Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 1256
Reģ: 29.01.2009
Lioness cik tavam ir tagad?

Mans saka rapot un sedet 8 menesos un kajas stuteties 7 menesos. Staigat bez turesanas 10 menesos. Tagad jau drase ka traks.
06.01.2015 20:58 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
Lioness-manuprat loti daudz kas ir atkarigs no konkreta b/d nostajas un auklitem.nu citur vairak palidzes, bet citur mazak
06.01.2015 20:59 |
 
Reitings 1256
Reģ: 29.01.2009
A wee kepec no olam ceptam metas pumpas?
06.01.2015 20:59 |
 
Reitings 1256
Reģ: 29.01.2009
Kur brunette pazudusi? Stasti ka jums iet! :)
06.01.2015 21:02 |
 
Reitings 554
Reģ: 22.03.2013
Peliit,


manam pēc dažām dienām būs gads un pieci mēneši.


A tā, es jau saprotu, ka tas viss atkarīgs no katra bd nostājas un audzinātājām. Tomēr ceru, ka arī manam bērnam būs tāda auklīte kā Robīte, kurai palīdzēt arī tādās fundamentālās lietās nesagādās problēmas.

Vispār man par šo ir sirdssāpe, jo negribas laist tik mazu bērnu bd, būtu iespēja, laistu vēlāk, bet nav variantu. Lai gan domāju, ka sīcim patiktu, jo ir sabiedrisks čalis.
06.01.2015 21:12 |
 
Reitings 3379
Reģ: 29.01.2009
Man pagaidām nav saprašanas, cik īstenībā mazs vai liels ir 1,5 gadnieks, tāpēc pagaidām domāju, ka b/d laidīšu tad, kad atsākšu darba gaitas. Vispār b/d uzņem visu cauru gadu, ne tikai septembrī? Privātie, es domāju. Pašvaldības droši vien ilgi nespīd.
06.01.2015 21:22 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
Zinu, ka te ir daudzam rakstits, bet pastastiet par to zobinu naksanu, ko ieprieks rakstiju ;)
06.01.2015 21:26 |
 
Reitings 2302
Reģ: 13.06.2011
Sany par zobiem. Nēēzinu, iespējams jā, ir tie zobi, iespējams nē. Manējam periodiski šāda uzvedība uznāk jau kopš 4 mēnešu vecuma, kad arī sāku gaidīt zobus. Nu manam sīcim parīt jau 7 mēneši, zoba neviena, nekas vizuāli arī par tiem neliecina. Tā trakā uzvedība joprojām ik pa laikam uznāk.
06.01.2015 21:35 |
 
Reitings 530
Reģ: 08.01.2014
Lioness- pamperu maiņa ietilpst auklītes pienākumos,protams maina,kad nepieciešams, bet nu jā- atkarīgs no b/auklītēm,audzinātājām.
Mums ar podiniem un ēšanu baigā problēma nebija,jo viens no otra mācījās,tas bija tik jauki,ka pēc laika visi iemācījušies,skrien pie galdiņa,visus sagaida un tad ēd,vai arī visi nostājās,lai uzvilktu prieksautinus :)
Problēma bija tā,ka mazie nevarēja palaist mammu prom un raudāja traki,es jau tur darīju cik varēju 5 gabali pa klēpi vel nez cik pie rociņas,miļoju kā trakā :D :) Nu tā, katrs bērns jau savādāks un ir visādi gadījumi, bet ko vajag, to vajaga. Bija arī daži mazie,kas tīri labi iejūtas, pat gāja mīlot tos, kas raudāja:)
06.01.2015 21:36 |
 
Reitings 530
Reģ: 08.01.2014
Meitenes,ka Jums ir ar matu krāsošanu?
Man pēc dēla piedzimšanas,krāsa matos neturās,pēc pus mēneša jau izgajusi.Tgd jau kādi 3cm atauguši dabīgie,laikam jaaudze tālāk,traki neizskatās,jo līdzīgi toņi,bet garumā gan izauguši,par to prieks:)
06.01.2015 22:04 |
 
Reitings 554
Reģ: 22.03.2013
Caen,


tu arī strādā bd?

Tad jau labi,ka jūs te forumā tādas foršas,jo ir dzirdēti gadījumi,kad sīkuļi visu dienu nostaigā sūdainā pampī. Tad varat iedomāties,kas vakarā ir ar to dibenu. Par to ir satraukums. Un domāju,ka no knupja vēl nepaspēšu atradināt Kā ir ar tiem?
06.01.2015 22:12 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Lioness, vari man droši visu ko jautāt, bet nu jā... Tu jau zini, cik dažādi cilvēki!

B/d ar dakšām neēd ilgi, laikam pat līdz 4 vai 5ciem gadiem, tā kā sākumā pietiek ar karoti! :)
Knupis jau nu gan vismazākā problēma! :)

Un par pamperiem pārsvarā ir tā, ka pirms miega nomaina, bet ja nav traki - tad pēc miega. B/d pa lielam sanāk 1x. Protams, tas neatteicas uz kakšiem. Cerams, ka citas neliek bērnam staigāt kakainā pampī, bet nui tīri cilvēciski ir gadījies, ka nepamanu - īpaši vakarā, kad bērni spēlējas, bet vecāki nāk viens pēc otra, jautā kā gājis un jā - gadās, ka ģērbjas un izrādās kakas. Bet es tos kakātājus piefiksēju un ik pa laikam čekoju, jo man bija neērti, ja gadījās situācijas, ka bērnam pilns pampers.
06.01.2015 22:19 |
 
Reitings 554
Reģ: 22.03.2013
Kā ir ar miegu? Tas ir vienreiz dienā ap pusdienas laiku?

Tad man vairāk jāmāca ar karoti ēst,jo ar dakšu manam kkā labāk iet, a ar karoti viņš tik bīda to ēdienu turpu šurpu :D


jā,ja vnk nepamana,tad ir cita lieta. Es arī pati mēdzu nepamanīt,ka pampis pielikts. Bet te bija dzirdēts par to,ka kaka ir piefiksēta pampī,bet auklītei bija par grūtu to nomainīt.

Vēl kas..... Ē,kad tikko sīkulis ir uzņemts grupiņā,vai pirmās dienas ir kkāds adaptācijas periods? Vai vecāks var palikt kādu brīdi ar bērnu?
06.01.2015 22:35 |
 
Reitings 530
Reģ: 08.01.2014
Lioness- pirms kāda laika strādāju,vēlāk aizgāju mācīties un tgd pavisam ko citu daru.Es gan biju auklīte tik.
:)
Bērnudārza, kurā es strādāju, īpaši neļāva vecākiem būt klāt, tā viņiem esot vēl grūtāk, pirmajā dienā bišķi ļāva un tad jau vnk uz mazāku laiku, pāris stundām atstāja vienus. Dažus jau uzreiz atstāja uz ilgāku laiku.
Robīt,samulsinaji mani ar tām dakšām,neatceros 100%,bet liekas,ka mums bija dakšas :D varētu tā būt,ka atšķiras katrs b/d ar tādām lietām? Liekas,ka palīdzēju kkadas kotletes gabaliņos sakapat un tt,bet neesmu droša,tas jau bija pirms laba laika,varbūt,kas mainījies :)
06.01.2015 22:48 |
 
10 gadi
Reitings 1374
Reģ: 27.09.2013
Es nekrāsoju matus kopš uzzināju, ka esmu gaidībās. Sanāk nu jau vairāk kā gads! Mati aug kā traki! Pēdējoreiz biju pie friziera maija beigās un mati bija līdz lāpstiņām, tagad jau ir līdz astes galam un nav pat sašķēlušies :)
Es biju krāsota melnmate kādus 8 gadus. Tagad - brunete dažādos toņos ar melniem galiem. Ombrè stilā sanāk :)

Es arī kādreiz strādāju privātajā b/d. Tur bija tikai viens mazais ar pamperi. Mainīju pēc nepieciešamības. Dušā nomazgāju dupsi, nosusināju un ģērbāmies. Arī tad, kad sanāca ārā ar visu ziemas kombinezonu. Pavēroju bērnu un, ja likās, ka ir lielās darīšanas, vedu iekšā mainīt.
06.01.2015 22:52 |
 
10 gadi
Reitings 1374
Reģ: 27.09.2013
*astes kaulam
06.01.2015 22:53 |
 
10 gadi
Reitings 1524
Reģ: 29.01.2009
Ai, man šon noskaņojums galīgi bēdīgs. Bijām uz vizīti pie daktera, sīkais omulīgs gaitenī komunicēja ar citiem bebjiem, bet kā iegājām kabinetā un noliku viņu uz pārtinamā galda tā palaida tādu histēriju, ka vispār nebija nomierināms, ne pie pupa ne kā! :( Daktere tik sāka teikt - kolikas, kolikas... Bet kā izgājām no kabineta, ielikām ratos tā bija miers un aizmiga... Sen nebiju dzirdējusi no viņa tādu bļaušanu... Man liekas, ka sajuta ko nelāgu un moš atcerējās, ka pagājušo reizi bija potes? Kaut gan daktere saka, ka mazie vēl šajā vecumā neatceroties...

Atskaitei - 3 mēnešos un 2 nedēļas svars 6.100 kg, augums 61 cm!
06.01.2015 23:38 |
 
10 gadi
Reitings 978
Reģ: 30.04.2011
Biju vakar ar savu bēbi uz 1.mēneša svēršanos/mērīšanos. Sajutos tik slikti,bebis gandrīz tikai par pus kg pieņēmies svarā no dzimšanas svara,viņam nepietiek ar manu pienu. Likăs,ka mazulis pa dienu ir tik nemierīgs dēļ vēdersāpēm un tādēļ gandrīz visu dienu turēju viņu pie krūtīm,bet kā izrādās,viņam vnk nepietika,lai būtu paēdis. Pa naktīm gan piecelas,paēd un guļ 2x pa 4 h. Cik es slikta māte,ka to nepamanīju :( ehh,tad nu ar sāpošu sirsniņu sākām pieoebarosanu pēc krūtsēšanas,bet tikai pa dienu. Protams,bērniņš uzreiz laimīgs un saldi čuč,pat modinu pēc apm.2 h :)
Pašai piena ir daudz krūtis,tek ik pa h vai 2 h,kā arī,kad baro,tad otra krūts vienmēr tek,tik man tas piens nav sātīgs :(
Man ir jautājums,tām,kas arī paralēli dod/ir devušas pudeli. Kā Jūs zinat,ka bebis jau ir izēdis to krūti un,kad dot pudeli?un vai Jums izdevās pēc tam pāriet atpakaļ tikai uz krūtsēšanu?es tik ļoti vēlos barot bērniņu ar krūti,bet,protams,galvenais,lai bērniņš ir paēdis :)
Un Jūs kăda lietojat Milupa putru? Vakar iegădăjo to,jo nedaudz cena atšķiras un domāju sākt ar lētāku putru. Neesmu šeit manījusi,ka kāda to pieminētu. Vai tā ir slikta? :D
06.01.2015 23:40 |
 
Reitings 1732
Reģ: 21.06.2012
Klusums, es dodu Milupa maisījumu.
Nekāda vaina.

No sākuma devu Aptamil, bet tad papētīju, ka Milupa gandrīz neatšķiras no tā. ;)
06.01.2015 23:50 |
 
10 gadi
Reitings 1524
Reģ: 29.01.2009
500 grami pie dzimšanas svara taču ir ļoti labi!!! Ņem vērā, ka izrakstoties taču bija krities par 300-400 gramiem un kopējais svara pieaugums tavam bebim pa mēnesi ir ap 800 gramiem! Apbrīnoju šīs dakteres, kas mammās iedzen kompleksus un iznīdē krūtsbarošanu! Sākot piebarot tik agri 90% uz divu mēnešu vizīti iesi ar pudeļbērnu! Bet tas tā, jo protams, ka no pudeles mazajam ir vieglāk zīst nekā no mammas pupa, bez tam ja Tev piens ir, tad viņš nevar būt par liesu.

Mums svara pieaugums - 1. mēnesī 700 gr (pie dzimšanas svara + 400 gr), 2.mēnesī - 800 gr, 3.mēnesī - 800 gr! Manējais pirmos divus mēnešus vienkārši pupā karājās, raudāja, bet vēders pa tiešām sāpēja... bez tam paskaties cik Tavam bebim ir klāt nācis no izrakstīšanās svara vai novērtē cik būs svars otrajā mēnesī!

Nekas personīgs, katra mamma izvēlas "Pati", kā barot savu mazo, gan mammas krūts, gan pudele ir OK, bet man tracina dakteri, kas pirmajā mēnesī liek piebarot ar maisījumu!!! Katrā ziņā ir vērts pacīnīties vēl mēnesi, jo pie pudeles var ķerties klāt vienmēr, bet krūts pienu neatgūsi!

p.s. Sorry, par toni, man prātā mūsu šīsdienas vizīte!
07.01.2015 00:13 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits