Bēbīšu un māmiņu BEZTĒMA

 
Reitings 11429
Reģ: 02.07.2013
Tad nu uzsākam pirmo lielo beztēmu.

Tāpat kā parastajās beztēmās varam dalīties ar ikdienas sajūtām, piedzīvojumiem, uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām.

Atsevišķa sadaļiņa,kur māmiņām aprunāties.

:)

18.11.2013 14:10 |
 
Reitings 1208
Reģ: 10.12.2013
Robīte, banānu es, laikam, pat neriskētu vārīt- varētu būt interesanti :D bet, domāju, ka dari pareizi. Es vismaz savējam nevāru- ābolu, bumbieru esmu likusi cepenē, bet, tas pēc noskaņojuma ;)
18.11.2014 11:48 |
 
Reitings 5625
Reģ: 29.01.2009
Paldies!!!!
18.11.2014 11:50 |
 
10 gadi
Reitings 747
Reģ: 29.01.2009
The one

Pieaugušo stendā pie rīsiem, druškai biju sūtījusi, bet nejēdzu te pievienot bildi, nospiežot to ikonu, man jāievada links, ahhh, kāpēc nevar vnk uz galeriju forwardot??

Papau

Bet kuri ir tad tie produkti, kurus grābj? Nu ok, es pie iespējas (ne vienmēr rimi ir, ne vienmēr tajā dienā/laikā ekoveikals vaļā) dodu eko augļus un dārzeņus. Skaidrs, ies dārzā , dos parastos- bet viss tak ok, lai ēd parastos. Tāpat ar citiem produktiem. Nav jau tā, ka dārzā uz galda stāv saldumu grozi. Mazliet paaugsies, taisīšu desertus arī viņam. Var gan veselīgas kūkas, gan mafinus, cepumus cept. Galīgi nestresošu, ja saprātīgākā vecumā gribēs kādu veikala saldumu, tikai mēģināšu sarunāt maksimāli nekaitīgāko alternatīvu. Protams, ja bērns diedelē konfeti, ābolu nepiedāvāšu :D

Robīte

Es esmu blenderējusi arī svaigu āboju, bet ne man, ne mazajam īsti tā konsistence nepatika. Es notvaicēju parasti 2 lielus ābolus, ielieku trauciņā un pēc vajadzības pievienoju putrai, jogurtam vai dodu tāpat.
18.11.2014 11:51 |
 
Reitings 3652
Reģ: 26.10.2012
Robīte, burkānu es vienvēr vāru.ābolus cepeškrāsnī cepu,ja dodu kā ēdienreizi ar cepumiem,ja pakasīt zobus-tad svaigu. Plūmes tikai vārīju.Lai gan svaigas viņam garšo, pēc tām izvēmās,jo kuņģim par skābu. Kā ir pareizi,nezinu,es skatos kā manējais reaģē.
18.11.2014 11:52 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Dodu svaigus augļus neko nevāru , ja pati ēstu svaigu arī meitai dodu neatkarigi auglis vai darzenis ;)
18.11.2014 11:55 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Muša , pamēģini zemeņu vai banānu danonki , mana ir sajūsmā par tiem jogurtiem , melleņu viņai ne pārāk un arī persiku nav gards !
18.11.2014 11:56 |
 
10 gadi
Reitings 747
Reģ: 29.01.2009
Robīte

Bet, ja ēd svaigu, dotu svaigu, mans neēd. Skaidrs, vitamīnu tā vairāk.
18.11.2014 11:56 |
 
Reitings 706
Reģ: 28.04.2013
lexxie
Nu medus, rieksti jā, tur piekrītu.

Es nezinu precīzi, ko viņš tur grābj. Toreiz, kad to ainu redzēju, pavisam netīšām bijām saskrējušās lielveikalā...es gāju garām brīdī, kad viņa no histērijā bļaujoša trīsgadnieka rokām rāva ārā visu to, kas stāv plauktos pie pašām kasēm - visi šokolādes batoniņi, Bārniji, čupa-čupsi un tādas lietas. Pēc tam vēlreiz saskrējāmies autostāvvietā un viņa pastāstīja/izkratīja sirdi, ka nav pirmā reizi, ka viņš, kopš pagaršoja visu to štelli, veikalos vnm tā uzvedas, bet tagad vairs neesot tik traki kā bija sākumā (i negirbu iedomāties, kā tad bija sākumā :D ).

Nu manējais ir uzaudzis principā tikai uz veikala dārzeņiem, augļiem. Nu nav man te citu iespēju. Jā, iespēju robežās braucam uz fermeru tirdziņiem pēc visa kā, bet pa lielam...veikala produkcija kā ļoti lielai daļai mūsdienās. Nu i neko. Tā alerģiju būšana jau vairāk gēnos ierakstīta, ne no apkārtējās vides atkarīga. Cik daudz mazuļu jau piedzimst ar visādām nepanesamībām, alerģijām un vēl nez ko...nemaz i šokolādi vai medu nevajag.

Nu es palieku pie sava - līdz gadam pastiprināti jāseko līdzi tam, ko dod..pēc gada jau tomēr pamazām jāsāk radināt pie tāda ēdiena, kāds nu ģimenē ir pieņemts un pie tā, kas bērnam reāli būs turpmāk pieejams. MĒRENĪBU vajag ievērot visās lietās, gan bērnam, gan pašiem vecākiem un tad viss būs ok. Ļoti paveicas, ja bērnam saldumi negaršo (ak, laimīgie vecāki, kam ir tādi bērni :D ), bet tie, kuru bērniem garšo...nu tiem vnk jāiemāca, ka saldumi ir našķis, ka to visu drīkst, be ne daudz un piem., manā mājā ir likums, ka kāds našķis ir tikai PĒC kārtīgi paēstas ēdienreizes, citā laikā var i nemaz necerēt tikt pašiverēt saldumu skapītī (jā, ja mājās ir 3 saldummīļi, tad ir pat speciāls saldumu skapītis :D ).
18.11.2014 12:01 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Nu bet visi bērni nav saldummīļi, man pašai bērnībā vienmer uz galda bija šokolādes koncas un es reti kad kādu paņēmu :)
18.11.2014 12:05 |
 
10 gadi
Reitings 747
Reģ: 29.01.2009
Protams, mērenībai jābūt. Tāpēc nav ne mazākā nepieciešamība piedāvāt zīdainim to, ko paspēs saēsties vēlāk :D
18.11.2014 12:08 |
 
Reitings 3350
Reģ: 29.01.2009
Robite - es atkal vienmer varu visu, abolu, bumbieru, kirbi... Bananu tik ne!

Aijajajaja - nu iedvesmai tev - gala, risi, brokolis (pie tam risi neblendereti, bet ilgi variti), bio lakto bezpiedevu jogurts + bebishcepumi, banans. Pukkaposts, bik sviestins, risi, olas dzeltenums.
Nu par tiem gabalainajiem edieniem, es piekopju nedaudz ari BVĒ, izlieku bernam uz paplates stremelites sagrieztus burkanu, bumbieru, abolu, bananu, lidz pusei izvaritu brokoli, pukkapostu, galinu, maizes skeliti dazreiz un tad mazais pats izvelas kko un ed. Vienmer sezu klat, bet vins loti apzinati gremo, laikam ari divi zobi kko dot. Protams, sezu visu laiku blakus, dels ristas, bet tas ok, jo ir atskiriba starp ristisanos un aizrisanos.
Kopuma dodu gan biezenjus, gan ari dodu vinam gabalainu partiku, lai izjut teksturu, krasu un garsu. Un nekad nelauju ar edienu speleties.
18.11.2014 12:20 |
 
Reitings 3350
Reģ: 29.01.2009
Vienreiz edu sokoladi ar kkadu njammigu pildijumu, sikais mani zombeja, nu iedevu vinam iekosties... Kas tur tads? Vakar majas edam zivs sacepumu, iedevu ari delam gan lasi, gan mencu - garsoja un alergijas nav. Doshu ari turpmak, tur tak ir tik daudz vertigu uzturvielu :)
18.11.2014 12:24 |
 
Reitings 1741
Reģ: 29.01.2009
biezpienu dodu no 7 mēneši, sajaucu ar rīvētu banānu, dažreiz pierīvēju vēl cepumu, ēd danonki un esmu mēģinājusi dažus lakto jogurtus, kad devi biezeni ar zivi, mazais smuki uzreiz rīstīdamies uzvēma visu laukā :D ta ari bija ar burkānu tātad kādu laiku vēl to nedošu, dodu vēl barankas sūkāt, mazu gabaliņu maizītes, n daudz ko citu par ko tagad uzreiz sāks riet, piemēram medus :D
bet nu par saldumiem piekrītu, centīsos cik ilgi vien tas būs iespējams nedot tās šokolādes konfektes utt
draudzene ļoti labi tika galā,, viņa savai meitai no veikala stenda pirka tikai selgas vafeles un kinderu olas, mazā pat nezināja kas tie pārējie saldumi ir un tagad jau 3,5 gadi un nav problēmu ieiet veikalā, mazā neko neķer jo nav ēdusi, ieiet veikalā paņem kinderu un var pat stundu staigat pa veikalu bez bļaušanām utt. es ar tā gribu
18.11.2014 12:26 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Cik daudz ir jādod gaļa un zivis un cik bieži ?
18.11.2014 12:27 |
 
10 gadi
Reitings 747
Reģ: 29.01.2009
Weee

Man pediatre teica nedēļā 100g.
18.11.2014 12:54 |
 
Reitings 9917
Reģ: 24.05.2012
Gan gaļu gan zivis ?
18.11.2014 12:55 |
 
Reitings 3350
Reģ: 29.01.2009
Weee - es nezinu, dodu galu katru dienu, nav taks nekads vegetarietis :)
18.11.2014 12:59 |
 
Reitings 1741
Reģ: 29.01.2009
es nezinu cik jādod, dodu cik sanāk, dažreiz lielu gabalinu, dažreiz mazu, dodu parsvarā katru dienu jau no 6,5 menešiem, pagaidam tikai vistas fileju un teļa gaļu
18.11.2014 13:00 |
 
10 gadi
Reitings 747
Reģ: 29.01.2009
Es zivi vēl nedodu. Gan jaunvar, bet neesmu pati mājās tagad taisījusi, nav sanācis. Gaļu dodu trusi, nopērku fileju, sagriežu gabaliņos pa ~ 20g (man deguna priekšā svari, uzmetu apskatīties) un lieku kastītē saldētavā. Kad taisu pusdienas, paņemu 2 gabaliņus (man tvaicētājs/blenderis, kur sanāk apmēram 2 porcijām), tvaicēju kopā ar dārzeņiem, blenderēju.
18.11.2014 13:16 |
 
Reitings 2797
Reģ: 16.09.2013
Man bērns arī ir pagaršojis visu, alerģiju nav un ar vēderu viss ir ok bijis. Bet... tā kā mājās neviens tās kūkas, bulkas un šokolādes nēed, tad meita to arī neredz un netiek jau viņai nekas no tā. Gaļa vai zivis ir gandrīz katru dienu, dodu arī biezpienu, nepateikšu kāds, bet jau gatavs ar šķirdumu iekšā, un sāļais, ne saldais. Vai arī vnk biezpiens ar krējumu (veikala ar vismazākajiem %). Lauku krējumu un pienu gan neļauju dot, tas ir par treknu. Piens ir tikai, ja savaram kādu mannu, bet to laikam reizi vai divas ir ēdusi, parastās putras jaucu ar maisījumu (pēc ārsta norādījuma), augļus un dārzeņus dodu šķēlēs lai grauž pati, izņemot kartupeļus, tos parastii mīcām.
Ēd zupas, tās vāram bez garšvielām, parasti gaļa, kartupeļi, burkāni, dažreiz kāposti, rīsi klāt.
oti garšoja svaigi sautēti kāposti ar dillēm un nedaudz krējuma un kartupeli klāt. Dārzeņi mums mājas, izņemot gurķus. No augļiem mājās ir āboli, uzgrauzt dodu arī cepumus, tas, izņemot augļus, ir vienīgais saldums.
18.11.2014 13:23 |
 

Pievieno savu komentāru

Nepieciešams reģistrēties vai autorizēties, lai pievienotu atbildi!
   
vairāk  >

Aptauja

 
Vai forumā publiski vajadzētu rādīt arī negatīvos vērtējumus (īkšķis uz leju) komentāriem?
  • Jā, jāredz arī negatīvie vērtējumi
  • Nē, lai paliek redzams tikai pozitīvais vērtējums
  • Nezinu, nav viedokļa
  • Cits