Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 691
Reģ: 04.08.2013
Sany, kads bija jautajums? :)
04.01.2015 22:51 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
MK šodien tas par to miegu bija pilnīgs stulbums. Iedzina stresā tik daudzas mammas, kurām mazie paši neiemieg.

Nu vismaz Zandi es nekad neesmu baigi klausījusi, kur nu vēl bērnu, it īpaši zīdaini, raudināt kaut vai 5 minūtes. Tur visa uzticēšanās un piesaiste var zust.

Es uzskata, ka jādara kā pašai ērtāk, jo mammas tomēr ar mazo ņemas vairāk un ja vienīgais veids kā izgulēties pašai ir ņemt bērnu blakus, tad uzspļaut visiem šiem padomiem.

Kā arī miegs ir atkarīgs no bērna nervu sistēmas, ne baigās iemācīšanas. Kā arī bērns mainās un paradumi arī.

Mans bērns pirmos 3 mēnešus gulēja man blakus, pēc tam pats sāka gulēt savā gultiņā, jo pirms tam to nedarīja. Tagad guļ savā gultā pārsvarā,bet ja ir vajadzība, tad ņemšu blakus, lai es varētu gulēt. Aug bērns lielāks, labāk guļ pats arī bez manis, tāpēc vien pārliecinos, ka jāklausa sev, nevis citiem, it īpaši attiecībā uz gulēšanu.
04.01.2015 22:54 |
 
Reitings 8272
Reģ: 29.01.2009
Par to, ka vai ir iespejams,'ka berns vnk negrib veltie? Vina tik pievelas pie kruts.pie mantinam vai kko skatities-ne.ja dodu mantinu no sana.paskatas, izstiepj roku, pagrabj un mute ieksa.ja pasai vairak japastiepjas vnk nestiepjas.kko sak petit rinki kko citu un viss.ja atstaju vienu uz gridas, lielakoties ari blisinas rinki kko runajas, bet nekur nepavelas.
Ka vel var veicinat, lai vina velas? Citrreiz, kad gerbjot, pavelu uz saniem, tad vina proteste.ne vnm, bet vnk kkur ieskatas un nemaz nemegini pavelt vinu.citrreiz atkal lauj.
04.01.2015 22:56 |
 
Reitings 691
Reģ: 04.08.2013
Par svaru, es grutniecibas laika diezgan maz edu. Pec tam pat spogulojos, majas uzlaikoju drebes, viss der.
Tacu tagad man ir tada nenormala apetite, tiesi uz saldumiem, miltu izstradajumiem, nu vnk vaks! Nekad dzive ta nav bijis!
Ar kruti ari vairak nebaroju, vnk jabeidz rīt, bet ir gruti. Pielauju, ka tas ir del ta, ka neesmu izgulejusies, esmu pargurusi un saldumi ir atrakais veids gut energiju.
Un ar ratiem ari staigaju pa 7-10 km,mana gadijuma tas neko nedeva.
04.01.2015 22:59 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Sany - noliec mantas tālāk, varbūt tiešam negrib velties, jo viss pieejams pa rokai, bet varbūt vēl nav gatava, uz sāniem ja vismaz tiek, tas jau labi.
04.01.2015 23:00 |
 
Reitings 691
Reģ: 04.08.2013
Sany, es domaju, ka vina vel nav gatava velties. Varbut grib uz sanina ilgak pagulet. Paslaik interesanti ir ari uz mugurinas. Paslaik vina negrib velties.
Veicinat velties vari pareizi apejoties ar bernu, kustibas caur velsanos, noliksana, vari pavelt, bet tas ir jadara vai caur plecinu vai saliektu kajinu. Varbut ir iespeja bernu atradit fizioterapeitam? Ne jau tapec, ka butu baiga nepieciesamiba, bet parada kaa labak ar bernu nodarboties.
04.01.2015 23:06 |
 
Reitings 11162
Reģ: 28.11.2014
Vidēji reizi mēnesī guļ ar mums gultā , pēdējā laikā iemieg ar skandālu, šodien mēģināju visu režīmu pārgulēt, sanāca ideāli, no šodienas būs tikai viens miegs pa dienu ...
Saikne ar bērnu veidojas dažādos veidos, mēs jau te reiz diskutējām par šo, bija meitenes kuras uzskatīja ,ka ar krūti barotiem bērniem ir īpašākas attiecības nekā tiem kuri baroti ar pudeli, arī šim es nepiekrītu ...
04.01.2015 23:07 |
 
Reitings 1732
Reģ: 21.06.2012
Arī nepiekrītu par saikni un krūtsbarošanu.....
04.01.2015 23:09 |
 
Reitings 691
Reģ: 04.08.2013
Es baroju ar pudeli un man liekas, ka esmu atnemusi bernam " ipaso" saikni starp mums abam.
Tagad jau esmu pieradusi pie domas un nezinu, kaa butu, ja naktos barot ilga laika perioda ar kruti, varbut nepatiktu, bet jaa, liekas, ka ta nav isti pareizi.
04.01.2015 23:14 |
 
Reitings 1741
Reģ: 29.01.2009
par to ļaušanu bērnam raudāt - nēz kā jūsu mazie, bet ja manam dot raudāt, tad viņš nobļaujas zils ka jau paelpot nevar un tad sāk klepot utt un tad jau nevar būt ne runas par kautkādu gulēšanu, bērns satrakojas un viss ( mēģināju 2 reizes, man pietika)
bērnu lieku sev blakus gulēt tikai pavisam trakās reizēs, zobu līšanas laikā kad cēlās katras 20 min
04.01.2015 23:19 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Es arī savējam raudāt neļauju, jo tas tikai pamodina, ne iemidzina. Pietika man ar pāris minūtēm pa nakti saprast, ka pati netaisos to klausīties, ne kaimiņus mocīt, devu tik ēst, lai guļ tālāk.

Pēc manām domām krūts barošana ir īpaša saikne, bet tā kā tas sanāca vien 4 mēnešus, tad pēc iespējas ilgāk baroju ar pudeli, kad es to turu, lai tas paildzinātu to saikni. Lai gan man mazais arī vēlu pats pudeli sāka turēt, tik uz 10 mēnešiem, es ātrāk to arī nekādi neveicināju.
04.01.2015 23:51 |
 
Reitings 691
Reģ: 04.08.2013
Kads var paskaidrot, kas isti ir pudelisu silditajs?
Kam tas ir vajadzigs un vai ir vajadzigs?
Es isti neizprotu, jo maisijumu es atjaucu jau silta udeni un sildit neko nevajag.
05.01.2015 00:10 |
 
Reitings 126
Reģ: 21.07.2014
Sany, ja Tevi tas nomierinās- mana mazā ar ilgi nevēlās, pārdzīvoju, bet īsi pirms 5 mēnešu jubilejas sāka gulēt uz sāniem un tad arī velties. un man jau šķiet, ka, ja uz sāna tiek un līdzsvaru tur, tad līdz pārējam nieks vien palicis. Tagad tikko atceras, ka māk velties, uz muguras noturēt vairs nevar - krīt ar degunu pret dīvānu, čīkst, bet jāatrodas kā lielam bēbim uz vēdera :)

PILNMĒNESS, JĀ? dāma jau dažas naktis ceļas neparasti bieži, nepatīk man tā...:)
05.01.2015 05:57 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Es ar no 6šiem augšā, bet man liekas, ka pie vainas būs tas, ka es apaukstēju savu bēbi :( Puņķi un klepus, viņš ar tagad jocīgs. Ieliku blakus, veselu stundu vārtījās blakus, paijāja manu rociņu, lai gan parasti viņš kā traks rotē, griežās, veļās, visu ķer un ņem, un grib aizsniegt.
05.01.2015 07:55 |
 
Reitings 472
Reģ: 09.08.2012
Hello. Es jautāju par punča pūšanos. Kādu putru lai dod bebenei? Antiflats un espumisans tikai atviehlina. Negribu visu laiku bērnu barot ar zālēm. Par svaru. Piedzima mazā un esmu tikai pāris kg lielāka, kas noies? Kad pēc dzemdībām var sākt nodarboties ar vingrošanu,presītes,pietupieni utt. ?
05.01.2015 09:27 |
 
Reitings 3157
Reģ: 19.04.2014
Mēs arī jūtam pilnmēnesi. Bērns naktī aktīvi runājās. Lielajā gultā ņemam tikai no paša rīta pēc 6iem, kad vecākiem vēl nāk miegs, bet bērns jūtas jau pietiekoši izgulējies savā gultā un vēlas pārvākties uz Dormeo matraci. Meitas gulta ir piestumta pie lielās gultas cieši klāt, tā teikt pievienota, lai man atliek tikai pastiep rokas, lai sajauktu pudeli un iespraustu meitai mutē, nekādu lieku kustību (man miegs ir ļoti svarīgs dēļ migrēnas), bet nu jau plānoju, ka jāstumj būs gultiņa tai paredzētajā vietā, tā kā meita ir pārgājusi uz vienu ēdienreizi naktī.

Par raudāšanu. Nūūū... Iemieg meita man bez problēmām, jo mums ir iemigšanas procedūra, pēc kuras viņa zin, ka ir jāguļ, bet ar to raudāšanu viņai ir tā, ka pasākusi viņa ir vienkārši niķoties. Esmu iemācijusies atšķirt, kad viņa raud "pa tēmu" un kad viņa raud "ne pa tēmu" un tajā otrajā gadījumā es viņai ļauju tās dažas minūtes izbļauties, paskaidrojot, ka šajā gadījumā, kad raudāšanai nav pamatojuma es nevēlos ar viņu komunicēt un ka es aiziešu tikmēr uz virtuvi, vannasistabu vai otru istabu, bet atnākšu atpakaļ tiklīdz viņa būs nomierinājusies. Tiklīdz meita ir sapratusi, ka viņas raudāšana tiek ignorēta tā paliek klusa.
05.01.2015 09:36 |
 
Reitings 3157
Reģ: 19.04.2014
kibermeitene, ja šķiet, ka tā pūšanās ir pārlieku liela, tad var mēģināt tos "comfort" maisījumus bet mums nepalīdzēja. Es jau mēnesi lietoju Biogaia pilienus, kādu nedēļu šķiet, ka pirdieni ir normalizējušies, bet nu meitai tuvojas arī 3 mēnešu vecums, varētu būt arī ka kuņģis sāk nostabilizēties. Par vingrošanu vaicā savai ginekoloģei, ja ar šuvēm viss ok, tad var vingrot.
05.01.2015 09:38 |
 
Reitings 293
Reģ: 29.01.2009
Par raudāšanu es daru tāpat kā Gita, jo var atšķirt, kad tiešām grib ēst vai vēl kko, un kad vnk nepatīk nekas un nāk kašķītis..
Vingrot laikam saka, ka var sākt 6ned pēc dzemdībām, es pamēģināju kādas 2 ned pēc, jo man likās, kad jau jūtos labi, bet man sāka asiņot un es pārtraucu ( arī sabijos), pēctam mēģināju pēc kāda laiciņa un viss bija ok, jāieklausās savā organismā :)

Man jautājums- mans puika pēdējās dienas stipri cenšas mest galvu atpakļ, (veidojot tādu kā C burtu) un vienlaicīgi stutē dupsi gaisā, nu izskatās, ka mēģina velties, bet vai tam tā ir jāizskatās?! Un ātri paliek dusmīgs, jo kkas tajā visā nesanāk/nepatīk... Vai tas varētu būt tonuss? Kā to var atšķirt?
05.01.2015 09:49 |
 
Reitings 3548
Reģ: 19.04.2013
MK neskatījos, bet tā ļaušana raudāt manā gadījumā neder. Bērns nevis nomierinās, bet uzvelkās nenormāli, nu priekš kam speciāli radīt lieku stresu? Tagad vakari paiet vienos skandālos, vakardienas secinājums vienkāršs - meitai vajag mammu, lielo gultu un mammas silto sānu. Tad aizmieg pusminūtes laikā. Es vairs nemocīsos midzinot bērnu gultiņā, man nav tik stipri nervi... Un es nevaru izturēt, ka meita raud, man viņas nenormāli žēl. Jau 2 naktis meita aizmieg man blakus, tad pēc 3 stundām pamožos un aiznesu viņu uz mazo gultu. Tā kaā esmu pamatīgi saaukstējusies, tad tāpat pa naktīm neguļu :(
05.01.2015 09:52 |
 
Reitings 3548
Reģ: 19.04.2013
Elux07 - manējā tāpat dara, es tad sakrustoju viņai kājiņas un caur sāniņu lēni pagriežu uz punča. Tad viņa dikti priecīga. Laikam gib velties, bet nezina, ar ko sākt.
05.01.2015 09:55 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits