus komentārus par to, ka bērnam par liels svars. 2 mēnešos bija 6 kg, 6 mēnešos 9 kg. Bet prikols tajā, ka mans bebis ir tievs, ne viņam vaigi uz acīm lien, ne kājas un rokas kā sardelītes, ir ļoti aktīvs, mierā vispār nevar nosēdēt, visu laiku ir kustībā, pat tad, kad guļ. :D Secinājums, bērnam vienkārši ir smagi kauli. Bet dakteri, ai, es labāk neizteikšos par viņiem.
07.01.2015 06:24 |
 
Reitings 11996
Reģ: 15.03.2013
Varu iedomāties... :D
Pat man bija tā (ņemot vērā, cik mierīga esmu) - pēc dzemdībām biju vēl kādas dienas slimnīcā. Ienāca no rīta māsiņa uz apskati un pabrīdināja, ka todien dežūrēs ārste ar ļoti veciem uzskatiem un, kura bieži vien noved jaunos vecākus līdz asarām ar saviem komentāriem... Ok. Pabrīdināja. Noskaņojos. Un ko tu domā? Pēc tās ārstes vizītes es arī biju tuvu asarām, kaut arī tiku brīdināta. Tas ir tik sasodīti nepatīkami dzirdēt no ārsta kaut kādus paviršus komentārus, lai gan tu pats it kā apzinies, ka viss nav gluži tā, kā tiek pasniegts...
Tāpēc, lai ko teiktu ārsts - acis pierē mums ir visām un bērnu neviens labāk par māti nejūt un nepazīst. Uzticaties savām izjūtām pirmām kārtām! ;)
Vēl ko par svaru gribu piebilst - arī tas, ka bērns pēc maisījuma ir mierīgāks nav rādītājs tam, ka no krūts piena mazāk bija paēdis. Drīzāk - mazāk piepūlējies gan. Mans uzskats, ka nevajag atvieglot zīdainim dzīvi pilnīgi visā. Vajag ļaut savu reizi paraudāt ilgāk, savu reizi nedabūt kāroto, neatvieglot krūts zīšanu (ja piena pietiekoši) ar pudeli utt.
07.01.2015 06:39 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Enģelēn, lai iet bekot, 800g taču smuks pieagums, man šitā slimnīcā bija, tjip, šausmīgi krītas svarā, ārā nerakstīsim, nu es iebāzu viņai maisījumu, labi, ka prāta pietika vienai reizeit tik.
Šodien arī vedam bebi svērties un mērīties un potes ar, akkk, bet nu neko!

Gaidu Next kurjeru! :D Man iepaitikās bebei pa māju kombinācija - tunika + legingi, tad nu sasūtīju.
07.01.2015 08:24 |
 
Reitings 293
Reģ: 29.01.2009
Ooo, cik feini, skatos mēs te esam vairākas ar 3 mēnešu veciem mazuļiem! Manējais laikam vislielākais ēdājs, jo vissmagākais :D bet kā nekā vīrietis aug :D

Par svara pieaugumu- man arī šķiet, kad tas ir pilnīgi normāls un turpini barot ar krūti, it īpaši, ja ir tā, ka piens tek straumēm, kapēc to neizmantot?! Es gan nezinu vai tas ir mīts par liesu pienu vai nē, bet nu arī, ja ir liess, lai ēd vairāk/ biežāk. :)

Māmiņas, varbūt kādai ir pieredze- pagājušo nedēļu pamatīgi nomocījos ar sastrēgumu krūtīs, nu tā līdz 40grādiem 3 dienas, un bļāviens, vakar vakarā otrs pups viss ciets un tāds kā milzīgs bumbulis pa visu krūti, es jau masēju un lieku kompreses, bet kapēc tādi metās? 3 mēnešus vispār nebija nekādu problēmu šajā ziņā, bet tagad... :(
07.01.2015 08:30 |
 
Reitings 293
Reģ: 29.01.2009
Becky- tunika+legingi, laikam, dikti stilīga Tev meitiņa ;) Bet pareizi ir, es savu džekiņu arī pucēju, un vienmēr priecājos, kad dakteri paslavē manu puiku, lielāks prieks kā pašai dzirdēt komplimentu :)
Next arī puikiem ir, manuprāt, visstilīgākās drēbītes :)
07.01.2015 08:33 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Jā, elux, uzreiz tāda dāmīte, ka bail! :D Žēl tikai, ka pie ārsta jāved pogājamā kombī, jo to ir visātrāk novilkt, varat iedomāties, profilaktiskā vizīte 5min uz bērnu!!! Es pa tām piecām minūtēm knapi izpaunājos!
07.01.2015 08:39 |
 
Reitings 3157
Reģ: 19.04.2014
becky, es uzšpļauju uz tām minūtēm. Es pucēju meitu. Un lēnā garā gan izģērbju, gan saģērbju, pa starpai vēl pačubinos ar mazo, tā lai nesabaidās un neraud, ārā no kabineta mani nav izdzinuši un aizrādījuši arī vēl nav. Iepriekšējā reizē pirmo reizi bija kleitā un māsiņa vēl papriecājās par smuko kleitu meitai.

Caen, man pēc dzemdībām matu krāsa vispār neņem. :D Izskatos kā spoks. Saknes ir ataugušas 3cm tādi tumši pelēki, bet krāsotie ir gaiši gaiši blondi...
07.01.2015 08:48 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Gita, mums viss ir čotka, tiklīdz nomēra, nosver sauc nākamo bēbi, lai visi bēbji paspēj pirms nāk slimie! Nu tā ir, kad 2h laikā ir jāpieņem sīki smalki pierakstīta a5 pacientu saraksta lapa, valsts aprūpē, ko var darīt, ja reāli viena sakarīga daktere uz novadu, bet tā kā man pagaidām nosvērties un nomērīties neprasās uz Premium Medical braukt, tad var paciest. bet nu jaaa.
07.01.2015 09:08 |
 
Reitings 3379
Reģ: 29.01.2009
klusum, vai bēbis tev smuki ēd/zīž? Bez niķiem, stiķiem, trobelēm, pietiekami ilgi katru reizi?
Es nocīnījos 2 mēnešus ar bēbja brēkšanu pie krūts. Pat LV top zīdīšanas konsultante man nespēja ieteikt neko dižu, tik vien to, lai mierina ar knupi. Šo katorgu izbeidzu, dodot krūti līdz pirmajam niķim un pēc tam pudeli. Svars aug uz urrā. Krūts, protams, ir palikusi minimāla daļa no visa apēstā, bet es uzskatu, ka tas bija labākais, ko varēju darīt, lai pati nepārvērstos par atbaidošu nervu kamolu un lai bēbis būtu paēdis.
07.01.2015 09:24 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Lioness, mūsu b/d miegs bija no 12.30 - 15.00 - tā arī visi gulēja pa lielam.
Es savu bēbi ar cenšos pusdienas un dienas miegu pēc b/d laika vadīties :D
vēl jau ir tā, ka bieži mājās bērni neguļ, bet kad sāk nākt b/d - agri ceļas, ir ritms un režīms, tad nu praktiski visi mazie guļ, jo nogurst. Kad sāk nākt, tad mazie jau pie galda līgojas, nabadziņi :( :D

Mūsu b/d 2-3 dienas bērnu ved laikā no 8-9 un savāc pēc pusdienām.
Ja dikti nemierīgs - pazvanām, lai atnāk ātrāk.

Mammas es neatbalstu, jo ir pierādījies, ka tā ir vēl grūtāk, turklāt man liekas negodīgi pret citiem - viņam ir, bet man nē, bet nu ja mamma ar nav traka, tad, protams, ļaujam ienākt grupiņā, bet ne pārāk ilgi.

Nu un pēc 2-3 dienām bērns paliek grupiņā un nāk nākošais mazulis. Tā notiek visu augustu/septembri.
07.01.2015 09:26 |
 
10 gadi
Reitings 1524
Reģ: 29.01.2009
becky - manam bērnam ar svara pieaugumu viss kārtībā, es nestresoju par to, mani uztrauc, ka mazais pie daktera sarīkoja tādu histēriju, ka bail metas...

klusums. - pa lielam tu pati atbildēji uz savu jautājumu! Lai cik tas grūti nebūtu, barojot ar krūti mammai ir jāpārskata sava ēdienkarte un jāpielāgo tā mazuļa vēderam, jo tikai dažas mammas var ēst visu. Tika daudz informācijas ir pieejamas netā, nu kaut vai te - http://lv.kkm.lv/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=793
un saldumi jau ir pirmais pret ko mazais protestēs, jo tiks pūsts vēders un sāpēs. Pirmajās divās nedēļas mazā zarnu trakts vēl pats nestrādā, bet pēc tam nākas pārvārīt pašam visu un te nu sākas kolikas, sāpes u.t.t. Līdz trim mēnešiem vēders adaptējas un tad jau paliek vieglāk! Elementāri ir iedot maisījumu, kuru pirmkārt bērnam ir vieglāk zīst, tas pēc sastāva nemainās, atšķirībā no mammas piena, kas katru reizi ir savādāks un tas ir labi, un pats galvenais, ka dodot maisījumu mammai pašai nekas nav jāmaina savos paradumos, var "štampat" iekša ko grib! :D
Pati sava stulbuma pēc ar gandrīz sāku pāriet uz maisījumu, jo pirmais bērns un neticēju, ka manis apēstais tik ļoti ietekmē pienu, liku iekša snikerus, marinētus gurķus, žāvētas desas, nu neko, pēc pāris bļaujošiem vakariem sapratu, ka tā tās lietas neies un nāksies vien savas iegribas uz laiku atlikt, tagad uz 3 mēnešiem tiešām ēdu visu, bet piedomājot un saprātīgos daudzumos!

Katrā ziņā svars tavam bebim ir nācis klāt labi, bet parējais atkarīgs no Tevis un Tavas vēlmes barot ar krūti, jo tad tiešām nepieciešams sakārtot savu ēdienkarti!:)
07.01.2015 09:26 |
 
10 gadi
Reitings 1524
Reģ: 29.01.2009
sunscreen - tu jau ēdi normāli un pat sekoji līdzi tam ko ēd! :) Te mamma arī raksta, ka pārtiek no saldumiem!
07.01.2015 09:29 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits