Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 3157
Reģ: 19.04.2014
Arielle, galvenais atcerēties vienu - forums nav likums. Visa informācija jāuztver ar vēsu prātu. Ja šķiet, ka tā vajag, tad vajag, ja nē - tad nē. Bet tas, ka laiki mainās un arī uzskati mainās tiem līdzi, tas nav nekas neparasts.
08.12.2014 21:25 |
 
Reitings 2338
Reģ: 28.06.2012
Gita42 - nu tā jau ir, forums nav likums :) bet mazliet dīvaini, Robīte ieraksta, ka mazulim dos balto jogurtu, banānu un cepumu...un jau dažas panesas, nu un, kas tad tam bērnam notiks, ne jau nu viņš no tā nomirs, vai resns uzreiz paliks, labi, es te beidzu :D
08.12.2014 21:29 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
E
08.12.2014 21:31 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Es izlēmu, ka rīt zvanīšu Velgai Zaļaiskalna un tad redzēs - ja sanāks, aizvedīšu savu bēbi ar parādīt! :)

Piemēram, man ģimenes ārste ir iedevusi lapiņu, kur rakstīts, ka no 5 mēneši dod vistu, 6 mēneši dod cepumu un arī piena produktus sāk dot.

Un šitie gourmet minētie argumenti vispār... Izcila gudrība augstākajā pakāpē!!!! Aplausi! :D
08.12.2014 21:36 |
 
Reitings 10475
Reģ: 01.08.2010
Arielle, jā, visi izaugām, bet šobrīd ir krietni vairāk zināšanu un iespēju, zinātne un dzīve ir gājusi uz priekšu. Mana vīra māsa sēdina 3 mēn. vecu bērnu un ignorē fizioterapeita norādījumus (jā, viņai jau tagad bērniņš ar tonusiem u.c. bubuļiem), sakot, ka nekas, neviens līks nav izaudis. Ir un kā vēl. Vai tik ne tādēļ viņu lielā māsa mokās ar savas meitas - padsmitnieces skoliozi. Es sev mēlē iekodu, lai to skaļi nepateiktu.

Un pareizi Lilii saka, mēs jau nezinām, kas no bērnībā darītā nepraizi ir atspēlējies uz mums 30 gadu vecumā tikai, vai atspēlēsies uz mūsu bērniem. Tāpēc ja ir iespēja novērst kaut kādas lietas pirms tās vēl īsti ir sākušās - tad tas noteikti ir jādara!
08.12.2014 21:46 |
 
Reitings 947
Reģ: 17.12.2009
Vispār te dominē divu veidu mammas, pareizās un tās, kuras uzskata, ka nekas jau nenotiks.
Nu nenotiks jau arī, ...bet, ja nu notiek. Berns nav loterijā vinnēts. Mazliet piedomāt vajag, līdz gadam, tik daudz jau var!!!
Un es ar prieku lasu pareizo mammu komentārus un ieteikumus.

Par agrākiem laikiem, nu nez, man ļoti sāp mugura, neviens jau nevar pateikt no kā, varbūt no nepareizas ņemšanas utt. Visas alerģijas, gastrīti, migrēnas... Viss viss, neviens jau nekad neuzzinās no kā, bet ja ir iespēja, vajag censties pasargāt mazo, jo iespējams, ka to ietekmē arī bērnība!!!.
08.12.2014 21:46 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Nu pareizās vai nepareizās... Tā tāda stulbība.

Un tik pat labi, uz 30 gadiem var atspēlēties tik ļoti veselīgais sports, piemēram, vai tā pati skolas smagā soma. Par to jau neviens nerunā - pieķērušās un aizķērušās aiz kaut kādiem niekiem bez maz un tad maļ pa riņķi.

Piemēram, mana bērna launags - baltais jogurts (praktiski visas iesaka) + banāns + cepums. Nu paskaidrojiet man, kas tur no tā visa bija slikts?????
08.12.2014 21:53 |
 
Reitings 1741
Reģ: 29.01.2009
es esmu tada mamma "pa vidu" kautkam par to pareizumu piekrītu, ir lietas kuras man šķiet aplamas :D
Robīte - manuprāt labs launags, es dodu brokastīs biezpiens + banāns + selgas cepums
08.12.2014 21:55 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Manuprāt, arī ļoti labs bērnu launags, bet Lilllliii teica, ka atturēsies komentēt un tad cita jau paziņo, ka mans bērns būt tāds pats kā es un vēl cita piekrīt tam! :D
Tad vajag pamatot!
08.12.2014 21:59 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Robīte - jogurtu tik ātri nedotu, bet tas nav tas lielākais ļaunums.

Selgas cepumu uzskatu par ļaunumu, nu ne jau tādus dot 6 mēnešos. Tur tak normāli cukurs klāt. Savam gandrīz uz gadu nedodu un vēl kādu laiku Selgu nedošu, jo ir citas lietas labākas.

Un tavs dakteres plāns izklausās pēc padomju barošanas plāna. Tagad gaļu vispār iesaka no 7-8 mēnešiem. Par jogurtu ar cepumiem - tā arī baroja agrāk.

Bet nu ja klausi dakteri tad jau neko darīt, es attiecībā uz savu bērnu izvērtēju arī dakteres teikto par piebarošanu, bet nu mums uzskati pašlaik sakrīt, bet nu es nebaidos iebilst vai darīt pa savam.
08.12.2014 22:00 |
 
Reitings 3379
Reģ: 29.01.2009
Liliii, ridzinieka gramata, ko davina Rigas dome, ir atzitas pediatres teksti, un par piebarosanu - es pabrinijos - bija teikts, ka 6 men. jadod galja, jo mates piena vairs neesot nepieciesamais daudzums dzelzs. Ja tagad pareizi atceros, tur bija teikts, ka piebarojums butiba jasak ar galju.
08.12.2014 22:14 |
 
10 gadi
Reitings 747
Reģ: 29.01.2009
Pirms bļaut "pareizās", neaizmirstam, ka visi cilvēki nedomā vienādi. Ja kādai tas sagādā grūtibas un veselīgais/nekaitīgais dzīvesveids prasa papildus pūles un nez ko vēl, tad cita zin, kas ir veselīgs, kas nav un konkrēto produktu izvēle vai atteikšanās no tiem ir pašsaprotama. Es nelietoju kārums sieriņus, jo pietika ar paziņas (cieša saistība ar produkciju) stāstīto par sastāvu, lai atcerētos, ka to sev negribu (ja mazā lauku veikalā uznāk kāre pēc vienīgā sieriņa, gan apēdīšu ;) ). Attiecīgi bērnam nedošu, īpaši, ja ir desmitiem alternatīvu. Man neienāk prātā dot gatavās ātrās putras ar augļiem, cepumiem, šokolādi, jo pati varu uztaisīt ar augļiem, pēdējos divus neuztveru kā uztura piramīda sastāvdaļas zīdainim. Sanāk, man būtu jārīkojas pret savu veselo saprātu un pārliecibu, lai tikai nebūtu pareiza. Vajag? Diez vai. Pieļauju pietiek nepareizuma reizēs, kad ēdu smalkmaizīti un izknibinu maizītes gabaliņu mazajam vai iedodu kaut ko, kas lai arī veselīgs, nav vecumam atbilstošs.
Man pa lielam vienalga, ko katra savam bērnam dod, vienkārši nevajag domāt, ka "pareizās" tik ļoti iespringst to "pareizumu" realizējot.
08.12.2014 22:15 |
 
Reitings 1256
Reģ: 29.01.2009
Nu un tie bebiscepumi ir labaki ar kko? Manuprat tadi pasi cepumi tikai ar birku - bebiscepumi:D es ari dodu cepumus un nesaskatu tur neko sliktu nedod jau kalniem. Ai nu bet ta pat nav verts strideties.
08.12.2014 22:18 |
 
Reitings 554
Reģ: 22.03.2013
Jezus, Liliii,atdziesti bišķi. Te visas tavu nostāju sen zina. Var tak pašausmināties pie sevis un citreiz paklusēt. Pēdējā laikā ir pat nebaudāmi lasīt tavus komentārus,jo tu tikai piekasies pie visa,pie kā var piekasīties.
08.12.2014 22:21 |
 
Reitings 1732
Reģ: 21.06.2012
Nekļūsim par cāļu mammām.
08.12.2014 22:24 |
 
Reitings 346
Reģ: 21.05.2014
Peliite- vienīgais kas nāk prātā ir cukura daudzums kas atšķiras.
Es savam blēdim neko nevaru dot fīderī. Viņš tikai paliek dusmīgs- ja beidzas ņamma, ja izkrīt no rokam, ja nesanak mute iestūķēt. Princīpa laime ilgst 3 min un tad ir dusma. Tas man tik tāds dusmu pūķis? :D
08.12.2014 22:26 |
 
Reitings 346
Reģ: 21.05.2014
Lioness šoreiz nevietā. Robīte prasija pamatot, lilii ari pamatoja.
08.12.2014 22:28 |
 
Reitings 210
Reģ: 13.06.2014
Liliii - neatdziesti vis!
Man patīk lasīt. Jo es kā baby dummy daudz ko izlasu, ko pati nedadomātos. Un ja kaut kas no Tevis sacītā šķiet pārspīlēts, tad vnk tā nedarīšu... Filtrēju un problēmu nav:)

Un argumenti par PSRS bērniem vsp zem katras kritikas.. Agrāk arī elektrības nebija un visi dzīvi.. Vai tas nozīmē, ka mums mūsdienās pie svecītes jāsež? Agrāk māmiņu formumi nebija un visas savus bēbjus izaudzināja - ko tad lienat un cepaties šeit?
Laiks iet uz priekšu.. vairāk iemācāmies, uzzinām, izpētam.. un kāpēc neizvēlēties darīt labāk un pareizāk?
08.12.2014 22:32 |
 
Reitings 8407
Reģ: 29.01.2009
Bēbīšcepumus Bebi es vienreiz nopirku pagaršoja, sapratu, ka saldi, tad apskatījos, ka Selgā tikpat cukurs klāt, tad atteicos no domas dot arī bēbīšcepumus. Tad tiešām labāk selgu kā tos bebi dot.

Un iekomentēju par cepumiem tikai, lai viņa saprastu, kas tur tāds.

Jo kā jau teicu, tad nespēju saprast to vēlmi bērna jau sabāzt cukuru tagad iekša, kas tad būs pēc gada, kad saka,ka mazais var ēst jau visu. Tad baros tik ar bulkām vai, jo nav jau nekāda vaina un vieglāk, nekas nebūs jātaisa. Jo bērns ātrāk dabūs visu saldo un slikto, jo ātrāk atteiksies ēst normālu ēdienu.
08.12.2014 22:34 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Vai tad padomju laikā viss bija tikai slikts, ka tik ļoti dažkārt uzsver - tas no padomju laikiem - cepums ar jogurtu... Un? Mana mamma ir pirmā un galvenākā padomdevēja, kurai visvairāk klausu un uzticos.

Un arī - tagad te runā par cepumu, jogurtu, par to, ka var atsaukties kaut kas (???) 30 gados, piemēram. Bet tanī pat laikā - varbūt smagā skolas soma skolas laikā ietekmē 100x vairāk nekā tas, ka mammīte redz paturēja 4 mēnešu vecu bēbi mazliet sēdus vai pieturēja zem dupša. (kā te šausminājās, ka māmiņu kluba video dvīnīšu mamma tik slikta)
08.12.2014 22:35 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!